forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   jurnal de aproape 30 :) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12792)

lidiuta 01 ian 2022 21:45:38

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Mulțumesc frumos! Te așteptăm cu drag la concursul anual de slăbit.
Azi m-am abținut cu greu de la o felie de plăcintă și una de cozonac. Însă am făcut și o plăcintă mică să zic așa doar din compoziția de ouă cu brânză, deci fără foaie. O porție din plăcinta diet, un macaron și două cuburi cioco neagră au fost dulciurile de azi. Suficiente.
De luni vei posta meniurile? Curaj, aici suntem o echipă.
Seară bună!:)>:D<

lucia ely 02 ian 2022 20:04:28

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
salut! azi ma mai relaxez, dar de maine sunt pe cai! voi va mai salvati meniurile zilnic sau doar le treceti in jurnal?

vreau sa fac si una si alta :D pupici, o seara faina, pe dimineata

lucia ely 03 ian 2022 00:30:54

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
1 ataşament(e)
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Navy"][SIZE="3"]

lucia ely 03 ian 2022 23:00:58

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Astăzi sunt mulțumită de mine cam 80%.
În primul rand vreau sa va spun ca sunt în concediu sapt asta și am reușit cu "mare" efort sa ma trezesc doar la 11 și ceva. Nu sunt mandra deloc de asta, deci s,a decalat puțin meniul dar tot am avut 3 mese.
Md un iaurt mare cu caise
Pranz 150 mămăligă cu Branza și 2 linguri de smântână
Cina gratar de porc fără grăsime cu salata de castravete și ceapa și o felie mica de mâine
Gustare 2 portocale.

Maine va fi și mai bine. Sunt mandra totuși ca am întins mana de 2-3 ori azi după saratele și alte rontaieli și mi-am retras mana și mi-am pus apa.

Noapte buna

lidiuta 04 ian 2022 10:53:31

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Bravo, ai avut meniu super! Aşa să te ţină râvna, tot anul!:)

lucia ely 04 ian 2022 12:59:37

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Neata bună!
Md apa și smoothie lapte, 2 curmale, o jumate mana afine, o lingura ovăz, jumate banana, și o linguriță pudra detox.
Gustare jumate banana
La pranz o sa mănânc supa de taitei și muuulte legume.
La cina salata cu pui
La gustare o sa mănânc gref

lucia ely 05 ian 2022 05:56:00

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Neata bună. Mi-am respectat meniul de ieri. Am avut în plus 2 portocale, în loc de gref

Nu știu dacă am scris, la început în 3 ianuarie am avut 95.6 kg. Ma voi cantari în fiecare luni și voi scrie mereu cât am reușit.

Astăzi o sa mănânc asa
Md ca și ieri smoothie
Gustare un mar
Pranz supa de taitei
Cina carnita cu legume sau salata cu telemea și ou fiert
Gustare 2 portocale sau gref.

Momentan simt nevoie maxima de a rontai, de asta îmi iau gref sau portocala seara, trebuie sa încerc cu mar/morcov tăiat rondele.

nikytour 05 ian 2022 06:25:38

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
La mine când vine vorba de ronțăit, merg f bine tijele de apio ( daca îți plac la gust). Au multa apa, multe fibre, super sănătoase, pun mereu și la salate sau in mâncare gătită. O zi buna

lidiuta 05 ian 2022 08:15:55

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Şi eu apreciez apio! Dar mai mult în folosesc în mâncăruri sau smoothie. Să îl ronţăi nu am încercat.:)
Eventual pe o felie de măr poţi pune puţin unt de arahide. E foarte săţios, nu o să mai vrei să ronţăi altceva. Zi bună!

lucia ely 05 ian 2022 10:40:22

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454944)
Şi eu apreciez apio! Dar mai mult în folosesc în mâncăruri sau smoothie. Să îl ronţăi nu am încercat.:)
Eventual pe o felie de măr poţi pune puţin unt de arahide. E foarte săţios, nu o să mai vrei să ronţăi altceva. Zi bună!

nu am incercat apio niciodata, dar cand merg la cumparaturi o sa iau . si va povestesc :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:00:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO