forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   jurnal de aproape 30 :) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12792)

lucia ely 05 ian 2022 10:42:12

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Citat:

Anterior postat de nikytour (Post 1454943)
La mine când vine vorba de ronțăit, merg f bine tijele de apio ( daca îți plac la gust). Au multa apa, multe fibre, super sănătoase, pun mereu și la salate sau in mâncare gătită. O zi buna

voi incerca, nu am mancat niciodata apio :D dar o sa incerc sigur. si in salate si in mancare gatita.

o zi minunata sa ai >:D<

lidiuta 05 ian 2022 18:06:10

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
O seară bună!

lucia ely 06 ian 2022 08:20:01

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Bună dimineata
Încep sa fiu optimista ca scap repede de retentia de apa și excesele de sarbatori, azi an 94.2 de la 95.6 luni. După ce vad 92 cât aveam înainte de sărbători atunci începe distracția. Abia aștept. Știu ca anul acesta este anul meu din toate punctele de vedere. Voi lucra cu mine fizic și psihic sa devin la 30 de ani cea mai buna forma a mea. Si voi fi.

Azi mergem la bunica, e ziua ei. De aproape jum de an a rămas singura și încerc sa sun, merg mai des decât înainte.

Md-iaurt cu 2 linguri ovăz.
Pranz ciorba de perișoare
Cina nu știu legume cu ceva proteine sau salata.
Gustări fructe

Sa aveți o zi minunata!

lidiuta 06 ian 2022 09:23:41

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
La mulţi ani bunicii tale! E bine că îi eşti sprijin de nădejde.
Felicitări pt rezultat şi ambiţie!

lucia ely 07 ian 2022 09:09:05

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Buna dimineața! Noi am dat o fuga de la Tg mures de la noi la Sibiu la finii noștri. Dacă tot suntem liberi amandoi și ei sunt ioani, am zis sa venim pana la ei.

Am fost chiar cuminte, aseară băieții au mâncat pizza am zis ca o sa mănânc azi o felie. Dar nu mai e nevoie. Voi manca un covrig de dimineață.

Sunt mandra de mine. Aseară am mâncat telemea cu roșii cherry.si o felie mica de pâine.
La pranz și cina nu știu ce voi manca, dar scriu mai tz.

Va doresc o zi minunata și spor în toate

lidiuta 07 ian 2022 11:52:32

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
O zi minunată şi ţie!>:D<La mulţi ani ionilor!

lidiuta 07 ian 2022 20:37:35

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Foarte interesantă cartea despre care ai pomenit, când mâncarea ține loc de dragoste. E și emoționantă. Mă bucur că am găsit-o în pdf. Mulțumim de sugestie!>:D<

lucia ely 07 ian 2022 21:19:59

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454981)
Foarte interesantă cartea despre care ai pomenit, când mâncarea ține loc de dragoste. E și emoționantă. Mă bucur că am găsit-o în pdf. Mulțumim de sugestie!>:D<

Ma bucur mult ca ti-a plăcut! >:D< și ca ai găsit pdf. Sper mult sa te ajute.

lucia ely 08 ian 2022 09:17:03

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Bună dimineata, fetelor
Sunt foarte fericita, cu toate plimbările și mâncărurilor zilele astea luni 95.6 azi 94.
În condițiile în care ieri la pranz am.mancat piept de pui la grill cu piure, seara ajunși acasă am simțit nevoia sa ciugulesc (ba prosteam cu apa, mai luam ceva-simteam o foame maaare)

Ieri am mâncat asa
Dim un covrig cu semințe și unul f mic Sărat
Gustare 2 clementine
Pranz piure 200 gr și 150 gr piept de pui la grill
Cina platou romanesc cu telemea, ceapa, 2 ochiuri la tigaie grill cu f puțin ulei, ardei.
Si gustare am tot ciugulit o mana de alune, 3 fursecuri, juma de gref

O zi faina va doresc. Pupici

lidiuta 08 ian 2022 18:59:11

Re: jurnal de aproape 30 :)
 
Bravo! Hai că se poate! Tot în deplasare ești? Seară bună!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:31:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO