forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Elena Claudia (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12681)

elena20sverige 18 oct 2015 22:32:25

Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Am decis sa imi deschid si eu jurnal. Numele meu este Elena si am 25 de ani. De 5 ani de zile locuiesc in Suedia unde studiez pentru a deveni asistenta medicala.
Jurnalul este pentru a ma motiva pentru a slabi si a numai trisa atat de mult cum am facut in ultimul timp x-(. Dieta pe care o tin este personalizata.

elena20sverige 19 oct 2015 12:24:10

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna!
Azi este prima zi de dieta.
Am inceput cu o omleta cu rosii servita cu branza feta.
Pranz :o pulpa pui la cuptor si broccoli fiert.

cbuuterfly 21 oct 2015 10:04:02

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna, Elena!
Iti doresc multa bafta in lupta cu kilogramele !

elena20sverige 21 oct 2015 14:37:52

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de cbuuterfly (Post 1390005)
Buna, Elena!
Iti doresc multa bafta in lupta cu kilogramele !

Multumesc! :D

elena20sverige 21 oct 2015 14:44:11

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Azi am inceput cu o omleta cu rosii si branza.
La gustare mi-am facut un fel de desert, adica iaurt grecesc cu 1 lingurita de miere , putine migdale si fistic. Peste el am adaugat 2 patratele de ciocolata neagra topita. Imi era asa pofta de dulce, bine ca am descoperit reteta asta.

La pranz am un fel de gulas dar fara cartofi. E mai dietetic cred eu.

Gustare 2: o potocala. Acum imi mai ramane decat cina,sa vad ce o sa mananc.
Am inceput bine, cred eu. :D

elena20sverige 23 oct 2015 09:56:23

Re: Jurnal Elena Claudia
 
1 ataşament(e)
Nu am mai scris pentru ca am avut 2 examene la facultate. De azi o sa ma apuc si de sport ca l-am lasat in ultima perioada. Sa vad cum merge azi!

lucia ely 24 oct 2015 07:33:08

Re: Jurnal Elena Claudia
 
hei bine te-am gasit!
cum a fost cu examenele?
Ce ai mai gatit?
ce inseamna gulas dietetic?
ce sport faci?
Cam multe intrebari nu? Iti doresc un weekend placutA! Ai grija de tine :*

mvthebest 24 oct 2015 15:02:12

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1390019)
Buna !

Azi am inceput cu o omleta cu rosii si branza.
La gustare mi-am facut un fel de desert, adica iaurt grecesc cu 1 lingurita de miere , putine migdale si fistic. Peste el am adaugat 2 patratele de ciocolata neagra topita. Imi era asa pofta de dulce, bine ca am descoperit reteta asta.

La pranz am un fel de gulas dar fara cartofi. E mai dietetic cred eu.

Gustare 2: o potocala. Acum imi mai ramane decat cina,sa vad ce o sa mananc.
Am inceput bine, cred eu. :D

Tii o dieta anume ? Sau mananci in functie de ce crezi ca nu prea ingrasa?
Si mie imi place mult ciocolata neagra :x

elena20sverige 24 oct 2015 17:32:26

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1390274)
hei bine te-am gasit!
cum a fost cu examenele?
Ce ai mai gatit?
ce inseamna gulas dietetic?
ce sport faci?
Cam multe intrebari nu? Iti doresc un weekend placutA! Ai grija de tine :*

Examenele au fost foarte usore.
Gulas dietetic pentru mine inseamna fara cartofi. Ma ingras de la ei. In loc pun morcovi.

Obisnuiesc sa gatesc mai de toate: pui, somon , carne de porc (nu ma pot abtine sa nu mananc) . Chiar ieri am facut un somon la cuptor cu orez integral si salsa verde.

Sport: Ma duc la sala . Fac vreo 30 minute cardio ( banda+bicicleta) si restul depinde de zi. Intr-o zi fac exercitii pentru maine, altele pentru picioare, abdomen. Incerc sa imi lucrez tot corpul.

elena20sverige 24 oct 2015 17:39:00

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1390290)


Tii o dieta anume ? Sau mananci in functie de ce crezi ca nu prea ingrasa?
Si mie imi place mult ciocolata neagra :x

Nu tin chiar o dieta anume. Am tinut foarte multe diete ( Paleo, LCHF, IG, weigh watchers, south beach) .Foarte multe.Unele au dat rezultate ,altele nu. Si din fiecare dieta am invatat cate ceva. Dieta mea e cam o combinatie intre IG si Lchf/Paleo. Sunt multe chestii pe care nu ai voie in LCHF cum ar fi orez, nu ai voie. Dar eu mananc. Adica mi-am facut propia mea dieta din ce am invatat si stiu ce functioneaza.

elena20sverige 28 oct 2015 09:57:18

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Meniul de ieri : iaurt de vanilie si o banana

Pranz : peste cu 5 catofi mici si salata
Gustare : 1 banana
Cina : lasagna cu salata de varza.

Azi cantarul mi-a aratat -700 g .

elena20sverige 01 nov 2015 15:44:22

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Nu am m-ai scris de mult! Am inceput practica la spital si nu am avut timp! Orcum nici nu am m-ai tinut dieta! Am mancat numai la spital plus multe dulciuri! :((. Dar gata nu ma m-ai las de dieta, de azi chiar ma tin. :D

Aness 01 nov 2015 21:46:48

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna Elena! Asa sa fie cum zici tu,de azi sa te tii de treaba mereu .Cica tot de azi ma tin si eu de treaba :)) sper sa si reusesc :D
Nu vrei si tu sa te inscrii in concurs, poate asa o sa fii mai motivata :) Eu chiar daca de multe ori nu scriu nimic , tot intru zilnic sa citesc ce mai scriu fetele , caci ma ajuta sa nu cad prada ispitelor.
Spor la slabit :)

elena20sverige 01 nov 2015 22:21:53

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de Aness (Post 1390992)
Buna Elena! Asa sa fie cum zici tu,de azi sa te tii de treaba mereu .Cica tot de azi ma tin si eu de treaba :)) sper sa si reusesc :D
Nu vrei si tu sa te inscrii in concurs, poate asa o sa fii mai motivata :) Eu chiar daca de multe ori nu scriu nimic , tot intru zilnic sa citesc ce mai scriu fetele , caci ma ajuta sa nu cad prada ispitelor.
Spor la slabit :)

Ce concurs?

Aness 02 nov 2015 01:16:27

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1390993)
Ce concurs?


Se pare ca l-ai gasit singurica :D Si mai e un concurs lunar,il gasesti aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...0-kg-6635.html

elena20sverige 05 nov 2015 12:22:21

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Deci am inceput bine -900 g in cateva zile:D. Sunt foarte multumita de mine si m-ai ales ca am fost foarte cuminte . Nu am mancat deloc prostii. :x. Pentru ca nu am mancat deloc prostii si am mancat numai mancare sanatoasa nici pofta de dulce nu mai am. Da, in primele 3 zile au fost dar m-am stapanit. La practica au fost dulciuri :biscuiti (o gramada). Dar nu am mancat deloc. Mi-am zis ca daca iau un biscuite ma ingras din nou. Acum ca cele 3 zile de chin (sa zicem) au trecut nici nu mi-am am nevoie de dulce. Deci un bun inceput. ;).

Fear will pass, regret is forever. :)

elena20sverige 15 nov 2015 23:07:56

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Nu am m-ai scris de mult in jurnal! Dupa ce m-am ingrasat din nou , am inceput din nou dieta . Astazi a mers bine ,chiar daca nu m-am antrenat, nici nu puteam. Am o raceala de vreo saptamana de nu imi trece deloc. Mai ales ca tusesc de parca as avea tuberculoza. Daca nu imi trece pana maine tusea, ma duc la doctor! :(

Azi dieta a mers bine : Am mancat omleta cu rosii si ardei la micul dejun . Dupa am mancat o clementina si o banana. La pranz piept de pui servit cu couscous si ardei si mazare fiarta si branza feta.
La cina am mancat 1 lipie cu salata (vegetarian). si 1 banana.

Am decis sa scriu in fiecare zi in jurnal. Poate asa ma motivez mai mult:).

elena20sverige 16 nov 2015 22:36:16

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Deci de azi imi scriu in fiecare zi ! M-am saturat ca de fiecare data sa trisez si asa ca m-am hotarat sa scriu ce mananc , chiar daca e sanatos sau nu.

Azi nu am mancat prea mult , nu prea am avut pofta de mancare

Mic-dejun : clatite cu banana
Gustare : 1 banana
Pranz : cam pe la 17:00 pui cu couscous si mazare fiarta

Cam atat am mancat azi , nu prea mult dar cel putin nu am mancat nesanatos.
A 2 zi de dieta in care nu m-am gandit sa ma duc sa imi cumpar ceva. Mai sunt 38 de zile pana la Craciun asa ca sunt hotarata sa slabesc.

rozica1965 16 nov 2015 22:45:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Succes Elena! Acum ti-am descoperit casuta!>:D<

elena20sverige 16 nov 2015 22:56:25

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1392131)
Succes Elena! Acum ti-am descoperit casuta!>:D<

Multumesc ! Succes si tie ! La mai multe kg pierdute:D

elena20sverige 17 nov 2015 19:00:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
O noua zi, o noua incercare !

Azi a mers foarte bine dieta! A trecut si pofta de dulce.
Meniul pe ziua de azi :
Mic-dejun : iaurt natural cu cateva migdale , seminte de floarea soarelui , fulgi de cocos + 1 clementina
Pranz : piept de pui cu couscous si mazare fiarta , 2 rosii si putin ardei rosu
Gustare : 1 mar
Cina : 1 banana. Sa vad daca mai mananc ceva .
Orcum mearsa destul de bine dieta. Maine o sa ma duc la sala. Nu am m-ai fost de mult . Cu raceala asta care nu trecea deloc. Chiar mi-e dor sa ma antrenez. Nu credeam ca o sa zic niciodata asa ceva :D

elena20sverige 18 nov 2015 23:14:20

Re: Jurnal Elena Claudia
 
A 4 zi de dieta a mers bine :D. De duminica am slabit 2.1 kg :D. Nu imi vine sa cred ca am slabit atât de mult :x. Dar sunt foarte multumita! Acum sa vedem saptamana viitoare.
Meniu pe ziua de azi
Mic-dejun Clatite cu banane
Pranz: banana
Cina :pulpa de pui cu couscous + 1 clementina si 1 mar
Gustare: un iaurt cu fructe

Deci ziua a mers bine. Acum sunt hotarata sa slabesc cum nu am fost niciodata! Am m-ai fost dar nu asa de mult :D.

rozica1965 18 nov 2015 23:37:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1392323)
A 4 zi de dieta a mers bine :D. De duminica am slabit 2.1 kg :D. Nu imi vine sa cred ca am slabit atât de mult :x. Dar sunt foarte multumita! Acum sa vedem saptamana viitoare.
Meniu pe ziua de azi
Mic-dejun Clatite cu banane
Pranz: banana
Cina :pulpa de pui cu couscous + 1 clementina si 1 mar
Gustare: un iaurt cu fructe

Deci ziua a mers bine. Acum sunt hotarata sa slabesc cum nu am fost niciodata! Am m-ai fost dar nu asa de mult :D.

Felicitari!
Activeaza si al doilea ticker pt concurs!;)

elena20sverige 19 nov 2015 14:05:27

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1392326)


Felicitari!
Activeaza si al doilea ticker pt concurs!;)

O sa il fac astazi cand ajung acasa. Doar ca m-am ingrasat duminica. Am avut 87.1 kg si cand am inceput concursul am avut 86.3. Ce greutate imi pun :-/

rozica1965 19 nov 2015 16:39:12

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1392425)
O sa il fac astazi cand ajung acasa. Doar ca m-am ingrasat duminica. Am avut 87.1 kg si cand am inceput concursul am avut 86.3. Ce greutate imi pun :-/

86,3 aveai la inceputul concursului,atat pui.

elena20sverige 19 nov 2015 22:41:55

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Meniul meu pe ziua de azi

Mic-dejun : muffins de oua cu ciuperci si bacon
Pranz: piept de pui cu couscous
Gustare : banana
Cina : 1 felie paine cu sunca si cascaval

elena20sverige 02 dec 2015 13:40:50

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna jurnal drag !

Nu ne-am mai scris de mult! Din pacate cu practica care am avut-o la spital nu am avut timp mai de nimic! Nici macar de sport!:(( Mai ales ca o faceam in alt oras si trebuia sa ma scol d la 4 dimineata ca sa ajung la 6:30 acolo! A fost foarte greu dar bine ca am trecut de ea!

Vruiam sa slabesc si eu ceva intr-o luna dar nu s-a putut! Oboseala de la practica m-a facut sa mananc numai prostii! Dar asta e ! De ieri am inceput sa slabesc si eu ceva! Am slabit 500 g si am ajuns la 86,3 cat aveam cand am inceput concursul anual, adica pe 1 noiembrie. E bine! Acuma sa continuu din nou lupta cu kg.

Azi am fost la sala dupa 5 saptamani:D. Mi-a fost cam greu dar cel putin am reusit sa alerg cateva minute pe banda. :D.

Ne vedem mai pe seara jurnalule! O sa iti povestesc ce am mancat!

elena20sverige 02 dec 2015 22:17:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Meniul zilei de azi

Mic-dejun omleta cu rosii si branza feta
Gustare : 1 felie paine cu unt si cascaval
Pranz : piept de pui cu orez integral
Gustare :1 banana , 1 clementina
Cina : vanata umpluta cu carne tocata amestecata si servita cu rosii
1 felie paine cu unt si cascaval

Sport : 1 ora ( 30 minute cardio, 30 min exercitii abdomen )

elena20sverige 06 dec 2015 12:34:56

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

In sfarsit incepui si eu sa slabesc putin ! Mam m-ai ingrasat de joi dar nu mult! Vad ca azi cantarul imi arata 86,2 :D. Ce dragut e cu mine:x. Mai am doar 300 g si ajung la 85,9.:D. Abia astept. Poate o sa slabesc si eu ceva mai mult pana joi.

elena20sverige 06 dec 2015 16:42:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Astazi imi veni o pofta de dulce de numai puteam x-(. Dar zisai ca nu ma duc sa imi cumpar nimic. Si imi facui un suc natural din 2 morcovi, 1 sfecla rosie mica, 1 mar, castravete ,2 portocale. Foarte bun:x. Imi si trecu pofta de dulce. O sa il continuu sa il fac. Poate mai gasesc si alte retete. :D

corinnef 06 dec 2015 17:13:02

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Delicios sucul tau :x si eu faceam multe de genul ...cred ca ar trebui sa reincep sa storc ;) . Spor la slabit ;) stiu ca se poate !

Pupici verzi >:D<:-*>:D<

elena20sverige 07 dec 2015 22:02:39

Re: Jurnal Elena Claudia
 
O noua saptamana, o noua incercare!

Doar ce am venit de la sala. Am facut 30 minute cardio (bicicleta +banda) si vreo 40 minute cu ''Kettlebell''. A fost pentru prima data cand m-am antrenat cu Kettlebell. Mama am transpirat mai rau ca la bicicleta + banda. Cred ca sunt si foarte eficiente.

Meniu pe ziua de azi
Mic-dejun : oua cu rosii si niste nuci
Gustare :09:00 1 banana si 1 clementina
Gustare : suc de fructe si legume
Pranz : piept de pui cu orez integral
Cina : 2 felii paine cu zacusta macedonean iute.

elena20sverige 14 dec 2015 11:32:20

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna drag jurnal !

Nu am fost cuminte in weekend. Am fost la un restaurant unde dadeau ''masa de Craciun suedeza''.Normal ca m-am ingrasat ca am si mancat foarte mult. Sper sa slabesc si eu putin pana joi cand dau raportul.

elena20sverige 17 dec 2015 19:58:47

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

M-am ingrasat din nou. Nu stiu cum fac!O saptamana slabesc, o saptamana ma ingras. Dar asta e. Mai e o saptamana pana la Craciun! Ce repede a trecut! Imi pare rau ca nu am slabit si eu ceva. :(. Dar asta e!
Descoperii un site de fitness cu 2 fete antrenoare personale din Statele Unite! Si din ianuarie incep ''January Challenge''. Am de gand sa il fac , mai ales ca mie imi place sa ma antrenez. :D.
Pana in ianuarie am de gand sa ma incerc cateva din exercitiile lor! Sa vad cat de grele sunt !

rozica1965 17 dec 2015 21:31:00

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Esti olteanca?

elena20sverige 17 dec 2015 21:36:51

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1394760)
Esti olteanca?

Da, din Craiova

rozica1965 17 dec 2015 22:05:19

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1394762)
Da, din Craiova

Da? Si eu,dupa cum se vede!;)

elena20sverige 18 dec 2015 00:17:30

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1394767)


Da? Si eu,dupa cum se vede!;)

Da,da. Craioveanca din 1 Mai

elena20sverige 19 dec 2015 16:41:48

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna drag jurnal

Azi am fost cuminte! :D. Imi veni orcum pofta de un hamburger si imi facui unul dietetic. Adica imi facui un fel de paine . Nu stiu cum se numeste pe romana . Dar pe engleza se numeste ''oopsie bread''. Foarte bun hamburgerul meu. :D Si mai ales cand nu vrei sa te ingrasi de la painea normala de hamburger. Sa vad ce imi arata cantarul maine.

rozica1965 19 dec 2015 20:53:16

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1395080)
Buna drag jurnal

Azi am fost cuminte! :D. Imi veni orcum pofta de un hamburger si imi facui unul dietetic. Adica imi facui un fel de paine . Nu stiu cum se numeste pe romana . Dar pe engleza se numeste ''oopsie bread''. Foarte bun hamburgerul meu. :D Si mai ales cand nu vrei sa te ingrasi de la painea normala de hamburger. Sa vad ce imi arata cantarul maine.

Din ce e facuta painea ta ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:45:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO