forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12065)

WhiteAngel 10 nov 2012 08:39:26

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
buna elene! >:D< ce mai faci tu? :-* cum mai merge dieta? ;;)

http://data.whicdn.com/images/428129...Bl_c_large.jpg

un weekend frumos sa ai ! >:D<

elene94 10 nov 2012 15:32:49

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Bună, mă bucur să te găsesc aici!>:D<

Păi eu săptămâna asta mi-am zis să mă ţin de procedeul 'mese dese şi mici', dar nu am reuşit din cauza programului..totuşi n-am făcut excese alimentare şi nici nu m-am abătut de la provocarea de la ticker, practic de aproape 3 săpt n-am mai pus în gură făină sau zahăr (cu exc. a 2-3 gume şi a cerealelor Vitalis/ Fitness).

Dieta să spun că merge bine, conform efortului, că sport nu am făcut, adică pap cât mai sănătos + pufuleţi zilnic:))) am o boală pt ei, am ajuns la 2-3 pungi zilnic:)) ştiu că astfel acumulez peste 500kcal imediat, dar înnebunesc fără ceva desert, aşa că-l aleg pe cel fără zahăr, şi rar depăşesc 1500kcal pe zi. Şi de când pap aşa nu mai am burticăă:x adică e ceva acolo, dar nu ca înainte, nu mai sunt umflată, îndrăznesc să port lucruri mulate, deci e super. Si slăbesc între 0.5-1kg pe săptămână. Puţin.. dar atât sunt în stare, deocamdată:D cum am zis, nici n-am făcut sacrificii foarte mari, să merit mai mult.

Tu ce mai faaci?>:D<nu am mai vorbit de mult mult!

WhiteAngel 10 nov 2012 22:07:42

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1172181)
Bună, mă bucur să te găsesc aici!>:D<

Păi eu săptămâna asta mi-am zis să mă ţin de procedeul 'mese dese şi mici', dar nu am reuşit din cauza programului..totuşi n-am făcut excese alimentare şi nici nu m-am abătut de la provocarea de la ticker, practic de aproape 3 săpt n-am mai pus în gură făină sau zahăr (cu exc. a 2-3 gume şi a cerealelor Vitalis/ Fitness).

Dieta să spun că merge bine, conform efortului, că sport nu am făcut, adică pap cât mai sănătos + pufuleţi zilnic:))) am o boală pt ei, am ajuns la 2-3 pungi zilnic:)) ştiu că astfel acumulez peste 500kcal imediat, dar înnebunesc fără ceva desert, aşa că-l aleg pe cel fără zahăr, şi rar depăşesc 1500kcal pe zi. Şi de când pap aşa nu mai am burticăă:x adică e ceva acolo, dar nu ca înainte, nu mai sunt umflată, îndrăznesc să port lucruri mulate, deci e super. Si slăbesc între 0.5-1kg pe săptămână. Puţin.. dar atât sunt în stare, deocamdată:D cum am zis, nici n-am făcut sacrificii foarte mari, să merit mai mult.

Tu ce mai faaci?>:D<nu am mai vorbit de mult mult!

bv ca reusesti sa faci fata ! >:D<

hmm cam nasol cu pufuletii aia :( .. ai putea totusi sa inlocuiesti cu ceva mai bun .. niste fructe, sau chiar desrturi mai mici, gen iaurt/branza degresata cu cacao/vanilie/scortisoara/stafide si putina miere .. sau un jeleu de fructe .. gasesti pe aici pe site o gramada de astfel de mini-deserturi pe care le`ai putea incerca :D sunt mai sanatoase si iti satisfac pofta de dulce :P

eu mi`am mai revenit #:-s ziua de azi a fost mai pacatoasa ca am fost la pomana la bunica si am mancat detoate :)) si a mai fost si ziua unui prieten si ne`a scos la o pizza .. dar conteaza ca maine sa fiu cuminte ;;)

ma gandesc deja la sarbatori 8-> craciun, revelion :D:D

elene94 10 nov 2012 23:00:21

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Vaii eu iubesc Crăciunul:x:xazi a ascultat colinde:)))
Eu am tăiat fructele de tot săpt asta, am zis fără pic de zahăr sau fructoză.. că pe lângă pufuleți zahăr mai îmi trebuia și nu mai slăbeam deloc:))

Tuu sigur nu ai mâncat exagerat, ci doar te-ai bucurat din toate cele și din pizza că ești fată echilibrată;;) eu joi am avut 4 sărbătoriți în cls, seara 4 bomboane i-am dus surorii acasă:)))

elene94 12 nov 2012 21:26:57

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Azi m-am limitat la doar 30 g pufuleti:> E binee, mâine tot pufuleţi îmi iau la şcoală :-?
Am avut 1000 kcal azi..deci mi-am mai revenit.. am fost pe drumuri rău azi şi d-asta nu prea am avut timp de mâncare, sunt foarte obosită acum dar mai am de scris la mate o grămadă, şi în plus am terminat cina abia acum 30min, aşa că înainte de 12 nu mă culc.

Oricum, urmează o perioadă extrem de obositoare pană la Crăciun.. sper să nu am zilele la fel de dezorganizate precum asta, când cu chiu, cu vai mi-am făcut loc de 3-4 mese. Mă sperie bac-ul şi numai la el îmi e gândul, mult de învăţat şi îmi ia cam tot timpul, de gândit la mâncare nu rămâne prea mult. Acum trebuie să şi merg concomitent cu examenul la şcoala de şoferi şi tezele..pf. M-am aglomerat singură.

A, şi o veste minunată, -0.5kg după o săptămână fără zahăr şi făina, dar cu zile bogat calorice. E super. La mai mult! La revedere!>:D<

elene94 14 nov 2012 22:46:10

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Azi am mâncat bine, sănătos, doar că am mai ciugulit pe seară până a ora asta că mă durea burtica. Am umblat iar prin oraș așa că până la ora 18 m-am ținut cu o pungă de pufuleți.. și când am ajuns acasă am mâncat un iaurt degresat cu toate fructele uscate din muesli noi cumpărați:))) și cu nucă de cocos. Ahh și am băut apă, așa de sete îmi era..

Sport?:-? Păi am mers pe tocuri; destul. Sunt obosită, plus că am sistemul imunitar puțin slăbit și îmi curge năsucul. Îmi fac temele și la culcaree, cât pot să aștept weekendul:-s

elene94 16 nov 2012 21:27:25

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Fetelee:-s până acum m-am ținut bine de mâncare, nu am exagerat nu am mâncat dulciuri, dar mai sunt doar 4 zile din provocare și îmi e așa frică să nu cedez și să devorez brusc!! Nu știu ce să fac! Aș vrea să continui să mănânc ok, dar știu ca de la început mi-am propus o perioadă de 30 zile..dar văd că nu e suficient, mă așteptam să slăbesc mult dacă 30zile nu mănânc făină și zahăr, și când..mai deloc:| 2kg în 3 săptămâni:|serios?!

Acum, pe de altă parte, se văd schimbări frumoase la starea organismului:
-mi-a venit menstra, după o pauză de 2-3luni;
-transpir mai puțin, iar eu chiar am probleme cu transpirația;
-nu am burta umflată;
-sunt mai energică pe parcursul zilei și mai binedispusă.

WhiteAngel 17 nov 2012 09:46:58

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1176072)
Fetelee:-s până acum m-am ținut bine de mâncare, nu am exagerat nu am mâncat dulciuri, dar mai sunt doar 4 zile din provocare și îmi e așa frică să nu cedez și să devorez brusc!! Nu știu ce să fac! Aș vrea să continui să mănânc ok, dar știu ca de la început mi-am propus o perioadă de 30 zile..dar văd că nu e suficient, mă așteptam să slăbesc mult dacă 30zile nu mănânc făină și zahăr, și când..mai deloc:| 2kg în 3 săptămâni:|serios?!

Acum, pe de altă parte, se văd schimbări frumoase la starea organismului:
-mi-a venit menstra, după o pauză de 2-3luni;
-transpir mai puțin, iar eu chiar am probleme cu transpirația;
-nu am burta umflată;
-sunt mai energică pe parcursul zilei și mai binedispusă.


buna scumpa ! :-*
tin sa te felicit pt ambitia de care ai dat dovada si ca ai reusit sa`ti duci planul pana la capat :x .. ce repede au trecut 30 de zile .. :|
pai eu zic ca nu ai de ce sa te sperii .. si sa introduci treptat treptat din alimente .. gen o felie-2 de paine pe zi .. iar la zahar nu stiu :-? o bucatica-2 de cioco :D
este f bine cum ai slabit ! gandeste`te ca aceste kg nu trebuie sa se mai intoarca inapoi ! si in plus, nici nu conteaza kilogramele .. daca tu te simti mai bine in pielea ta, nu mai ai burta umflata, este super !

te pup, un weekend minunat iti doresc ! :-*:-*

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1...ybifry3tzm.gif

elene94 17 nov 2012 14:35:35

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1176237)
buna scumpa ! :-*
tin sa te felicit pt ambitia de care ai dat dovada si ca ai reusit sa`ti duci planul pana la capat :x .. ce repede au trecut 30 de zile .. :|
pai eu zic ca nu ai de ce sa te sperii .. si sa introduci treptat treptat din alimente .. gen o felie-2 de paine pe zi .. iar la zahar nu stiu :-? o bucatica-2 de cioco :D
este f bine cum ai slabit ! gandeste`te ca aceste kg nu trebuie sa se mai intoarca inapoi ! si in plus, nici nu conteaza kilogramele .. daca tu te simti mai bine in pielea ta, nu mai ai burta umflata, este super !

te pup, un weekend minunat iti doresc ! :-*:-*

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1...ybifry3tzm.gif

Mulțumesc la fel>:D<
Ce să zic încerc să fiu optimistă și să mă mențin pe poziție..citisem undeva că după 6 saptămâni orice devine un obicei pentru organism, adică dacă m-aș mai ține 2 săptămâni de clean eating n-aș mai avea mari probleme după aceea, dar nu știu dacă reușesc:( plus că nu sunt motivată de rezultate
Dar ai dreptate la o chestie la care nu m-am gândit: acele 2 kg NU trebuie să se mai întoarcă, iar pentru asta o voi lua ușor.

elene94 18 nov 2012 22:55:05

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
mami face cornulețe..și eu n-am scăzut nici măcar 1cm în coapse, chiar dacă n-am mai păpat zahăr și făină..singurul desert au fost pufuleții.. adică am redus mult aimentația și nimic
chiar sunt dezamăgită, îmi vine să mănânc acum un cornuleț, singurul motiv pentru care mai rezist e pt că am zis să duc la bun sfârșit cele 30 zile și vb aia "ce nu te omoară te face mai puternic", și în plus mâine e zi de cântar..și sunt tare agitată și mi-e frică de vreo surpuză neplăcută..să vezi ce mă supăr și oftic acum
oricum după 20 revin la alimentație cu de toate..dar DE TOATE..sunt decisă. Schimb planul, acum mănânc ce vreau și bag sport

Până la urmă:-?? experimentez pe mine, să văd ce dă rezultate mai frumoase

WhiteAngel 19 nov 2012 17:53:12

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1176891)
mami face cornulețe..și eu n-am scăzut nici măcar 1cm în coapse, chiar dacă n-am mai păpat zahăr și făină..singurul desert au fost pufuleții.. adică am redus mult aimentația și nimic
chiar sunt dezamăgită, îmi vine să mănânc acum un cornuleț, singurul motiv pentru care mai rezist e pt că am zis să duc la bun sfârșit cele 30 zile și vb aia "ce nu te omoară te face mai puternic", și în plus mâine e zi de cântar..și sunt tare agitată și mi-e frică de vreo surpuză neplăcută..să vezi ce mă supăr și oftic acum
oricum după 20 revin la alimentație cu de toate..dar DE TOATE..sunt decisă. Schimb planul, acum mănânc ce vreau și bag sport

Până la urmă:-?? experimentez pe mine, să văd ce dă rezultate mai frumoase

hello my dear >:D<
e mai bine asa cu de toate .. dar tebuie sa definim ce inseamna acel "tot" .. cate putin din fiecare eu zic ca e ok .. si pe cat posibil inlocuite alimentele nesanatoase cu ceva mai sanatos .. de ex ciocolata cu lapte cu cea neagra, zaharul cu mierea, sarea cu condimentele, painea alba cu cea intergrala, sucul cu apa sau ceaiuri s.a. .. plus sport, iar asta este cheia succesului
e bine sa mai experimentezi ca sa iti cunosti organismul .. doar sa nu ajungi in extreme urate, gen infometare .. iar experientele astea sa fie mai putine pe cat posibil, pt ca iarasi nu e bine sa "ametim" organismul cu tot felul de diete .. dar atata timp cat nu apelezi la ceva drastic si de moment, mici experiente cum a fost cea de acum pe o lun de zile eu zic ca sunt binevenite, pana iti vei cunoaste corpul
multa bafta in continuare ! :-*>:D<pupici [*45*]
apropo, ce a zis mister cantar? :-s

elene94 19 nov 2012 20:24:03

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1177380)
hello my dear >:D<
e mai bine asa cu de toate .. dar tebuie sa definim ce inseamna acel "tot" .. cate putin din fiecare eu zic ca e ok .. si pe cat posibil inlocuite alimentele nesanatoase cu ceva mai sanatos .. de ex ciocolata cu lapte cu cea neagra, zaharul cu mierea, sarea cu condimentele, painea alba cu cea intergrala, sucul cu apa sau ceaiuri s.a. .. plus sport, iar asta este cheia succesului
e bine sa mai experimentezi ca sa iti cunosti organismul .. doar sa nu ajungi in extreme urate, gen infometare .. iar experientele astea sa fie mai putine pe cat posibil, pt ca iarasi nu e bine sa "ametim" organismul cu tot felul de diete .. dar atata timp cat nu apelezi la ceva drastic si de moment, mici experiente cum a fost cea de acum pe o lun de zile eu zic ca sunt binevenite, pana iti vei cunoaste corpul
multa bafta in continuare ! :-*>:D<pupici [*45*]
apropo, ce a zis mister cantar? :-s

mister cantar mi-a dat +100g pe saptamana asta..un nesuferit n-am ce zice
m-am suparat dupa 4 saptamani de mancat strict si am papat cornulete azi; si bune au fost; si nu regret. Ca asa functioneaza la mine:-?? mananc de toate si cat vreau, am 62kg. mananc strict si ma stresaz, am 60. Pai nu prea imi convine..

WhiteAngel 20 nov 2012 18:02:12

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1177454)
mister cantar mi-a dat +100g pe saptamana asta..un nesuferit n-am ce zice
m-am suparat dupa 4 saptamani de mancat strict si am papat cornulete azi; si bune au fost; si nu regret. Ca asa functioneaza la mine:-?? mananc de toate si cat vreau, am 62kg. mananc strict si ma stresaz, am 60. Pai nu prea imi convine..

am vazut ca mereu te legi de coapse :D .. poate ai slabit in alte parti :) in talie, burta, solduri :) .. alea 100 de gr sunt irelevante .. retentie de apa cel mai probabil
nu trebuie sa te dai batuta si sa renunti .. asa eram si eu inainte .. mancam orice si aveam 55-56 .. daca nu mancam, aveam cu 2-3 kg in minus .. dar asta pt ca nu aveam rabdare :)
dupa ce m`am ambitionat sa slabesc, si nu oarecum, ci intr`un mod mai sanatos, pe o perioada lunga de timp .. rezultatele nu au ezitat sa apara .. eu de ex am problema cu burta .. cand am inceput sa slabesc, am dat 3-4 cm jos de peste tot si niciunul din burta ! imi venea sa mor ! dar nu m`am lasat ! pana cand intr`un final a inceput si burtica mea sa scada :) .. trebuie sa iti inveti corpul .. si iarasi depinde de forma acestuia .. tu probabil ca acumulezi mai repede grasime pe coapse .. nu te astepta sa se duca intr`o luna ! dar daca te tii de treaba, se vor duce si de acolo, iti garantez eu ;)
sunt multe fete aici pe forum care se plang de coapse si care intr`un final au reusit sa dea jos si de acolo .. iarasi foarte important este si sportul .. ar fii bine sa te apuci, mie una imi place foarte mult sa fac sport :D
gandeste`te si ia o decizie buna si de lunga durata ! >:D< :-*

WhiteAngel 14 dec 2012 17:39:41

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
buna elene ! ce mai faci tu, nu mai treci pe aici? :) ce mai e nou?
un weekend placut iti doresc ! :-*:-*

elene94 16 dec 2012 09:54:18

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Heiii>:D<
Pai ce sa zic, eu sunt bine, pap intre 1000-1500 kcal asa, si mai ma si misc, weekendul trecut m-am tinut de am facut tracy post pregnancy si tracy method mat, ieri am mers prin frig peste 4h ca am avut treaba...eu spn ca ma mentin; de cantarit nu ma mai cantaesc, ma masor.

Tuu ce mai faci>:D<>:D<

WhiteAngel 16 dec 2012 16:24:02

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1191078)
Heiii>:D<
Pai ce sa zic, eu sunt bine, pap intre 1000-1500 kcal asa, si mai ma si misc, weekendul trecut m-am tinut de am facut tracy post pregnancy si tracy method mat, ieri am mers prin frig peste 4h ca am avut treaba...eu spn ca ma mentin; de cantarit nu ma mai cantaesc, ma masor.

Tuu ce mai faci>:D<>:D<

bravo ! nu e mult mai bine asa? sigur vor aparea si rezultatele >:D<
si eu ma mentin, pt ca se intampla cam des in ultimul timp sa calc stramb :D
astept sa vina sarbatorile, nu voi tine cont de mare lucru .. daca mai pun pe mine asta e .. dar o sa am forte proaspete dupa ce se termina si ma pun pe tonifiat >:)

elene94 17 dec 2012 00:46:46

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
da, e mai simplu intradevar. E o mentinere frumoasa si fara frustrari.

e frumos de tine ca esti vrednica;;)si am vazut ca atunci cand vei sa te pui pe treaba, pai te pui:> felicitari!

WhiteAngel 17 dec 2012 06:47:21

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1191365)
da, e mai simplu intradevar. E o mentinere frumoasa si fara frustrari.

e frumos de tine ca esti vrednica;;)si am vazut ca atunci cand vei sa te pui pe treaba, pai te pui:> felicitari!

daa, cu asta pot sa ma laud si eu :"> ca am ambitie :) in orice as face :) asta este punctul meu forte
chiar vorbeam cu matusemea acum cateva saptamani cand eram eu mai trista si plangeam si imi zicea ca sunt foarte ambitioasa, ca si`a dat si ea seama de lucrul asta .. ca daca imi pun ceva in cap, nu las lucrul acela neterminat, si nu ma las pana nu il fac.. mut si muntii din loc daca e nevoie :))

sa ai o saptamana cat mai frumoasa scumpa ! :-*

http://data.whicdn.com/images/428645..._400_large.png

Rallara 25 dec 2012 08:52:56

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=449

elene94 26 ian 2013 14:58:19

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Nu am mai trecut pe aici de o eternitateee! Sa-mi fie tare, tare rusine:">!

Dar acum I`m here, si e de bine, ca am vesti bune! Nu ma plang(asta am facut pana ieri, hihi), ci anunt ca sunt in faza de Atac a dietei Dukan;;) Si nu ma las! Ca o sa mai gresesc..e omeneste:">imi asum. Dar incet, cu oscilatii, cu rabdare, o duc la capat.

E a2a zi de atac iar ieri arata cantarul 60.6. Azi mi-a fost frica sa ma cantaresc..:"> maine o voi face negresit, ca acum am ramas cu acea curiozitate: "Oare cat ar fi aratat?"

Am trecut pe aici sa notez mini panul meu, sau mai bine zis, cum trebuie sa arate progresul meu daca totul decurge perfect:

  • pana la 1 martie imi ating targetul, adica am MAX 51kg;
  • etapa a3a va dura 3 luni, adica o voi tine toate lunile: martie, aprilie, mai.
  • pe la sfarsitul lui iunie-inceputul lui iulie (fix inainte de bac, pfu!!) intru in stabilizare si sa ma ajute Credinta sa nu pun la loc.
Deeeci, bafta miee!:x:">
Deocamdata o duc bine pe proteine, doar ca nu am mai tinut de mult o dieta asa, strict, si acum am o stare continua de genul "ia sa vad cat arata cantarul acum..si acum..si acum o fi mai bine?:)))". Si trebuie sa ma calmez si sa-mi ocup timpul cu altceva, dar chestiile din capsorul meu striga doar "dieta! cantar! kilograme! proteine!" ahhh:-s mi-e teama-teama sa nu clachez! Imi doresc enorm sa indeplinesc cele 3 punctulete de mai sus, dar mi-e teama sa nu se sfarseasca totul ca pana acum (dezamagita, cu nasul in zahar - gross:( ).



AH, tu, AMBITIE, imbratiseaza-ma! Si tu, PERSEVERENTA; si tu, RABDARE! Alaturati-va mie:( Uhh abia astept mane cantarul:D:D:D:D

elene94 26 ian 2013 15:22:56

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Oooook, nu am rezistat!:">
Stiu ca nu e corect, deoarece e dupa-masa, iar eu deja am mancat, am baut, am fost la baie..dar ce mai conteaza? Mi-a aratat super- grozavul nr 59.2, adica -1.4kg. Cat de eronat poate fi???
Pai o sa vad maine dimineata, sper sa nu arate mai muult:-s
Acum sunt ft ft incantata, mi-a luat o pietricica de pe umeri:x Ma duc sa intind rufele si ma intorc la o conserva cu ton. See ya>:D<

elene94 27 ian 2013 11:30:17

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
M-am cantarit. Azi, dupa un somn de peste 9 ore, chiar dupa ce aseara m-am zbenguit pe 5 melodii pana aveam impresia ca o sa-mi dau duhul. M-am cantarit SI masurat. Rezultate: -2.3kg si -1cm coapse. In 2 zile de atac. Sunt asaaa de fericita:x:x
Nu m-am chinuit, am mancat ce-mi place, cu pofta, si cand vad ce rezultate are..ma gandesc de ce nu am inceput mai devreme:))

Dar acum trebuie sa mai dau drumul din entuziasm, sa nu`mi dau in petec:-s am trecut de sambata, sa trec acum si de a doua zi de weekend cu bine! Sa nu stric tooot, nunu! X_X

Rabdare. Perseverenta. Amin!

O sa imi postez pozele si mai reviiin:x

elene94 27 ian 2013 15:32:58

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am postat pozele si mi-am dat seama ca nu e nicio diferenta intre ultima si asta de azi..:( la coapse acel 1cm in - nu se observa, deci e apa curata ce am dat eu jos..pf, acum incepe greul. Deja toate gazele din cap striga "Manancaaa!!"... si nah..cat sa mananc.. am papat pe ziua de azi ton, iaurt, taraele de ovaz si un ou fiert(iubesc ouale, as manca zilnic 2-3..)..

Am tot amanat temele ca ma streeaza si iar ma gandesc la mancare, ce stupid si neproductiv... ieri tota ziua m-am jucat si m-am uitat la filme, pt a trece timpul placut si a slabi.. sa vad ce reusesc si azi. Asta e dieta de vacanta pt mine, nu de "4 months before BAC".. :(
Ah!b-)

elene94 27 ian 2013 21:40:15

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am trecut si peste ziua asta..a3a zi de atac.. doar miscare nu am facut azi:-s o sa bag 20min de dans inainte de culcare, ca aseara. Maine ma cantaresc iar la prima ora. Sper din suflet sa vad tot ceva cu "-", fiindca e perioada de atac si deh..daca acum nu scad, atunci cand? :-s

elene94 28 ian 2013 15:33:12

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Heiii, dragutule!(da, vorbesc cu propriul jurnal, si este un EL)

Am trecut pe aici sa spun ca ieri am cam trandavit si nu am indeplinit cele 20min miscare:"> *shame on me*, asa ca azi am sarit calul si m-am obosit asa cu drumuri:)))sa ma simt eu bine! Cu mncatul sunt ok, sunt super de fapt! Acum sa vad ce fac, ca am cam ramas fara papa proteica..:)))) O pun pe mami la cheltuieli, asta e.

Acum incerc sa-mi asigur caat mai multe lichide -ieri am ajuns la 2.5l - si sa-mi ocup capsorul cu altceva, ca daca ma mai laud mult sau ma gandesc ca am slabit iar imi zuzuie in cap "Mancare! Mananaca! Mi-e foame, pofta, vreau!":-s :))))
byeee>:D<>:D<

elene94 29 ian 2013 12:59:51

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
M-am cantarit, masurat, iar. -0.9, adica -3,2kg dupa 4 zile Dukan. So, am 57.4:x Din pacate, nu am mai scazut la cm...tot 57.5 arata la coapse:(...keep waiting while doing the good things..
>:D<

elene94 29 ian 2013 22:14:13

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
A trecut si ziua a5a cu bine, ultima masa a fost la 7, probabil ma voi culca la 12. Maine o sa mananc 10-15 arahide crude ca gustare, ca o sa umblu prin oras si nu vreau sa stau flamanda. O sa vad cum influenteaza cantarul. Bye>:D<

WhiteAngel 30 ian 2013 14:30:26

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

elene94 30 ian 2013 16:33:37

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1214930)
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

Pentru ca mancam minim o punga de pufuleti zilnic..ajungand si la 3 pungi la pofte mare :"> eram pe ptrincipiul "N-au zahar si faina". Luptam impotriva mea..:D

Si pe langa faptul ca mlaiul e carbo, si ca pufuletii sunt sarati, se mai intampla sa mananc si unii gen lotto, care aveau E-uri, deci erau calorii nesanatoase cu destinatia grasime:D fost greseala mea, am inteles, nu am fost dispusa sa tin un regim corect asa ca nu am slabit. Am primit ce-am meritat:">

Iti multumesc frumos pentru laude!>:D< Ma straduiesc sa ma tin cat mai bine si mai mult de Dukan, sa nu gresesc, sau sa nu gresesc mult, si sa continui ca pana acum. Ma ajuta faptul ca depun si efort, facand drumuri zilnic (Dukan nu necesita sport) si faptul ca de mult nu am mai tinut o dieta proteica, asa ca a fost un soc favorabil pt organism.

Sper sa slabesc la fel de frumusel ca pana acuuumm:x

PS: raportez inca un -0.5cm copsa dreapta si -1.5cm coapsa stanga:x

elene94 30 ian 2013 16:57:59

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1214930)
bravo elene ! :x ma bucur ca da roade dukanul :D sa te tii de ea, si sa ai mare grija la urmatoarele faze ale dietei ;)
dar sunt totusi curioasa de ceva .. in luna aceea fara zahar si faina de ce nu ai slabit? ca pana la urma acelasi lucru il face si dukan .. renunta la carbi in favoarea proteinelor :D care era greseala ta? :P

Dar tu ce mai ziciii, cum mai esti?>:D< Niciodata nu pot sa-mi dau seama dupa tickerul tau, e fixat la 48. Daca ai ramas asa e grozav:x

elene94 30 ian 2013 20:13:13

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Azi am facut o chestie pe care nu o fac de obicei, si anume i-am spus lu` mami de dieta...in ce consta, ce mananc si ce nu, pentru ca devenise suspect sa mananc 3 conserve de ton la 2 zile. Nu am mai facut asta, de fapt eu, de obicei, nu spun nimanui ca tin dieta, nu ma simt confortabil, nu trebuie sa stie ei ce pun in gura si ce nu.
Si acum ca i-am zis..deja simt un disconfort...si vreau sa dispara ca acest disconfort ma face sa renunt!!! Mami nu a fost iciodata o sustinatoare a dietelor, zicea mereu ca "sunt figuri", si ca oricat as tine, iar cu nasul in dulciuri stau:( ea e slabuta, 49cm in coapse:( pt ca mananca putin, fix cand ii e foame. Nu ma intelege, faptul ca am tulburari alimentare si am depasit faza cand mancam doar pentru ca trebuie..ca ajunsesem sa mananc in fiecare moment: la pc, la film, in pauze, in ore, cand citeam..

Sper din suflet sa nu-mi intrerupa dieta faptul ca i-am zis. E asa o intelegere cu mine..dieta mereu a fost ceva personal, intim. Ea a zis ca se bucura sa stie, dar sper sa nu vorbeasca de asta prea mult... nu`mi place sa-mi discut alimentele:( sa manance ce si cum vreau si eu mananc ce si cum vreau:(:(

elene94 31 ian 2013 14:03:21

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Am mai slabit oleaca. Putin, fara de scaderile anterioare, dar un pic cate un pic se face silueta. -0.4kg in 2 zile. Arahidele sa fi ingreunat procesul?:-?Hm, sincer nu cred. PRobabil se obisnuieste organismul cu proteinele, nu mai e asa speriat de ele.
Azi mi s-a spus ca am slabit, si m-am simtit atat de mine..de nedescris sentimentul.. si am reusit sa ma abtin sa-i spun de dieta(eu imediat cu spun nu ma mai simt bine, am mai spus, e ceva intim).

De 3 zile mi se intampla ceva nelinistitor: visez inspre dimineata ca am clacat in dieta, ca mananc dulciuri, si ma bucur, le-am dus dorul..imi plac la nebunie..iar apoi simt asa o amareala specifica si un regret de-mi vine sa plang..si regret ca am am mancat, si ma macina ca tot efortul dietei a fost in zadadr, ca pana acum o ora eram slaba, ca deja am inceput sa ma ingras, ma si simt mai grasa, si ma rog sa nu fi mancat, ..sa fie un vis. Si ma trezesc. Stau 2 minute, ma linistesc, si realizez ca a fost un vis. Ca sunt curata si am respectat dieta de cand am inceput-o, frumos. Ca sunt in siguranta.


*Probabil sunt speriata de faptul ca am rezultate extraordinare si mi-e frica sa nu pierd ceea ce am, sa nu adaug iar:(:(:(

WhiteAngel 31 ian 2013 17:26:33

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1214992)
Pentru ca mancam minim o punga de pufuleti zilnic..ajungand si la 3 pungi la pofte mare :"> eram pe ptrincipiul "N-au zahar si faina". Luptam impotriva mea..:D

Si pe langa faptul ca mlaiul e carbo, si ca pufuletii sunt sarati, se mai intampla sa mananc si unii gen lotto, care aveau E-uri, deci erau calorii nesanatoase cu destinatia grasime:D fost greseala mea, am inteles, nu am fost dispusa sa tin un regim corect asa ca nu am slabit. Am primit ce-am meritat:">

Iti multumesc frumos pentru laude!>:D< Ma straduiesc sa ma tin cat mai bine si mai mult de Dukan, sa nu gresesc, sau sa nu gresesc mult, si sa continui ca pana acum. Ma ajuta faptul ca depun si efort, facand drumuri zilnic (Dukan nu necesita sport) si faptul ca de mult nu am mai tinut o dieta proteica, asa ca a fost un soc favorabil pt organism.

Sper sa slabesc la fel de frumusel ca pana acuuumm:x

PS: raportez inca un -0.5cm copsa dreapta si -1.5cm coapsa stanga:x

vezii .. cand eu iti ziceam ca nu`s buni pufuletii aia [-(
dar lasa, a trecut .. acum esti pe drumul cel bun :-*

Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1215000)
Dar tu ce mai ziciii, cum mai esti?>:D< Niciodata nu pot sa-mi dau seama dupa tickerul tau, e fixat la 48. Daca ai ramas asa e grozav:x

paii, m`am ingrasat de sarbatori spre rusinea mea ... dar acum am revenit la forma initiala nu intr`un mod prea sanatos :( adica pe baza de stres si nemancare .. sunt intr`o situatie emotionala cam proasta, din cauza unor probleme in familie .. si am avut cateva episoade de depresie si crize de nervi care m`au determinat sa nu mananc, sa nu am pofta de mancare .. si implicit sa apara rezultatele bune dar nu prea ..

Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1215118)
Azi am facut o chestie pe care nu o fac de obicei, si anume i-am spus lu` mami de dieta...in ce consta, ce mananc si ce nu, pentru ca devenise suspect sa mananc 3 conserve de ton la 2 zile. Nu am mai facut asta, de fapt eu, de obicei, nu spun nimanui ca tin dieta, nu ma simt confortabil, nu trebuie sa stie ei ce pun in gura si ce nu.
Si acum ca i-am zis..deja simt un disconfort...si vreau sa dispara ca acest disconfort ma face sa renunt!!! Mami nu a fost iciodata o sustinatoare a dietelor, zicea mereu ca "sunt figuri", si ca oricat as tine, iar cu nasul in dulciuri stau:( ea e slabuta, 49cm in coapse:( pt ca mananca putin, fix cand ii e foame. Nu ma intelege, faptul ca am tulburari alimentare si am depasit faza cand mancam doar pentru ca trebuie..ca ajunsesem sa mananc in fiecare moment: la pc, la film, in pauze, in ore, cand citeam..

Sper din suflet sa nu-mi intrerupa dieta faptul ca i-am zis. E asa o intelegere cu mine..dieta mereu a fost ceva personal, intim. Ea a zis ca se bucura sa stie, dar sper sa nu vorbeasca de asta prea mult... nu`mi place sa-mi discut alimentele:( sa manance ce si cum vreau si eu mananc ce si cum vreau:(:(

dar de ce esti asa inchisa in tine? ce are daca i`ai zis mamei tale? crezi ca nu te va sustine totusi?
bine, pe o parte te inteleg .. ca stiu cum sunt parintii .. chiar daca poate la inceput te sustin, mai apoi li se pare ca exagerezi si ca devii prea slaba si chestii de genul .. se ingrijoreaza si nu procedeaza cum trebuie .. adica te demoralizeaza ..
dar totusi, eu zic ca daca mama ta e deschisa, si o simti ca pe o prietena, sa nu te feresti de ea .. si sa cauti sprijin din partea ei .. asta daca vrea .. daca nu, te retragi frumusel si iti vezi in continuare de drumul tau, nu te demoralizezi, vii aici pe forum si vorbesti cu noi .. pt ca e dorinta ta si merita sa lupti pentru ea :)

Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1215616)
Am mai slabit oleaca. Putin, fara de scaderile anterioare, dar un pic cate un pic se face silueta. -0.4kg in 2 zile. Arahidele sa fi ingreunat procesul?:-?Hm, sincer nu cred. PRobabil se obisnuieste organismul cu proteinele, nu mai e asa speriat de ele.
Azi mi s-a spus ca am slabit, si m-am simtit atat de mine..de nedescris sentimentul.. si am reusit sa ma abtin sa-i spun de dieta(eu imediat cu spun nu ma mai simt bine, am mai spus, e ceva intim).

De 3 zile mi se intampla ceva nelinistitor: visez inspre dimineata ca am clacat in dieta, ca mananc dulciuri, si ma bucur, le-am dus dorul..imi plac la nebunie..iar apoi simt asa o amareala specifica si un regret de-mi vine sa plang..si regret ca am am mancat, si ma macina ca tot efortul dietei a fost in zadadr, ca pana acum o ora eram slaba, ca deja am inceput sa ma ingras, ma si simt mai grasa, si ma rog sa nu fi mancat, ..sa fie un vis. Si ma trezesc. Stau 2 minute, ma linistesc, si realizez ca a fost un vis. Ca sunt curata si am respectat dieta de cand am inceput-o, frumos. Ca sunt in siguranta.


*Probabil sunt speriata de faptul ca am rezultate extraordinare si mi-e frica sa nu pierd ceea ce am, sa nu adaug iar:(:(:(

scumpa, dieta nu trebuie privita defapt ca pe o dieta .. ci ca pe un stil de viata ! mananca atunci cand simti nevoia sa o faci si nu te gandii ca aia nu ai voie, aia nu ai voie .. pur si simplu te gandesti la sanatate si ca asa e mai bine .. ca te saturi mai repede din alimente mai sanatoase si permise in regimul tau alimentar .. si ca rezultatele vor venii de la sine, fara prea mult stres si frustrari .. incet, incet, totul se va schimba ! ce atata gand la mancare ?? mancam ca sa traim, nu invers ! ;)

pup si ai grija de tine :-*

elene94 01 feb 2013 00:00:47

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Cu ziua de azi incheiat, pot sa celebrez o saptamana de cura completa!:x Am tinut curat si strict, si sunt mandra de mine. O sa vad maine rezultatele finale. Singurul lucru care a iesit din Dukan au fost cele 15 arahide de ieri, dar le-am papat intentionat, le-am "furat" din prima etapa SB, si mi-au facut bine. Asa ca o sa repet experienta. Asa ca nu e greseala deloc. Pentru mine, arahidele intra in Dukan, dar limitate.

elene94 01 feb 2013 00:11:14

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
WhiteAngel
vezii .. cand eu iti ziceam ca nu`s buni pufuletii aia [-(
dar lasa, a trecut .. acum esti pe drumul cel bun :-*

Si Doamne ajuta sa raman cat mai mult asa!

paii, m`am ingrasat de sarbatori spre rusinea mea ... dar acum am revenit la forma initiala nu intr`un mod prea sanatos :( adica pe baza de stres si nemancare .. sunt intr`o situatie emotionala cam proasta, din cauza unor probleme in familie .. si am avut cateva episoade de depresie si crize de nervi care m`au determinat sa nu mananc, sa nu am pofta de mancare .. si implicit sa apara rezultatele bune dar nu prea ..

Te inteleg, si eu am zile, eu de fapt nici nu numar kcal, doar mananc cat sa nu-mi fie foame..:-?? mi-e destul ca am restrictiile dukan, sa ma si cantaresc..prea mult:D

dar de ce esti asa inchisa in tine? ce are daca i`ai zis mamei tale? crezi ca nu te va sustine totusi?
bine, pe o parte te inteleg .. ca stiu cum sunt parintii .. chiar daca poate la inceput te sustin, mai apoi li se pare ca exagerezi si ca devii prea slaba si chestii de genul .. se ingrijoreaza si nu procedeaza cum trebuie .. adica te demoralizeaza ..
dar totusi, eu zic ca daca mama ta e deschisa, si o simti ca pe o prietena, sa nu te feresti de ea .. si sa cauti sprijin din partea ei .. asta daca vrea .. daca nu, te retragi frumusel si iti vezi in continuare de drumul tau, nu te demoralizezi, vii aici pe forum si vorbesti cu noi .. pt ca e dorinta ta si merita sa lupti pentru ea :)

Faza e ca nu, nu avem o relatie atat de apropiata si deh..dar nu e doar de ea, eu simt o rusine sa spun cuiva ca sunt la dieta, e ca si cand ii spun ca sunt grasa si mi-e rusine cu mine. Iar apoi dupa 2 saptamani sa ma dava ca mananc ceva dulce si sa ma interbe de ce, sau sa vada ca n-am slabit si uite e in zadar...pur si simplu mi-e mai usor cand nu se baga nimeni, cand nu dau raportul

scumpa, dieta nu trebuie privita defapt ca pe o dieta .. ci ca pe un stil de viata ! mananca atunci cand simti nevoia sa o faci si nu te gandii ca aia nu ai voie, aia nu ai voie .. pur si simplu te gandesti la sanatate si ca asa e mai bine .. ca te saturi mai repede din alimente mai sanatoase si permise in regimul tau alimentar .. si ca rezultatele vor venii de la sine, fara prea mult stres si frustrari .. incet, incet, totul se va schimba ! ce atata gand la mancare ?? mancam ca sa traim, nu invers ! ;)

Aaaasta e cam greu de bagat la cap:"> dieta e cap prioritatea no 1 in viata mea acum:"> si oserv ca am slabit si imi sta asa de bine, si abia astept sa mai slabesc..ma infrumuseteaza lipsa de kilograme, si chiar imi ofera o incredere in mine extraordinara

pup si ai grija de tine :-*

Si tu, iubita, si ai grija cu starile emotionale! Mancarea ca mancarea, daca nu ti-e foame nu te obliga, dar stresul duce si in alte probleme grave. Incearca sa meditezi, sa cauti o rezolvare cat mai echilibrata si obiectiva a nelamuririlor pe care le ai tu acum, poate sunt mai putin grave din exterior. Cere ajutorul>:D<

elene94 01 feb 2013 08:47:58

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Slabutelor, sunt asa de mandra de mine!
Azi s-a implinit o saptamana de dieta, de Dukan, si raportez, incantata pana peste cap, -4.2kg. Am ajuns, dupa mai bine de un an de zile, sa ating iar 56.4 kg. E ireal, zau.. si cu cat slabesc mai mult, cu atat imi e mai teama sa nu pierd ceea ce am, cu atat imi e mai teama de dulciuri la grasimi, daca pun ceva in gura, vreodata, din grasala, iar acum cantarului urca imediat(si mi-e teama sa nu dau in anorexie, pe care o vad o varianta buna in detrimentul grasimii, acum). Fie, important e ca am slabit si in cm, deci stiu ca nu e numai apa, mai precis -2cm la fiecare coapsa:x

De burta nu mai spun..eu sunt forma para, si marturisesc ca nu m-am mai simtit asa de plata, fara grija de a suge burta in hainele mulate de..apx 2 ani. E incredibil ce mi se intampla; slabesc frumos, slabesc extraordinar de frumos si fara sa ma dau peste cap(cu sportul). E ireal. Ajuta-ma, Doamne, sa pastrez ceea e am!

Multumesc tuturor! Simplul fapt ca sunt in aceasta comunitate si particip mi-a dat o incredere pe care nu stiam ca o am! >:D<>:D<>:D<

elene94 01 feb 2013 19:07:38

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Heiii, in weekend planuiesc sa postez si pozeee. Sper ca de dat asta sa fie diferente:D :">

WhiteAngel 01 feb 2013 19:59:55

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
yeyy, felicitari pt rezultatee :x:x
totusi eu zic sa te mai axezi si pe scoala, invatat si alte prioritati .. pt ca slabitul vine de la sine si nu trebuie sa iti faci griji si sa te stresezi cu asta ;) incearca sa iti impui cumva lucrul asta si sa fii totusi mai relaxata, sa te mai gandesti si la alte lucruri :-*
abia astept pozelee :x

Michelina 01 feb 2013 19:59:58

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Eu am copii de varsta ta - baieti - si cand mi-au spus ca vor sa tina dieta i-am incurajat, le gatesc ce au voie, i-am incurajat sa mearga la sala, sa faca sport. Mama ta poate intelege ca nu te simti bine asa cum arati si cu siguranta va dori sa te ajute.

elene94 01 feb 2013 20:10:32

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1216537)
yeyy, felicitari pt rezultatee :x:x
totusi eu zic sa te mai axezi si pe scoala, invatat si alte prioritati .. pt ca slabitul vine de la sine si nu trebuie sa iti faci griji si sa te stresezi cu asta ;) incearca sa iti impui cumva lucrul asta si sa fii totusi mai relaxata, sa te mai gandesti si la alte lucruri :-*
abia astept pozelee :x

Multumeeesc!>:D<>:D< Sunt atenta si de scoala, foarte atenta, fiindca urmeaza bacul. Doar ca dieta e pe primul loc, iar la scoala prin pauze fac 2-3 drumuri pana la baie numai sa urc treptele pana la etajul 2 de cateva ori:))) Le imbin, nu ignor scoala.

Sper sa se vada rezultate, eu sincer nu prea vad acum, si mi-e ciuda:( adica aia 2cm sunt insesizabili in poza

Te pup si iti multumesc de vizita adorabila>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:37:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO