forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Irina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4997)

irina27 16 iul 2010 09:09:50

Jurnal Irina
 
Buna fetelor!Numele meu este Irina si in octombrie o sa fac 18 ani.Ma bucur foarte mult ca am dat de voi,de fapt nu reuseam fara ajutorul unei prietene care mi l-a recomandat >:D< .Imi place foarte mult forumul pentru ca de cand ma stiu sunt pasionata de lucrurile de genul calorii,mancare,sport,imi place sa citesc despre ele.Am incercat sa citesc si jurnalele dar sunt cam multe pagini si nu am reusit sa termin,insa sper ca in viitorul apropiat sa comunicam nu numai la jurnalul meu. >:D<
Povestea mea cu lupta kilogramelor a inceput in clasa a 10a,la sfarsit,cand am inceput sa ma dezvolt,datorita constructiei familiei mele,presupun ca am mostenit-o si eu :-l...incet incet,de la 50 de kg,am ajuns la 66,5,cat am in momentul actual.In ceea ce priveste inaltimea,am 171 de cm deci din punctul asta de vedere,nu ma plang.De-a lungul timpului,am reusit sa mai slabesc dar din nou,le-am pus la loc si acum mi-e foarte greu sa mai slabesc.Am facut volei 3 ani si cred ca de cand m-am lasat de volei,am inceput sa ma ingras,nu mai tin bine minte.Sportiva sunt de cand ma stiu dar am avut o perioada sedentara,in care am si mancat mult si na,s-au potrivit toate:)) si kilogramele s-au depus....
Una dintre marile mele probleme este celulit,si mi-e dor de abdomenul plat pe care il aveam inainte :x ..aaa si au inceput sa imi apara si vergeturi=(( .
Deja m-am saturat sa ma uit in pozele de acum doi trei ani si sa spun doamne cum eram si cum am ajuns.Hainele nu imi mai vin bine,nu mai imi place cum arata,sunt intr-o stare depresiva rau de tot...
Acum o luna,m-am apucat de sala...dar pana in septembrie nu o sa mai pot sa ma duc pentru ca o sa lucrez(la promotii)pana in august,iar in august plec in vacanta..
Cam asta e pe scurt,povestea...sper sa aveti rabdare sa cititi:D si astept cu nerabdare mesajele voastre;;) :-*

justbelieve 16 iul 2010 09:13:21

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256197)
Buna fetelor!Numele meu este Irina si in octombrie o sa fac 18 ani.Ma bucur foarte mult ca am dat de voi,de fapt nu reuseam fara ajutorul unei prietene care mi l-a recomandat >:D< .Imi place foarte mult forumul pentru ca de cand ma stiu sunt pasionata de lucrurile de genul calorii,mancare,sport,imi place sa citesc despre ele.Am incercat sa citesc si jurnalele dar sunt cam multe pagini si nu am reusit sa termin,insa sper ca in viitorul apropiat sa comunicam nu numai la jurnalul meu. >:D<
Povestea mea cu lupta kilogramelor a inceput in clasa a 10a,la sfarsit,cand am inceput sa ma dezvolt,datorita constructiei familiei mele,presupun ca am mostenit-o si eu :-l...incet incet,de la 50 de kg,am ajuns la 66,5,cat am in momentul actual.In ceea ce priveste inaltimea,am 171 de cm deci din punctul asta de vedere,nu ma plang.De-a lungul timpului,am reusit sa mai slabesc dar din nou,le-am pus la loc si acum mi-e foarte greu sa mai slabesc.Am facut volei 3 ani si cred ca de cand m-am lasat de volei,am inceput sa ma ingras,nu mai tin bine minte.Sportiva sunt de cand ma stiu dar am avut o perioada sedentara,in care am si mancat mult si na,s-au potrivit toate:)) si kilogramele s-au depus....
Una dintre marile mele probleme este celulit,si mi-e dor de abdomenul plat pe care il aveam inainte :x ..aaa si au inceput sa imi apara si vergeturi=(( .
Deja m-am saturat sa ma uit in pozele de acum doi trei ani si sa spun doamne cum eram si cum am ajuns.Hainele nu imi mai vin bine,nu mai imi place cum arata,sunt intr-o stare depresiva rau de tot...
Acum o luna,m-am apucat de sala...dar pana in septembrie nu o sa mai pot sa ma duc pentru ca o sa lucrez(la promotii)pana in august,iar in august plec in vacanta..
Cam asta e pe scurt,povestea...sper sa aveti rabdare sa cititi:D si astept cu nerabdare mesajele voastre;;) :-*

Buna si bine ai venit>:D<
Ai de gand sa tii vreo dieta?Sport faci momentan?

alinush 16 iul 2010 09:14:33

Re: Jurnal Irina
 
bine ai venit irina>:D<
vad ca esti documentata in ceea ce priveste slabitul,deci tot ce pot sa-ti spun este sa ai multa rabdare si vointa,daca vrei cu adevarat se poate;;)
good luck:-*

lucia ely 16 iul 2010 09:40:47

Re: Jurnal Irina
 
Buna Irina>:D<
si bine ai venit printre noi:*:*:*:*

muuult succes>:D< ...s rabdare:*:*:*
pusilici si iti doresc o zi minunata:)

Degetica 16 iul 2010 09:41:35

Re: Jurnal Irina
 
bine ai venit b>:D<
e f.bine ca iti place sportul,incearca sa faci macar acasa 15 min pe zi si sa papi mai sanatos,si cum a zis alinush ,cu multa rabdare si ambitie ,chiar se poate, e mai greu pana iti obisnuiesti organismul la un nou stil de viata!
bafta>:D<

Degetica 16 iul 2010 09:42:33

Re: Jurnal Irina
 
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...atos-4677.html

irina27 16 iul 2010 09:58:21

Re: Jurnal Irina
 
Multumesc pentru primirea calduroasa! :*
Pai da,sunt documentata..imi amintesc ca anul trecut m-a ajutat foarte mult cartea mihaelei bilic. :X
Imi trebuie rabdare,ca vointa am...sper sa reusesc..
A vrea sa ajung din nou la 53 dar nu cred ca se mai poate :(
Dieta drastica nu as vrea sa itn...Ce tin e ca nu mananc dulciuri,nu beau sucuri,nu mananc prajeli...bine,de ce sa mint,in unele zile mai calc stramb,dar doar cu dulciurile :D aaa si mai mananc uneori pizza...

Am si eu o intrebare..Cum imi pun si eu la semnatura chestie din aia cu slabit?Si as vrea sa imi modific setarile...pt ca mi-a fost recomandat necesarul de calorii dar pentru tip Sedentar...si eu nu sunt Sedentara :D .

mvthebest 16 iul 2010 10:21:33

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256334)
Multumesc pentru primirea calduroasa! :*
Pai da,sunt documentata..imi amintesc ca anul trecut m-a ajutat foarte mult cartea mihaelei bilic. :X
Imi trebuie rabdare,ca vointa am...sper sa reusesc..
A vrea sa ajung din nou la 53 dar nu cred ca se mai poate :(
Dieta drastica nu as vrea sa itn...Ce tin e ca nu mananc dulciuri,nu beau sucuri,nu mananc prajeli...bine,de ce sa mint,in unele zile mai calc stramb,dar doar cu dulciurile :D aaa si mai mananc uneori pizza...

Am si eu o intrebare..Cum imi pun si eu la semnatura chestie din aia cu slabit?Si as vrea sa imi modific setarile...pt ca mi-a fost recomandat necesarul de calorii dar pentru tip Sedentar...si eu nu sunt Sedentara :D .

Bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Nu trebuie sa tii vre-o dieta drastica trebuie doar sa incerci sa papi cat mai sanatos. Ceea ce tu deja ai spus ca faci. >:D<
Si sa faci mult mult sport.>:D<
Uite : http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...orii-1617.html
Intri la tine pe profil
Despre slabuta: irina27 si dai la ,,despre mine'' . Dai pe creion (editare) si iti schimbi setariile.

17simonette 16 iul 2010 11:22:14

Re: Jurnal Irina
 
hei beib ma bucur ca te-ai inregistrat si tu aici, e chiar f interesant forumul :-*
si chiar nu stiu ce sa-ti spun pentru ca stiu cat te-ai chinuit sa slabesti si cati nervii ti-ai facut din cauza asta :( dar e bine ca ai o alimentatie sanatoasa si lasa ca o sa slabim noi in timp >:D<multa bafta si te astept la mare ;;) :x

Roxii 16 iul 2010 13:30:56

Re: Jurnal Irina
 
Buna Irina si bine ai venit>:D<Nu ar trebui sa mai existe pizza aia si nici dulciurile.Renunta la tot ce este rau,dulciuri,sucuri,grasimi,prajeli,painea inlocuieste`o cu cea graham sau de secara si chiar dak nu mai poti sa te duci la sala sa stii ca exista o gramada de exercitii pe care le poti face chiar in camera ta:)Fa sport cat poti de mult,mananca sanatos,nu scade sub 1000 de calorii si sa ai neaparat 3 mese si 2 sau chiar 3 gustari daca este nevoie si ai sa vezi ca rezultatele nu vor inceta sa apara.53 de kg la 1.71 nu crezi ca este cam putin?Deja ajungi la subponderabilitate.La inaltimea ta cam 56-61 de kg sunt perfecte.Sa nu scazi sub 56 in nici un caz:)Multa bafta>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:17:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO