forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Irina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4997)

irina27 16 iul 2010 09:09:50

Jurnal Irina
 
Buna fetelor!Numele meu este Irina si in octombrie o sa fac 18 ani.Ma bucur foarte mult ca am dat de voi,de fapt nu reuseam fara ajutorul unei prietene care mi l-a recomandat >:D< .Imi place foarte mult forumul pentru ca de cand ma stiu sunt pasionata de lucrurile de genul calorii,mancare,sport,imi place sa citesc despre ele.Am incercat sa citesc si jurnalele dar sunt cam multe pagini si nu am reusit sa termin,insa sper ca in viitorul apropiat sa comunicam nu numai la jurnalul meu. >:D<
Povestea mea cu lupta kilogramelor a inceput in clasa a 10a,la sfarsit,cand am inceput sa ma dezvolt,datorita constructiei familiei mele,presupun ca am mostenit-o si eu :-l...incet incet,de la 50 de kg,am ajuns la 66,5,cat am in momentul actual.In ceea ce priveste inaltimea,am 171 de cm deci din punctul asta de vedere,nu ma plang.De-a lungul timpului,am reusit sa mai slabesc dar din nou,le-am pus la loc si acum mi-e foarte greu sa mai slabesc.Am facut volei 3 ani si cred ca de cand m-am lasat de volei,am inceput sa ma ingras,nu mai tin bine minte.Sportiva sunt de cand ma stiu dar am avut o perioada sedentara,in care am si mancat mult si na,s-au potrivit toate:)) si kilogramele s-au depus....
Una dintre marile mele probleme este celulit,si mi-e dor de abdomenul plat pe care il aveam inainte :x ..aaa si au inceput sa imi apara si vergeturi=(( .
Deja m-am saturat sa ma uit in pozele de acum doi trei ani si sa spun doamne cum eram si cum am ajuns.Hainele nu imi mai vin bine,nu mai imi place cum arata,sunt intr-o stare depresiva rau de tot...
Acum o luna,m-am apucat de sala...dar pana in septembrie nu o sa mai pot sa ma duc pentru ca o sa lucrez(la promotii)pana in august,iar in august plec in vacanta..
Cam asta e pe scurt,povestea...sper sa aveti rabdare sa cititi:D si astept cu nerabdare mesajele voastre;;) :-*

justbelieve 16 iul 2010 09:13:21

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256197)
Buna fetelor!Numele meu este Irina si in octombrie o sa fac 18 ani.Ma bucur foarte mult ca am dat de voi,de fapt nu reuseam fara ajutorul unei prietene care mi l-a recomandat >:D< .Imi place foarte mult forumul pentru ca de cand ma stiu sunt pasionata de lucrurile de genul calorii,mancare,sport,imi place sa citesc despre ele.Am incercat sa citesc si jurnalele dar sunt cam multe pagini si nu am reusit sa termin,insa sper ca in viitorul apropiat sa comunicam nu numai la jurnalul meu. >:D<
Povestea mea cu lupta kilogramelor a inceput in clasa a 10a,la sfarsit,cand am inceput sa ma dezvolt,datorita constructiei familiei mele,presupun ca am mostenit-o si eu :-l...incet incet,de la 50 de kg,am ajuns la 66,5,cat am in momentul actual.In ceea ce priveste inaltimea,am 171 de cm deci din punctul asta de vedere,nu ma plang.De-a lungul timpului,am reusit sa mai slabesc dar din nou,le-am pus la loc si acum mi-e foarte greu sa mai slabesc.Am facut volei 3 ani si cred ca de cand m-am lasat de volei,am inceput sa ma ingras,nu mai tin bine minte.Sportiva sunt de cand ma stiu dar am avut o perioada sedentara,in care am si mancat mult si na,s-au potrivit toate:)) si kilogramele s-au depus....
Una dintre marile mele probleme este celulit,si mi-e dor de abdomenul plat pe care il aveam inainte :x ..aaa si au inceput sa imi apara si vergeturi=(( .
Deja m-am saturat sa ma uit in pozele de acum doi trei ani si sa spun doamne cum eram si cum am ajuns.Hainele nu imi mai vin bine,nu mai imi place cum arata,sunt intr-o stare depresiva rau de tot...
Acum o luna,m-am apucat de sala...dar pana in septembrie nu o sa mai pot sa ma duc pentru ca o sa lucrez(la promotii)pana in august,iar in august plec in vacanta..
Cam asta e pe scurt,povestea...sper sa aveti rabdare sa cititi:D si astept cu nerabdare mesajele voastre;;) :-*

Buna si bine ai venit>:D<
Ai de gand sa tii vreo dieta?Sport faci momentan?

alinush 16 iul 2010 09:14:33

Re: Jurnal Irina
 
bine ai venit irina>:D<
vad ca esti documentata in ceea ce priveste slabitul,deci tot ce pot sa-ti spun este sa ai multa rabdare si vointa,daca vrei cu adevarat se poate;;)
good luck:-*

lucia ely 16 iul 2010 09:40:47

Re: Jurnal Irina
 
Buna Irina>:D<
si bine ai venit printre noi:*:*:*:*

muuult succes>:D< ...s rabdare:*:*:*
pusilici si iti doresc o zi minunata:)

Degetica 16 iul 2010 09:41:35

Re: Jurnal Irina
 
bine ai venit b>:D<
e f.bine ca iti place sportul,incearca sa faci macar acasa 15 min pe zi si sa papi mai sanatos,si cum a zis alinush ,cu multa rabdare si ambitie ,chiar se poate, e mai greu pana iti obisnuiesti organismul la un nou stil de viata!
bafta>:D<

Degetica 16 iul 2010 09:42:33

Re: Jurnal Irina
 
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...atos-4677.html

irina27 16 iul 2010 09:58:21

Re: Jurnal Irina
 
Multumesc pentru primirea calduroasa! :*
Pai da,sunt documentata..imi amintesc ca anul trecut m-a ajutat foarte mult cartea mihaelei bilic. :X
Imi trebuie rabdare,ca vointa am...sper sa reusesc..
A vrea sa ajung din nou la 53 dar nu cred ca se mai poate :(
Dieta drastica nu as vrea sa itn...Ce tin e ca nu mananc dulciuri,nu beau sucuri,nu mananc prajeli...bine,de ce sa mint,in unele zile mai calc stramb,dar doar cu dulciurile :D aaa si mai mananc uneori pizza...

Am si eu o intrebare..Cum imi pun si eu la semnatura chestie din aia cu slabit?Si as vrea sa imi modific setarile...pt ca mi-a fost recomandat necesarul de calorii dar pentru tip Sedentar...si eu nu sunt Sedentara :D .

mvthebest 16 iul 2010 10:21:33

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256334)
Multumesc pentru primirea calduroasa! :*
Pai da,sunt documentata..imi amintesc ca anul trecut m-a ajutat foarte mult cartea mihaelei bilic. :X
Imi trebuie rabdare,ca vointa am...sper sa reusesc..
A vrea sa ajung din nou la 53 dar nu cred ca se mai poate :(
Dieta drastica nu as vrea sa itn...Ce tin e ca nu mananc dulciuri,nu beau sucuri,nu mananc prajeli...bine,de ce sa mint,in unele zile mai calc stramb,dar doar cu dulciurile :D aaa si mai mananc uneori pizza...

Am si eu o intrebare..Cum imi pun si eu la semnatura chestie din aia cu slabit?Si as vrea sa imi modific setarile...pt ca mi-a fost recomandat necesarul de calorii dar pentru tip Sedentar...si eu nu sunt Sedentara :D .

Bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Nu trebuie sa tii vre-o dieta drastica trebuie doar sa incerci sa papi cat mai sanatos. Ceea ce tu deja ai spus ca faci. >:D<
Si sa faci mult mult sport.>:D<
Uite : http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...orii-1617.html
Intri la tine pe profil
Despre slabuta: irina27 si dai la ,,despre mine'' . Dai pe creion (editare) si iti schimbi setariile.

17simonette 16 iul 2010 11:22:14

Re: Jurnal Irina
 
hei beib ma bucur ca te-ai inregistrat si tu aici, e chiar f interesant forumul :-*
si chiar nu stiu ce sa-ti spun pentru ca stiu cat te-ai chinuit sa slabesti si cati nervii ti-ai facut din cauza asta :( dar e bine ca ai o alimentatie sanatoasa si lasa ca o sa slabim noi in timp >:D<multa bafta si te astept la mare ;;) :x

Roxii 16 iul 2010 13:30:56

Re: Jurnal Irina
 
Buna Irina si bine ai venit>:D<Nu ar trebui sa mai existe pizza aia si nici dulciurile.Renunta la tot ce este rau,dulciuri,sucuri,grasimi,prajeli,painea inlocuieste`o cu cea graham sau de secara si chiar dak nu mai poti sa te duci la sala sa stii ca exista o gramada de exercitii pe care le poti face chiar in camera ta:)Fa sport cat poti de mult,mananca sanatos,nu scade sub 1000 de calorii si sa ai neaparat 3 mese si 2 sau chiar 3 gustari daca este nevoie si ai sa vezi ca rezultatele nu vor inceta sa apara.53 de kg la 1.71 nu crezi ca este cam putin?Deja ajungi la subponderabilitate.La inaltimea ta cam 56-61 de kg sunt perfecte.Sa nu scazi sub 56 in nici un caz:)Multa bafta>:D<

mihaa 16 iul 2010 14:46:59

Re: Jurnal Irina
 
Bine ai venit >:D<! Mult spor in continuare pentru lupta contra kg in plus , am vazut ca esti din bucuresti poate vrei sa ne incumetam amandoua catre lucru contra kg , ne sfatuim , tinem diete impreuna. ce zici?:-*

irina27 16 iul 2010 16:27:55

Re: Jurnal Irina
 
mvthebest ,mersi pentru raspuns,chiar nu gaseam de unde pot schimba :* .Si daca vrei,sa imi spui numele ca sa stiu si eu cum sa iti spun :D


beib
mersi ca ai trecut pe aici :x :*


roxii
,mersi mult pentru sfaturi :* o sa tin cont de ele.50-53 nu mi se par putine...dar acum depinde..nu intodeauna kilogramele reflecta cum arati..poti avea kilograme putine si in acelasi timp sunculite sau celulita :P


miha
,as fi incantata sa tinem impreuna dieta,sa ne dam sfaturi..cu cea mai mare placere :* .

Roxii 16 iul 2010 19:52:12

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256982)


roxii
,[COLOR=SeaGreen]mersi mult pentru sfaturi :* o sa tin cont de ele.50-53 nu mi se par putine...dar acum depinde..nu intodeauna kilogramele reflecta cum arati..poti avea kilograme putine si in acelasi timp sunculite sau celulita :P
[B][COLOR=Gray]

Pai sa stii ca multe slabute au ajuns la kilogramele dorite dar inca nu le place in totalitate cum arata,dar pentru asta nu inseamna ca trebuie sa slabeasca mai mult,sa intre sub limita ci sa lucreze mai mult partea care nu le place si s`o modeleze:D>:D<

mvthebest 16 iul 2010 19:54:21

Re: Jurnal Irina
 
,mvthebest mersi pentru raspuns,chiar nu gaseam de unde pot schimba :* .[/COLOR]Si daca vrei,sa imi spui numele ca sa stiu si eu cum sa iti spun :D
[B]

Ma numesc Mirabela>:D<[/SIZE]
[/FONT]

lucia ely 17 iul 2010 19:16:16

Re: Jurnal Irina
 
daca iti place sa dansezi zumba e perfect:)

Zumba - Slabute.ro mie una imi place foarte tare:*:*


irina27 17 iul 2010 21:21:44

Re: Jurnal Irina
 
Mira,vom comunica pe forum se pare :*
Lucia,ms pt link,e ft interesant zumba si din cate vad si distractiv :x
Azi am avut o zi activa zic eu...o sa va zic cam ce sport am facut dar mai intai incep cu meniul:
MJ: 2 felii de paine ~140 cal
Iaurt Activia de baut-330 de ml~130 cal
Pranz: Un castron de supa,cu un cartof,morcov,taitei si gatul de la o gasca :)) asta nu stiu cat sa pun..sa zicem 500 de cal :-?
Cina:o felie de pepene:nush cam cat are...daca are vreo 400g ar insemna 120 de cal
un mar:na,nici asta nush cat are..am pus pt 100 de g,47cal

TOTAL:937cal

Calorii consumate:
Inot:30 de min-301cal
Alergat:30 de min-500 cal
Mers:10 minute-100 cal
Bicicleta-37 de minute(daca ma iau dupa aparetele de la sala,am consumat 200 de cal,daca ma iau dupa site,330 de cal)
Stat la calculator:180 de minute-327cal
Masaj-10 min-44cal
Spalat pe dinti-14 cal
Spalat vase-12 cal
Activitati casnice:30 cal

Total:1858 cal


Cam atat cred :-? aaa,am mai facut niste exercitii la sala,pt picioare,abdomene,dar alea nu le mai pun:D
Parer,critici,sfaturi?:x

P.S:am obs ca majoritatea dintre voi fac sport cam o data pe zi..eu obisnuiam sa fac o data la doua zile..De asemenea,ca sa dau jos in cm am inteleg ca e ft bun pilates-ul..o singura data am fost la o sedinta si m-a rupt :)) aaa si din cate am inteles,daca nu faci corect exercitiile,le faci cam degeaba :-?

Slabuta 17 iul 2010 21:23:45

Re: Jurnal Irina
 
Irina vezi ca poti face copy/paste la meniu ca sa nu il mai scrii de mana.
Sunt mai multe formate chiar dedesubtul meniului tau din calendar, mergi acolo si fa copy, apoi aici in mesaj paste. :)

Roxii 17 iul 2010 21:37:03

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 258478)
Mira,vom comunica pe forum se pare :*
Lucia,ms pt link,e ft interesant zumba si din cate vad si distractiv :x
Azi am avut o zi activa zic eu...o sa va zic cam ce sport am facut dar mai intai incep cu meniul:
MJ: 2 felii de paine ~140 cal
Iaurt Activia de baut-330 de ml~130 cal
Pranz: Un castron de supa,cu un cartof,morcov,taitei si gatul de la o gasca :)) asta nu stiu cat sa pun..sa zicem 500 de cal :-?
Cina:o felie de pepene:nush cam cat are...daca are vreo 400g ar insemna 120 de cal
un mar:na,nici asta nush cat are..am pus pt 100 de g,47cal

TOTAL:937cal

Calorii consumate:
Inot:30 de min-301cal
Alergat:30 de min-500 cal
Mers:10 minute-100 cal
Bicicleta-37 de minute(daca ma iau dupa aparetele de la sala,am consumat 200 de cal,daca ma iau dupa site,330 de cal)
Stat la calculator:180 de minute-327cal
Masaj-10 min-44cal
Spalat pe dinti-14 cal
Spalat vase-12 cal
Activitati casnice:30 cal

Total:1858 cal


Cam atat cred :-? aaa,am mai facut niste exercitii la sala,pt picioare,abdomene,dar alea nu le mai pun:D
Parer,critici,sfaturi?:x

P.S:am obs ca majoritatea dintre voi fac sport cam o data pe zi..eu obisnuiam sa fac o data la doua zile..De asemenea,ca sa dau jos in cm am inteleg ca e ft bun pilates-ul..o singura data am fost la o sedinta si m-a rupt :)) aaa si din cate am inteles,daca nu faci corect exercitiile,le faci cam degeaba :-?

Sunt putine 937 de calorii,maine sa nu mai scazi sub 1000:)Bravo pt sport>:D<

mvthebest 18 iul 2010 02:16:40

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 258478)
Mira,vom comunica pe forum se pare :*
Lucia,ms pt link,e ft interesant zumba si din cate vad si distractiv :x
Azi am avut o zi activa zic eu...o sa va zic cam ce sport am facut dar mai intai incep cu meniul:
MJ: 2 felii de paine ~140 cal
Iaurt Activia de baut-330 de ml~130 cal
Pranz: Un castron de supa,cu un cartof,morcov,taitei si gatul de la o gasca :)) asta nu stiu cat sa pun..sa zicem 500 de cal :-?
Cina:o felie de pepene:nush cam cat are...daca are vreo 400g ar insemna 120 de cal
un mar:na,nici asta nush cat are..am pus pt 100 de g,47cal

TOTAL:937cal

Calorii consumate:
Inot:30 de min-301cal
Alergat:30 de min-500 cal
Mers:10 minute-100 cal
Bicicleta-37 de minute(daca ma iau dupa aparetele de la sala,am consumat 200 de cal,daca ma iau dupa site,330 de cal)
Stat la calculator:180 de minute-327cal
Masaj-10 min-44cal
Spalat pe dinti-14 cal
Spalat vase-12 cal
Activitati casnice:30 cal

Total:1858 cal


Cam atat cred :-? aaa,am mai facut niste exercitii la sala,pt picioare,abdomene,dar alea nu le mai pun:D
Parer,critici,sfaturi?:x

P.S:am obs ca majoritatea dintre voi fac sport cam o data pe zi..eu obisnuiam sa fac o data la doua zile..De asemenea,ca sa dau jos in cm am inteleg ca e ft bun pilates-ul..o singura data am fost la o sedinta si m-a rupt :)) aaa si din cate am inteles,daca nu faci corect exercitiile,le faci cam degeaba :-?

:-o:-o:-oCate activitatii ai BRAVO>:D<>:D<>:D<

mihaa 18 iul 2010 08:33:03

Re: Jurnal Irina
 
Mersi stiu ca am slabit un numar de kg mare dar ... mai vreau !

irina27 18 iul 2010 20:16:34

Re: Jurnal Irina
 
Roxi din pacate si azi cred ca am scazut sub 1000o sa fac meniul acum :-? ),nu am avut ce face,am lucrat de la 12 la 8 jum de ora pauza la 4 si eu dupa 6 nu mananc :( ziua urmatoare de lucru,o sa mi-o organizez altfel,o sa incerc sa mananc doua mese pana in 11 si inca o masa la 4 :-s

Mira,mersi :* ziua de ieri a fost norocoasa,asa o sa fac si maine,ca ma duc iar la strans si sala dar azi stau prost..nu am avut cand..incerc sa fac acum un pic de zumba si programul de abdomene al lui Billy Blanks si poate un pic de coarda,sa vad cum rezist :d

Miha,la cat ai slabit tu,cate kilograme mai ai de dat nu mai rprezinta o asa problema..felicitari din nou! :x

Si acum meniul :D
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:40
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 1.7 zahar
Feta din lapte de capra si oaie, LaDorna, (nu era Feta ci facuta in casa,de bunica) 50g - 119 calorii, 8.3 proteine, 9.5 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine multicereale, 60g - 151 calorii, 6 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 27.8 carbohidrati, 3.8 fibre, 292.2 sodiu, 6.1 zahar
Ou fiert, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zahar

Gustare 1, ora 09:00
Mar Ionatan, 100g - 52 calorii, 0.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 14:00
Mar Ionatan, 100g - 52 calorii, 0.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 17:50
Mar Ionatan, 100g - 52 calorii, 0.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 13.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

+
O salata de la Spring Time(ora 16:00):doar varza,morcovi,masline,salata...fara cele cu paste si orez..~200 de cal
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 814 calorii, (mic)29.7 proteine, (mult)23.2 grasimi, 424 colesterol, (mult)78.2 carbohidrati, 12.7 fibre, 297.2 sodiu, 11.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Stat in picioare, 420min - 782 calorii
Sarit cu coarda, 15min - 175 calorii
Zumba, normal, 30min - 255 calorii
Spalat, pe dinti, 5min - 14 calorii
Mers, 8min/km, 10min - 47 calorii
Dus, 10min - 45 calorii
Tae-Bo, 35min - 348 calorii
Lucru la PC, 60min - 109 calorii
Masaj, realizat in picioare, 10min - 44 calorii
Metabolism bazal - 1489 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3308 calorii

sportul sper sa reusesc sa il fac :))

kore 18 iul 2010 20:33:56

Re: Jurnal Irina
 
Buna Irina...
ti-am citit jurnalul si vreau sa te felicit pt cat sport faci...nu multe reusim sa ne miscam funduletele atat de mult desi ne-am dori :)

irina27 18 iul 2010 20:47:47

Re: Jurnal Irina
 
^ms :*

zumba nu o sa mai fac,pentru ca nu gasesc nimic cap coada...poate puteti sa imi recomandati voi ceva,cele care faceti.nu merge editat mesajul,nu stiu de ce,

Roxii 18 iul 2010 22:14:03

Re: Jurnal Irina
 
Ei bine,am venit sa vad ce ai facut si cred ca o sa te trag de urechiuse:-wTu lucrezi nu?Dc nu ti`ai luat un sandwich la tine?Nu poti papa nici macar un sandwich intre timp in locul marului de la 2?b-(Si seara macar o salata papa:-wNu conteaza ca e dupa 6:-w

irina27 19 iul 2010 11:52:36

Re: Jurnal Irina
 
Da,ai dreptate cu sandvisul dar avand in vedere ca am mancat paine la micul dejun nu am mai avut cum sa mananc si la pranz:">.o sa lucrez pana pe 31,o zi da una nu si dupa scaaap,ma duc si eu in vacanta,abia astept :x.Iar dupa 6,nu pot sa imi calc pe inima sa mananc..in cartea mihaelei bilic scrie ca orice ingrasa dupa ora 6,chiar si o salata:D

Apropo,aveti vreo idee cum sa mananc salata de vinete?Adica in afara de vechiul mod,pe paine..

mihaa 19 iul 2010 12:26:21

Re: Jurnal Irina
 
Imi place cum decurg zilele tale de dieta! In ce zona stai , in ce sector? :-* Poate ne vedem sa discutam la un suc/ceai/orice light :>. Ce zici?

carinush 19 iul 2010 13:01:14

Re: Jurnal Irina
 
esti o persoana activa! :x felicitarile mele >:D< iti doresc mult succes in lupta cu kg in plus si la final sper sa ai corpul pe care il visezi :>

irina27 19 iul 2010 19:20:21

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de mihaa (Post 259871)
Imi place cum decurg zilele tale de dieta! In ce zona stai , in ce sector? :-* Poate ne vedem sa discutam la un suc/ceai/orice light :>. Ce zici?

sigur :x eu stau in sectorul 6,zona Drumul Taberei..tu?

Citat:

Anterior postat de carinush (Post 259907)
esti o persoana activa! :x felicitarile mele >:D< iti doresc mult succes in lupta cu kg in plus si la final sper sa ai corpul pe care il visezi :>

Multumesc mult :-* Si eu sper...desi sperantele le-am cam pierdut demult :))

Meniul meu de azi...stiu,am mancat cam mult :"> dar mai sunt si zile de astea...nu le-am mai pus dupa mic dejun pranz cina gustari ca am uitat si mi-e lene sa modific..sper sa nu ma certati prea tare :">

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 19:51
Paine de secara, 150g - 388 calorii, 12.8 proteine, 4.8 grasimi, 0 colesterol, 72.5 carbohidrati, 8.7 fibre, 990 sodiu, 5.7 zahar
Alune prajite, nesarate, Mogyi, 70g - 455 calorii, 19.5 proteine, 34.9 grasimi, 0 colesterol, 10.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pepene rosu, 300g - 90 calorii, 1.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 18.6 zahar
Ardei si vinete coapte, 100g - 25 calorii, 1.2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Porumb fiert traditional, 300g - 300 calorii, 15 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 60 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mar Starkinson, 200g - 94 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 23.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Feta din lapte de capra si oaie, LaDorna (nu e asta,dar e cea mai aproape de adevar,branza e facuta de buni:D) , 30g - 72 calorii, 5 proteine, 5.7 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Muschi file, 100g - 140 calorii, 21 proteine, 3.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Ardei capia, 50g - 13 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.1 fibre, 2 sodiu, 2.1 zahar
Apa plata, 4000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1595 calorii, 78.5 proteine, 49.8 grasimi, 0 colesterol, (mult)200.4 carbohidrati, 15.2 fibre, 997 sodiu, 29 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 90min - 311 calorii
Fitness, usor, 20min - 67 calorii
Inot (1.5 km/h), 45min - 451 calorii
Impaturit haine, 10min - 23 calorii
Lucru la PC, 180min - 327 calorii
Masaj, realizat in picioare, 15min - 67 calorii
Mers nordic, normal, 15min - 99 calorii
Spalat, pe dinti, 10min - 28 calorii
Stat culcat, 120min - 176 calorii
Urcat pe scari, 5min - 46 calorii
Bicicleta eliptica, intens (nivel 1-5), 34min - 303 calorii
Banda alergat, inclinatie 0%, 10km/h, 33min - 309 calorii
Metabolism bazal - 1489 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3696 calorii

mihaa 19 iul 2010 19:31:20

Re: Jurnal Irina
 
[QUOTE=irina27;260335]sigur :x eu stau in sectorul 6,zona Drumul Taberei..tu?



Vai cat de aproape staii, eu in crangasi sector 6

irina27 19 iul 2010 19:54:10

Re: Jurnal Irina
 
[QUOTE=mihaa;260346]
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 260335)
sigur :x eu stau in sectorul 6,zona Drumul Taberei..tu?



Vai cat de aproape staii, eu in crangasi sector 6

pai e super bine:x acum sa vedem cum ne nimerim cu timpul..sapt asta cel putin chiar nu am cum sa ne intalnim :-s

riky 19 iul 2010 21:19:15

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 260335)
sigur :x eu stau in sectorul 6,zona Drumul Taberei..tu?



Multumesc mult :-* Si eu sper...desi sperantele le-am cam pierdut demult :))

Meniul meu de azi...stiu,am mancat cam mult :"> dar mai sunt si zile de astea...nu le-am mai pus dupa mic dejun pranz cina gustari ca am uitat si mi-e lene sa modific..sper sa nu ma certati prea tare :">

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 19:51
Paine de secara, 150g - 388 calorii, 12.8 proteine, 4.8 grasimi, 0 colesterol, 72.5 carbohidrati, 8.7 fibre, 990 sodiu, 5.7 zahar
Alune prajite, nesarate, Mogyi, 70g - 455 calorii, 19.5 proteine, 34.9 grasimi, 0 colesterol, 10.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pepene rosu, 300g - 90 calorii, 1.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 18.6 zahar
Ardei si vinete coapte, 100g - 25 calorii, 1.2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Porumb fiert traditional, 300g - 300 calorii, 15 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 60 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mar Starkinson, 200g - 94 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 23.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Feta din lapte de capra si oaie, LaDorna (nu e asta,dar e cea mai aproape de adevar,branza e facuta de buni:D) , 30g - 72 calorii, 5 proteine, 5.7 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Muschi file, 100g - 140 calorii, 21 proteine, 3.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Ardei capia, 50g - 13 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.1 fibre, 2 sodiu, 2.1 zahar
Apa plata, 4000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1595 calorii, 78.5 proteine, 49.8 grasimi, 0 colesterol, (mult)200.4 carbohidrati, 15.2 fibre, 997 sodiu, 29 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 90min - 311 calorii
Fitness, usor, 20min - 67 calorii
Inot (1.5 km/h), 45min - 451 calorii
Impaturit haine, 10min - 23 calorii
Lucru la PC, 180min - 327 calorii
Masaj, realizat in picioare, 15min - 67 calorii
Mers nordic, normal, 15min - 99 calorii
Spalat, pe dinti, 10min - 28 calorii
Stat culcat, 120min - 176 calorii
Urcat pe scari, 5min - 46 calorii
Bicicleta eliptica, intens (nivel 1-5), 34min - 303 calorii
Banda alergat, inclinatie 0%, 10km/h, 33min - 309 calorii
Metabolism bazal - 1489 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3696 calorii


sportiva, imi place asta la tine...
nu ai mancat mult...incearca totusi sa nu exagerezi cu porumbul si alunele....astea sunt bombe alorice la gramaj mare;)

irina27 20 iul 2010 20:44:29

Re: Jurnal Irina
 
^ ms :-*
de alune stiam,dar sunt ft ft bune :x porumbul insa nu credeam ca ingrasa:(

meniul de azi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:00
Lapte 1.5%, Zuzu, 250ml - 111 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de porumb, Sanovita, 40g - 149 calorii, 2.8 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 33 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 10:30
Naut gatit, fiert, fara sare, 60g - 99 calorii, 4.8 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 4.2 fibre, 4.2 sodiu, 2.4 zahar

Prânz, ora 13:00
Paine de secara, 90g - 233 calorii, 7.7 proteine, 2.9 grasimi, 0 colesterol, 43.5 carbohidrati, 5.2 fibre, 594 sodiu, 3.4 zahar
Muschi file, 20g - 28 calorii, 4.2 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei si vinete coapte, 50g - 13 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei capia, 50g - 13 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1.1 fibre, 2 sodiu, 2.1 zahar

Gustare 2, ora 15:15
Mar Starkinson, 100g - 47 calorii, 0.4 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 17:45
Varza, 70g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 2.2 zahar
Otet/cidru, 30g - 7 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 1.5 sodiu, 0.1 zahar
Piept de pui, 150g - 258 calorii, 31.2 proteine, 13.8 grasimi, 96 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 94.5 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 20:31
Iaurt 0%, Tnuva, 150g - 53 calorii, 5.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1029 calorii, 66.8 proteine, (mic)23.7 grasimi, 96 colesterol, (mult)132.4 carbohidrati, 12.3 fibre, 696.2 sodiu, 10.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 10min - 35 calorii
Calcat rufe, 10min - 26 calorii
Dus, 10min - 45 calorii
Tae-Bo, 35min - 348 calorii
Shopping, 30min - 118 calorii
Stat in picioare, 420min - 782 calorii
Spalat, pe dinti, 5min - 14 calorii
Masaj, realizat in picioare, 10min - 44 calorii
Mers nordic, normal, 20min - 132 calorii
Sarit cu coarda, 15min - 175 calorii
Stat la birou, 60min - 101 calorii
Stat culcat, 200min - 293 calorii
Zumba, normal, 30min - 255 calorii
Metabolism bazal - 1489 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------

P:S mi-am luat o paine neagra ce contine:faina neagra de ggrau,apa,drojdie,sare iodata,amelioratorde faina(faina de grau)..oare e buna?:-s
CALORII CONSUMATE: 3857 calorii

andra_aly 20 iul 2010 21:11:34

Re: Jurnal Irina
 
Buna irina:) cam multi carbohidrati:-s si cam multa paine. e adevarat ca poate e mai buna ca cea alba, dar mananca max o felie mica la masa;)

irina27 20 iul 2010 21:19:37

Re: Jurnal Irina
 
buna andra:-*
ms de parere,o sa tin cont de ea:x

lucia ely 20 iul 2010 21:24:37

Re: Jurnal Irina
 
buna irina:*:*:*[*128*]
ce mai faci?:)
pupicei:*:*:*
[*6*][*hug*]

irina27 20 iul 2010 23:10:39

Re: Jurnal Irina
 
buna :-*:-*
uite imi faceam un masaj la picioare ca ma dor tare si o sa ma bag la un episod din 90210:D
tu cf?

p.s:probabil o sa raspund maine ca nu mai stau pe forum.noapte buna tuturor!>:D<:-*

lucia ely 20 iul 2010 23:13:29

Re: Jurnal Irina
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 261704)
buna :-*:-*
uite imi faceam un masaj la picioare ca ma dor tare si o sa ma bag la un episod din 90210:D
tu cf?

p.s:probabil o sa raspund maine ca nu mai stau pe forum.noapte buna tuturor!>:D<:-*


noapte buna >:D<

carinush 22 iul 2010 09:38:33

Re: Jurnal Irina
 
buna dimineata irina :-*

irina27 26 iul 2010 21:24:31

Re: Jurnal Irina
 
Buna fetelor :-* imi cer scuze ca v-am cam abandonat dar am fost extrem de ocupata:( sper sa pot reusi sa intru mai des>:D<

DeathInVogue 27 iul 2010 08:50:25

Re: Jurnal Irina
 
Neata Irina!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:56:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO