forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2594)

kad_cor 23 feb 2010 15:44:21

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Iar am avut o pauza dar revin cu forte proaspete.Duminica mi-am cumparat un cantar :) frumos si elegant imi place mult , si .... m-am cantarit am 92 kg destul de mult , dar oricum sunt mai putine dacat la inceput deci e bine CONTINUI . Am reusit o performanata ma trezesc dimineata si fac bicicleta uneori mai mult alteori mai putin (daca m-am trezit prea tarziu , important e ca fac). Regimul :-s nu e de fapt un regim anume deocamdata am renuntat la dulciuri si la paine (uneori mai manac paine neagra cate un pic doar lucrez la o brutarie va puteti inchipui cum miroase painea prospata;;) dar cu multa vointa se poate).
Primul pas l-am facut :)
Azi sunt fericit!
Pe curand!

kad_cor 26 feb 2010 15:31:54

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
A mai trecut o saptamana, nu m-am cantarit inca (duminica e programat cantarul) dar am inceput sa ma simt mai confortabil in pielea mea.Cel mai vizibil rezultat de pana acum : hainele stau lejer , nici nu-mi vine sa cred ca unele sunt un pic largi;;).Am un serial preferat si .. l-am asociat cu bicicleta (il vizionez din "mers":P) Cel mai bine e ca am reusit sa ma tin de o promisiune : fac miscare si mi-e bine .Inca meniul nu e fixat incerc sa mananc des si sa renunt la paine si dulciuri.Am studiat Monti dar ... nu e recomandata cafeaua:(( si asta ar fi .... neplacut .Sa renunt la cafea... nu imposibil dar ... nu renunt e placerea mea.
Pe curand cu vesti>:D<

kad_cor 03 mar 2010 16:36:34

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna,
Duminica m-am cantarit si ... am scapat sper eu definitiv de 9. greutatea mea a fost 89.4 am sarit in sus de bucurie tot gandesc sa nu ma fi bucurat prea mult si duminica sa nu am surprize neplacute la cantar. E drept ca nu am tinut saptamana asta foarte strict pentru ca a fost 1Martie, pentru ca azi e ziua mea de nume si am invitati si pentru ca luna martie inseamna in familia mea o multime de zile de nastere si trebuie sa fac slalom printre toate si in plus sa tin cont si de ceea ce imi doresc eu, asa ca ... am nevoie de ambitie si de sustinatori.Luna viitoare imi vizitez fetita si vreau s-o surprind placut cu silueta mea. ;;)
Am continuat sa beau apa dimineata si pe parcursul unei zile sa ma aproprii cat de mult de 2 L nu e foarte greu si ma simt bine.Pe curand cu vesti bune(sper):-*

kad_cor 11 mar 2010 15:53:22

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Salut,
Ce repede trece timpul, iar e joi maine vineri si mai trece o saptamana. Evident pana duminica nu ma cantaresc dar am observat ca hainele stau un pic altfel:D mi-am facut o reteta proprie nu am calculat caloriile (inca). O zi arata cam asa: dimineata apa 3 -4 pahare si 15 min de bicicleta (ar putea fi mai multe daca somnul bata-l vina m-ar lasa) apoi micul dejun la ora 11 care se compune dintr-un ou fiert cu cascaval sau sunca cu cascaval la ora 14. 500 de grame de portocale si seara un bol de supa sau ciorba si un felu doi nu prea consistent legume cu ceva carne si evident serialul preferat insotit de bicicleta. Am incercat sa reduc portiile si sa introduc cat mai multe legume .Am incercat sa disociez alimentele pe parcursul unei mese .Nu pot renunta la cafea imi place cafeaua.
Va las acum.Pe curand!>:D<

ianna 11 mar 2010 16:27:55

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 114632)
Salut,
Ce repede trece timpul, iar e joi maine vineri si mai trece o saptamana. Evident pana duminica nu ma cantaresc dar am observat ca hainele stau un pic altfel:D mi-am facut o reteta proprie nu am calculat caloriile (inca). O zi arata cam asa: dimineata apa 3 -4 pahare si 15 min de bicicleta (ar putea fi mai multe daca somnul bata-l vina m-ar lasa) apoi micul dejun la ora 11 care se compune dintr-un ou fiert cu cascaval sau sunca cu cascaval la ora 14. 500 de grame de portocale si seara un bol de supa sau ciorba si un felu doi nu prea consistent legume cu ceva carne si evident serialul preferat insotit de bicicleta. Am incercat sa reduc portiile si sa introduc cat mai multe legume .Am incercat sa disociez alimentele pe parcursul unei mese .Nu pot renunta la cafea imi place cafeaua.
Va las acum.Pe curand!>:D<


si eu am trecut acum la South Beach diet si zice fara cafea ...pot renunta la dulciuri..paine..orice... dar nu cafea:))

las ca slabim noi si cu cafea:D

kad_cor 12 mar 2010 15:49:48

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna Ianna,
Imi pare tare bine ca mi-ai scris .Nici eu nu pot renunta la cafea (omul trebuie sa aiba un viciu nu?) m-am tot uitat la profilul tau in cat timp ai ajuns la greutatea asta? E super ce ai reusit sa faci :) eu nu prea reusesc sa ma tin de un regim fix ajung destul de tarziu acasa, dupa ora 18 (uneori chiar si mai tarziu in jur de ora 20 ) si atunci mananc .Acum in ultimul timp ma stradui sa-mi duc la servici ceva de mancare pentru ora 11 dar pana seara mi-am facut o masa de fructe pe la ora 14 nu am calculat caloriile nu am rabdare .M-am ambitionat sa fac sport dimineata si seara. Ma incurca un pic timpul de afara (si acum ninge) altfel mi-as fi scos bicicleta.
Pe curand!

kad_cor 15 mar 2010 09:58:32

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ,
Azi e ziua mea si slabutele m-au felicitat .
Le multumesc mult Salbutelor ca s-au gandit la mine.
Nu am fost foarte bucuroasa ieri pentru ca : cantarul meu nu a vrut sa coboare nimic. Trebuie sa recunosc ca nu a urcat la 90 e sub dar a aratat 89.8 si am fost trista:(( e foarte adevarat ca am cam trisat in ultimul timp si la regim si la miscare. Ieri inafara de plimbare nu am facut decat mancare , prajituri si am si mancat.Mi-am promis in primul rand mie sa-mi revin la program cat de curand:P.
Pana atunci toate cele bune.:x

roseadria 15 mar 2010 10:17:58

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Kad_cor LA MULTI ANI !>:D<
Nu o lungi cu prajiturile mai mult de ziua ta ca o sa-ti para rau ....
Bafta multa si te astept cu vesti bune !!!!!;)

ianna 15 mar 2010 12:12:40

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 115892)
Buna Ianna,
Imi pare tare bine ca mi-ai scris .Nici eu nu pot renunta la cafea (omul trebuie sa aiba un viciu nu?) m-am tot uitat la profilul tau in cat timp ai ajuns la greutatea asta? E super ce ai reusit sa faci :) eu nu prea reusesc sa ma tin de un regim fix ajung destul de tarziu acasa, dupa ora 18 (uneori chiar si mai tarziu in jur de ora 20 ) si atunci mananc .Acum in ultimul timp ma stradui sa-mi duc la servici ceva de mancare pentru ora 11 dar pana seara mi-am facut o masa de fructe pe la ora 14 nu am calculat caloriile nu am rabdare .M-am ambitionat sa fac sport dimineata si seara. Ma incurca un pic timpul de afara (si acum ninge) altfel mi-as fi scos bicicleta.
Pe curand!

eu am mai scazut la cantitate cafea de la un timp...din 2 cani de 250 am ajuns doar la una...nu de alta dar imi face o seteeeee cafeaua...inexplicabil!..probabil dieta e de vina, ca nu am avut pr asta pana acum.

da am reusit intr-un an aproape...dar am avut si stagari ..insa ce ma bucura e ca sunt cu muuult mai constienta ce prostii bag in stomac decat am fost vreodata in viata mea

iar la capitolul sport si eu stau f prost... la noi s-a facut o leaca mai frumos si mai ies la plimbare cu piticu...deci mai fac ceva miscare...dar nu e cardio...cum mi-as fi dorit:-s......dar am rabdare...pana la urma ma mobilizez eu intr-un fel sau altul


Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 117925)
Buna ,
Azi e ziua mea si slabutele m-au felicitat .
Le multumesc mult Salbutelor ca s-au gandit la mine.
Nu am fost foarte bucuroasa ieri pentru ca : cantarul meu nu a vrut sa coboare nimic. Trebuie sa recunosc ca nu a urcat la 90 e sub dar a aratat 89.8 si am fost trista:(( e foarte adevarat ca am cam trisat in ultimul timp si la regim si la miscare. Ieri inafara de plimbare nu am facut decat mancare , prajituri si am si mancat.Mi-am promis in primul rand mie sa-mi revin la program cat de curand:P.
Pana atunci toate cele bune.:x

[*109*]multi ani traiasca ! multi ani traiasca ! laaaaa multi aaaaani![*4*][*4*][*4*]

multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca cat mai repede ! Sa ai parte numai de surprize placute in viata alaturi de realizari formidabile impreuna cu cei dragi tie[*44*]

pupici virtuali[*48*][*48*][*48*]

kad_cor 16 mar 2010 15:33:47

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ,
Multumesc pentru urari si pentru pupici:x Ieri a fost o zi foarte frumoasa , dimineata a nins ca in povesti cu fulgi mari si pufosi apoi pe la 12 a iesit Soarele (nu a avut foarte multa putere sa incalzeasca dar a luminat vesel) si, seara cand s-a dus la culcare, a mai tras o ultima privire spre munti i-a invelit intr-o nuanta roz luminand varfurile pline de zapada a fost o zi superba.
Seara inainte de culcare m-am reapucat de miscare parca totul merge mai greu (chiar si bicicleta) dar nu ma las TREBUIE SA REUSESC pana duminica cand am intalnire cu cantarul .Vreau sa-mi conving cantarul sa arate cat mai putin:P
Tuturor succes!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:22:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO