forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Karina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10185)

mkarina 10 sep 2011 17:20:55

Re: Jurnal Karina
 
hei ! zilele astea am cam dat-o in bara...am mancat fr multi carbohidrati:( mai precis mere, nu stiu de ce...pur si simplu am simtit o nevoie nebuna...nu-mi explic de ce. am mancat si carne, dar numai la pranz,cu legume..in rest mai mult mere, si cate un iaurt pe ici colo..am facut sport in continuare...ma simt oarecum vinovata ca mananc atat de multe mere:(exagerez rau.am nevoie de putin ajutor, va rog:(!

mkarina 10 sep 2011 17:34:50

Re: Jurnal Karina
 
chiar daca am ajuns la un consum de 700-750 de calorii...majoritatea sunt datorita merelor:(

onycka 10 sep 2011 23:55:35

Re: Jurnal Karina
 
Citat:

Anterior postat de mkarina (Post 786267)
hei ! zilele astea am cam dat-o in bara...am mancat fr multi carbohidrati:( mai precis mere, nu stiu de ce...pur si simplu am simtit o nevoie nebuna...nu-mi explic de ce. am mancat si carne, dar numai la pranz,cu legume..in rest mai mult mere, si cate un iaurt pe ici colo..am facut sport in continuare...ma simt oarecum vinovata ca mananc atat de multe mere:(exagerez rau.am nevoie de putin ajutor, va rog:(!

multe?dar cat de multe poti sa mananci?o sa iti treaca pofta asta de mere nu-ti fa griji.bine ca nu mananci porcarii si mancaruri care dauneaza dietei.
daca tot nu iti trece nevoia asta de mere,incearca totusi sa te abtii si sa te limitezi la 2 max/zi.nu cred ca sunt multe 2.ele sunt sanatoase dar trebuie limitate.si eu fac exces de fructe,in special pepene si struguri si nu ma pot controla prea usor.noapte buna>:D<

Adina14 11 sep 2011 07:42:40

Re: Jurnal Karina
 
Karina, ieri ai mancat doar 500 de calorii :( Haide, te rog, incearca sa te mentii macar la 600-700 ca cine stie cat sufera corpul tau acum :(

mkarina 11 sep 2011 09:39:39

Re: Jurnal Karina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 786545)
Karina, ieri ai mancat doar 500 de calorii :( Haide, te rog, incearca sa te mentii macar la 600-700 ca cine stie cat sufera corpul tau acum :(

nu, am mancat 700:Dsi ceva, numai ca nu am trecut corect gramajul merelor pe care le-am mancat, si dasta:D...da, sufera, am fost si la ginecolog...

mkarina 11 sep 2011 09:40:45

Re: Jurnal Karina
 
Citat:

Anterior postat de onycka (Post 786498)
multe?dar cat de multe poti sa mananci?o sa iti treaca pofta asta de mere nu-ti fa griji.bine ca nu mananci porcarii si mancaruri care dauneaza dietei.
daca tot nu iti trece nevoia asta de mere,incearca totusi sa te abtii si sa te limitezi la 2 max/zi.nu cred ca sunt multe 2.ele sunt sanatoase dar trebuie limitate.si eu fac exces de fructe,in special pepene si struguri si nu ma pot controla prea usor.noapte buna>:D<

pot foarte multe:|de ex ieri am mancat 8 mere(micute)sau chiar 9...nu stiu ce am:(

mkarina 11 sep 2011 12:21:32

Re: Jurnal Karina
 
azi e zi de leneveala,maine incepe liceul...ma simt putin vinovata ca nu o sa fac sport...decat poate putin tae bo:-s

Adina14 11 sep 2011 12:23:25

Re: Jurnal Karina
 
Karina, ti-an spus, o zi de pauza trebuie sa ai pe saptamana ca altfel iti suprasoliciti muschii si nu ai rezolvat nimic.Ei se dezvolta tocmai atunci cand ai ziua aceea off de la sport asa ca stai linistita si nu te mai simti vinovata ca nu ai de ce >:D<

mkarina 11 sep 2011 12:44:39

Re: Jurnal Karina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 786765)
Karina, ti-an spus, o zi de pauza trebuie sa ai pe saptamana ca altfel iti suprasoliciti muschii si nu ai rezolvat nimic.Ei se dezvolta tocmai atunci cand ai ziua aceea off de la sport asa ca stai linistita si nu te mai simti vinovata ca nu ai de ce >:D<

totusi are ceva daca fac 225 minute de tae bo?:-s>:d<

mkarina 11 sep 2011 12:47:22

Re: Jurnal Karina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 786765)
Karina, ti-an spus, o zi de pauza trebuie sa ai pe saptamana ca altfel iti suprasoliciti muschii si nu ai rezolvat nimic.Ei se dezvolta tocmai atunci cand ai ziua aceea off de la sport asa ca stai linistita si nu te mai simti vinovata ca nu ai de ce >:D<

25 pardon:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:37:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO