forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal m1rela (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10925)

m1rela 16 sep 2012 18:56:10

Re: Jurnal m1rela
 
Buna seara >:D<>:D<>:D<.Sunt un pic suparata :( dar imi trece :).Cantarul nu prea mai este prieten cu mine si nu din vina lui... ci din a mea desigur x-(.
Intru la atac de maine cu inca o tura de Rina si sper sa am rezultate frumoase ;;).Apoi intru un pic la mentinere si din ianuarie-februarie intru la dieta 3+3.Trei zile proteine...trei zile vegetale pana ating greutatea dorita :)
Doamne-ajuta [-O<[-O<[-O<

rainbow 16 sep 2012 20:46:04

Re: Jurnal m1rela
 
Citat:

Anterior postat de m1rela (Post 1132301)
Buna seara >:D<>:D<>:D<.Sunt un pic suparata :( dar imi trece :).Cantarul nu prea mai este prieten cu mine si nu din vina lui... ci din a mea desigur x-(.
Intru la atac de maine cu inca o tura de Rina si sper sa am rezultate frumoase ;;).Apoi intru un pic la mentinere si din ianuarie-februarie intru la dieta 3+3.Trei zile proteine...trei zile vegetale pana ating greutatea dorita :)
Doamne-ajuta [-O<[-O<[-O<

Succes Mire!!!>:D<>:D<>:D<

RoXyM 16 sep 2012 20:57:24

Re: Jurnal m1rela
 
Mult succes Mire cu Rinuta :0. Sunt sigura ca vei avea rezultate frumoase si de data aceasta, tu esti o ambitioasa. Abia astept sa vad ce retete mai pui in practica. >:D<

m1rela 16 sep 2012 22:02:13

Re: Jurnal m1rela
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1132330)

Succes Mire!!!>:D<>:D<>:D<

Multumesc,Criss >:D<>:D<>:D< :-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1132336)
Mult succes Mire cu Rinuta :0. Sunt sigura ca vei avea rezultate frumoase si de data aceasta, tu esti o ambitioasa. Abia astept sa vad ce retete mai pui in practica. >:D<

Multumesc,Roxy >:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*.Daaa...de fel sunt ambitioasa ;)....numai ca vara mai calc prin strachini si ma ingras :">.Am si eu slabiciunile mele ...ce sa fac :P

RoXyM 17 sep 2012 05:43:25

Re: Jurnal m1rela
 
Fiecare are slabiciunile lui, dar oricum te-ai mentinut foarte bine. Felicitari!

m1rela 17 sep 2012 08:26:38

Re: Jurnal m1rela
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1132375)
Fiecare are slabiciunile lui, dar oricum te-ai mentinut foarte bine. Felicitari!

Multumesc,Roxy >:D< :-*

m1rela 17 sep 2012 08:34:51

Re: Jurnal m1rela
 
Buna dimineataaaa [*10*] >:D<>:D<>:D<

De astazi sunt din nou Rinista cu acte in regula ;;) :x ;;).Si meniul meu de astazi arata cam asa :

La trezire, pe stomacul gol - un ceai de tei cu lamaie ,fara zahar ;
MD - 2 piersici;
P - sote de ciuperci + ou fiert moale in crusta de pesmet + salata verde;
C - Omleta cu verdeata si ardei + castraveti murati.

loremimisi 17 sep 2012 19:24:43

Re: Jurnal m1rela
 
Citat:

Anterior postat de m1rela (Post 1132445)
Buna dimineataaaa [*10*] >:D<>:D<>:D<

De astazi sunt din nou Rinista cu acte in regula ;;) :x ;;).Si meniul meu de astazi arata cam asa :

La trezire, pe stomacul gol - un ceai de tei cu lamaie ,fara zahar ;
MD - 2 piersici;
P - sote de ciuperci + ou fiert moale in crusta de pesmet + salata verde;
C - Omleta cu verdeata si ardei + castraveti murati.

Buna Mire....am venit si eu in vizita pe la tine...sper sa ma primesti............cum faci oul in crusta de pesmet?suna interesant..........si nu in ultimul rand.......bafta din nou cu rina......pupici

m1rela 17 sep 2012 21:47:54

Re: Jurnal m1rela
 
Citat:

Anterior postat de loremimisi (Post 1132928)
Buna Mire....am venit si eu in vizita pe la tine...sper sa ma primesti............cum faci oul in crusta de pesmet?suna interesant..........si nu in ultimul rand.......bafta din nou cu rina......pupici

Buna seara,Lore >:D<...te astept de fiecare data cu drag cand vrei sa ma vizitezi in jurnalul meu >:D< :-*.
Eu am procedat cam asa : - am scos ouale din frigider cu cateva ore inainte de a le prepara (sa stea la temperatura camerei) ,le-am spalat cu apa calda si le-am pus la fiert 2 minute in apa fierbinte,apoi am pus apa rece peste ele.Le-am curatat si cat erau inca umede le-am dat prin pesmet facut de mine din paine prajita si maruntita bine la robot.Atat...E varianta mai light ;)
Mai sunt 2 variante ...poti sa dai ouale prin albus batut si sa le tavalesi prin pesmet,apoi date la cuptor 1-2 minute sau sa le prajesti in putin ulei :).Dar nu ar mai fi oul moale in interior ...s-ar intari la cuptor sau la prajit :(.Iar varianta cu prajitul nu prea e acceptata la Rina :(. Multumesc ptr. urare :-*.Sa stii ca pun poze in albumul Mancarica Rina - tura 2 cu meniurile mele ;)

m1rela 18 sep 2012 14:07:03

Re: Jurnal m1rela
 
Buna ziua [*48*].Astazi zi de amidon :D si anume orez toata ziua :P

MD - 2 piersici mari si cateva nuci;
P - 8 bucati de sushi mai romanesc ;)) ;
C - tot sushi... dar...doar 4-5 bucati :(

Vroiam salata de orez cu legume... dar au iesit destule bucati de sushi asa ca voi manca la fel.
Orezul (asezonat cu otet si o lgta de miere :-s ) l-am invelit in felii subtiri de vinete la gratar (nu as manca alge ,nici sa ma tai) si l-am umplut doar cu betisoare de morcov proaspat si feliute de castraveti murati. Se servesc cu sos de soia sau ghimbir murat .


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:04:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO