forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Michelina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8939)

LOREDANA99 22 sep 2013 08:16:19

Re: Jurnal Michelina
 
Buna dimineata!

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...fHC-o03YYklE1b

marinuta 22 sep 2013 08:34:48

Re: Jurnal Michelina
 
neata draga sa ai o duminica asa cum ti-o doresti:-*>:D<

Michelina 25 sep 2013 09:30:07

Re: Jurnal Michelina
 
Buna dimineata!!!
Ieri mi s-a parut ca am fost complet ineficienta dar daca stau mai bine sa ma gandesc - am fost la munca, am plecat la 5 de la munca, am fost la cumparaturi, apoi am facut o ciorba de perisoare si o uriasa salata beuf ( un fel de - ca e cu piept de pui ). Ca s relaxare - ieri sauna 30 min si am citit. N-am dat drumul la televizor si nici n-am deschis laptopul.

Azi - trebuie sa fac un tort - intrucat tortul diplomat se termina ( mai erau 2 felii dimineata). Am promis ca voi face tort cu crema mousse de ciocolata. Voi face si niste briose si o portie de cookies azi. Si varza cu carnati pentru maine. Si snitele cu cartofi la cuptor (pentru azi) si salata. Dupa cum scriu se pare ca si ziua de azi o voi petrece in bucatarie. Dar vreo 2-3 ore tot trebuie sa calc. Si poate, poate voi reusi iar o sauna.

De luni ma duc la sala - maine trec sa-mi fac abonamentul si de luni la sala cu mine. Ca acasa nu ma apuc de treaba.

PS. Si trebuie sa-mi dau cu oja - dupa ce termin de gatit si calcat.


LOREDANA99 25 sep 2013 14:25:52

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1300315)
Buna dimineata!!!
Ieri mi s-a parut ca am fost complet ineficienta dar daca stau mai bine sa ma gandesc - am fost la munca, am plecat la 5 de la munca, am fost la cumparaturi, apoi am facut o ciorba de perisoare si o uriasa salata beuf ( un fel de - ca e cu piept de pui ). Ca s relaxare - ieri sauna 30 min si am citit. N-am dat drumul la televizor si nici n-am deschis laptopul.

Azi - trebuie sa fac un tort - intrucat tortul diplomat se termina ( mai erau 2 felii dimineata). Am promis ca voi face tort cu crema mousse de ciocolata. Voi face si niste briose si o portie de cookies azi. Si varza cu carnati pentru maine. Si snitele cu cartofi la cuptor (pentru azi) si salata. Dupa cum scriu se pare ca si ziua de azi o voi petrece in bucatarie. Dar vreo 2-3 ore tot trebuie sa calc. Si poate, poate voi reusi iar o sauna.

De luni ma duc la sala - maine trec sa-mi fac abonamentul si de luni la sala cu mine. Ca acasa nu ma apuc de treaba.

PS. Si trebuie sa-mi dau cu oja - dupa ce termin de gatit si calcat.


M-a luat ameteala numai cat am citit, cate ti-ai propus sa faci :-o

Si eu am o gramada de treburi de rezolvat, dar in ultimul timp incerc sa fiu mai relaxata si sa fac atat cat pot...ajung extrem de obosita fizic si psihic acasa de la birou #:-s Totusi, ar trebui sa ma organizez mai bine. Mi-ai dat o idee de mancare cu varza :>

Spor la treburi! >:D<

Michelina 26 sep 2013 12:04:05

Re: Jurnal Michelina
 
M-am laudat degeaba cu toate planurile mele de ieri . Pana la urma in afara de pregatirea cinei - snitele cu cartofi la cuptor si salata verde n-am mai facut nimic. Am primit cadou o prajitura si era pacat sa fac risipa.
Poate azi voi fi mai harnica.
Si trebuie neaparat sa ma mobilizez intr-un sens sau altul sa tin o dieta sau sa fac ceva. Greutatea stationara.

LOREDANA99 26 sep 2013 14:08:03

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1300607)
M-am laudat degeaba cu toate planurile mele de ieri . Pana la urma in afara de pregatirea cinei - snitele cu cartofi la cuptor si salata verde n-am mai facut nimic. Am primit cadou o prajitura si era pacat sa fac risipa.
Poate azi voi fi mai harnica.
Si trebuie neaparat sa ma mobilizez intr-un sens sau altul sa tin o dieta sau sa fac ceva. Greutatea stationara.

Ai patit fix ca mine :)) La facut planuri sunt foarte buna...:))

De luni incepem concursul!!!! [*66*]

Ma invart la 57,1 kg +/- 100 gr de cateva spatamani :-/

Michelina 27 sep 2013 10:55:48

Re: Jurnal Michelina
 
Abia astept si eu sa incepem concursul ( un fel de a spune - poate asa ma mobilizez)
Azi mi-am propus sa postesc - dietetic vorbind - voi incerca sa nu consum nimic ( in afara de apa) cat mai mult timp - in principiu pana maine dimineata. Sa incerc o pauza alimentara.

Michelina 28 sep 2013 08:14:08

Re: Jurnal Michelina
 
Ieri am facut o zi de pauza alimentara - nu am baut decat apa si ceai neindulcit. Spre seara ( mai ales dupa sauna) ma simteam destul de ametita. Dar nu pot spune ca simteam foamea.
Dimineata 54.8 kG.
Voi intra in concurs cu dimensiune solduri - 95 kg ( target 90)

Michelina 28 sep 2013 08:59:57

Re: Jurnal Michelina
 
Micul dejun ora 9.30
salata verde cu rosii si castraveti - aceto balsamico si ulei de masline
2 ochiuri,
3 felii de muschi file si
1 felie de cascaval
cafea fara zahar

Voi incerca sa iau ultima masa la 17.30

Michelina 28 sep 2013 22:38:02

Re: Jurnal Michelina
 
Pranz - 1 pulpa de pui rotisat si o salata verde cu ulei demasline
Cina - rulada de carne de vita si porc la cuptor cu cascaval


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:49:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO