forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Michelina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8939)

Ema55 17 sep 2013 08:15:20

Re: Jurnal Michelina
 
Buna Michelina draga!:-*
Sa inteleg ca ai inceput antrenamentele in forta, da?!;)
Te felicit! O zi frumoasa sa ai!>:D<

Michelina 17 sep 2013 09:47:50

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Ema55 (Post 1298383)
Buna Michelina draga!:-*
Sa inteleg ca ai inceput antrenamentele in forta, da?!;)
Te felicit! O zi frumoasa sa ai!>:D<

Anm citit in urma jurnalul sa vad unde am dat de inteles povestea cu forta :">:">:">. Nu pot sa cred cat de slaba sunt - povestea mai pe lung la slabutele de la 40.
Intr-o zi o sa merit felicitarile!! :)

Ema55 17 sep 2013 20:34:28

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1298406)


Anm citit in urma jurnalul sa vad unde am dat de inteles povestea cu forta :">:">:">. Nu pot sa cred cat de slaba sunt - povestea mai pe lung la slabutele de la 40.
Intr-o zi o sa merit felicitarile!! :)

Nu mai fi asa aspra cu tine.:-*
O seara cuminte sa ai!>:D<

Michelina 18 sep 2013 11:46:03

Re: Jurnal Michelina
 
Buna ziua jurnal - ca dimineata a trecut de mult - cu treburi. N-am fost eu exemplara ieri, dar nici rea de tot. Dimineata uitandu-ma in oglinda aceea aspra din baie am observat ca celulita s-a cam dus. Cum nici dieta n-am tinut, nici sport n-am facut, masaje nici atat - ma gandesc ca nu poate fi decat scoaterea glutenului din alimentatie - acusi am 2 saptamani de cand n-am mai pus in gura nici un aliment cu gluten ( sau poate o abatere asa mica - fursecul ala)

Pare ca faptul ca mai mananc dulciuri din cand in cand, ca mananc seara inainte de culcare nu are efecte atat de nocive cum are glutenul.

In seara asta voi face o sauna iar de maine voi relua obiceiul cremuirii anticelulititce. De azi nu voi mai pune in gura alimente cu IG mai mare de 35.

LOREDANA99 18 sep 2013 15:36:16

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1298733)
Buna ziua jurnal - ca dimineata a trecut de mult - cu treburi. N-am fost eu exemplara ieri, dar nici rea de tot. Dimineata uitandu-ma in oglinda aceea aspra din baie am observat ca celulita s-a cam dus. Cum nici dieta n-am tinut, nici sport n-am facut, masaje nici atat - ma gandesc ca nu poate fi decat scoaterea glutenului din alimentatie - acusi am 2 saptamani de cand n-am mai pus in gura nici un aliment cu gluten ( sau poate o abatere asa mica - fursecul ala)

Pare ca faptul ca mai mananc dulciuri din cand in cand, ca mananc seara inainte de culcare nu are efecte atat de nocive cum are glutenul.

In seara asta voi face o sauna iar de maine voi relua obiceiul cremuirii anticelulititce. De azi nu voi mai pune in gura alimente cu IG mai mare de 35.

Buna, Michelina!

Si eu am frecvent stari de oboseala, sunt lipsita de energie si ma simt foarte balonata dupa mesele la care mananc produse care contin cantitati mari de carbohidrati (cu gluten, evident)...am vrut sa renunt la produsele care contin gluten, dar am obosit citind etichete...e peste tot, inclusiv in cerealele integrale :( Tu cum reusesti? ce mananci?

Michelina 18 sep 2013 18:31:28

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1298768)

Buna, Michelina!

Si eu am frecvent stari de oboseala, sunt lipsita de energie si ma simt foarte balonata dupa mesele la care mananc produse care contin cantitati mari de carbohidrati (cu gluten, evident)...am vrut sa renunt la produsele care contin gluten, dar am obosit citind etichete...e peste tot, inclusiv in cerealele integrale :( Tu cum reusesti? ce mananci?


Am renuntat complet la orice contine cereale.
Mananc legume proaspete sau gatite, carne, branza, oua si fructe, migdale, alune. Iar la abateri ciocolata ( incerc cat mai amaruie ).

LOREDANA99 18 sep 2013 18:37:03

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1298830)



Am renuntat complet la orice contine cereale.
Mananc legume proaspete sau gatite, carne, branza, oua si fructe, migdale, alune. Iar la abateri ciocolata ( incerc cat mai amaruie ).

Mmmm...eu nu prea mananc fructe...ma balonez de la ele si am senzatia ca ma ingras...poate daca le-as limita cantitativ si le-as manca in prima parte a zilei nu mi-ar face rau...dar poti manca orez salbatic, hrisca,
quinoa, mei, amaranth...

Michelina 19 sep 2013 07:45:12

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1298831)

Mmmm...eu nu prea mananc fructe...ma balonez de la ele si am senzatia ca ma ingras...poate daca le-as limita cantitativ si le-as manca in prima parte a zilei nu mi-ar face rau...dar poti manca orez salbatic, hrisca,
quinoa, mei, amaranth...

E si mai bine daca nu mananci fructe - eu sunt addicted. In schimb nu-mi plac hrisca, mei, quinoa, linte, fasole - am incercat - nu le pot inghiti si cand reusesc fac indigestie :)

LOREDANA99 19 sep 2013 08:33:10

Re: Jurnal Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1298971)


E si mai bine daca nu mananci fructe - eu sunt addicted. In schimb nu-mi plac hrisca, mei, quinoa, linte, fasole - am incercat - nu le pot inghiti si cand reusesc fac indigestie :)

Mie imi plac dar ma baloneaza groaznic...trebuie sa ma gandesc serios la un plan de atac, nu mai merge asa :))

Michelina 19 sep 2013 14:14:24

Re: Jurnal Michelina
 
Ieri sotul meu imi zicea in gluma ( desi putea fi si serios - ca avea dreptate) ca atunci cand m-a cunoscut eram ca un tantar si ca intre timp m-am ... implinit. Asa ca am stat sa ma gandesc cum de atunci eram asa slabuta - si mi-am amintit - mancam f putin. Acum ma tem sa mananc putin ca toate dietele zic sa mananci mult , ca nu e sanatos sa mananci putinetc. Si totusi - atunci eram f sanatoasa si nu rabdam de foame - mancam ce vroiam, cand vroiam. Ieri uitandu-ma la ce recomanda pentru consumul zilnic Vasile Valentin - am gasit ca e putin.
Ma gandeam ce ar fi sa incerc sa mananc mai putin?

MD - 2 piersici apoi 2 iaurturi activia
Pranz - salata - 1 rosie, 2 castraveti, 1 ardei gras, 1 lg ulei de masline si 80 g urda ( asta din ochi - ca n-am cantarit-o)
La cina - voi manca doar o ciorba si voi rontai niste migdale crude ( cand ma apuca rontaitul - sper ca poate seara asta nu)

Dimineata aveam 54.8 kg. Deci tot in jurul lui 55.


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:37:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO