forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal nicoleta 100 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4327)

andra_aly 05 iul 2010 22:04:58

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Pai eu zic sa nu mai papai atatia cartofi si orez. nu zic nimic de dieta rina dar trebuie sa moderezi consumul decarbohidrati. asa o sa ii ai la maxim:)
si da, piersicile sunt multe... cate piersici ai? poti manca maxim 3-4 pe zi. si asa mi se pare mult. eu fructe papa cam 2 pe zi. si cateodata am zaharul prea mare si asa.:-s

nicoleta100 05 iul 2010 22:09:43

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 241951)
Pai eu zic sa nu mai papai atatia cartofi si orez. nu zic nimic de dieta rina dar trebuie sa moderezi consumul decarbohidrati. asa o sa ii ai la maxim:)
si da, piersicile sunt multe... cate piersici ai? poti manca maxim 3-4 pe zi. si asa mi se pare mult. eu fructe papa cam 2 pe zi. si cateodata am zaharul prea mare si asa.:-s

Am vreo 6 piersici mititele. nu stiam ca fructele au asa de multi carbohidrati!!!:-/:-/cred ca voi papa doar trei!
in legatura cu orezul si catofii :">:">asta pap eu de obicei la ziua de amidonuri! ma duc sa caut in carte altceva!? poate gasesc
Multumesc de sfaturi!

nicoleta100 05 iul 2010 22:12:24

Re: Jurnal nicoleta 100
 
PS :cred ca trebuie sa investesc niste bani intr-un cantar de bucatarie ,asa o sa stiu sigur cate grame pap sau are un produs(eu gramajul il scriu asa la ochi!):)

andra_aly 05 iul 2010 22:16:50

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Stiu ca e ziua de amidonuri. deci mare lucru nu prea poti face cu carbohidratii. asa ca incearca sa recuperezi a 2a zi si sa papi proteine. si tii carbo sub limita, ok?
pai gasesti cantar si de ala mecanic si nu costa mult. ziceau mai demult ca si cu 10 lei au gasit.
e bun si laa decat nimic. eu cu de ala m-am descurcat la inceput si am constatat ca nu greseam. cateva grame era diferenta:)

nicoleta100 05 iul 2010 22:24:36

Re: Jurnal nicoleta 100
 
ANDRA multumesc de sfaturi!
sunt binevenite!
eu stiam una si buna !:am patru zile ;proteine,amidonuri ,carbohidrati si vitamine.
si nici prin cap nu imi trecea ca orezul si cartofii au asa de multi carbohidrati!

inca o data multumesc pt.timpul acordat(incet,incet mai invat si eu!):-*

andra_aly 05 iul 2010 22:28:30

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Bine, ca eu ti-am spus asa in general. rina merge pe chestia asta ca alternezi zilele. ca si disociata. intr-o zi mananci prea multi carbo si in alta prea putini:) intelegi? dar e bine sa sti;)
acum oricum trebuie sa papi. ca tii diata asta. dar daca vreodata o sa te dai pe , personalizata, sa sti:)

nicoleta100 05 iul 2010 22:42:28

Re: Jurnal nicoleta 100
 
multumesc din suflet pt sfaturi!
este prima dieta pe care o tin asa serios ,am mai tinut diete si pana acum dar doar asa din povestile altora nu dupa o carte cum fac acum.
de aceea nu stiu multe despre aceste lucruri(dar promit sa imvat si sa tin minte!)
merg la somn noapte buna!:)

andra_aly 05 iul 2010 23:10:05

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Somnis pufos>:D<
lasa, caci cu timpul o sa inveti;)

pety 06 iul 2010 15:06:21

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna nicoleta?Ce mai faci astazi??nu te-am mai vizitat dar am venit sa vad ce mai zici cu dieta...ai mai scazut??>:D<

nicoleta100 06 iul 2010 20:40:18

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna seara ,jurnalule!
programul de azi:
  • 8.00 trezirea;1 cana de apa+otet de mere si miere;mic dejun 400 g piersici
  • 9.00 iesire in parc cu bebe
  • 11.00 gustare 1 piersica
  • 12.00 hip hop abs no.1.......no.5 (44 minute);hip hop abs far burning cardio(30 minute)
  • 14.00 pranz:salata de cartofi fierti cu ceapa si ulei de masline alaturi de o garnitura formata din castraveti,rosii,ardei(nu salata)
  • 20.00 cina:salata de cartofi fierti cu ceapa si ulei de masline alaturi de aceeasi garnitura din castraveti si rosii(nu salata)
abatere pe ziua de azi ar fi ora tarzie la care s-a servit cina(dar abia atunci am venit cu bebe de afara
O SEARA PLACUTA!

nicoleta100 06 iul 2010 20:44:14

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 242852)
Buna nicoleta?Ce mai faci astazi??nu te-am mai vizitat dar am venit sa vad ce mai zici cu dieta...ai mai scazut??>:D<

Buna seara PETY!>:D<
Fac foarte bine multumesc de intrebare ,dieta merge foarte bine ,azi am implinit 6 zile fara abateresi sunt foarte fericita! se vede si la kg dar abia sambata am zi de cantar si atunci schimb nr de kg .
pupici:-*:-*:-*
PS:TIE CUM ITI MERGE?


sunshine 06 iul 2010 20:47:17

Re: Jurnal nicoleta 100
 
pai cum vine asta, se vede la cantar, dar sambata schimbi ca ai zi de cantar?:-w adica te-ai cantarit azi?

nicoleta100 06 iul 2010 20:55:37

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 243262)
pai cum vine asta, se vede la cantar, dar sambata schimbi ca ai zi de cantar?:-w adica te-ai cantarit azi?

no ca m-am dat de gol:">:">:">
m-am suit pe cantar!
ma certi?(mi-am propus sa ma cantaresc doar sambata dar.......tentatia a fost mare si......am gresit!!!):)

sunshine 06 iul 2010 20:58:49

Re: Jurnal nicoleta 100
 
acum te las, daaar data viitoare la colt cu tine!
ascunde-l

nicoleta100 06 iul 2010 21:06:40

Re: Jurnal nicoleta 100
 
multumesc ca de data asta treci cu vederea!#:-s#:-s#:-s#:-s#:-s
dac m-ai iertat imi poti recomanda pt maine seara ceva dulce cu putine calorii(ma gandeam la clatite sau gogosi mai dietetici ,daca exista asa ceva!!!):-*

sunshine 06 iul 2010 21:13:01

Re: Jurnal nicoleta 100
 
gogosi in nici un caz, pt ca tre sa le prajesti

clatite ai putea...sa inteleg ca ai de amidonuri maine.

poti face clatite dietice, cauta la meniu clatite si o sa ti apara mai multe. alegi tu pe care vrei.
dar sa nu pui ulei in tigaie. tre sa ai tigaie de teflon, daca nu au, pui f putin ulei. sa nu mananci prea multe:P

nicoleta100 06 iul 2010 21:27:54

Re: Jurnal nicoleta 100
 
maine am zi de carbohidrati (azi am avut amidonuri) de aceea seara avem voie sa papam dulce +4 bucatele cioco neagra 75% cacao.cred ca voi face clatite si voi papa 2 sau max 3 (am scris 200 g)oare 3 clatite cate g au?
am salvat meniul pe maine ,daca esti draguta sa-l vezi si sa imi spui daca e ok???:-/:-/:-/

sunshine 07 iul 2010 06:02:10

Re: Jurnal nicoleta 100
 
carbo vroiam sa spun:P depinde cat de mare este tigaia. daca este mica, asa de clatite, o clatita are aprox 50-60 cal. depinde si cat de groasa este. poti sa treci la meniu 150 gr adica 3 clatite. dar nu uita sa treci si gemul. pp ca iti vei pune. 1 lingurita de gem cred ca are 10 gr

yulyka 07 iul 2010 08:50:50

Re: Jurnal nicoleta 100
 
ce mai faci nico???merge rina??

nicoleta100 07 iul 2010 10:34:12

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 243567)
carbo vroiam sa spun:P depinde cat de mare este tigaia. daca este mica, asa de clatite, o clatita are aprox 50-60 cal. depinde si cat de groasa este. poti sa treci la meniu 150 gr adica 3 clatite. dar nu uita sa treci si gemul. pp ca iti vei pune. 1 lingurita de gem cred ca are 10 gr

Buna SUNSHINE>:D<
M-AM HOTARAT :AZI FAC CLATITE!
pt ca azi la noi in casa este motiv de sarbatoare:azi implinesc 3 ani de casatorie!!! doamne ce repede au trecut!!!
avem musafiri asa ca facem clatite!
eu nu voi papa cu gem;ma gandeam ca daca tot trebuie sa pap 4 bucatele cioco neagra sa rad cioco si sa o pap cu clatite(nu sunt foarte prietena cu gemul)de obicei papam cu fineti.
o zi buna!:x

nicoleta100 07 iul 2010 10:37:28

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 243701)
ce mai faci nico???merge rina??

Rina's 90 merge super bine!
si sunt hotarata sa o tin pana la capat.stii de ce? pt ca ma opresc cunostintele pe strada sa imi spuna ca am slabit si logic ca eu ma bucur foarte tare! si chestia asta imi da putere sa merg mai departe!si sa tin dieta fara abateri(inainte mai trisam)!
iti urez sa poti tine rina pana la capat sa slabesti si sa fi tare mandra de tine!
bafta!>:D<

pety 07 iul 2010 14:39:02

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 243256)
Buna seara PETY!>:D<
Fac foarte bine multumesc de intrebare ,dieta merge foarte bine ,azi am implinit 6 zile fara abateresi sunt foarte fericita! se vede si la kg dar abia sambata am zi de cantar si atunci schimb nr de kg .
pupici:-*:-*:-*
PS:TIE CUM ITI MERGE?

Imi merge super...eu sunt la a 3a zi de scarsdale fara abateri...cantarul arata 91,5...e cum nu se poate mai bine...sunt foarte fericita...pupici

pety 07 iul 2010 14:42:35

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 243955)
Buna SUNSHINE>:D<
M-AM HOTARAT :AZI FAC CLATITE!
pt ca azi la noi in casa este motiv de sarbatoare:azi implinesc 3 ani de casatorie!!! doamne ce repede au trecut!:x

Multi ani inainte...sa ajungeti la 100 de ani de casnicie,sa fiti foarte fericiti si sa aveti multa intelegere si pace in casa!!!>:D<:x

yulyka 07 iul 2010 20:14:40

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 243961)
Rina's 90 merge super bine!
si sunt hotarata sa o tin pana la capat.stii de ce? pt ca ma opresc cunostintele pe strada sa imi spuna ca am slabit si logic ca eu ma bucur foarte tare! si chestia asta imi da putere sa merg mai departe!si sa tin dieta fara abateri(inainte mai trisam)!
iti urez sa poti tine rina pana la capat sa slabesti si sa fi tare mandra de tine!
bafta!>:D<

felicitari nico...si mersi pentru urari dar nu mai tin rina ca mau convins fetele ca la 14 ani nu e bine sa tii dieta asa ca ma axez pe mancatul sanatos si mult sport:-*>:D<

nicoleta100 07 iul 2010 22:32:43

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 244348)
Imi merge super...eu sunt la a 3a zi de scarsdale fara abateri...cantarul arata 91,5...e cum nu se poate mai bine...sunt foarte fericita...pupici

PETY draga >:D<>:D< ma bucur ca dieta merge asa de bine!
spor la treaba !
multe kg in minus !:-*:-*

nicoleta100 07 iul 2010 22:33:52

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 244356)
Multi ani inainte...sa ajungeti la 100 de ani de casnicie,sa fiti foarte fericiti si sa aveti multa intelegere si pace in casa!!!>:D<:x

Multumesc din suflet ! la fel iti doresc si tie!:x:x:x>:D<>:D<>:D<

nicoleta100 07 iul 2010 22:37:01

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 244671)
felicitari nico...si mersi pentru urari dar nu mai tin rina ca mau convins fetele ca la 14 ani nu e bine sa tii dieta asa ca ma axez pe mancatul sanatos si mult sport:-*>:D<

vai YULYKA eu nu stiam ca ai doar 14 ani! eu la 14 ani nu cred ca stiam ce e aia cura de slabire! iti urez atunci un stil de viata sanatos!
multumesc pt urari! la fel iti urez si tie atunci cand va fi cazul!>:D<

nicoleta100 07 iul 2010 22:54:43

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Draga jurnalule,buna seara!
programul de azi:
  • 8.30 trezirea;1 cana de apa+otet de mere si miere(o ligurita);mic dejun 4 nectarine; iesire cu bebe la plimbare
  • 12.00 hip hop abs total body burn
  • 12.40 hip hop abs far burning cardio(30 min)
  • 14.00 pranz:100 g paste integrale +sos facut din:ceapa ,usturoi,dolacel,vanata+sare,piper,2 linguri pasta de tomate,oregano,busuioc
  • 19.30 cina:3 clatite +ciocolata neagra(folosita ca umplutura pt clatite):x

pety 08 iul 2010 08:15:50

Re: Jurnal nicoleta 100
 
hello nicoleta...hai sa bem cafeaua impreuna!!!Vad ca ma ajungi din urma cu kg...bravo,bravo...tine-o tot asa!!!!

nicoleta100 08 iul 2010 09:01:16

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 245095)
hello nicoleta...hai sa bem cafeaua impreuna!!!Vad ca ma ajungi din urma cu kg...bravo,bravo...tine-o tot asa!!!!

http://www.e-felicitari.net/watermar...a13bb805e4.jpg

sunshine 08 iul 2010 15:05:49

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 243955)
Buna SUNSHINE>:D<
M-AM HOTARAT :AZI FAC CLATITE!
pt ca azi la noi in casa este motiv de sarbatoare:azi implinesc 3 ani de casatorie!!! doamne ce repede au trecut!!!
avem musafiri asa ca facem clatite!
eu nu voi papa cu gem;ma gandeam ca daca tot trebuie sa pap 4 bucatele cioco neagra sa rad cioco si sa o pap cu clatite(nu sunt foarte prietena cu gemul)de obicei papam cu fineti.
o zi buna!:x


felicitari [*4*][*lamultiani*]

multi ani inainte!

intradevar trece f repede timpul, parintii mei chiar saptamana trecuta au facut 25 de ani de casnicie :x

nicoleta100 08 iul 2010 19:59:45

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna seara ,jurnal drag!
programul de azi:
  • 9.30 trezirea;1 cana apa + otet de mere si miere
  • 9.45 mic dejun 500 g piersici
  • 12.00 gustare 100 g curmale uscate
  • 12.45 5 mile fat burning walk (1 ora si 8 min) ; hip hop abs fat burning cardio(30 min)
  • 14.00pranz 500 g mere verzi
  • 17.00 gustare 2 piersici
  • 20.00 cina 3 mere verzi+50 g seminte crude de floarea soarelui
  • abatere :am gustat pe un colt de paine putin pateu de la bebe si vreo doua gurite de corn:((

nicoleta100 08 iul 2010 20:02:05

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 245879)



felicitari [*4*][*lamultiani*]

multi ani inainte!

intradevar trece f repede timpul, parintii mei chiar saptamana trecuta au facut 25 de ani de casnicie :x

Multumesc frumos!
la fel iti doresc si tie (daca este cazul daca nu cand va fi) si parintilor tai asemeni!
timpul trece foarte repede:suntem impreuna de 12 ani si casatoriti de 3 ani!:-*

nicoleta100 09 iul 2010 20:49:57

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna seara ,jurnal drag!
iata ce am facut eu azi:
  • 7.00 trezirea; 1 cana apa+otet de mere si miere
  • 9.00 mic dejun:300 g pepene galben
  • 10.00 plimbare cu bebe in parc
  • 11.30 gustare :3 nectarine mici
  • 12.00 hip hop abs total body burn 40 min
  • 12.40 hip hop abs fat burning cardio 30 min
  • 14.00 pranz:200 g branza proaspata 0,2 % grasime+salata
  • 16.00 plimbare cu bebe in parc
  • 20.00 cina:200 g branza proaspata 0,2% grasime+salata
  • 20.30 5 mile fat burning walk(asta am facut pt ca azi am pacatuit:am papat vreo 5 feliute dovlacel pane)

jolye79 09 iul 2010 21:47:28

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Lasa, ca e bine! Iti admir ambitia, te tii de treaba cum nu se poate mai bine. Am ce invata de la tine, eu de la 65 de kilograme pana acum numai din greseli in greseli o duc. Si se vede, ca se duc greu sunculitele astea...Zilnic fac cate o prostie, zilnic spun ca gata, de maine....abstinenta totala! Si a doua zi ma trezesc ca iar bag in gura ceva interzis...
Cand ai tu zi de cantar?

nicoleta100 09 iul 2010 21:54:04

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 248195)
Lasa, ca e bine! Iti admir ambitia, te tii de treaba cum nu se poate mai bine. Am ce invata de la tine, eu de la 65 de kilograme pana acum numai din greseli in greseli o duc. Si se vede, ca se duc greu sunculitele astea...Zilnic fac cate o prostie, zilnic spun ca gata, de maine....abstinenta totala! Si a doua zi ma trezesc ca iar bag in gura ceva interzis...
Cand ai tu zi de cantar?

Draga mea ,buna seara!>:D<
maine este ziua cea mare ! zi de cantar! sunt tare curioasa ce va arata ca si azi am pacatuit si ieri! offf!
sper sa fie generos cantarul ! asa pe haine se simte ceva si oamenii ma opresc pe strada (cunoscutii binenteles) sa ma intrebe cum am reusit sa slabesc:-/:-/:-/
sper sa pot sa nu mai fac abateri!
tu cum o duci? oare in ce zi de rina esti? ti rina nu???:-/:-/:-/
o seara placuta:-*:-*:-*

jolye79 09 iul 2010 22:04:41

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 248205)
Draga mea ,buna seara!>:D<
maine este ziua cea mare ! zi de cantar! sunt tare curioasa ce va arata ca si azi am pacatuit si ieri! offf!
sper sa fie generos cantarul ! asa pe haine se simte ceva si oamenii ma opresc pe strada (cunoscutii binenteles) sa ma intrebe cum am reusit sa slabesc:-/:-/:-/
sper sa pot sa nu mai fac abateri!
tu cum o duci? oare in ce zi de rina esti? ti rina nu???:-/:-/:-/
o seara placuta:-*:-*:-*

Nuuuu, eu alaptez si nu pot sa tin dieta. Incerc sa mananc cat mai sanatos si tin o "semi-hipocalorica" , adica imi calculez caloriile zilnic si fac in asa fel incat sa-mi ajunga si mie, sa-i ajunga si lui bebe (pentru laptic) si sa mai dau jos si ceva kilograme. Si mai fac si ceva sport. Nu ca tine, dar...ma misc si eu.
Stai linistita, ca o sa se vada frumos la cantar maine. Incearca, totusi, sa nu te relaxezi si sa spui : eee, nu s-a vazut abaterea la cantar, deci mai merge! Iti zic eu ca spre final nu prea o sa mai mearga. Eu saptamana asta n-am slabit deloc (cred...vad duminica) pentru ca am mancat peste limita pe care mi-am impus-o...Deci, rezultate zero! Sau poate ca ma salveaza sportul!

nicoleta100 09 iul 2010 22:29:24

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Am citit jurnalul tau si am vazut ca alaptezi,foarte bine ,si eu am alaptat 1 an si 1 luna dar bebe s-a intarcat singur ,pur si simplu nu a mai vrut! acum papam laptic de la citie(uht) 3,5% grasime si ne place tare mult!
oricum ar fi ai slabit tare mult!
AM CITIT CA NU ESTI PRIETENA CU DULCIURILE!
mie astea imi pun capac!
doamne ce mai imi plac!
dar ma abtin (sper sa reusesc cat mai mult sa fac acest lucru!)
pupici !:-*:-*:-*si la bebelusi!:x:x:x

jolye79 09 iul 2010 22:42:16

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 248269)
Am citit jurnalul tau si am vazut ca alaptezi,foarte bine ,si eu am alaptat 1 an si 1 luna dar bebe s-a intarcat singur ,pur si simplu nu a mai vrut! acum papam laptic de la citie(uht) 3,5% grasime si ne place tare mult!
oricum ar fi ai slabit tare mult!
AM CITIT CA NU ESTI PRIETENA CU DULCIURILE!
mie astea imi pun capac!
doamne ce mai imi plac!
dar ma abtin (sper sa reusesc cat mai mult sa fac acest lucru!)
pupici !:-*:-*:-*si la bebelusi!:x:x:x

Si eu cam tot atat as vrea sa-i dau, cel mult pana la un an si 3-4 luni, mai mult mi se pare....prea mult.
Eeee, si mie imi plac dulciurile, dar nu atat de mult incat sa nu ma pot abtine sau sa nu ma pot opri dupa o gura-doua. Chiar mi-e pofta uneori de mor si crede-ma ca nu m-am abtinut niciodata de ele. Dar doar gustam putin si-mi trecea.
Te pup si eu si-ti urez noapte buna! Ma duc in pat ca mai am putin si adorm pe tastatura...

nicoleta100 09 iul 2010 22:43:31

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Noapte buna!
si eu merg la nani!>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:51:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO