forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal nicoleta 100 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4327)

cris17 02 iul 2011 11:42:00

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Daca reusesti sa alaptezi ar fi super, ca pe langa comoditate si sanatatea lui Raducu ai arde si tu mai multe calorii.
Si alte griji legate de greutate sa nu te mai aud macar 6 luni de acum in colo x-(

nicoleta100 02 iul 2011 15:38:48

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 708195)
Asta si trebe sa faci acum ... nu dieta, dar nu aiureli si nu mancat fara ho ... Lasa dieta pt mai peste macar 2 luni ... oricum pana atunci eu zic ca vei scadea macar 5 kile:)
Alaptezi? Ai de gand sa alaptezi?!
:-*:-*:-*:-*:-* familiei frumase!

Da ,alaptez!!!!Si am de gand sa alaptez cat de mult pot!!! Pe Robert l-am alaptat pana la 1 an si 2 luni ,cam asa!!! Sper sa am lapte sa alaptez si bebe RADU ,macar cat am alaptat pe ROBERT!:):):)
Pupicei si weekend placut!!!>:D<>:D<:x:x:-*:-*

nicoleta100 02 iul 2011 15:42:49

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 708200)
Daca reusesti sa alaptezi ar fi super, ca pe langa comoditate si sanatatea lui Raducu ai arde si tu mai multe calorii.
Si alte griji legate de greutate sa nu te mai aud macar 6 luni de acum in colo x-(

Nu voi tine dieta ,stai linistita,doar ca nu am de gand sa mananc ca sparta cum am facut cand l-am nascut pe ROBERT!!!am pus 10kg in 10 luni ,asta dupa nastere!!! Asa ca acum vreau sa mananc sanatos,nu ca inainte,toata lumea spunea:''manca sa faci lapte''!!!
Inca ma documentez ce am voie sa mananc!!!Ca nu mai tin minte de la Robert!!! Deocamdata am papat :supa,iaurt,compot de mere fara zahar,piure de cartofi ,snitele,peste!!!Si sunt in pana de idei!!!Asa ca daca va pricepeti si mai tineti minte de cand alaptati voi,astept cu mare drag sfaturi si retete!!!>:D<:x:-*

cris17 02 iul 2011 16:25:51

Re: Jurnal nicoleta 100
 
draga, eu am papat tot ceea ce am avut chef in perioada alaptarii...sotul meu se ocupa de copii, sa dea gazele afara (eu n-am reusit niciodata :P ) si asta a fost tot.
Dar nu stiu daca si la Raducu e aplicabil ... poate el e mai sensibil

VAmedeea 03 iul 2011 08:37:02

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Nico, am citit povestea nasterii tale, de fapt ambele. Superbe!
Sa fiti sanatosi cu totii!>:D<>:D<>:D<

Carmenuta 03 iul 2011 11:13:16

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Bine ai revenit si refacere rapida mami>:D<
Nico o sa primesti o mie de sfaturi ce sa faci si ce sa nu faci... eu iti zic sa faci dupa cum e bebe el te va forma ce sa faci si ce sa nu faci... multa rabdare si clipe superbe cu bebe impreuna.

nicoleta100 04 iul 2011 18:14:41

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de cris17 (Post 708392)
draga, eu am papat tot ceea ce am avut chef in perioada alaptarii...sotul meu se ocupa de copii, sa dea gazele afara (eu n-am reusit niciodata :P ) si asta a fost tot.
Dar nu stiu daca si la Raducu e aplicabil ... poate el e mai sensibil

Mie imi este teama sa mananc sa nu faca colici!:-o

nicoleta100 04 iul 2011 18:15:52

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 708884)
Nico, am citit povestea nasterii tale, de fapt ambele. Superbe!
Sa fiti sanatosi cu totii!>:D<>:D<>:D<

Multumesc!!!!>:D<>:D<>:D<
Sanatate va dorim si voua!!!:x:x:x

nicoleta100 04 iul 2011 18:19:38

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de Carmenuta (Post 709033)
Bine ai revenit si refacere rapida mami>:D<
Nico o sa primesti o mie de sfaturi ce sa faci si ce sa nu faci... eu iti zic sa faci dupa cum e bebe el te va forma ce sa faci si ce sa nu faci... multa rabdare si clipe superbe cu bebe impreuna.

Bine v-am gasit!!!
Multumesc de vizita!!!>:D<
Am nevoie de rabdare,stau prost la capitolul rabdare!!!:D

iirriinnuuccaa 05 iul 2011 12:08:35

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 708374)

Nu voi tine dieta ,stai linistita,doar ca nu am de gand sa mananc ca sparta cum am facut cand l-am nascut pe ROBERT!!!am pus 10kg in 10 luni ,asta dupa nastere!!! Asa ca acum vreau sa mananc sanatos,nu ca inainte,toata lumea spunea:''manca sa faci lapte''!!!

hihi, si eu am patit ceva asemanator!:D
si apoi nu am mai dat jos niciodata kg acelea:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:43:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO