forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal nicoleta 100 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4327)

Ana teslariu 08 iul 2011 18:56:48

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Mi-am adus aminte ca pe un forum o mamica zicea ca maslinele sunt laxative, ai putea folosi cate cateva pe zi sau 2 catei de usturoi dim pe stomacul gol inghititi cu putina apa nu cerd ca afecteaza laptele daca ii inghiti, pricum tu alegi. Dar cred ca un mar pe zi dimineata pe stomacul gol te-ar ajuta. Mai nou am descoperit ca daca bem dim pe stomacul gol 500 ml apa ne ajuta foarte mult la slabit si la o dializa mai buna. Spor si multa sanatate!

Merisor 09 iul 2011 08:20:22

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Felicitari Nico si sa fiti sanatosi!!!!

pamy 09 iul 2011 12:03:58

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 703180)
Eroina?:-/ De ce?:-/Ca a fost mare?:-/Pt mine a fost o placere sa il nasc!!!:x:x:x
Multumesc !!!>:D<>:D<>:D<

Da la greutate ma refeream. Sa iti traiasca! Am vazut pozele, sunteti o familie frumoasa! Sa va iubiti mult! >:D<:-*

nicoleta100 09 iul 2011 12:54:35

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de Ana teslariu (Post 715947)
Buna Nico!>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*
Cum sa nu-mi fac timp pentru o mamica curajoasa de doi bebei micuti:-*Sincer mi-e deja mie frica de al doilea bebe, fata nu are decat 2 ani(face pe 29 iulie) si eu tre sa mai slabesc ca sa nu am probleme la nastere, si sa-mi fie usor sa duc sarcina.
de papat eu papam si pui cu smantana, iaurturi, mere, incearca fripturi de pui la cuptor cu salata de care iti place ciorbite cat mai multe ca au si apa, vitamine, cu carne sau fara, piureuri de legume, parjolute coapte pe hartie de copt in tava la aragaz, dovlecei umpluti cu piept de pui sau cu ciuperci, cu umplutura facuta fara prajeala, eventual fierte, asa cum faci papa la bebelusi, iar cand ai nevoie de fier poti folosi si sfecla rosie sub forma de suc sau fiarta la supica cica isi pastreaza vitaminele si fierul, eu ii fac fetitei suc proaspat din sfecla rosie un sfert, un morcov si un mar, si bea tot chiar imi mai cere ca mai vrea. ;)si sa stii ca e selectiva la papa, a mea papa bine supa de pui cu galuste.
Impotriva constipatiei am auzit pe fete ca folosesc taratea de grau inmuiata in apa lasata de seara pana dimineata, si apoi bauta. Incearca si bors proaspat facut in casa e la fel de bun si are si vitamine.;)
Te las ca si asa am scris muuuult si deja te-am plictisit, daca imi mai vin idei iti mai scriu. Pup si multa sanatate la toti:-*>:D<

Poti sa scri cat vrei de mult ,eu nu ma plictisesc!Ideile noi sunt intotdeauna binevenite!!!!>:D<>:D<>:D<multumesc>:D<>:D<>:D<!!!
Sunt sigura ca vei reusi sa slabesti ,si sa duci a doua sarcina la bun sfarsit!!!Abia astept sa vi cu vestea cea mare!!!;;);;);;)
Mare fetita ai,sa creasca mare si sanatoasa!!!:x:x:x

nicoleta100 09 iul 2011 12:56:26

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de Ana teslariu (Post 716018)
Mi-am adus aminte ca pe un forum o mamica zicea ca maslinele sunt laxative, ai putea folosi cate cateva pe zi sau 2 catei de usturoi dim pe stomacul gol inghititi cu putina apa nu cerd ca afecteaza laptele daca ii inghiti, pricum tu alegi. Dar cred ca un mar pe zi dimineata pe stomacul gol te-ar ajuta. Mai nou am descoperit ca daca bem dim pe stomacul gol 500 ml apa ne ajuta foarte mult la slabit si la o dializa mai buna. Spor si multa sanatate!

Maslinele cred ca sunt bune,usturoiul nu incerc ca am incercat mai demult si am impresia ca miros numai a usturoi!!!:DCred ca ideea cu apa e ok! Oricum eu beau multa apa plata si cate 2 l de ceai de anason +chimin pe zi!!!:D
Multumesc!!!:x:-*>:D<

nicoleta100 09 iul 2011 12:57:02

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de Merisor (Post 716442)
Felicitari Nico si sa fiti sanatosi!!!!

Multumesc!!!>:D<>:D<>:D<

nicoleta100 09 iul 2011 12:58:12

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 716765)
Da la greutate ma refeream. Sa iti traiasca! Am vazut pozele, sunteti o familie frumoasa! Sa va iubiti mult! >:D<:-*

Multumesc!!!>:D<>:D<>:D<
Eu chiar ma gandeam oare cum arata un bebe de 2 kg la nastere!!! Nu mi-as putea imagina ,pt ca baietii mei au fost amandoi peste 4 kg!!!:D

pamy 09 iul 2011 13:05:42

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Eu am avut 2,7 dar sunt nascuta la 7 luni. Probabil aveam si eu spre 4 kg daca ma nasteam la termen. Dar au avut grija sa ma indoape de mica. Sa cresc mare mare. Si am crescut! :D

nicoleta100 09 iul 2011 15:06:19

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 716855)
Eu am avut 2,7 dar sunt nascuta la 7 luni. Probabil aveam si eu spre 4 kg daca ma nasteam la termen. Dar au avut grija sa ma indoape de mica. Sa cresc mare mare. Si am crescut! :D

Lasa ca acum ,cu Rina ajungi la greutatea pe care ti-o doresti!!!:);;);)

polyana 09 iul 2011 15:33:41

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Pup si eu o mamica cu 2 bebei!!!:-*:-*:-*La cate citesc in jurnalul tau, nu-mi ramane decat sa va transmit multa sanatate, felicitari si sa ai grija de copii asa cum stii tu, ca te descurci. >:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:15:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO