forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Niculae Roxana 25 mar 2010 13:35:02

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 128806)
aici in belgia este mult mai diferit.....nu vezi anunturi de genul asta....insa la un concurs pentru orice reprezinta vanzari prima data se iau dupa experienta si apritudini iar apoi aleg dupa felul in care arata..

Ar fi bine sa se procedeze la fel si aici....dar din pacate nu-i intereseaza decat aspectul.....cel putin eu numai din astia am intalnit:(

OitaVesela 25 mar 2010 13:35:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Grecia e tara moarta. E in faliment.

onetotilia 25 mar 2010 13:36:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
e putin 700 euro pe luna...aici femeia de serviciu ia intre 1200-1400 euro pe luna si nu trebuie sa fie slaba :))

Niculae Roxana 25 mar 2010 13:37:10

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 128808)
ai incercat sa cauti si in alta parte?
uite de ex vecinamea e din Estonia si si-a gasit pe o perioada de 6 luni de lucru in Grecia ca "animatoare":-/ adica lucreaza intr-un hotel dintrasta sau complex hotelier si se ocupa de diverse activitati: jocuri cu copii, picteaza copii pe fata, diverse cursuri pt adulti... intelegi ce vreau sa zic?
si pleaca in aprilie cand termina cu scoala si se intoarce in octombrie cred. Are acolo cazare si masa inclusa si e platita cu 700 euro pe luna.
Eu radeam de ea mai devreme pt ca ea nu vb decat engleza si rusa putin, si ii ziceam ca in 6 luni invata si greaca si ramane in Grecia cu un grec dintrala :-o:>

Fata la noi animatoare inseamna dansatoare in cluburi....acolo sigur inseamna ce ai spus tu mai devreme?....Nu as putea pleca din tara pt ca sunt casatorita si nu pot sa-mi parasesc puiul...:(

onetotilia 25 mar 2010 13:39:49

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
eu inca nu stiu limba cum trebuie si pe cand o sa stiu sa vb o sa ma inscriu la facultate...insa imi voi lua ceva de lucru... ca angajeaza in domeniu curateniei in firme...stergi prafu si dai cu aspiratorul si asa usor pt 20 de ore pe saptamana si te platesc cu 10-12 euro pe ora si se merita...sa nu trag de tot pielea d epe al meu saracu.. :))

Niculae Roxana 25 mar 2010 13:41:35

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Sa plec din tara asa singura nici nu se pune problema....nu pot sta fara soata mea=))....mai bn moarta de foame decat sa plec.....daca ma mai tin astia mult fara servici o sa ajung asa cum vor ei din cauza infometarii=))

Niculae Roxana 25 mar 2010 13:43:13

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 128829)
eu inca nu stiu limba cum trebuie si pe cand o sa stiu sa vb o sa ma inscriu la facultate...insa imi voi lua ceva de lucru... ca angajeaza in domeniu curateniei in firme...stergi prafu si dai cu aspiratorul si asa usor pt 20 de ore pe saptamana si te platesc cu 10-12 euro pe ora si se merita...sa nu trag de tot pielea d epe al meu saracu.. :))

Offf mie-mi zici ca l-am terminat.....avem o gramada de datorii, stam cu chirie....e mort...lucreaza non-stop...trebuie sa ma angajez...:(

VentoFreddo 25 mar 2010 13:44:19

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 128788)
:)):)):)) familista....asta e chiar de tot
am dat si eu peste anunturi dintrastea cand imi cautam internship si unul suna ceva de genu: internship in departamentul de marketing al unui local in Grecia, si iti cerea sa fii slaba, sa stii sa dansezi si sa fii dispusa sa lucrezi noaptea

:)):)):))Anuntul o fi fost pus de nevasta patronului..da faza cu slaba chiar nu o inteleg:P
si astia cu marketingu in Grecia=))=))imi dau seama cam cu ce se manca pe acolo>:)>:)

onetotilia 25 mar 2010 13:44:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
in romania sunt niste mizerii de salarii....eu nu ma intorc acolo repede..eventual cand o sa am posibilitatea sa imi deschid o firma sau ceva....ca anngajat niciodata...si anul viitor se scoate si treaba cu permisul de munca si imi aduc si fratele aici...ca acolo lucreaza ca agend de vanzari si cstiga 1200 ron si bart care lucreaza tot ca agend de vanzari si ia peste 1700 euro lunar+ masina sa mearga unde vrea cat vrea cu ea pe motorina firmei..plus daca isi atinge targhetul la fiecare 2 luni inca 800 de euro..
in romania e bataie de joc

Niculae Roxana 25 mar 2010 13:44:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Mamaaaa...am stat cu voi de vb si am uitat de orezul meu.....s-a ars....ma duc sa vad daca se poate recupera...mamaaa ce fum.....


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:37:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO