forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Niculae Roxana 12 mar 2010 18:56:40

Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna slabutelor!
Astazi m-am decis sa intru pe slabute.ro si sa incerc sa slabesc cu ajutorul vostru.
Voi incepe printr-o scurta prezentare pentru a va face o idee despre persoana mea:
Ma numesc Roxana, am 25 ani, 1.68 si 75 kg. Am inceput sa ma ingras acum cativa ani buni de la niste pastile. De atunci, metabolismul meu nu a mai fost acelasi si am trecut brusc de la 62 kg la 70 kg ceea ce a insemnat un soc pt mine.
Motivatia mea principala pt a slabi este faptul ca nu ma pot angaja ca asistent manager.
Din ianuarie imi caut disperata de munca si nu am reusit sa ma angajez datorita aspectului fizic. Toti angajatorii imi cer poze, nu ii intereseaza daca am ceva in cap sau am experienta, doar cum arat si asta ma doare foarte tare.
Am nevoie de ajutorul vostru pt a slabi cat mai repede!!!
De luni incep dieta disociata si sper sa pot slabi si sa pot avea taria de a o tine pana la capat.Poopici!>:D<

Suzume 12 mar 2010 19:11:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana. Ti-ai ales vreo dieta anume? Avand in vedere ca inca nu ai un job inseamna ca poti sa faci si sport. Incearca taebo sau pilates, sunt foarte solicitante. Daca ai probleme cu articulatii, spate, etc atunci uita-te la start walking, e foarte simplu.

Niculae Roxana 13 mar 2010 12:31:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Suzanne. Mi-am ales dieta disociata. Cu sportul ....incerc sa merg mult pe jos. Pt taebo sau pilates nu am bani sa merg la astfel de cursuri. Stii vreun site de unde as putea invata ceva? Mersi pt sfaturi.

Niculae Roxana 13 mar 2010 12:42:04

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Mai am 2 zile si incep dieta. Deja am emotii dar sunt sigura ca alaturi de voi o sa pot tine aceasta dieta in intregime si voi avea rezultate.
Ce parere aveti de aparatul acela care are mai multe benzi care vibreaza ? O ajuta la slabit? >:D<

Niculae Roxana 15 mar 2010 11:39:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna slabutelor! Astazi am inceput dieta disociata . Este ziua in care mananc doar fructe.
La micul dejun am mancat 2 mandarine si o banana(singura pe ziua de azi ca ingrasa).
Alaturi de voi cred ca voi reusi sa slabesc si sa tin dieta asta.
Va tin la curent cu dieta mea si ce schimbari voi avea.
Poopici!>:D<

Roxana 15 mar 2010 11:52:52

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116601)
Buna Suzanne. Mi-am ales dieta disociata. Cu sportul ....incerc sa merg mult pe jos. Pt taebo sau pilates nu am bani sa merg la astfel de cursuri. Stii vreun site de unde as putea invata ceva? Mersi pt sfaturi.



Buna Roxana si bine ai venit printre noi.Si eu ma numesc Roxana ,am tot 21 de ani ,cam aceiasi inaltime ca si tine... si aceleasi kg de care vreau sa scap.
Uite aici diverse exerciti :

Sport
Tae-bo&Aerobic

Roxana 15 mar 2010 11:58:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116609)
Mai am 2 zile si incep dieta. Deja am emotii dar sunt sigura ca alaturi de voi o sa pot tine aceasta dieta in intregime si voi avea rezultate.
Ce parere aveti de aparatul acela care are mai multe benzi care vibreaza ? O ajuta la slabit? >:D<



Te referi la acela de face masaj si care cica te scapa de celulita ?
Daca da...nu stiu...dar sincer nu cred ,eu am incercat sauna (aceea de o puneam pe burtica,fund etc ...) si nu a avut nici un efect ,am incercat si acel micut aparat pentru muschii abdominali...tot fara efect,asa ca am ajuns la concluzia ca fara miscare nu rezolv nimic ,iar acele aparate nu sunt bune de nimic .
Daca vrei sa investesti banii in aparatura gym iti recomand o bicicleta sau un step .

Roxana 15 mar 2010 12:00:31

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 118048)
Buna slabutelor! Astazi am inceput dieta disociata . Este ziua in care mananc doar fructe.
La micul dejun am mancat 2 mandarine si o banana(singura pe ziua de azi ca ingrasa).
Alaturi de voi cred ca voi reusi sa slabesc si sa tin dieta asta.
Va tin la curent cu dieta mea si ce schimbari voi avea.
Poopici!>:D<


Esti sigura ca disociata e ceea mai buna varianta?
Mie mi se pare un pic cam grea.Ai mai tinut aceasta dieta ?
Oricum ai grija sa nu te infometezi !

OitaVesela 15 mar 2010 12:12:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana >:D<
Aparatul ala cu benzi nu slabeste, ce bine ar fi sa stai degeaba si sa dai jos dar nu e asa. Daca intentionai sa iti cumperi mai bine nu. Investeste banii mai degraba intr-un aparat de sport pentru acasa si daca te tii de treaba o sa vezi ca o sa ai rezultate. Eu in aproape 3 saptamani de bicicleta stationara zilnic, mai intens ce-i drept + dieta sanatoasa am dat jos ceva centimetri. Poti sa vezi la mine in jurnal dimensiunile de azi fata de lunea trecuta de exemplu.

Te pup si spor la slabit :-*

supergirl18 15 mar 2010 18:48:47

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 116043)
Buna slabutelor!
Astazi m-am decis sa intru pe slabute.ro si sa incerc sa slabesc cu ajutorul vostru.
Voi incepe printr-o scurta prezentare pentru a va face o idee despre persoana mea:
Ma numesc Roxana, am 25 ani, 1.68 si 75 kg. Am inceput sa ma ingras acum cativa ani buni de la niste pastile. De atunci, metabolismul meu nu a mai fost acelasi si am trecut brusc de la 62 kg la 70 kg ceea ce a insemnat un soc pt mine.
Motivatia mea principala pt a slabi este faptul ca nu ma pot angaja ca asistent manager.
Din ianuarie imi caut disperata de munca si nu am reusit sa ma angajez datorita aspectului fizic. Toti angajatorii imi cer poze, nu ii intereseaza daca am ceva in cap sau am experienta, doar cum arat si asta ma doare foarte tare.
Am nevoie de ajutorul vostru pt a slabi cat mai repede!!!
De luni incep dieta disociata si sper sa pot slabi si sa pot avea taria de a o tine pana la capat.Poopici!>:D<


Mult succes in ceea ce ti-ai propus.eu am slabit foarte mult cu dieta disociata,aveam foarte multa ambitie cand am tinu-o si nu mi s-a parut deloc grea,insa nu am reusit sa scap de tot surplusul de grasime,cel mai probabil deoarece consumam foarte multi carbohidrati.Problema acestei dieta este dupa terminare,din punctul meu de vedere,pentru ca trebuie sa incerci sa mananci cumpatat,se recupereaza f rpd kg pierdute fara o monitorizare serioasa a alimentelor.
Bafta la slabit si nu te lasa batuta,fii puternica si cu siguranta iti vei atinge scopul.:-*
Sunt foarte optimista de fel:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:06:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO