forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

OitaVesela 17 mar 2010 16:29:06

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Felicitari Roxana >:D< Ma bucur ca da roade dieta.

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:12:28

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121051)
Felicitari Roxana >:D< Ma bucur ca da roade dieta.

Mersi mult...si eu ma bucur ca da roade dieta si m-am apucat si de sport....va tin la curent in jurnal cu meniul meu si sper s-o tin tot asa. Tu ce mai faci? Cum merge dieta?>:D<

OitaVesela 17 mar 2010 21:26:53

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Pai e ok cred. Adica eu nu privesc asta ca pe o dieta, m-am obisnuit asa si m-am mai sclifosit un pic:)) Daca inainte eram destul de particulara in ceea ce priveste mancarea, acum sunt si mai si.
Azi nu m-am simtit prea bine si am facut doar o ora jumatate de bici, sper ca maine sa intru in normal.
Acum stau in pat si mai citesc niste articole.

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:46:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121266)
Pai e ok cred. Adica eu nu privesc asta ca pe o dieta, m-am obisnuit asa si m-am mai sclifosit un pic:)) Daca inainte eram destul de particulara in ceea ce priveste mancarea, acum sunt si mai si.
Azi nu m-am simtit prea bine si am facut doar o ora jumatate de bici, sper ca maine sa intru in normal.
Acum stau in pat si mai citesc niste articole.

Oricum tu arati foarte bine...sper sa ajung si eu la greutatea pe care o ai tu...dar mai am cale lunga. Tine-o tot asa cu sportul. >:D<

Roxana 17 mar 2010 21:49:37

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxana . Felicitari pentru kg minus .Ma bucur foarte tare ca da rezultat dieta ! Pare foarte bun planul tau ...sa slabesti cu disociata si dupa sa te mentii printr o alimentatie sanatoasa .
Eu una...nu stiu daca m as descurca cu disociata ,insa cred ,ca daca rezultatele tale vor continua la fel...ma apuc si eu :D si poate reusesti sa ma convingi si pe mine sa ma tin de sport ,ca eu o saptamana fac si dupa stau o luna (sa ma odihnesc ;)) )
Puup si te astept cu vesti bune !

OitaVesela 17 mar 2010 21:51:36

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Nu arat deloc bine, dar lucrez la asta. :))

Niculae Roxana 17 mar 2010 21:58:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 121300)
Buna Roxana . Felicitari pentru kg minus .Ma bucur foarte tare ca da rezultat dieta ! Pare foarte bun planul tau ...sa slabesti cu disociata si dupa sa te mentii printr o alimentatie sanatoasa .
Eu una...nu stiu daca m as descurca cu disociata ,insa cred ,ca daca rezultatele tale vor continua la fel...ma apuc si eu :D si poate reusesti sa ma convingi si pe mine sa ma tin de sport ,ca eu o saptamana fac si dupa stau o luna (sa ma odihnesc ;)) )
Puup si te astept cu vesti bune !

Buna Roxana. ma bucur sa te gasesc in jurnalul meu. Iti multumesc pt vorbele tale frumoase si pt incurajari. Eu cred ca te vei descurca cu siguranta si cu dieta disociata atata timp cat ne sustinem unele pe altele si slabim impreuna>:D<. Pana sa intru pe forum sincer eram cam sceptica pt ca mereu intervenea ceva si renuntam repede. Nu tineam o dieta mai mult de o saptamana, insa acum sigur ma voi schimba. Tine foarte mult si de autosugestie sincer...pentru ca toate pleaca de la creier.Eu sunt de parere ca daca ai activitate in cursul zilei adica iti ocupi tot timpul cu cate ceva si nu stai asa pur si simplu in pat sau la televizor automat nu te mai gandesti la mancare si iti e mult mai usor. Parerea mea este sa te apuci si tu de dieta asta...ce ai de pierdut...doar kg:)). Ne sustinem una pe alta. Poopici>:D<

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:01:22

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 121304)
Nu arat deloc bine, dar lucrez la asta. :))

Eu ma gandeam ca la 55 kg eu as fi multumita de mine sincer...dar bineinteles fiecare are un standard si considera ca arata bine la anumite kg. Oricum succes si sunt sigura ca vei ajunge cat de curand sa arati asa cum doresti...eu zic ca nu mai ai mult .>:D<

Niculae Roxana 17 mar 2010 22:16:05

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna jurnalule!
Am cateva ganduri pe care as vrea sa le expun.
Sunt foarte fericita ca am gasit acest site care ma ajuta cum nici nu-mi inchipuiam eu vreodata. In primul rand, daca inainte stateam si ma uitam la tv mai tot timpul zilei acum stau non-stop pe acest forum si invat lucruri care ma ajuta enorm de la slabute.Astazi cu ajutorul roxanei care mi-a aratat unde pot gasi exercitii tae-bo m-am apucat de acest sport si m-i se pare chiar foarte ok...cam greu pt prima zi dar fara munca nu putem ajunge unde vrem in viata.
Maine am un interviu important la compania Blue Air si ca de obicei am asa un feeling ca din cauza kg in plus nu voi fi angajata, deoarece conteaza foarte mult felul in care arati in momentul in care te angajezi la o companie mai importanta si practic lucrand cu publicul automat devii imaginea firmei...as vrea sa pot sa le spun maine la interviu ca sunt la dieta si in curand nu-mi va mai fi rusine de felul in care arat ..dar..stim cu totii ca nu putem explica asa ceva unui angajator.Imi pare rau ca am stat si m-am delasat in halul asta....am ajuns la acel punct de criza cand am realizat ca este chiar important in ziua de azi cum arati mai ales, am realizat ca daca vreau o cariera la o companie de renume trebuie nu numai sa am o facultate, experienta....trebuie sa fiu si mandra de mine atunci cand ma prezint la interviu...sa arat bine.Scz am devenit iar melancolica dar daca am cui sa ma descarc este mult mai bn pt mine pt ca stiu ca aici pot gasi persoane care poate trec prin aceleasi momente ca mine si putem sa ne ajutam unele pe altele.Multumesc slabutelor.

madaEM 17 mar 2010 22:19:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 121375)
Buna jurnalule!
Am cateva ganduri pe care as vrea sa le expun.
Sunt foarte fericita ca am gasit acest site care ma ajuta cum nici nu-mi inchipuiam eu vreodata. In primul rand, daca inainte stateam si ma uitam la tv mai tot timpul zilei acum stau non-stop pe acest forum si invat lucruri care ma ajuta enorm de la slabute.Astazi cu ajutorul roxanei care mi-a aratat unde pot gasi exercitii tae-bo m-am apucat de acest sport si m-i se pare chiar foarte ok...cam greu pt prima zi dar fara munca nu putem ajunge unde vrem in viata.
Maine am un interviu important la compania Blue Air si ca de obicei am asa un feeling ca din cauza kg in plus nu voi fi angajata, deoarece conteaza foarte mult felul in care arati in momentul in care te angajezi la o companie mai importanta si practic lucrand cu publicul automat devii imaginea firmei...as vrea sa pot sa le spun maine la interviu ca sunt la dieta si in curand nu-mi va mai fi rusine de felul in care arat ..dar..stim cu totii ca nu putem explica asa ceva unui angajator.Imi pare rau ca am stat si m-am delasat in halul asta....am ajuns la acel punct de criza cand am realizat ca este chiar important in ziua de azi cum arati mai ales, am realizat ca daca vreau o cariera la o companie de renume trebuie nu numai sa am o facultate, experienta....trebuie sa fiu si mandra de mine atunci cand ma prezint la interviu...sa arat bine.Scz am devenit iar melancolica dar daca am cui sa ma descarc este mult mai bn pt mine pt ca stiu ca aici pot gasi persoane care poate trec prin aceleasi momente ca mine si putem sa ne ajutam unele pe altele.Multumesc slabutelor.


ma bucur roxana ca tea ajutat si pe tine forumul ...si ca teai reapucat de sport....
succes maine la interviu ..si lasa ca va fi bn >:D<>:D<
asa este in unele situatii conteaza si astectul fizic ..si atitudinea pe care o ai ...
lasa ca vei agunge unde iti doresti ..si cu kg...si cu cariera>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:36:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO