forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Niculae Roxana 04 feb 2012 23:51:07

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925268)


Peste tot e greu la inceput, si salariile sunt mai mici si esti dezavantajata, dar toata lumea incepe de jos si sper ca o sa ajungi si tu cat mai sus, sa fii sefa :->, cand crezi ca ai destula experienta poti schimba...asa este normal...daca ti se ofera mai mult si esti profesionista deja poti alege intre oferte dar cand esti mica trebuie sa accepti prima oferta ca nu ii sigur ca ti se da a 2a oferta. Lucrezi in fiecare zi?

Da...normal..sunt constienta de asta...dar...daca mi-ar da salariul la timp nu ar fi nici o problema...ma descurcam cu banii....si eu imi doresc sa ajung cat mai sus.....ma gandeam sa ma apuc si de un master la managementul aviatiei...asa as avea mai multe sanse sa avansez in cariera...dar....sa vad...ce-mi rezerva viitorul....deocamdata al meu se cam gandeste la un bebe...si parca-l vad ca se pune pe treaba pana la sfarsitul anului...:))
Asa este....mai am pana sa castig experienta ca lumea...abia in iunie fac un an...corect....exact asta am facut am acceptat prima oferta ca altfel cine stie....daca mai aveam vreo sansa in alta parte

Prapadeala 05 feb 2012 00:08:15

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925224)

Aaaa...scuze...da...logic...este un cartier mic....de aia ziceam ca ajung repede....cu masina fac 5 minute pana acasa:)...dar cu pejosul 35 minute:)...
Aha..tu mi-ai zis ca vii des pe aici...dar ce faci mai exact....?...are legatura cu munca ta ?....trebuie sa pleci cu avionul des?....sau te duci la rude etc....ca nu prea pricep la ora asta...am vrut sa te intreb de aseara....
Da....pai si eu inainte...cand am auzit denumirea postului"dispecer operatiuni zbor"....ma gandeam la ce inseamna de obicei dispecer...adica vorbesti la telefon...dai informatii.....dar postul asta n-are legatura cu denumirea in sine...:)...ti-am zis cam cate implica in mare....facem mult mai multe lucruri dar...daca nu lucrezi in domeniu este greu de explicat....da sa stii ca este cam ca in filme...numai ca aia aveau super aparaturi acolo...noi avem statii....radio sol-aer...cu care vb cu pilotii...si in rest stam la un calculator cu 4 monitoare....pe unul ne urmarim avioanele in zbor-radar...pe altul avem un program in care abdatam orele de decolare...aterizare si estimari ale curselor-asa afla toata lumea de ele....pe unul avem programul pentru facut rutele avioanelor....si pe altul tinem mail-ul....si starea meteo...:)....deci nu se compara cu ce aveau aia din filme:(

Mie mi se pare foarte fascinanta meseria ta...zici ca esti in filme :))

Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925262)

Pai imi imaginam ca asa va fi:D...este logic....daca va fi mai ieftin cel de la Blue atunci vei avea si imformatii in plus despre zbor.....incluse in pret:)):))
As vrea sa fie cum spui tu....sper...dar...mi-e asa teama ca nu va fi asa...vom vedea la urmatorul zbor....iti voi povesti:)....foarte bine ca n-ai probleme...esti o norocoasa....
Eeee....aici intervine problema....salariul ni-l da prin martie...si vom fi cu 2 salarii si ceva in urma pe atunci...eu am deocamdata cel mai mic salariu...ca sunt ultima venita...am 1350 ron....restul au mai mult...cel mai mare salariu de la noi sa zic ca ajunge la 2500 ron....asta este salariul celui mai vechi dispecer.....care este si sef de tura....la alte companii se platesc mult mai bine dispecerii si au si un program mult mai flexibil...dar...asta e...raman aici macar pana prind experienta ca lumea....

Si daca pleci la alta firma nu e mai bine? Ai avea sanse sa ajungi la o firma mai buna, gen Tarom? Sau se ajunge greu pe acolo?

Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925272)

Da...normal..sunt constienta de asta...dar...daca mi-ar da salariul la timp nu ar fi nici o problema...ma descurcam cu banii....si eu imi doresc sa ajung cat mai sus.....ma gandeam sa ma apuc si de un master la managementul aviatiei...asa as avea mai multe sanse sa avansez in cariera...dar....sa vad...ce-mi rezerva viitorul....deocamdata al meu se cam gandeste la un bebe...si parca-l vad ca se pune pe treaba pana la sfarsitul anului...:))
Asa este....mai am pana sa castig experienta ca lumea...abia in iunie fac un an...corect....exact asta am facut am acceptat prima oferta ca altfel cine stie....daca mai aveam vreo sansa in alta parte

Si masterul cat te-ar costa? Daca ar fi bun, se merita sacrificiul.

Si eu am dat niste examene in domeniul meu, care m-au costat o gramada de bani. Acum sunt suprapregatita pentru ce fac, dar imi astept sansa si stiu ca la un moment dat voi ajunge si eu sa fac pentru ce am invatat atat

Va ganditi la bebe? Si noi ne-am gandit o perioada, am cochetat serios cu ideea, eram pusi pe treaba si anul trecut, la sfarsit de februarie se prinsese si un mic samburel, dar nu a stat cu noi decat cateva zile, ca l-am pierdut :(. Acum suntem in pauza, pentru ca lucrurile nu sunt tocmai ok la servici la sotul meu si asteptam sa se linisteasca lucrurile

Niculae Roxana 05 feb 2012 00:16:18

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 925277)


Mie mi se pare foarte fascinanta meseria ta...zici ca esti in filme :))



Si daca pleci la alta firma nu e mai bine? Ai avea sanse sa ajungi la o firma mai buna, gen Tarom? Sau se ajunge greu pe acolo?



Si masterul cat te-ar costa? Daca ar fi bun, se merita sacrificiul.

Si eu am dat niste examene in domeniul meu, care m-au costat o gramada de bani. Acum sunt suprapregatita pentru ce fac, dar imi astept sansa si stiu ca la un moment dat voi ajunge si eu sa fac pentru ce am invatat atat

Va ganditi la bebe? Si noi ne-am gandit o perioada, am cochetat serios cu ideea, eram pusi pe treaba si anul trecut, la sfarsit de februarie se prinsese si un mic samburel, dar nu a stat cu noi decat cateva zile, ca l-am pierdut :(. Acum suntem in pauza, pentru ca lucrurile nu sunt tocmai ok la servici la sotul meu si asteptam sa se linisteasca lucrurile

Da....multa lume a zis asta:)):))

Pai va fi cu siguranta mai bine...dar...nu este momentul...la Tarom nici nu visez...acolo doar cu pile mari ajungi...

Habar n-am....nu m-am interesat...pai este bun ...dar...sa vad ce fac...ma decid eu...

Este foarte bine ca esti foarte pregatita ....va veni cu siguranta si sansa ta cat de curand...sigur a meritat efortul si banii dati pe examene...

Da....ne-am tot gandit in ultima perioada....mai ales ca fratele lui are bebe acum de 2 zile si are abia 23 ani....si toata lumea in jurul nostru are copii....si ne tot gandim...mai ales al meu....eu as mai sta...mai ales ca sunt la inceput de drum cu munca...nu stiu ce sa mai zic....
Da....pai pana nu ai o situatie sigura din punct de vedere financiar nu este bine sa te grabesti....cam asta ma impiedica si pe mine....si de aia tot stau pe loc...dar...oricum foarte mult nu cred ca mai stau....maxim un an sa zic...

alexandra123 05 feb 2012 00:32:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925272)


Da...normal..sunt constienta de asta...dar...daca mi-ar da salariul la timp nu ar fi nici o problema...ma descurcam cu banii....si eu imi doresc sa ajung cat mai sus.....ma gandeam sa ma apuc si de un master la managementul aviatiei...asa as avea mai multe sanse sa avansez in cariera...dar....sa vad...ce-mi rezerva viitorul....deocamdata al meu se cam gandeste la un bebe...si parca-l vad ca se pune pe treaba pana la sfarsitul anului...:))
Asa este....mai am pana sa castig experienta ca lumea...abia in iunie fac un an...corect....exact asta am facut am acceptat prima oferta ca altfel cine stie....daca mai aveam vreo sansa in alta parte

Va fi bine:D

Niculae Roxana 05 feb 2012 01:04:17

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925282)


Va fi bine:D

Da...asa este:)
M-am apucat sa-mi fac pizza aia fara blat...pentru maine la servici...si acum ma duc sa scot rufele de la spalat...

alexandra123 05 feb 2012 01:21:38

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925284)


Da...asa este:)
M-am apucat sa-mi fac pizza aia fara blat...pentru maine la servici...si acum ma duc sa scot rufele de la spalat...

Scumpo eu ma duc sa dorm ca e tarziu deja. Noapte buna :-*>:D<

Niculae Roxana 05 feb 2012 01:28:12

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925285)


Scumpo eu ma duc sa dorm ca e tarziu deja. Noapte buna :-*>:D<

Bine Alex...atunci vorbim maine...
Noapte buna!:-*>:D<

van 05 feb 2012 09:50:10

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna>:D<..Imi cer scuze pentru aseara dar am avut probleme cu netul...Si vreo 2-3 zile nu o sa am net...Am ajuns pe la vecini ca sa imprumut putinX_X...Am sa postez la mine in jurnal ce mi-am luat de papa si meniurile pe ziua de ieri,azi si maine;))..Ai grija de tine si spor la slabit:-*:-*:-*

iuanutza 05 feb 2012 10:37:22

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
ciao iubita, sa inteleg ca azi esti la servici de dupa-masa...uite, iti promit eu solemn ca incepand de azi inainte nimic nu ne v-a mai desparti, pt ca tu esti singura persoana care a reusit sa faca si pe dracu-n patru sa ma vada cat mai aproape de visul meu...e adevarat ca in ultimul timp ba am avut probleme cu monitorul, ba unele suparari cu iubi...stiu ca nu sunt scuze dar in acelasi timp trebuie sa recunosc ca sunt slaba si eu, moral normal:)), si mai cedez cand nu am sustinere...deci cum ziceam, de azi inainte cel putin o data pe zi vom vorbi, sau imi voi posta mereu meniurile indiferent de situatie, chiar nu o sa mai pun nimic pe primul plan in rest de noi...de aceea cum ziceam si la mine in jurnal, posibil sa se mai iveasca diverse probleme, poate imi va pica netul sau cine stie...insa daca ne avem nr de telefoane(prin mesaj privat), nici macar afurisitul asta de net nu ne v-a mai putea impiedica sa tinem legatura...eu azi momentan ma simt cam aiurea dupa toate intamplate, si posibil ca la kilograme sa fi revenit de unde am plecat, dar zi-mi tu ce sa fac acum?sa abandonez totul? nici gand...o iau de la capat dar de data asta cu mai multe metode de precautie

Niculae Roxana 05 feb 2012 11:59:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 925374)
ciao iubita, sa inteleg ca azi esti la servici de dupa-masa...uite, iti promit eu solemn ca incepand de azi inainte nimic nu ne v-a mai desparti, pt ca tu esti singura persoana care a reusit sa faca si pe dracu-n patru sa ma vada cat mai aproape de visul meu...e adevarat ca in ultimul timp ba am avut probleme cu monitorul, ba unele suparari cu iubi...stiu ca nu sunt scuze dar in acelasi timp trebuie sa recunosc ca sunt slaba si eu, moral normal:)), si mai cedez cand nu am sustinere...deci cum ziceam, de azi inainte cel putin o data pe zi vom vorbi, sau imi voi posta mereu meniurile indiferent de situatie, chiar nu o sa mai pun nimic pe primul plan in rest de noi...de aceea cum ziceam si la mine in jurnal, posibil sa se mai iveasca diverse probleme, poate imi va pica netul sau cine stie...insa daca ne avem nr de telefoane(prin mesaj privat), nici macar afurisitul asta de net nu ne v-a mai putea impiedica sa tinem legatura...eu azi momentan ma simt cam aiurea dupa toate intamplate, si posibil ca la kilograme sa fi revenit de unde am plecat, dar zi-mi tu ce sa fac acum?sa abandonez totul? nici gand...o iau de la capat dar de data asta cu mai multe metode de precautie

Buna scumpa mea dulce:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

da....sunt dupa amiaza la servici...si m-am trezit ca o putoare la 10 jumate...ca de doar ma stii...bine ca m-am culcat si pe la 2....am stat pe aici cucureaza...poate poate intri si tu:P:))....in fine...am papat putin mi-am pregatit pachetel....si pe la 12 jumate 13 mananc pranzul....apoi o tai la munca si vorbim de acolo daca poti si ai timp...daca nu diseara...
Offf.....normal ca imi doresc din suflet sa te vad bine....cu acest vis implinit...si cu o alimentatie normala fara sa-ti faci griji cu ce bagi in gura....esti prietena mea si vreau sa ai parte de tot ce-i mai bun pe lumea asta.....si cand vad ca patesti ceva sau cedezi.....ma consum si eu...si incerc cu puterile mele sa te ajut....sa treci peste....sa nu mai cedezi....voi fi langa tine pana la capat....>:D<
Conteaza foarte mult sa vorbim zilnic...ai vazut....daca n-am mai luat legatura...din prima zi ai avut probleme....offf.....daca vom vorbi si la telefon...va fi perfect....
Imi imaginez ca te simti aiurea dupa zilele de abateri....eu de aia nu fac abateri....pentru ca stiu cat de rau ma simt urmatoarea zi....iar in felul asta evit o depresie....
In nici un caz nu te vei opri aici....trebuie sa continui....dar...dupa astea 2 saptamani trebuie sa intri la mentinere...gata cu dieta....:)

Niculae Roxana 05 feb 2012 12:01:38

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de van (Post 925330)
Buna>:D<..Imi cer scuze pentru aseara dar am avut probleme cu netul...Si vreo 2-3 zile nu o sa am net...Am ajuns pe la vecini ca sa imprumut putinX_X...Am sa postez la mine in jurnal ce mi-am luat de papa si meniurile pe ziua de ieri,azi si maine;))..Ai grija de tine si spor la slabit:-*:-*:-*

Buna Cristina!>:D<

Stai linistita...nu este nici un fel de problema....intrii cand poti...numai sa ai grija sa nu te dai batuta....sa incerci sa nu faci abateri...
Ok....o sa ma uit peste ele....iti voi spune ce ai gresit si ce nu:P....si vorbim cand ai net....
Spor la slabit si tie scumpa!
Iti doresc sa ai zile conforme fara abateri!:-*>:D<

Prapadeala 05 feb 2012 12:48:06

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxi!

Pofta buna pentru pranz si sa ai o zi usoara la servici >:D<

Vorbim mai incolo, daca poti si tu sa intri de la servici

Niculae Roxana 05 feb 2012 12:50:36

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 925470)
Buna Roxi!

Pofta buna pentru pranz si sa ai o zi usoara la servici >:D<

Vorbim mai incolo, daca poti si tu sa intri de la servici

Buna scumpa!:-*

Mersi frumos...am papat....sa speram ca va fi o zi usoara...sa am mai mult timp de stat cu voi pe aici:)

Pup la tine....acum ma pregatesc sa plec....vorbim de la munca:-*>:D<

alexandra123 05 feb 2012 13:57:07

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Ce faci scumpa? Esti la munca?

loveyngy 05 feb 2012 15:36:38

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Ciao Roxi!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<
Multumesc de complimente!!!!!!:-*:-*:-*
Ce faci? cume vremea azi? am inteles ca aeroportul la Roma e inchis...;;)
Azi am ajuns acasa cu mare greu, si acus iar plec, e foarte frig, azi am avut si dureri dee cap...
Cred ca de maine pana joi la ameaza vom sta acasa, tinem magazinel inchis...in le suntem 12 vanzatori...asta e...
azi am mancat md: 2 oua fierte si 200ml suc de rosii
g1 migdale 15g
pranz supa de legume
naut gatit si 2 felii de cascaval
Tu iar ai facut pizza, as face si eu daca voi sta acasa....am si faina de migdale sau soie, nu tin minte care:)):)):))

Niculae Roxana 05 feb 2012 16:23:20

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925555)
Ce faci scumpa? Esti la munca?

Offf...da scumpa....si a fost un haos de nedescris...acum m-am mai linistit...si incerc sa mai stau cu voi sa va scriu....:)

Niculae Roxana 05 feb 2012 16:26:47

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 925648)
Ciao Roxi!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<
Multumesc de complimente!!!!!!:-*:-*:-*
Ce faci? cume vremea azi? am inteles ca aeroportul la Roma e inchis...;;)
Azi am ajuns acasa cu mare greu, si acus iar plec, e foarte frig, azi am avut si dureri dee cap...
Cred ca de maine pana joi la ameaza vom sta acasa, tinem magazinel inchis...in le suntem 12 vanzatori...asta e...
azi am mancat md: 2 oua fierte si 200ml suc de rosii
g1 migdale 15g
pranz supa de legume
naut gatit si 2 felii de cascaval
Tu iar ai facut pizza, as face si eu daca voi sta acasa....am si faina de migdale sau soie, nu tin minte care:)):)):))

Buna Inguta>:D<

Este oribil afara...ba ninge ba ploua....la munca este groaznic...intarzieri de 9 ore...curse anulate...ma doare capul....lume disperata....nu este inchis la Roma....am anulat Parisul..
Pai stai pe acasa...mai bine...cu vremea asta ce sa faci...maine si poimaine sunt si eu acasa...am de facut doar un drum la cazier si in rest nu ma misc din casa..
Frumos meniu ...bravo....da am facut pizza dar fara aluat deci nu mi-a trebuit faina...

O zi linistita!:-*
Pup la tine!>:D<

alexandra123 05 feb 2012 16:46:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925693)


Offf...da scumpa....si a fost un haos de nedescris...acum m-am mai linistit...si incerc sa mai stau cu voi sa va scriu....:)

oare cand se termina cu vremea asta nebuna?:((

Niculae Roxana 05 feb 2012 16:50:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925712)


oare cand se termina cu vremea asta nebuna?:((

Stiu doar ca pana miercuri este cod portocaliu de ninsori si viscol...deci..iti imaginezi:(

alexandra123 05 feb 2012 17:23:23

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925714)


Stiu doar ca pana miercuri este cod portocaliu de ninsori si viscol...deci..iti imaginezi:(

La voi cum e? E mai bine ca ieri sau mai rau?

La munca marefer..

Niculae Roxana 05 feb 2012 17:26:51

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925725)


La voi cum e? E mai bine ca ieri sau mai rau?

La munca marefer..

Este mult mai rau...nici nu se compara....ieri macar la noi era aeroportul in regula....astazi nici Baneasa n-a fost ok...si mai incolo nici atat cu codul asta portocaliu....iti spun cand am ajuns la munca si am vazut ce e...am zis ca nu se poate.....decolasera abia 2 avioane din 7 care aveau zboruri de dimineata...cu intarzieri de peste 8 ore...altul anulat....pune echipaje in stand by la hotel...suna-i sa vina..schimba echipaje etc....:-o....nebunie...

alexandra123 05 feb 2012 17:48:33

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925728)


Este mult mai rau...nici nu se compara....ieri macar la noi era aeroportul in regula....astazi nici Baneasa n-a fost ok...si mai incolo nici atat cu codul asta portocaliu....iti spun cand am ajuns la munca si am vazut ce e...am zis ca nu se poate.....decolasera abia 2 avioane din 7 care aveau zboruri de dimineata...cu intarzieri de peste 8 ore...altul anulat....pune echipaje in stand by la hotel...suna-i sa vina..schimba echipaje etc....:-o....nebunie...

vai de mine..ce ne face natura asta...cred ca se razbuna..nu imi pot iagina cum rezista lumea acolo...cred ca trebe extrem de mult calm, si oameni cred ca sunt turbati:((...si asta e in toate europa, crec ca va fi zapada ca in '57...

Niculae Roxana 05 feb 2012 18:09:24

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925753)


vai de mine..ce ne face natura asta...cred ca se razbuna..nu imi pot iagina cum rezista lumea acolo...cred ca trebe extrem de mult calm, si oameni cred ca sunt turbati:((...si asta e in toate europa, crec ca va fi zapada ca in '57...

Da...asa este...m-am cam saturat de vremea asta....sper sa nu se lungeasca prea mult...oricum...n-am mai vazut de mult asa ceva....
Toti pasagerii sunt turbati...nu ai cu cine vorbi...sunt astia de la noi terminati....
Da....macar de nu era chiar peste tot...dar....de unde atat...haos peste tot....:(

alexandra123 05 feb 2012 18:15:27

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925797)


Da...asa este...m-am cam saturat de vremea asta....sper sa nu se lungeasca prea mult...oricum...n-am mai vazut de mult asa ceva....
Toti pasagerii sunt turbati...nu ai cu cine vorbi...sunt astia de la noi terminati....
Da....macar de nu era chiar peste tot...dar....de unde atat...haos peste tot....:(

A fost cald in Decembrie...acuma am dat-o in bara :)). Saracuta de tine, am intlese ca o sa fii libere 2 zile, macar te relaxezi si trece si vremea asta turbata, sau cel putin o sa fie pe terminate:( Si zapada e frumoasa dar cu limita, deja e prea mult...

Prapadeala 05 feb 2012 18:37:40

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925797)

Da...asa este...m-am cam saturat de vremea asta....sper sa nu se lungeasca prea mult...oricum...n-am mai vazut de mult asa ceva....
Toti pasagerii sunt turbati...nu ai cu cine vorbi...sunt astia de la noi terminati....
Da....macar de nu era chiar peste tot...dar....de unde atat...haos peste tot....:(

prognoza pe urmatoarele zile cum e?

Niculae Roxana 05 feb 2012 18:38:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925814)


A fost cald in Decembrie...acuma am dat-o in bara :)). Saracuta de tine, am intlese ca o sa fii libere 2 zile, macar te relaxezi si trece si vremea asta turbata, sau cel putin o sa fie pe terminate:( Si zapada e frumoasa dar cu limita, deja e prea mult...

Da...asa este...ne-a dat de ne-a julit acum:))....era asa bine in Decembrie...
Da...voi fi libera...si inafara de o iesire sa-mi scot cazierul nu fac....abia astept...am nevoie de relaxare...mult sport si forum:)):))...
Nu se termina asa repede...as vrea eu....macar sa se imblanzeasca vremea pana intru in concediu pe 22...si ma inchid in casa:D...
Si mie imi placea zapada inainte...in conditiile de fata o detest:P....

Niculae Roxana 05 feb 2012 18:39:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 925863)


prognoza pe urmatoarele zile cum e?

Cod portocaliu de ninsoare si viscol....ninge cel putin pana miercuri:(

alexandra123 05 feb 2012 18:44:20

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925867)


Da...asa este...ne-a dat de ne-a julit acum:))....era asa bine in Decembrie...
Da...voi fi libera...si inafara de o iesire sa-mi scot cazierul nu fac....abia astept...am nevoie de relaxare...mult sport si forum:)):))...
Nu se termina asa repede...as vrea eu....macar sa se imblanzeasca vremea pana intru in concediu pe 22...si ma inchid in casa:D...
Si mie imi placea zapada inainte...in conditiile de fata o detest:P....

Pai si mie imi palce, imi palce si sa schiez si alte sporturi, dar deja m-am saturat a fost interesanta 2 saptamani si gata :D, in locul tau cred ca blestemama fiecare fulg de zapada:)) Cat concediu o sa ai?

Niculae Roxana 05 feb 2012 18:48:37

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 925884)


Pai si mie imi palce, imi palce si sa schiez si alte sporturi, dar deja m-am saturat a fost interesanta 2 saptamani si gata :D, in locul tau cred ca blestemama fiecare fulg de zapada:)) Cat concediu o sa ai?

Da....si mie imi place iarna...dar doar la munte sa ninga:))...atat:D....cand ma duc si eu cate o zi sa ma relaxez....sa vad zapada...:)
Ooo...da...nici nu-ti inchipui ce trista sunt cand vad ca ninge....
O sa am 3 saptamani concediu....mi-am luat de anul trecut...ca altfel pierd si zilele alea...si decat sa le pierd..mai bine ma odihnesc ca n-am avut concediu pana acum....abia astept...:)

alexandra123 05 feb 2012 18:51:22

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925897)


Da....si mie imi place iarna...dar doar la munte sa ninga:))...atat:D....cand ma duc si eu cate o zi sa ma relaxez....sa vad zapada...:)
Ooo...da...nici nu-ti inchipui ce trista sunt cand vad ca ninge....
O sa am 3 saptamani concediu....mi-am luat de anul trecut...ca altfel pierd si zilele alea...si decat sa le pierd..mai bine ma odihnesc ca n-am avut concediu pana acum....abia astept...:)

Cred ca astepti :X

Prapadeala 05 feb 2012 19:08:31

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925897)

Da....si mie imi place iarna...dar doar la munte sa ninga:))...atat:D....cand ma duc si eu cate o zi sa ma relaxez....sa vad zapada...:)
Ooo...da...nici nu-ti inchipui ce trista sunt cand vad ca ninge....
O sa am 3 saptamani concediu....mi-am luat de anul trecut...ca altfel pierd si zilele alea...si decat sa le pierd..mai bine ma odihnesc ca n-am avut concediu pana acum....abia astept...:)


Mie nu imi place iarna - mie imi place primavara si vara...sunt innebunita dupa mare si soare

Si ce vei face in concediu?

Niculae Roxana 05 feb 2012 19:15:33

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 925929)



Mie nu imi place iarna - mie imi place primavara si vara...sunt innebunita dupa mare si soare

Si ce vei face in concediu?

Si mie imi place primavara si vara....dar la mare nu prea imi place...eu ador muntele:x...
O sa stau acasa....ma relaxez...ma odihnesc...fac mult sport...stau pe forum...si cam atat in principiu...:)

Niculae Roxana 05 feb 2012 19:31:42

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
MENIU 05.02.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 19:21
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pastrama din piept de pui, Aldis, 150g - 156 calorii, 33 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 1.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Zacusca fara morcovi by Tina, 150g - 218 calorii, 2.6 proteine, 14.7 grasimi, - colesterol, 9.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 19:21
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mozzarela, 50g - 115 calorii, 9 proteine, 8.5 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine "patru cereale", Vita Star, 20g - 38 calorii, 1 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 7.4 carbohidrati, 1.8 fibre, 80 sodiu, - zaharuri
Zacusca fara morcovi by Tina, 20g - 29 calorii, 0.3 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 1.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 19:21
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui la gratar, 235g - 308 calorii, 53.1 proteine, 8.5 grasimi, 139.8 colesterol, 5.6 carbohidrati, 0 fibre, 1342.8 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 19:21
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mozzarela, 35g - 81 calorii, 6.3 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 19:21
Pizza fara aluat a la Slabuta, 180g - 161 calorii, 11.2 proteine, 9.2 grasimi, - colesterol, 9.7 carbohidrati, 2.5 fibre, 212.6 sodiu, 3.6 zaharuri
Salata clasica de rosii, 250g - 80 calorii, 2 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 12.5 carbohidrati, 2.5 fibre, - sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1186 calorii, (mult)118.5 proteine, (mult)53.8 grasimi, 139.8 colesterol, (mic)48.5 carbohidrati, 6.8 fibre, 1635.4 sodiu, 3.6 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 35min - 131 calorii
Tae-bo, Boot Camp, 30min - 593 calorii
Tae-bo, Cardio, 60min - 1029 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3114 calorii

Prapadeala 05 feb 2012 20:10:27

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 925936)

Si mie imi place primavara si vara....dar la mare nu prea imi place...eu ador muntele:x...
O sa stau acasa....ma relaxez...ma odihnesc...fac mult sport...stau pe forum...si cam atat in principiu...:)

Ce visez si eu la un concediu ca asta.... dar in viitorul apropiat nu pot sa imi iau concediu, e o perioada prea nebuna :(

Niculae Roxana 05 feb 2012 20:12:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 926046)


Ce visez si eu la un concediu ca asta.... dar in viitorul apropiat nu pot sa imi iau concediu, e o perioada prea nebuna :(

Pe mine m-a bagat fortat sefu:)):))...altfel pierdeam zilele astea de anul trecut....si mi-am luat si eu sa prind si ziua mea in concediu....macar stiu o treaba...pacat ca nu ne dau banii si nu voi putea merge nicaieri...asta este....relaxare totala si atat......voi avea mult mai mult timp de forum...:D

Prapadeala 05 feb 2012 20:21:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 926049)

Pe mine m-a bagat fortat sefu:)):))...altfel pierdeam zilele astea de anul trecut....si mi-am luat si eu sa prind si ziua mea in concediu....macar stiu o treaba...pacat ca nu ne dau banii si nu voi putea merge nicaieri...asta este....relaxare totala si atat......voi avea mult mai mult timp de forum...:D

acum am vazut cand esti nascuta ;)) sunt cu un an si o zi mai mare decat tine :)

Niculae Roxana 05 feb 2012 20:27:33

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 926065)


acum am vazut cand esti nascuta ;)) sunt cu un an si o zi mai mare decat tine :)

Aaaa....sa inteleg ca sarbatorim una dupa alta:D...ce frumos...mai este putin....:)

Prapadeala 05 feb 2012 20:39:16

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 926073)

Aaaa....sa inteleg ca sarbatorim una dupa alta:D...ce frumos...mai este putin....:)

Da, incep eu si iti predau stafeta ...mai avem o luna si sarbatorim, mai ales ca anul asta pica si in weekend zilele noastre.

Niculae Roxana 05 feb 2012 20:46:03

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 926096)


Da, incep eu si iti predau stafeta ...mai avem o luna si sarbatorim, mai ales ca anul asta pica si in weekend zilele noastre.

Da...asa este....mai este foarte putin...poate fac si eu un party sa vad....daca facem rost de banuti...nu fac mari cheltuieli ca am 2-3 prieteni...asa ca n-ar fi mare lucru...insa sa vedem daca avem si pentru atat...mai ales ca nu-mi primesc salariul pana atunci...asta e...
Bine ca pica in weekend:))...daca eram la munca sigur nu picam libera de ziua mea:)

Prapadeala 05 feb 2012 21:03:32

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 926114)

Da...asa este....mai este foarte putin...poate fac si eu un party sa vad....daca facem rost de banuti...nu fac mari cheltuieli ca am 2-3 prieteni...asa ca n-ar fi mare lucru...insa sa vedem daca avem si pentru atat...mai ales ca nu-mi primesc salariul pana atunci...asta e...
Bine ca pica in weekend:))...daca eram la munca sigur nu picam libera de ziua mea:)

Eu aveam anul trecut planificat un party cu cativa prieteni si m-am imbolnavit si eu si sotul meu...amandoi cu febra 38-39, antibiotice, tot tacamul...a fost cumplit si bineinteles ca nu am mai avut ce petrecere sa fac. Weekendul dinainte venisera si mama si bunica si imi facusera o gramada de prajituri pe care a trebuit sa le arunc, ca nu am mai avut nici invitati si nici noi nu mancam mare lucru din cauza bolii... a fost o zi de nastere cu peripetii...

Plus o chestie funny, pe 2 martie au venit in vizita socrul meu cu sotia lui si mi-au adus un tort (delicios, sotia lui e o gospodina desavarsita, era imbracat in martipan - my favourite) si au scris pe el "La multi ani Mihaela 28"... sa le pice fata cand au aflat ca eu faceam 27, ei au crezut ca sunt nascuta in acelasi an cu sotul meu, 83, si ca fac 28 de ani :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:58:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO