forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Niculae Roxana 20 ian 2012 16:04:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 907901)
Roxi Bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!![*19*][*19*][*19*]
Am trecut sa te salut...ca deacum intarzii, deaseara iti citesc romanul..ca vad ca multe pagine sau adunat, azi nu am avut timp la pauza sa stau pe net..asa ca de la servici voi intra macar sa va cites si deseara va mai raspund,,,,Eu am facut sport.... o ora curat intens, 10 min bici -120 calorii...
Fug trebuie si sa ma imbrac...:((:((:((:((
p up

Buna Inguta!>:D<

Offf off...grabita rau mai esti...:)):))....
Pup la tine draguto!
Vorbim cand ai timp!:-*>:D<

happygirldiana 20 ian 2012 16:39:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Roooxiiii!!!Felicitari!!!!Daca intru maine, ai 59?:))Ce repede se duc, nu imi vine sa cred:d Bravo!Ce mult mi-ar placea sapot fi si eu la fel de ambitioasa!Dar stau pe langa tine, poate ma molipsesc si eu:))Tu ce faci cand simti ca nu ai chef de sport?:))Asa simt eu acum:">:">

Te pup, iubita mea slabuta!

Niculae Roxana 20 ian 2012 16:50:16

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 907952)
Roooxiiii!!!Felicitari!!!!Daca intru maine, ai 59?:))Ce repede se duc, nu imi vine sa cred:d Bravo!Ce mult mi-ar placea sapot fi si eu la fel de ambitioasa!Dar stau pe langa tine, poate ma molipsesc si eu:))Tu ce faci cand simti ca nu ai chef de sport?:))Asa simt eu acum:">:">

Te pup, iubita mea slabuta!

Mersi scumpi!>:D<
Eeee....nu chiar:D....desi la cata mancare mai am prin casa s-ar putea sa slabesc un kg pe zi:))......dar...normal scrie si la dieta ca ar trebui sa scazi in aceste 2 saptamani de faza I intre 4-7 kg....eu am slabit 2 kg intr-o saptamana deci este ok....nu exagerat:D
Offf.....tu esti ambitioasa....cateodata nu depinde totul numai de tine scumpo>:D<
Stai pe langa mine cat doresti.....esti prietena mea>:D<....as vrea sa-ti dau din optimism...si vointa:).
Pai de obicei...zic..."am chef, n-am chef" asta e...trebuie sa scada cm din jurul burtii si taliei si aia e..."scoala Roxano **** gras de pe scaun si hai la sport":))...cam asa vorbesc eu cu sinea mea:)).

Pup si eu iubita mea slabuta!:-*:-*>:D<

Lavinia218 20 ian 2012 17:27:15

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Rox imi pare rau sa aud ca treci printr-o perioada umpic mai dificila financiar, asta este am trecut noi peste altele mai grele, fiecare dintre noi am avut si o sa avem in continuare momente de varf si de vale.

Insa iti spun sincer citind randurile scrise de tine , legat de dragostea dintre voi 2 mi s-a lipit un zambet pe fata si parca nu mai vrea sa plece ! Ai un barbat minunat , sa nu va schimbati nicioadata iubiti-va mult.

Si vizavi de menuri .. Faza cu mancarea si cu financiaru era o scuza foarte des folosita de mine sa renunt la regimuri sau chiar sa nu ma apuc de ele. Pana la urma cu regim sau fara regim tot trebuie sa cumparam mancare, o tocanita ceva ..defapt chiar mai ieftin iesim la regim pentru ca nu punem ulei :)) . Deci daca vrem se poate in orice circumstante. Si tu draga mea esti dovada vie ca poti.. faci mult sport si ai ambitie ! Felicitari :X :-*

brainiac 20 ian 2012 17:45:09

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Hey iubita! Felicitari sincere pt kg pierdute! Iti merge super vad ca! Si e si normal ca esti ambitioasa si te tii de treaba! Ma bucur pt tine mult de tot!

Am citit si problemele care le ai cu familia sotului si cele financiare si imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta! Desi nu pot face multe pt tine, sa stii ca sunt langa tine sa te sustin moral daca ai nevoie! Esti o luptatoare desavarsita si nu incetezi sa arati asta! Iar sotul tau este si el un om de nota 11 si sunt sigura ca vor veni vremuri mult mai bune si pt voi!

Iti doresc o zi frumoasa si linistita si sa ai grija de tine! >:D<:-*

Niculae Roxana 20 ian 2012 17:46:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia218 (Post 907994)
Rox imi pare rau sa aud ca treci printr-o perioada umpic mai dificila financiar, asta este am trecut noi peste altele mai grele, fiecare dintre noi am avut si o sa avem in continuare momente de varf si de vale.

Insa iti spun sincer citind randurile scrise de tine , legat de dragostea dintre voi 2 mi s-a lipit un zambet pe fata si parca nu mai vrea sa plece ! Ai un barbat minunat , sa nu va schimbati nicioadata iubiti-va mult.

Si vizavi de menuri .. Faza cu mancarea si cu financiaru era o scuza foarte des folosita de mine sa renunt la regimuri sau chiar sa nu ma apuc de ele. Pana la urma cu regim sau fara regim tot trebuie sa cumparam mancare, o tocanita ceva ..defapt chiar mai ieftin iesim la regim pentru ca nu punem ulei :)) . Deci daca vrem se poate in orice circumstante. Si tu draga mea esti dovada vie ca poti.. faci mult sport si ai ambitie ! Felicitari :X :-*

Asta este Lavi....cum am zis si eu si tu...cu toate avem momente de genul...important este cum reusim sa trecem peste...cum reusim sa ne controlam viata....sa nu cedem si sa nu ne pierdem optimismul.

Pai este o dragoste adevarata...si asta conteaza cel mai mult in viata sa-ti intalnesti jumatatea...oriunde ar fi ea...si sunt de parere ca fiecare dintre noi are acolo undeva o jumatate...si mai devreme...sau mai tarziu cele doua jumatati se intalnesc....si formeaza un tot unitar ca noi doi:x:x:x

Eu nu voi face asta...desi multi ar putea crede ca voi renunta la dieta in situatia data...ei bine...cum v-am obisnuit deja fetelor sa va surprind si sa va dau un exemplu bun....si sa va ambitionez si pe voi...nu voi renunta...chit ca voi manca si 2 luni aceeasi mancare:)).
Vointa si ambitia mea sunt mult mai mari ...ca sa poata sa ma impiedice sa-mi implinesc visul o lipsa de bani:).
Clarrr...putem face asta in orice circumstanta...nu exista ca nu pot...ci doar nu vreau...nu am vointa:).
Da..da...fac mult sport....ca am nevoie sa scad si in cm:D.
Mersi pentru vorbele frumoase Lavi!:-*>:D<

Niculae Roxana 20 ian 2012 17:52:59

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 908016)
Hey iubita! Felicitari sincere pt kg pierdute! Iti merge super vad ca! Si e si normal ca esti ambitioasa si te tii de treaba! Ma bucur pt tine mult de tot!

Am citit si problemele care le ai cu familia sotului si cele financiare si imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta! Desi nu pot face multe pt tine, sa stii ca sunt langa tine sa te sustin moral daca ai nevoie! Esti o luptatoare desavarsita si nu incetezi sa arati asta! Iar sotul tau este si el un om de nota 11 si sunt sigura ca vor veni vremuri mult mai bune si pt voi!

Iti doresc o zi frumoasa si linistita si sa ai grija de tine! >:D<:-*

Buna draguta mea scumpa!>:D<

Iti multumesc mult!.....pai daca esti constiincioasa si nu faci abateri nu are de ce sa nu mearga bine o dieta:D.......o sa ma tin de treaba pana la capat....:-*

Da....eu nu le iau chiar ca pe niste probleme....privesc partea pozitiva a lucrurilor...nu as putea ca astea ar fi mari probleme care nu isi gasesc rezolvare....am povestit in mare ca sa intelegi de ce poate vor exista niste schimbari in meniul meu...
Consider ca probleme au acei oameni care abia traiesc de pe o zi pe alta...cu o groaza de boli...batrani singuri...sau aruncati in strada de proprii copii...acolo sunt reale probleme...eu voi supravietui...si sotul meu la fel....daca suntem sanatosi...nu mai conteaza altceva...dar...saracii oameni...:(
Vor veni cu siguranta vremuri mai bune....pana atunci inainte cu putere....trecem peste toate cu zambetul pe buze:D.

Pup dulce scumpa! O zi frumoasa si tie si spor la invatat!:-*>:D<

mituica loredana 20 ian 2012 19:13:18

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
buna roxi >:D<
imi place optinismul tau:),si sa sti ca cu dragoste si intelegere treceti si peste asta
:x,sti cum e ce nu te omoara te intareste
si eu cu sotul meu in primi ani de casnicie am avut parioade foarte grele si am trecut peste ele
cand privesc in urma mi-aduc aminte si cu tristete dar si cu drag, cred ca perioada acea ne-a intarit casnicia mult mai mult
asa ca o sa reusiti sa trece-ti si peste si o sa fiti si mai puternici:-*
ps.astazi implinim 10 ani de cand ne-am mutat impreuna
pe atunci aveam 16 ani;)

loveyngy 20 ian 2012 19:30:38

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 907825)
Dear diary,

Azi m-am trezit din nou tarziu...dar...culmea la aceeasi ora 10:30....cu toate incercarile mele...sa-mi pun ceasul sa sune...mai multe zile la rand...n-am reusit inca sa scad sub aceasta ...si asta nu este bine...pentru ca nu-mi mai pot face meniul cum ar trebui sa fie...adica format din 3 mese principale si 2 gustari...il voi face doar din mesele principale....
In aceste conditii am luat md la ora 12:30...format dintr-o tocanita de soia+fasole pastai....si cam asta va fi meniul pe toata ziua....la care voi mai adauga piept de pui...ce mi-a mai ramas in frigider....
Datorita situatiei financiare precare in care ma situez in acest moment...imi pare rau sa va dezamagesc...deoarece va invatasem pe voi slabutele incepatoare cu meniuri inventive...frumoase din care va puteati inspira...si exact din cauza asta ma straduiam sa-l fac cat mai diversificat...sa aveti de unde sa luati cateva idei.
Cu tot optimismul si puterea de care am dat dovada in toata aceasta perioada...eu imi impun ca de fapt nu am nici o problema...voi merge mai departe cu ce pot si ce am...
Sunt multe slabute care poate au probleme mult mai mari ca ale mele...si pe care eu am incercat sa le incurajez sa le dau un sfat...sa le linistesc si sa le fac sa fie mai optimiste.
Eu sunt tare pot rezista...pot trece peste criza asta care pare sa se adanceasca mai mult in loc sa treaca...dar...de cine m-i se rupe mie sufletul...si imi vine sa am lacrimi in ochi de cate ori ii vad fata incercanata....si corpul slabit de la atata oboseala este sotul meu...care mi-a fost alaturi si m-a inteles...chiar daca a trebuit sa lucreze peste 12 ore pe zi...in fiecare noapte...ca sa poata sa ma ajute sa imi continui dieta...sa imi puna de mancare pe masa....sa plateasca datoriile casei....si inca sa mai stea in picioare....acest sufletel...este viata mea si fara el...eu nu as putea exista....il iubesc mai mult ca pe viata mea....si ma doare ca nu pot face nimic sa-l pot ajuta...
Acum am lacrimi in ochi...dar...nu pentru mine...eu pot face si foamea....dar pt el...care sta noaptea pe strazi....printre protestatari sa faca rost de bani....si colac peste pupaza ...nu gasimi sprijin la nimeni....familia lui nu ne-a acordat spriin niciodata....nu l-au iubit...iar mama...abia poate sa se tina pe ea...si cand are nevoie de ajutor...tot sotul meu o ajuta.
Soacra mea a venot azi la noi....abia ce se odihnea si el putin inainte sa plece la munca...si a inceput sa strige ca ne taie cablul...curentul....daca nu platim in 2 zile...si fratele sotului meu care sta cu ei in casa....nu munceste si-l tin pe banii lor...si nu-i spune nimeni nimic.
In fine ...nu vreau sa va incarc negativ...cu toate ale mele...voi trece peste toate....dar cel mai tare imi doresc ca si sotul meu sa treaca peste toate si sa nu clacheze.
Asa ca imi pare rau pt meniurile din zilele care urmeaza....sa nu va mirati daca voi manca aceleasi lucruri la toate mesele...sau poate ca voi manca mai putin decat ar trebui...fac tot ce pot ca sa nu-l mai pun la alte cheltuieli pe sotul meu.

Va doresc tuturor slabutelor...o viata mai buna...si tarie sa treceti peste toate care le intampinati de-a lungul vietii.
Va pup pe toate!

Roxi imi pare rau ca acum treceti printr-o perioada vrea, important e ca va iubiti, imcet o sa treceti peste tot.SE zice asa, Cum mia urat si ex iubit " Totul ce se face se face Sper bine", a si a fost am intalnit o persoana care ma iubeste, si nu ma facut sa plang.l- a cate am sugerit si injosit., Cum se spine " ce e al nostru e 0us deoparte".
Tu fii tare, noi suntem mereu linga tine, Cum te cunosc eu virtuala, Esti o persoana deosebita, puternica,intelegatoare. Baci

Niculae Roxana 20 ian 2012 19:33:24

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 908097)
Roxi imi pare rau ca acum treceti printr-o perioada vrea, important e ca va iubiti, imcet o sa treceti peste tot.SE zice asa, Cum mia urat si ex iubit " Totul ce se face se face Sper bine", a si a fost am intalnit o persoana care ma iubeste, si nu ma facut sa plang.l- a cate am sugerit si injosit., Cum se spine " ce e al nostru e 0us deoparte".
Tu fii tare, noi suntem mereu linga tine, Cum te cunosc eu virtuala, Esti o persoana deosebita, puternica,intelegatoare. Baci

Buna Inguta!>:D<

Nu-ti face griji pentru noi...suntem tari si impreuna trecem peste toate...nu este o problema asta.
Iti multumesc pentru vorbele tale frumoase!
Pup dulce la tine!:-*>:D<

Niculae Roxana 20 ian 2012 19:37:39

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de mituica loredana (Post 908087)
buna roxi >:D<
imi place optinismul tau:),si sa sti ca cu dragoste si intelegere treceti si peste asta
:x,sti cum e ce nu te omoara te intareste
si eu cu sotul meu in primi ani de casnicie am avut parioade foarte grele si am trecut peste ele
cand privesc in urma mi-aduc aminte si cu tristete dar si cu drag, cred ca perioada acea ne-a intarit casnicia mult mai mult
asa ca o sa reusiti sa trece-ti si peste si o sa fiti si mai puternici:-*
ps.astazi implinim 10 ani de cand ne-am mutat impreuna
pe atunci aveam 16 ani;)

Pai asa trebuie sa trecem toate peste obstacolele vietii...cu optimism:D.
Tocmai ce ziceam ca ...sunt sigura ca toate avem momente in viata mai bune mai rele...dar...asta este...trecem peste cu tarie...
Mai ales cand suntem la inceput de drum...pana le facem pe toate ...pana ne stabilim la casa noastra...trebuie sa trecem si prin momente mai grele.:D
Pai cam asa a stat treaba si la noi...s-a consolidat foarte bine relatia noastra...deoarece am luat asa viata in plin....si am trecut singuri peste toate:D.

Multi inainte va doresc! Sa va iubiti toata viata ca acum!:x>:D<

Niculae Roxana 20 ian 2012 19:50:34

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
MENIU 20.01.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:30
Tocanita de soia cu fasole verde, de post, 220g - 141 calorii, 11.4 proteine, 5.3 grasimi, - colesterol, 12.8 carbohidrati, - fibre, 131.8 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gogosari in otet, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Castraveti in otet, 200g - 24 calorii, 2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 15:00
Gogosari in otet, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Castraveti in otet, 200g - 24 calorii, 2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui la gratar, 200g - 262 calorii, 45.2 proteine, 7.2 grasimi, 119 colesterol, 4.8 carbohidrati, 0 fibre, 1142.8 sodiu, 0 zaharuri
Tocanita de soia cu fasole verde, de post, 220g - 141 calorii, 11.4 proteine, 5.3 grasimi, - colesterol, 12.8 carbohidrati, - fibre, 131.8 sodiu, - zaharuri

Cina, ora 18:30
Tocanita de soia cu fasole verde, de post, 220g - 141 calorii, 11.4 proteine, 5.3 grasimi, - colesterol, 12.8 carbohidrati, - fibre, 131.8 sodiu, - zaharuri
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri
Gogosari in otet, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Castraveti in otet, 200g - 24 calorii, 2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 1500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1044 calorii, (mult)123.5 proteine, 29.7 grasimi, 208.3 colesterol, (mic)82.8 carbohidrati, 9 fibre, 2395.3 sodiu, 0 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aspirat, 30min - 106 calorii
Tae-bo, Boot Camp, 20min - 242 calorii
Tae-bo, Cardio, 44min - 462 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2171 calorii

Niculae Roxana 20 ian 2012 20:09:17

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Fetele ma bag la taebo...vorbim peste o ora si ceva..

Niculae Roxana 20 ian 2012 22:31:56

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Dragutele mele astazi ma voi baga in pat mai devreme...poate reusesc sa adorm...maine de dimineata la munca...trebuie sa fiu odihnita...
Va doresc la toate ca noaptea sa va fie un sfesnic bun....si sa va treziti maine cu zambatul pe buze...mai increzatoare in voi...si cu o dorinta arzatoare sa terminati ce ati inceput...:)
Va pup pe toate!
Noapte buna!

loveyngy 20 ian 2012 23:06:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 908291)
Dragutele mele astazi ma voi baga in pat mai devreme...poate reusesc sa adorm...maine de dimineata la munca...trebuie sa fiu odihnita...
Va doresc la toate ca noaptea sa va fie un sfesnic bun....si sa va treziti maine cu zambatul pe buze...mai increzatoare in voi...si cu o dorinta arzatoare sa terminati ce ati inceput...:)
Va pup pe toate!
Noapte buna!

Multumim si tie noapte buna, ingerasii sa te pazeasac si iubi sa te iubeasaca...
Noapte buna...si eu azi plec langa iubi mai devreme..:x:x:x

Niculae Roxana 20 ian 2012 23:12:42

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 908336)
Multumim si tie noapte buna, ingerasii sa te pazeasac si iubi sa te iubeasaca...
Noapte buna...si eu azi plec langa iubi mai devreme..:x:x:x

Mersi iubita! Poate vorbim maine mai mult!:-*:-*>:D<
Noapte buna!:-*:-*>:D<>:D<>:D<:x

Niculae Roxana 21 ian 2012 07:46:46

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna dimineata slabutelor!

Azi desi m-am culcat la 1 jumate noaptea si m-am trezit la 4 jumate...chiar ma mir ca nu sunt obosita...chiar ma simt bine.
La munca am ceva probleme....este ceata pe aeroportul Bacau...vizibilitatea 100 m...si avionul nostru n-a decolat...deci vom avea intarzieri astazi la tot ce pleaca de acolo...speram ca se va ridica ceata repede....
Mi-am recuperat si cele 500 gr de dovlecei pe care ii uitasem la munca...si cu care am de gand sa fac ceva azi la cuptor...ca mi-am pastrat si 2 oua special.
Cam atat cu povestirile deocamdata....va astept la o cafeluta .
O zi frumoasa si conforma va doresc!

GCM 21 ian 2012 07:49:23

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
http://i283.photobucket.com/albums/k...8/5fe3fae0.jpg

Niculae Roxana 21 ian 2012 08:00:21

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 908449)

Neata scumpa!>:D<

Ce faci tu?
Ai venit la cafea?:D

GCM 21 ian 2012 08:09:56

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Profit ca-s libera. M-am trezit la 7 si ca sa nu il trezesc pe al meu, m-am retras cu laptopul in camera alor mei sa beau cafeaua si sa vad ce fac grasutele slabute!!!

Niculae Roxana 21 ian 2012 08:13:03

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 908457)
Profit ca-s libera. M-am trezit la 7 si ca sa nu il trezesc pe al meu, m-am retras cu laptopul in camera alor mei sa beau cafeaua si sa vad ce fac grasutele slabute!!!

Aaa...inteleg...pai si asa matinal cand esti libera?
Pff...ce as vrea sa ma pot trezi la ora asta in zilele libere:D....
Eu pe la munca...cu probleme cu ceata asta:))

GCM 21 ian 2012 08:19:37

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Mereu sunt matinala...ma trezesc la 12-13 doar dupa schimbul trei cand adorm la 7.30 dimineata!!!
O zi frumoasa iti doresc, sa se ridice ceata la Bacau! :D

Niculae Roxana 21 ian 2012 08:25:50

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 908462)
Mereu sunt matinala...ma trezesc la 12-13 doar dupa schimbul trei cand adorm la 7.30 dimineata!!!
O zi frumoasa iti doresc, sa se ridice ceata la Bacau! :D

Foarte bine ca esti matinala...as vrea si eu sa reusesc sa ma trezesc atat de devreme in timpul liber...in felul acesta as avea timp sa-mi fac si toata treaba...sa am si un meniu ok format din 5 mese etc...voi mai incerca sa ma trezesc...sa-mi obisnuiesc organismul in felul asta...poate voi reusi si eu.
O zi frumoasa si tie iubita si un weekend cat mai placut!:-*>:D<

jessik 21 ian 2012 08:48:19

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
buna draga , mersi de vizita.. pai o s ama inspir din meniurile tale vad ca ai tinut ca la carte, si ai slabit mult.. bv.. eu mai greu cu dietele.. dar o sa ma concentrez mai mult.:D

iuanutza 21 ian 2012 08:57:09

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
http://fs71.trilulilu.ro/imgs/ddoina...1fb24ac5bf.jpg

Niculae Roxana 21 ian 2012 09:12:43

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 908480)
buna draga , mersi de vizita.. pai o s ama inspir din meniurile tale vad ca ai tinut ca la carte, si ai slabit mult.. bv.. eu mai greu cu dietele.. dar o sa ma concentrez mai mult.:D

Buna draguta!>:D<

Am tinut ca la carte si asa am de gand sa tin pana la final....am slabit 2kg in 1 saptamana.
La meniuri deocamdata nu prea vei avea sa te inspiri pt ca stau prost cu banii...si nu voi avea meniuri cine stie ce din cauza asta...inspiratie am..dar...deocamdata mananc ce am eu dietetic prin frigider...si ce-mi mai iau cate ceva asa in fiecare zi.
Pai la asa motivatie...nu ai cum sa nu te concentrezi zic eu.:D

Niculae Roxana 21 ian 2012 09:13:15

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 908489)

Draguta ti-ai lasat amprenta la mine in jurnal si atat....tu care esti o vorbareata:))

Niculae Roxana 21 ian 2012 10:10:10

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Sa va zic faza tare.....ninge cu fulgi mari...si m-am gandit ca ma duc sa-mi platesc banca c-a facut al meu bani aseara pt banca....si inafara faptului ca eu nu eram pregatita pt ninsoare...vestimentar...o gluga sau ceva....am zis ca macar am cizmele lungi...dar...de unde....m-am udat din capa pana in picioare...am machiajul praf....si apa cat cuprinde in cizme...de bune ce sunt...de aia e vorba aia"cat dai atata face":(......iar dupa toate astea ce sa vezi banca inchisa......am mers o gramada pana acolo...nu mersul insa m-a speriat ca-mi place sa fac miscare...dar...in conditiile date...si m-a mai pus sio colegu sa-i iau nu stiu ce tigari...am mai alergat si dupa alea pe la 5 magazine sa le gasesc.....acum stau asa la birou...uda fleasca pana plec..la 14:30...si dupa iar prin ninsoare...ufff.....si am vrut sa-mi iau geaca cu gluga azi...dar...de...prostia se plateste :))))))))
Cam atat cu peripetiile mele pana la ora asta...revin daca se mai intampla ceva amuzant:)

happygirldiana 21 ian 2012 11:33:44

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Neata, om de zapada:)):))Ce faci?Vad ca esti la birou:)Sa ai serviciu usor azi si o zi minunata!Desi cred ca abia astepti sa ajungi acasa dupa intamplarea de azi:)
Te pup!>:D<

Niculae Roxana 21 ian 2012 11:46:57

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 908657)
Neata, om de zapada:)):))Ce faci?Vad ca esti la birou:)Sa ai serviciu usor azi si o zi minunata!Desi cred ca abia astepti sa ajungi acasa dupa intamplarea de azi:)
Te pup!>:D<

Neata scumpi a mea>:D<

Bn...ce sa fac...ma usuc:)):))....da la birou...ms mult iubita...la fel si tie iti doresc!>:D<
Da...as cam vrea acasa...sa-mi schimb sosetele ca sunt leoarca:)):))...am zis eu daca nu mi-am pus "anvelopele" de iarna...m-a luat pe nepregatite:)).
Pup !:-*>:D<

Niculae Roxana 21 ian 2012 21:58:08

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
MENIU 2.01.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Iaurt dietetic de baut 0.1% grasime, Zuzu, 330g - 103 calorii, 10.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 14.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Branza Fagaras Usoara, Covalact, 200g - 188 calorii, 18.8 proteine, 10 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 6 zaharuri

Gustare 1, ora 10:54
Piept de pui la gratar, 100g - 131 calorii, 22.6 proteine, 3.6 grasimi, 59.5 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 571.4 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:53
Buseuri cu dovlecei, South Beach (faza 1), 174.2g - 101 calorii, 8.9 proteine, 4.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 16:54
Piept de pui la gratar, 125g - 164 calorii, 28.3 proteine, 4.5 grasimi, 74.4 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 714.3 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:53
Buseuri cu dovlecei, South Beach (faza 1), 174.2g - 101 calorii, 8.9 proteine, 4.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui la gratar, 160g - 210 calorii, 36.2 proteine, 5.8 grasimi, 95.2 colesterol, 3.8 carbohidrati, 0 fibre, 914.2 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1195 calorii, (mult)168.2 proteine, 38.4 grasimi, 318.4 colesterol, (mic)44.5 carbohidrati, 0 fibre, (mult)3057 sodiu, 6 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 187 calorii
Mers nordic, normal, 75min - 447 calorii
Tae-bo, Cardio, 45min - 473 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2468 calorii

mika_me 21 ian 2012 22:30:40

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Buna Roxi..am nevoie de ajutorul tau..imi poti spune te rog..la ce pot incadra tipul asta de exercitii..eu l-as baga la aerobic..dar nu stiu ed care..general..impact???

Pump it up - part 5 - YouTube

Niculae Roxana 21 ian 2012 22:53:05

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 909088)
Buna Roxi..am nevoie de ajutorul tau..imi poti spune te rog..la ce pot incadra tipul asta de exercitii..eu l-as baga la aerobic..dar nu stiu ed care..general..impact???

Pump it up - part 5 - YouTube

Buna Anqu!

Pai este clar ca nu este general...este intens...cardio...deci eu zic ca trebuie sa-l bagi la impact.

mika_me 21 ian 2012 23:03:03

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 909099)

Buna Anqu!

Pai este clar ca nu este general...este intens...cardio...deci eu zic ca trebuie sa-l bagi la impact.

impact major?:)..pfff, nu ma pricep deloc la astea..tot ce stiu e tae bo, dar vreau sa diversific, ca m-am cam plictisit...

Niculae Roxana 21 ian 2012 23:08:03

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 909105)


impact major?:)..pfff, nu ma pricep deloc la astea..tot ce stiu e tae bo, dar vreau sa diversific, ca m-am cam plictisit...

Da...pai nu la asta te refereai ...high impact:)....
Te cred.....daca faci zilnic acelasi tip de exercitii...sport....ajungi la un moment dat cand chiar te plictisesti....eu mereu le alternez....tae bo cu turbo jam...care este cel mai high impact de la cardio:))...parerea mea....si mai fac si zumba uneori "just for fun":))

GCM 22 ian 2012 07:13:48

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
http://i518.photobucket.com/albums/u...eata/00731.gif

Niculae Roxana 22 ian 2012 07:16:29

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 909172)

Neata!>:D<

La cafea?

GCM 22 ian 2012 07:25:50

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Dap...de fapt e un cappuccino fara zahar si o minisalata de fructe cu iaurt. Cine se scoala de dimineata, are parte de 5 mese ;) tu iar la munci?

Niculae Roxana 22 ian 2012 07:33:35

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 909178)
Dap...de fapt e un cappuccino fara zahar si o minisalata de fructe cu iaurt. Cine se scoala de dimineata, are parte de 5 mese ;) tu iar la munci?

Hmm..yummii:D....
Adevarat...:)):))
Eu sunt la munca da...pai altfel nu m-as fi trezit eu asa devreme...nu pot fi matinala:).

happygirldiana 22 ian 2012 08:29:53

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Mornin', Roxi!Sunt chiauna de somn:))
Sa ai o zi frumoasa!
Cum aiinceput ziua>?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:07:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO