forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2466)

Kitkat 03 feb 2010 09:37:49

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Am citit aici ca ai nevoie de faina bio. Poti gasi la magazinul Ki-life din Piata Amzei. Il recomand tuturor cu cea mai mare caldura, pt ca este absolut grozav!! :x :x :x Au numai produse naturiste si biologice (alimente, cosmetice, tratamente cosmetice, medicamente) au de toate! Si cea mai mare pare a produselor lor nu o gasesti in alta parte. Deci, daca mai vrei faina integrala bio, incearca la Ki-life, gasesti sigur. :D Si mai pastreaza-ti ceva timp sa arunci o privire prin rafturi, au o gramada de chestii bune si naturale! ;;)

Sabine_28 03 feb 2010 09:42:30

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Kitkat (Post 77133)
Am citit aici ca ai nevoie de faina bio. Poti gasi la magazinul Ki-life din Piata Amzei. Il recomand tuturor cu cea mai mare caldura, pt ca este absolut grozav!! :x :x :x Au numai produse naturiste si biologice (alimente, cosmetice, tratamente cosmetice, medicamente) au de toate! Si cea mai mare pare a produselor lor nu o gasesti in alta parte. Deci, daca mai vrei faina integrala bio, incearca la Ki-life, gasesti sigur. :D Si mai pastreaza-ti ceva timp sa arunci o privire prin rafturi, au o gramada de chestii bune si naturale! ;;)


Super, multumesc mult , chiar o sa trec pe acolo, dar pe la sfarsitul lunii, probabil. Pana atunci incerc sa evit painea, si sunt connstienta ca daca o sa fac in casa nu ma voi putea limita la 1 -2 feliute .:D
La tine cum merge South Beach? Am vazut ca exista diverse retete....sunt gustoase? >:D<

Adella 03 feb 2010 09:44:17

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 77105)
Neatza , fetelor,
Ce mai faceti?
Eu am inceput bine ziua , am reusit sa ma inchei la ultima gaura de la curea ! Uraaa Uraa!
Asadar, ora mea de tae-bo de ieri+ faptul ca nu m-am abatut cu nimic de la ce mi-am propus ( am mancat multe fructe si nu mi-a fost deloc foame, poate putin de dimi :P) au dat rezultate!#:-s
Astazi am ziua de proteine, am gatit aseara de ma saturasem ( ciorba de pui + pulpe de curcan cu legume la cuptor), dar a iesit o minunatie. Asadar, azi mananc carnea din ce am gatit si maine legumele. :) Mi-e cam teama de ziua de maine, ca nu stiu cum o sa ajung la 1000 de calorii, dar ma descurc eu.:)
Voi ce faceti, cum ati inceput ziua?
La 10.00 am o sedinta, asa ca ne vedem mai tarziu, si sper sa am timp sa rasfoiesc si prin jurnale,sa aflu noutatile!

O zi buna tuturor!![*sarut*]

Cred ca te-ai simtit in al 9-alea cer :) ...mult succes>:D<si o zi buna>:D<

Kitkat 03 feb 2010 09:56:39

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Pai eu sunt multumita de South Beach, mai ales ca merge pe principiul unei alimentatii sanaroase. Am trecut la faza de mentinere mai devreme decat trebuia. Dar desi am tinut doar jumatate de regim se vede diferenta, si dupa prima zi de mentinere am mai slabit un pic, desi am avut un mic dejun imens :)) l-am scris in jurnalul meu. :)) Deci sunt foarte multumita se SB. :D A chiar, eu sunt in Austria la facultate, ma intrebasei tu ieri unde sunt acum... am vazut acum cand mai citeam prin jurnalul tau.

moni boni 03 feb 2010 10:03:38

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Felicitari multe legate de curea si de gaura;))
Vad ca esti ambitioasa si te tii pe pozitii!
felicitari slabutzo..din nou:-*
ia zi...la ce sedinta te duci ca si eu ma duc la 11

Sabine_28 03 feb 2010 10:53:43

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de moni boni (Post 77166)
Felicitari multe legate de curea si de gaura;))
Vad ca esti ambitioasa si te tii pe pozitii!
felicitari slabutzo..din nou:-*
ia zi...la ce sedinta te duci ca si eu ma duc la 11

Mersi, Moni!
Off, vai de viata mea, ca ma dor toate oasele , acum ca am ajuns sa fac cel putin 45 de min/ zi de exercitii si maxim 1 ora si jum. de vreo 3-4 ori pe sapt. :)
Dar, deh , frumusetea cere sacrificii. Si observ ca de cand au mai scazut obrajorii s-au mai redus si ridurile de expresie de sub ochi ( in rest nu prea am, gratie tenului meu mixt/gras).:))
De sedinta, ce sa zic, ca ne ameninta seful de la inceputul anului si se tot amana. Acuma cica e un coleg de la vanzari in vizita si facem dup-aia. Nu stiu cand, dar nici nu muncesc pana atunci!:)) Nu prea m-am stresat deloc de cand a inceput anul si mi-e sa nu ma ia careva de mot!:D Om vedea, ma descurc , la dat explicatii care nu exista ma pricep. Tu ce sedinta ai? Referitoare la fisa postului?:) eu am obtinut abia dupa 1 an jumate o fisa a postului, ca ma tot mutau de la un departament la altul ( dar nu pot sa zic ca mi-a prins rau) , asa ca s-ar putea sa mai ai de asteptat!:))
Si da, mi-am pus ambitia sa merg pana la capat de data asta, nu ma mai abat deloc din drum! De-abia astept sa ma vad slabuta! Numai gandul asta si imi da energie sa fac exercitii dimineata, desi as prefera sa dorm, si seara, cand uneori picioarele nu ma mai asculta :)) Si, desi fizic ma simt de parca ar fi calcat trenul peste oasele mele, sunt tare tare fericita. Ba chiar am inceput sa si citesc seara ( carti psiho :)).

Bafta la sedinta!>:D<

karemina 03 feb 2010 10:59:26

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
He he ce fericiti sunt unii eu de la inceputul anunlui am muncit cat pe 1 ani jumatate de cand lucrez aici.

Sabine_28 03 feb 2010 11:00:01

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Kitkat (Post 77161)
Pai eu sunt multumita de South Beach, mai ales ca merge pe principiul unei alimentatii sanaroase. Am trecut la faza de mentinere mai devreme decat trebuia. Dar desi am tinut doar jumatate de regim se vede diferenta, si dupa prima zi de mentinere am mai slabit un pic, desi am avut un mic dejun imens :)) l-am scris in jurnalul meu. :)) Deci sunt foarte multumita se SB. :D A chiar, eu sunt in Austria la facultate, ma intrebasei tu ieri unde sunt acum... am vazut acum cand mai citeam prin jurnalul tau.


Aha, am inteles, acum faci varianta remixata, si probabil cand te intorci din Ro o sa o reiei.
Bine si asa! Oricum eu zic ca esti prea slaba la inaltimea pe care o ai ( parca as fi bunica ta, nu? :))). Si pune si tu niste poze, sa iti vedem fetisoara!:)
Esti in Viena acum?? Pentru asta chiar te invidiez, voi fi vesnic indragostita de Viena, mi-ar placea mult de tot sa locuiesc acolo. Desi oamenii nu mi s-au parut prea sociabili, daca ii intrebam in engleza nici unul nu-mi raspundea :((, noroc cu negrii, chinezii si japonezii pe care i-am intalnit, ca altfel nu stiu ce ma faceam. :D
Oricum, Viena e un vis....cum ai ajuns acolo? Povestesti la tine in jurnal? Intru sa citesc!

>:D<

Sabine_28 03 feb 2010 11:02:35

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 77143)
Cred ca te-ai simtit in al 9-alea cer :) ...mult succes>:D<si o zi buna>:D<



Da, Adela, iti dai seama, nu-mi venea sa cred , am pipait cureaua sa vad daca nu cumva mai e vreo gaura mica si n-o vad eu !:))
La tine cum merge treaba? Tot o zi da si una ba? Acum esti in sesiune, si nu trebuie sa fii flamanda la examene, ca nu dai randamentul dorit.

Multa bafta !!!!>:D<

Sabine_28 03 feb 2010 11:03:49

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 77189)
He he ce fericiti sunt unii eu de la inceputul anunlui am muncit cat pe 1 ani jumatate de cand lucrez aici.


He he, dar si cand mi s-o da de lucru, nu ma mai prindeti pe site, ca nu mai am timp nici sa mor...asa ca ma bucur cat pot de perioada asta de respiro!
Tu in ce domeniu lucrezi?
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:51:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO