forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2466)

Adella 03 feb 2010 11:11:00

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 77191)
Da, Adela, iti dai seama, nu-mi venea sa cred , am pipait cureaua sa vad daca nu cumva mai e vreo gaura mica si n-o vad eu !:))
La tine cum merge treaba? Tot o zi da si una ba? Acum esti in sesiune, si nu trebuie sa fii flamanda la examene, ca nu dai randamentul dorit.

Multa bafta !!!!>:D<

Asa mi s-a intamplat si mie cu ..cureaua ..dar eu mi-am facut gaura special mai strans,m-am pregatit sa plec ..si cand am ajuns abia acasa am observat ca bagasem in prima gaura :))
Eu am facut asa o zi ba una da ..din greseala ..am stat si am reflectat si am realizat ca asa s-a intamplat ...sambata am mancat cum trebuie ..duminica am facut la socrela limba cu maioneza si nu m-am putut abtine ..si de acolo nu a fost mult sa gust si din aia si din cealalta ..luni m-am redresat ...marti am papat prea putin ..si azi tin dieta ..nu a fost chiar una da si alta ba:)) ..ieri nu am apucat sa mananc decat cereale dimineatza cu iaurt,2 mere la facultate si seara era deja 7 jumate cand am ajuns acasa ..am mancat un iaurt cu jumate de ardei si 50 gr de branza ...foarte putin ..azi incerc sa am un aport mai ridicat de proteine:) hai ca te-am zapacit ..:))

Sabine_28 03 feb 2010 11:18:33

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 77197)
Asa mi s-a intamplat si mie cu ..cureaua ..dar eu mi-am facut gaura special mai strans,m-am pregatit sa plec ..si cand am ajuns abia acasa am observat ca bagasem in prima gaura :))
Eu am facut asa o zi ba una da ..din greseala ..am stat si am reflectat si am realizat ca asa s-a intamplat ...sambata am mancat cum trebuie ..duminica am facut la socrela limba cu maioneza si nu m-am putut abtine ..si de acolo nu a fost mult sa gust si din aia si din cealalta ..luni m-am redresat ...marti am papat prea putin ..si azi tin dieta ..nu a fost chiar una da si alta ba:)) ..ieri nu am apucat sa mananc decat cereale dimineatza cu iaurt,2 mere la facultate si seara era deja 7 jumate cand am ajuns acasa ..am mancat un iaurt cu jumate de ardei si 50 gr de branza ...foarte putin ..azi incerc sa am un aport mai ridicat de proteine:) hai ca te-am zapacit ..:))

:)) Nu m-ai zapacit decat la limba cu maioneza, ca n-am mancat pana acum, dar cred ca e super buna! Poate pui si reteta, si o incerc cand voi fi slabuta. :D
Ieri ai mancat foarte putin, dar probabil ca de stres ( la mine stresul are 2 efecte: fie nu mananc deloc, fie rup frigiderul :))).
Dar lasa ca trece sesiunea si revin toate la normal!>:D<

Kitkat 03 feb 2010 11:22:46

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Da, exact, s-ar putea sa reiau dieta cand ma intorc. Cred... oricum mai mult de 1 - 2 kg nu cred ca mai dau jos, dar imi ajung. Nu cred ca mai vreau sa ajung la 48 cum am scris pe ticker. Singura problema e ca tot incerc sa scap de niste aripioare pe care le am pe coapse si care nu vor sa se duca deloc! Nici sportul nu le face sa dispara, ca fac sport de cand ma stiu, iar aripioarele tot acolo sunt. :) E, oricum e bine ca imi zici asta, ca incep de pe acum sa ma antrenez pt cand o sa ma puna bunica la mancat. :P Dar bine, ea facea asta si cand aveam 64 kg. :)) Oricum bunica mea cand era tanara, era o femeie absolut superba, cu forme perfecte, talie de viespe si picioare subtiri, care purta mereu fuste scurte si tocuri inalte. Arata absolut divin. :x :x :x Avea forma aceea perfecta de clepsidra. Si orice ar fi mancat nu se ingrasa. Si are senzatia ca la toti e la fel :)) La mine nu e asa, daca exagerez ma ingras. :)

Adella 03 feb 2010 11:23:16

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 77198)
:)) Nu m-ai zapacit decat la limba cu maioneza, ca n-am mancat pana acum, dar cred ca e super buna! Poate pui si reteta, si o incerc cand voi fi slabuta. :D
Ieri ai mancat foarte putin, dar probabil ca de stres ( la mine stresul are 2 efecte: fie nu mananc deloc, fie rup frigiderul :))).
Dar lasa ca trece sesiunea si revin toate la normal!>:D<

E foarte simplu ...se prepara maioneza dupa cum stii ,iar limba se fierbe 30 min cu o ceapa si sare ..apoi se curata de pielea mai goasa ..si se pune iar la fiert ..pana se fierbe:)am am tinut-o cam o ora ...apoi o tai cubuletze mici mic si amaesteci cu maioneza ..se papa pe felia de paine :)foarte buna:)nici socrela nu facuse niciodata si am vrut sa o dau gata:)..am facut si friptura de pui ...si m-a laudat toata ziua:)

Kitkat 03 feb 2010 11:30:32

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Felicitari pt rezultatele pe care le ai pana acum! >:D< Pt faptul ca poti deja sa vezi ca ai slabit, si pt ultima gaura de la curea, aia chiar inseamna foarte mult, stiu, ;) aveam si eu proba curelei mai demult. :)) Si stiu senzatia aia cand poti sa iti zici "ieri era prinsa la gaura mai larga". :D

O sa povestesc acum in jurnalul meu cum am ajuns la Viena, sa am si eu o poveste, ca vad ca mai toata lumea are. :) Eu nu prea am scris mare lucru despre mine pana acum, inafara de planul de dieta. :)) A chiar, o sa pun si niste poze.

Sabine_28 03 feb 2010 11:49:18

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 77204)
E foarte simplu ...se prepara maioneza dupa cum stii ,iar limba se fierbe 30 min cu o ceapa si sare ..apoi se curata de pielea mai goasa ..si se pune iar la fiert ..pana se fierbe:)am am tinut-o cam o ora ...apoi o tai cubuletze mici mic si amaesteci cu maioneza ..se papa pe felia de paine :)foarte buna:)nici socrela nu facuse niciodata si am vrut sa o dau gata:)..am facut si friptura de pui ...si m-a laudat toata ziua:)


Super, mersi mult, cat despre socrela...ea nu stia pana acum ca esti sotia ideala? ;)
>:D<

andra_aly 03 feb 2010 13:30:51

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
hello sabine... ce faci draga? azi parka e ziua de papat carnitza ,nu?:D;;)
>:D<>:D<

Sabine_28 03 feb 2010 13:52:04

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 77268)
hello sabine... ce faci draga? azi parka e ziua de papat carnitza ,nu?:D;;)
>:D<>:D<


Buna Andra,
Da, azi e ziua de proteine.
Aseara mi-a fost lene sa trec pe la magazin sa-mi iau sunca de pui, asa ca dimineata am papat o omleta din 2 oua.
La pranz am avut ciorbita de pui si o pulpa de curcan ,cu salala de varza acra. Faza naspa e ca mi-a fost cam rau dupa curcanul ala, desi nu era batran si i-am dat la o parte orice urma de grasime. :) Noroc ca aveam la serviciu in frigider o lamaie si am facut-o cu apa plata si acum imi e mai bine!:)
Nu prea-mi place ziua asta, astept sa vina vineri cea cu lactate!
La tine cum merge treaba! Ti-a aratat cantarul 55 fix sau iar iti joaca feste? :)
A, apropo, am vazut un cantar de bucatarie la 50 Ron si ma bate gandul sa-mi iau, sa vad eu exact cat pap.
>:D<

andra_aly 03 feb 2010 13:58:06

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 77278)
Buna Andra,
Da, azi e ziua de proteine.
Aseara mi-a fost lene sa trec pe la magazin sa-mi iau sunca de pui, asa ca dimineata am papat o omleta din 2 oua.
La pranz am avut ciorbita de pui si o pulpa de curcan ,cu salala de varza acra. Faza naspa e ca mi-a fost cam rau dupa curcanul ala, desi nu era batran si i-am dat la o parte orice urma de grasime. :) Noroc ca aveam la serviciu in frigider o lamaie si am facut-o cu apa plata si acum imi e mai bine!:)
Nu prea-mi place ziua asta, astept sa vina vineri cea cu lactate!
La tine cum merge treaba! Ti-a aratat cantarul 55 fix sau iar iti joaca feste? :)
A, apropo, am vazut un cantar de bucatarie la 50 Ron si ma bate gandul sa-mi iau, sa vad eu exact cat pap.
>:D<

nu... era el prost(cantarul zik:))) ca de dimineta arata 55.5. pakat. ca m-as fi bucurat eu. numai ca nici asa nu e bine. 0,5 in o zi:-s
in fine. v-om vedea luni daca scade:)
pai sa sti ca mie nu imi place delok dieta ta;)) eu sincer nu as putea sa o tin.sa pap toata ziua numai carne sau lactate....:-s:-s #:-s
cred ca as avea o stare ...:-s dar stiu ca da rezultate. acum e bine ca tu o poti tine:)
eu am un cantar de bucatarie (am dat numai 3 euro pe el.) bine ca nu e super precis dar asa stiu cat pap ;) si chiar ma ajuta.
si eu as vrea sa imi fac o supika de pui. da asa lene mi-e... ca ii friggg in bucatarie. ;;);;) dar pana la urma cred ca o fac. ca sa am la cina:)

Sabine_28 03 feb 2010 14:36:13

Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 77282)

nu... era el prost(cantarul zik:))) ca de dimineta arata 55.5. pakat. ca m-as fi bucurat eu. numai ca nici asa nu e bine. 0,5 in o zi:-s
in fine. v-om vedea luni daca scade:)
pai sa sti ca mie nu imi place delok dieta ta;)) eu sincer nu as putea sa o tin.sa pap toata ziua numai carne sau lactate....:-s:-s #:-s
cred ca as avea o stare ...:-s dar stiu ca da rezultate. acum e bine ca tu o poti tine:)
eu am un cantar de bucatarie (am dat numai 3 euro pe el.) bine ca nu e super precis dar asa stiu cat pap ;) si chiar ma ajuta.
si eu as vrea sa imi fac o supika de pui. da asa lene mi-e... ca ii friggg in bucatarie. ;;);;) dar pana la urma cred ca o fac. ca sa am la cina:)

Nu te supara cu cantarul, ca il testezi tu luni, sa vezi ce mai zice atunci!:D
:) Da, nici mie nu imi placea dieta asta, dar e printre putinele care nu-mi da voie sa mananc paine deloc, mai mult de-aia am zis sa o tin. Bine, dupa cum ai vazut , e personalizata, n-as putea sa mananc toata ziua doar carne , fara nimic altceva. Si sa stii ca nu mia- fost rau deloc, mai ales ca fac sport si dimineata si seara si m-am mirat si eu ca n-am nici o stare de lesin sau dureri de cap ( cum mi se mai intampla cand tineam diete).
Da, o sa-mi iau cantarul acela, ca mai ieftin n-o sa gasesc sigur.
Fa-ti supika, ca e buna si tine si de foame si are si putine calorii! :) Eu una simt nevoia sa mananc ceva cald ca sa simt ca m-am saturat cand ma ridic de la masa, de-aia nu prea sunt adepta salatelor, decat daca bag o supa ceva inainte.
Spor la gatit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:40:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO