forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Vera37 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7693)

MadaTm 10 ian 2011 16:09:03

Re: Jurnal Vera37
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 467529)
fetelor va multumesc ca ati poposit si in casuta mea>:D<>:D<:-*:-*
mada deocamdata am o problema cu un calcai care ma supara la zbantuieli mai mari:((:((
problema o am de la curele de dinainte tinute aiurea care, s-au lasat cu o cadere de calciu
iar pe urma calciul s-a depus intr-unul din calcaie si cateodata am niste dureri grozave:(:(

Imi pare rau, trebuie sa ai grija de tine...exista insa exercitii pe care le faci fara sa calci foarte mult pe talpa :D...poti sa lucrezi brate, spate, abdomen, coapse, fesieri...chiar si bicicleta ca acolo nu ai treaba cu calcaiul. Neaparat, insa, ai grija sa nu mananci prea putin. Incerci o hipocalorica tu? Cam cate calorii papi? calculatorul de calorii e super pentru asta! Bafta!

vera37 10 ian 2011 17:10:06

Re: Jurnal Vera37
 
Citat:

Anterior postat de MadaTm (Post 467585)
Imi pare rau, trebuie sa ai grija de tine...exista insa exercitii pe care le faci fara sa calci foarte mult pe talpa :D...poti sa lucrezi brate, spate, abdomen, coapse, fesieri...chiar si bicicleta ca acolo nu ai treaba cu calcaiul. Neaparat, insa, ai grija sa nu mananci prea putin. Incerci o hipocalorica tu? Cam cate calorii papi? calculatorul de calorii e super pentru asta! Bafta!

nu prea ma descurc cu el ca nu stiu de unde sa-mi streg meniul din ziua anterioara:((:((
dar eu am zis ca dupa mine asa mananc undeva intre 1500 max 1700cal
eu nu mai vreau un slabit rapid ca stiu repercursiunile:(

vera37 10 ian 2011 17:12:46

Re: Jurnal Vera37
 
consider ca de la 3000 - 3500 cal mancate inainte la cate mananc acum organismul n-are cum sa nu reactioneze
cand o sa ajung la stagnare mai reduc din ele ca slabirea sa fie lina>:D<>:D<

MadaTm 10 ian 2011 17:35:00

Re: Jurnal Vera37
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 467687)
nu prea ma descurc cu el ca nu stiu de unde sa-mi streg meniul din ziua anterioara:((:((
dar eu am zis ca dupa mine asa mananc undeva intre 1500 max 1700cal
eu nu mai vreau un slabit rapid ca stiu repercursiunile:(

Foarte bine, asa ma gandeam si eu - pe undeva pana la 1700 calorii e perfect, nicidecum mai putin, o sa mai scazi numarul lor atunci cand mai slabesti. Eu nu vad niciun meniu la tine in inauarie. Daca vrei sa stergi orice meniu al tau, este un "X" rosu in dreapta sus, intre "Modifica" si ziua din luna pentru care ai creat meniul. O sa te obisnuiesti cu calculatorul si o sa iti fie un real ajutor :)

barbuta 10 ian 2011 17:40:38

Re: Jurnal Vera37
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 467689)
consider ca de la 3000 - 3500 cal mancate inainte la cate mananc acum organismul n-are cum sa nu reactioneze
cand o sa ajung la stagnare mai reduc din ele ca slabirea sa fie lina>:D<>:D<

buna draguta cf? ce ai mai papat azi? eu am papat asa zimi parerea ta md iaurt activia 140gr 60 gr parizer tar pui 20gr sala porc:Daici nu e bine, 200gr supa pui si 75 grame graham si cafeaua dim ce zici e bine momentan?

Alina82 10 ian 2011 17:48:26

Re: Jurnal Vera37
 
Salve Vera!!!
Bine te-am gasit in casutza ta:-*
Sporuri la alungat kg si sa auzim numai de bn:)

vera37 10 ian 2011 18:29:15

Re: Jurnal Vera37
 
draga jurnalule azi in prima zi cand te-am creat am avut si prima abatere:">:">:">
dar cu toate astea meniul meu nu a depasit 1690 cal
7.30 - 2 crackersi integrali cu 10 gr unt,40 gr branza vaci si 40 gr sunca curcan
11 - 1 para mica 100gr
13 - ciorba de vacuta si piftie porc 300 gr:">:">:">
16 - iaurt activia de baut 330gr
18 - rasol salau 300gr cu salata de varza dulce tot cam 300gr
asta e meniul pe ziua de azi
si va multumesc ca-mi vizitati casuta>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

vera37 11 ian 2011 05:27:39

Re: Jurnal Vera37
 
neatza jurnalule>:D<>:D<
si neatza celor ce-mi vor vizita azi casuta:-*:-*

adnana 11 ian 2011 12:21:56

Re: Jurnal Vera37
 
Buna Vera si succes in lupta cu kg.
Am vazut ca aici sunt mai multe fete cu multe kg si vreau sa va zic ca se poate...trebuie doar AMBITIE;MOTIVATIE si MULTA RABDARE.
Vera eu iti recomand hipocalorica...nu mai putin de 1700 1800 calorii la zi...par multe dar si asa o sa slabesti...cu sportul la greutatea ta e mai greu dar incearca sa faci cat mai multa miscare...mers pe jos curatenie in casa....oricum nu exercitii solicitante ca o sa ai probleme cu spatele dupa aia...asta o spun din propria experienta.
Succes la toate si continuati chiar daca mai apar abateri

barbuta 11 ian 2011 12:25:46

Re: Jurnal Vera37
 
Citat:

Anterior postat de adnana (Post 469154)
Buna Vera si succes in lupta cu kg.
Am vazut ca aici sunt mai multe fete cu multe kg si vreau sa va zic ca se poate...trebuie doar AMBITIE;MOTIVATIE si MULTA RABDARE.
Vera eu iti recomand hipocalorica...nu mai putin de 1700 1800 calorii la zi...par multe dar si asa o sa slabesti...cu sportul la greutatea ta e mai greu dar incearca sa faci cat mai multa miscare...mers pe jos curatenie in casa....oricum nu exercitii solicitante ca o sa ai probleme cu spatele dupa aia...asta o spun din propria experienta.
Succes la toate si continuati chiar daca mai apar abateri

buna adnana ,vad ca ai reusit sa slabestii ff mult ce dieta ai tinut?>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:19:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO