forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10118)

valeriaheres 29 nov 2013 15:42:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Te pup draga Vio! ma gandesc la tine!:-*>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 30 nov 2013 16:00:26

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 1315460)
Te pup draga Vio! ma gandesc la tine!:-*>:D<

Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 1315457)
Un weekend linistit iti doresc !!!

Citat:

Anterior postat de Ema55 (Post 1315418)

Sper sa se rezolve cat mai curand situatia asta, sa te mai aerisesti si tu, cel putin la lucru.>:D<
Vreau sa cred ca esti bine si te descurci si cu alimentatia de post.:D
Mult noroc Vio!:)

-Ema , multumesc de incurajari ;- Valeria , simt prezenta ta ;Miha .....sper sa fie bine in w/e acesta ....Va pup si va multumesc ca va ganditi si la mine !!!!!!!
Numai bine va doresc din tot sufletul .....!!!!!

rozica1965 30 nov 2013 16:09:38

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1315571)






-Ema , multumesc de incurajari ;- Valeria , simt prezenta ta ;Miha .....sper sa fie bine in w/e acesta ....Va pup si va multumesc ca va ganditi si la mine !!!!!!!
Numai bine va doresc din tot sufletul .....!!!!!

Prezenta mea continua,nu o simti???:(:(
LA MULTI ANI Andreiului tau!!!!!!!!>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 30 nov 2013 16:34:53

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1315575)

Prezenta mea continua,nu o simti???:(:(
LA MULTI ANI Andreiului tau!!!!!!!!>:D<

Rozi, iarta-ma ....simt mereu prezenta ta , se intelege....te puup si te imbratisez ...!!!

grasuta1961 30 nov 2013 20:18:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
La multi ani lui Andrei !! Multa sanatate si fericire !!! Sa va aduca numai bucurii !!

marilo 01 dec 2013 17:28:17

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Violeta, primeste te rog , mai tarziu, urarile mele de bine pentru fiul tau Andrei. Sa fie sanatos, iubit cu mult noroc iar voi parintii sa fiti alaturi de el , sanatosi, pana la adanci batraneti.[*54*][*54*][*54*]

Ema55 03 dec 2013 12:09:05

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
La multi ani cu sanatate si bucurii fiului tau, Andrei cu ocazia proaspetei aniversari onomastice!

http://media.rtv.net/image/201311/w6...i_58445800.jpg

vio ce doreste sa slabeasca 03 dec 2013 18:59:54

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 1315601)
la multi ani lui andrei !! Multa sanatate si fericire !!! Sa va aduca numai bucurii !!

Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1315712)
violeta, primeste te rog , mai tarziu, urarile mele de bine pentru fiul tau andrei. Sa fie sanatos, iubit cu mult noroc iar voi parintii sa fiti alaturi de el , sanatosi, pana la adanci batraneti.[*54*][*54*][*54*]

Citat:

Anterior postat de ema55 (Post 1315921)
la multi ani cu sanatate si bucurii fiului tau, andrei cu ocazia proaspetei aniversari onomastice!

http://media.rtv.net/image/201311/w6...i_58445800.jpg

multumesc din inima ,dragele mele , multumesc si va imbratisez cu drag ....sa va fie si voua copii raze de lumina in suflet , mangaiere si bucurie !!!!!

nicolae68daniela 06 dec 2013 14:31:49

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1187906)
Anterior postat de grasuta1961
Nume slabuta:......Rozi........Vio...........Mihaela... ...... Mari...........Polyana
13.10.2012............98,8..........79............ ..80,5..........____.............__
20.10.2012............98.............79,8......... ..81...............76,6.............68,7
27.10.2012............97,1..........79,8.......... .79...............76,6.............68.1
03.11.2012..............96,7..........80,6........ ....77...............74,9..............68,6
10.11.2012.............96.3..........78,6......... ...76,8.............74,2..............68,6
17.11.2012.............96,1.............81.5\\\... .......76................-..................-
08.12.2012...............95,6.................79.9 ..............76................-...................-
15.12.2012...............
22.12.2012...............

SFARSITUL CONCURSULUI !

Buna dimineata !!!
Atat am reusit !
Poate pana la sfarsitul concursului ajung pe la 78 sa am unde adauga in timpul sarbatorilor !
Felicit slabutele care au reusit sa se detaseze frumos fata de inceputul concursului ,la mine, ori plictiseala ,ori oboseala ,ori mandria si-au spus cuvantul !!!!
Dar imi revin eu !!!!!!! Fara grija !!!!! Doar imi doresc din suflet o pereche de blugi care sa se aseze frumos pe mine ...si nu ma las ,cu una cu doua !!!!! Si inca mai imi doresc muuulte .... Oare Mos Craciun citeste in jurnalul meu ???????
Pup toooate slabutele !!!!! Sa aveti o sambata si o duminica de vis !!!! Pa !


Ia uite Vio ce-ti doreai tu pe vremea asta, eu iti doresc ca visele sa ti se indeplineasca!!!!>:D<:x:-*

vio ce doreste sa slabeasca 06 dec 2013 18:43:04

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de nicolae68daniela (Post 1316496)
Ia uite Vio ce-ti doreai tu pe vremea asta, eu iti doresc ca visele sa ti se indeplineasca!!!!>:D<:x:-*

Danielaaaaaaaa !!!!!! Eu sunt astaaaaa ????? Vai ce frumos scriam .... M-ai atins la coarda sensibila .......si ce greutate aveam atunci !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce greu e sa dau din nou startul ........Uf....multumesc ca mi-ai amintit !!!!!!Te pup si multumesc de postare !!!! Si de urari !!!!

rozica1965 06 dec 2013 20:48:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1316532)


Danielaaaaaaaa !!!!!! Eu sunt astaaaaa ????? Vai ce frumos scriam .... M-ai atins la coarda sensibila .......si ce greutate aveam atunci !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce greu e sa dau din nou startul ........Uf....multumesc ca mi-ai amintit !!!!!!Te pup si multumesc de postare !!!! Si de urari !!!!

Un dush cu apa rece!!!!!!!!!:(

nicolae68daniela 07 dec 2013 11:57:53

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1316560)

Un dush cu apa rece!!!!!!!!!:(

off, chiar asta am vrut, şi eu nu mă recunosc în unele postarile vechi, ce bine mergea dieta, cum le sfătuim pe fete să meargă mai departe, şi...,apoi pentru mine nu am mai putut să fac nimic, totul s-a năruit, multe probleme şi mai ale cele care te doboară cel mai tare , familia, adunate cu serviciul, cu trecerea anilor, cu dureri, luarea în greutate ,încercări eşuate de a mă apucă de slăbit, şi uite-aşa sau adunat douăzeci şi ceva de kg. M-a ajutat magneziu, am luat magB6, pentru stres, apoi mi-a dat doctora Neuromultivit (complex de B-uri), ajută, aveam dureri acute de cot/umăr înţepături prin vene, înţepături în dreptul inimii,nu mă odihneam,,,,,,şi văd că s-au ameliorat, mi-a revenit poftă de viaţa, de slăbit, vreau si îmi doresc din suflet să nu devin o povară pentru ai mei , şi-atunci trebuie să am mai multă grijă. Vio, am înţeles că tzi post, te-ai uitat peste Rina, eu am încercat-o am dat 4kg în aproape o luna, dar în câteva zile de mâncat mult şi aiurea am luat înapoi 3. Am ajuns la concluzia că nu merge încercat,cu abateri, ori ţin ori mă chinui pe degeaba, nu merge decât azi mănânc ce nu trebuie şi mâine ţin o zi de PP şi dau jos ce-am pus prin porceala, nuuuuu că mă învârt şi dau un pic şi pun dublu. Sunt fete ambiţioase, îmi iau de la ele câte un pic de curaj, citesc şi la Rina, sunt care ţin post şi au dat câte 6 kg într-o luna, de ele e mai greu că trebuie să mănânce la ore fixe, nu de mine că pot mânca cât vreau şi la orice ora, nu? Mă apuc şi eu treabă, mâncare şi ce-o mai fi, că zboară aşa de repede timpul când sunt acasă. Te pup şi scuze dacă am scris prea mult, dar îmi doresc să te văd/aud/citesc că eşti bine şi nu mai suferi. Te pup, o zi frumoasă să ai!

nicolae68daniela 07 dec 2013 12:01:10

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Scuze pentru greşeli ,am scris după telefon, te pup!

kartika 22 dec 2013 15:10:33

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
BORKED
Sfanta Sarbatoare a Nasterii Mantuitorului sa va inobileze sufletul,sa aveti sanatate si bucurii!Sarbatori binecuvantate!>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 22 dec 2013 17:36:59

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1318401)
BORKED
sfanta sarbatoare a nasterii mantuitorului sa va inobileze sufletul,sa aveti sanatate si bucurii!sarbatori binecuvantate!>:d<

Multumesc din suflet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!Sarbatori binecuvantate si tie draga mea !!!!!

rozica1965 25 dec 2013 11:31:35

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Craciun fericit draga Vio!!!!!!>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 25 dec 2013 12:11:35

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1318640)
craciun fericit draga vio!!!!!!>:d<

Multumesc draga Rozi !!!!!!

Craciun fericit tuturor celor ce-mi calca pragul CASUTEI MELE !!!!!

grasuta1961 25 dec 2013 19:19:01

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Craciun fericit,Vio !

jumbix 31 dec 2013 18:55:55

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
La multi ani! Sa aveti un an mai bun! Multa sanatate!>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 02 ian 2014 12:06:08

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de jumbix (Post 1319095)
La multi ani! Sa aveti un an mai bun! Multa sanatate!>:D<

La multi ani !!!! Multumesc si sa fii fericita !!!!

kad_cor 02 ian 2014 13:44:21

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
La multi ani!
>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 02 ian 2014 15:12:59

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1319221)
La multi ani!
>:D<

La multi ani !!!!!![*117*]

marilo 04 ian 2014 19:58:55

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna sera Violeta>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 05 ian 2014 12:13:17

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 1319526)
Buna sera Violeta>:D<

Buna ....ziua ,Mari !!!! Nu am sta mult aseara pe aici ......!!!! dar vine timpul ...nu ma mai pot misca !!!!!de grasa ce-'s !!! Am ajuns de unde am plecat !!!!!!
Punct !!!!

Merci de vizita !!!!!
As mai sta eu pe aici dar ...ma cert cu baiatul mic de la calculator !!! pupici !!!

vio ce doreste sa slabeasca 05 ian 2014 20:20:23

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Oooof, mai jurnal .......ma mir cum de ma mai primesti aici ......


Chipurile m-am mobilizat cumva ....cu gandul deocamdata .......maine dimineata la cantar !!!!!
Apoi voi manca paine din ce in ce mai putina .....
Astea-s primele ganduri .......
Dupa kg ce mi le va arata cantarul voi gandi si cum trec la tiker ......daca -s pana-n suta trec kg asa cum sunt ....daca depasesc suta imi voi trece numai ce-mi propun sa slabesc .........ma infioara sa ma uit zilnic iar la acele imense cifre scrise la tiker ...chiar daca le vad pe cantar ... Nu stiu sigur ce voi tine .....deocamdata painea si dulciurile le reduc , mai bine zis le tai de pe lista .....

Nu am gandit mult la acest plan ...dimineata nici nu-mi trecea prin cap ca de maine va fi un alt inceput .....mai vroiam sa treaca si cele doua sarbatori care sunt ...dar la ce-mi foloseste ...pentru pacatoasa asta de gura asa mai pun cateva sute de grame bune pe mine ?????
dat m-am luat cu Rozica si cu fetele de la ea si uite asa a incoltit in minte ideia !!!!!
'ai pa , jurnalule !!! pup fetele ce mai viziteaza casuta mea parasita !!!!! nici de acum inainte nu va fi prea ocupata ca iar imi pleaca baiatul si iar nu se mai face focul la calculator ....doar daca intru asa ..de pe drum si incalzita de la drum sa dau ...raportul ..apoi ...sambata si duminica !!!!! Puup !!!!

marilo 05 ian 2014 20:33:41

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Sa avem spor mult in ce facem Vio>:D< De maine incercam sa facem ceva pentru noi..inca o data si sigur va mai fi inca o data si inca o data . Dar nu-i bai . Asa este viata, o lupta continua ... si printre altele, la unele persoane , ca noi, si lupta cu kg.
Un an bun in toate iti doresc Vio si mai ales cu multa liniste in sufletul tau.
Noapte buna si sa ne auzim cu bine:-*

rozica1965 05 ian 2014 20:38:17

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1319758)
Oooof, mai jurnal .......ma mir cum de ma mai primesti aici ......


Chipurile m-am mobilizat cumva ....cu gandul deocamdata .......maine dimineata la cantar !!!!!
Apoi voi manca paine din ce in ce mai putina .....
Astea-s primele ganduri .......
Dupa kg ce mi le va arata cantarul voi gandi si cum trec la tiker ......daca -s pana-n suta trec kg asa cum sunt ....daca depasesc suta imi voi trece numai ce-mi propun sa slabesc .........ma infioara sa ma uit zilnic iar la acele imense cifre scrise la tiker ...chiar daca le vad pe cantar ... Nu stiu sigur ce voi tine .....deocamdata painea si dulciurile le reduc , mai bine zis le tai de pe lista .....

Nu am gandit mult la acest plan ...dimineata nici nu-mi trecea prin cap ca de maine va fi un alt inceput .....mai vroiam sa treaca si cele doua sarbatori care sunt ...dar la ce-mi foloseste ...pentru pacatoasa asta de gura asa mai pun cateva sute de grame bune pe mine ?????
dat m-am luat cu Rozica si cu fetele de la ea si uite asa a incoltit in minte ideia !!!!!
'ai pa , jurnalule !!! pup fetele ce mai viziteaza casuta mea parasita !!!!! nici de acum inainte nu va fi prea ocupata ca iar imi pleaca baiatul si iar nu se mai face focul la calculator ....doar daca intru asa ..de pe drum si incalzita de la drum sa dau ...raportul ..apoi ...sambata si duminica !!!!! Puup !!!!

Orice e mai bun cand e pe nepusa masa.......asa ca nu te mai vaicari atat ca te iau de motz!!!!!!!x-(
Hai,ca nu conteaza cantarul,ci ce vei face de acum incolo!!!!!
Zici de casuta ca e parasita.......pai daca tu nu mai scrii nimic,ce vrei sa ti se scrie? Eu una,tot bag capul pe usa........vad ca nu e nimeni acasa si plec si eu !!!!!!!:))

vio ce doreste sa slabeasca 06 ian 2014 19:39:01

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1319766)

Orice e mai bun cand e pe nepusa masa.......asa ca nu te mai vaicari atat ca te iau de motz!!!!!!!x-(
Hai,ca nu conteaza cantarul,ci ce vei face de acum incolo!!!!!
Zici de casuta ca e parasita.......pai daca tu nu mai scrii nimic,ce vrei sa ti se scrie? Eu una,tot bag capul pe usa........vad ca nu e nimeni acasa si plec si eu !!!!!!!:))

Buna , Rozi ......pai zic ca eu mi-am parasit casuta .........Ce sa faci tu aici .....intri , vezi ca e pustiu si pleci ......Nu dau vina decat pe mine ........
M-am cantarit si era conform asteptarilor ........
Azi nu am mancat dulce si nici paine !!!! Se poate !
Inca nu trec nimic la tiker .....Zic ca va merge ....!! Am inceput sa beau si ceai ..... e acomodare !
Am postat ieri pe undeva, la Rozi ,cred ,ca in 2013 am inceput dukan si ca aveam 106 kg , nu, in 2012 luna aprilie am inceput si am tinut pana in noiembrie am slabit pana la 79 kg si din nov. 2012 pana azi 6 ian 2014 am acumulat aproape tot ce am dat jos in cele 7 luni ........
Mai dureaza cateva zile pana imi fac o aprovizionare .........si ma mobilizez mult mai serios .
va puuup !!!!!

rozica1965 06 ian 2014 22:58:45

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1319999)


Buna , Rozi ......pai zic ca eu mi-am parasit casuta .........Ce sa faci tu aici .....intri , vezi ca e pustiu si pleci ......Nu dau vina decat pe mine ........
M-am cantarit si era conform asteptarilor ........
Azi nu am mancat dulce si nici paine !!!! Se poate !
Inca nu trec nimic la tiker .....Zic ca va merge ....!! Am inceput sa beau si ceai ..... e acomodare !
Am postat ieri pe undeva, la Rozi ,cred ,ca in 2013 am inceput dukan si ca aveam 106 kg , nu, in 2012 luna aprilie am inceput si am tinut pana in noiembrie am slabit pana la 79 kg si din nov. 2012 pana azi 6 ian 2014 am acumulat aproape tot ce am dat jos in cele 7 luni ........
Mai dureaza cateva zile pana imi fac o aprovizionare .........si ma mobilizez mult mai serios .
va puuup !!!!!

Hai Vio..ca tot raul e spre bine!!!! Fii optimista!!!!!!

vio ce doreste sa slabeasca 07 ian 2014 18:21:35

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1320152)

Hai Vio..ca tot raul e spre bine!!!! Fii optimista!!!!!!

Salutare !

Pai si azi a fost o zi conforma planului ...nu am mancat dulciurele si nici paine ....in schimb a fost ziua unui coleg si am mancat ceva muschi pe gratar si doua linguri de salata de ceapa cu maioneza .....in rest cafea multa , apa multa si o cana de ceai !!!! Acasa am mancat oua si lapte cu cereale dimineata iar in seara asta am facut o salata de radacinoase si am pus si varza murata taiata marunt si cu o bucata de macrou la tava .Nu mai beau 2 cani de svelta pe zi ca- mi face rau ......stau numai la baie si mai am treaba la birou .....o sa beau numai seara .......dorm si bine de la el ...contine o planta care linisteste organismul iar ceaiul peste noapte lucreaza si la intestine ......
De maine incep sa fiu mai serioasa !
O sa-mi iau taratea de ovaz zilnica cu care m-am obisnuit timp de 7 luni si pe care am lasat-o balta de jumate de an .......
Si mai apoi sa incerc sa reduc din portiile de mancare ......m-am dedat la a manca mai mult .....si cum trebuie sa ma dezvat .......
Planuri prea mari nu-mi fac .....
Pupici tuturor si tie Rozi in special !!!!!!!

rozica1965 07 ian 2014 22:25:36

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1320349)


Salutare !

Pai si azi a fost o zi conforma planului ...nu am mancat dulciurele si nici paine ....in schimb a fost ziua unui coleg si am mancat ceva muschi pe gratar si doua linguri de salata de ceapa cu maioneza .....in rest cafea multa , apa multa si o cana de ceai !!!! Acasa am mancat oua si lapte cu cereale dimineata iar in seara asta am facut o salata de radacinoase si am pus si varza murata taiata marunt si cu o bucata de macrou la tava .Nu mai beau 2 cani de svelta pe zi ca- mi face rau ......stau numai la baie si mai am treaba la birou .....o sa beau numai seara .......dorm si bine de la el ...contine o planta care linisteste organismul iar ceaiul peste noapte lucreaza si la intestine ......
De maine incep sa fiu mai serioasa !
O sa-mi iau taratea de ovaz zilnica cu care m-am obisnuit timp de 7 luni si pe care am lasat-o balta de jumate de an .......
Si mai apoi sa incerc sa reduc din portiile de mancare ......m-am dedat la a manca mai mult .....si cum trebuie sa ma dezvat .......
Planuri prea mari nu-mi fac .....
Pupici tuturor si tie Rozi in special !!!!!!!

Hai ca-i bine draga mea,vezi ca poti????:-*:-*:-*

vio ce doreste sa slabeasca 08 ian 2014 20:00:17

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1320468)

Hai ca-i bine draga mea,vezi ca poti????:-*:-*:-*

E bine Rozi !
Pana acum a mers bine azi , ca fiind prima zi mai serioasa de regim !
Zic si aici ca incerc programul de 8 ore ...deoarece mi se pare cel mai convenabil pentru pretentiile mele de alimentatie ,de post si pentru felul in care imi desfasor programul de lucru .
Inaca nu stiu ce tiker sa aleg ....numai cu kg scazute fara a mentiona gretatea sau cu .........greutatea in scadere .....Mai las un pic sa vad ceva scadere la cantar !!!!!!!!!
Noapte buna , pe maine !!!!

rozica1965 08 ian 2014 21:05:22

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1320778)


E bine Rozi !
Pana acum a mers bine azi , ca fiind prima zi mai serioasa de regim !
Zic si aici ca incerc programul de 8 ore ...deoarece mi se pare cel mai convenabil pentru pretentiile mele de alimentatie ,de post si pentru felul in care imi desfasor programul de lucru .
Inaca nu stiu ce tiker sa aleg ....numai cu kg scazute fara a mentiona gretatea sau cu .........greutatea in scadere .....Mai las un pic sa vad ceva scadere la cantar !!!!!!!!!
Noapte buna , pe maine !!!!

Am tot zis si eu asta vara ca as incerca dukan in 8 ore......sa vad cum ma descurc cu serviciul.....:-/:-/
Bafta Vio,sunt alaturi de tine!!!!!!:-*:-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 ian 2014 21:54:50

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1320795)

Am tot zis si eu asta vara ca as incerca dukan in 8 ore......sa vad cum ma descurc cu serviciul.....:-/:-/
Bafta Vio,sunt alaturi de tine!!!!!!:-*:-*


Merci Rozi ...ma cam doare stomacul de foameeeeee !!!!!! ii dau cu apa calduta .......
pai eu eram obisnuita sa rod tot timpul ceva ........a fost o a doua zi aproape corecta - corecta !!!!!! Trebuie sa beau mai multa apa !!!!!!
Maine zi de post !!!!! ma descurc acum .....trebuie sa ma descurc !!!!!! pupici Rozi si merci de sustinere !!!!!!!

rozica1965 09 ian 2014 21:58:02

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1321139)



Merci Rozi ...ma cam doare stomacul de foameeeeee !!!!!! ii dau cu apa calduta .......
pai eu eram obisnuita sa rod tot timpul ceva ........a fost o a doua zi aproape corecta - corecta !!!!!! Trebuie sa beau mai multa apa !!!!!!
Maine zi de post !!!!! ma descurc acum .....trebuie sa ma descurc !!!!!! pupici Rozi si merci de sustinere !!!!!!!

Vio,la dieta de 8 ore nu zice sa faci foamea......mananca mai mult! In ce interval mananci???
De sustinut,te sustin cu drag!!!!!!:-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 ian 2014 22:05:19

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1321141)

Vio,la dieta de 8 ore nu zice sa faci foamea......mananca mai mult! In ce interval mananci???
De sustinut,te sustin cu drag!!!!!!:-*

Pai la 6 am avut ultima masa ...dar o sa o las mai tarziu deacum inainte ca dimineata rabd mai bine ,in timpul serviciului .....nu am tentatii ....ci seara , mi-am luat de lucru acasa si am tendinta sa rod cate ceva ....macar bine ca am terminat ce am avut de facut pe azi si ma duc la somn !!!!!!poate -mi trece !!!!!! Creierul meu inca nu e invatat .......de acolo vine foamea mea ...nu de la stomac .......

rozica1965 09 ian 2014 22:14:23

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1321150)


Pai la 6 am avut ultima masa ...dar o sa o las mai tarziu deacum inainte ca dimineata rabd mai bine ,in timpul serviciului .....nu am tentatii ....ci seara , mi-am luat de lucru acasa si am tendinta sa rod cate ceva ....macar bine ca am terminat ce am avut de facut pe azi si ma duc la somn !!!!!!poate -mi trece !!!!!! Creierul meu inca nu e invatat .......de acolo vine foamea mea ...nu de la stomac .......

Atunci decaleaza programul....si mai mareste si cantitatile!

vio ce doreste sa slabeasca 10 ian 2014 17:38:55

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna seara !!!

Azi am mancat prima masa la 11 .....din lipsa de timp !!!!!! Am si uitat ...cata treaba am avut, si nici nu puteam manaca pana atunci ca se uitau toti in gura mea !!!!!!!

Am bauta si multa apa , am mancat si la 2 cand am venit acasa ....acum o sa iau ultima masa la 19 ...sa vad cum ma descurc .......o sa ma culc si mai devreme ...cu toate ca nu pot dormi .....

Dupa cum am afisat ....am dat jos 1,6 kg ....ce o fi apa ...grasime ....am mai putin cu atat, fata de ziua cand am inceput ...
Paaaa !!!! Fug la bucatarie !!!

vio ce doreste sa slabeasca 11 ian 2014 10:14:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata !!!!
Am urnit cantarul si in zi de post !!!
Si am mancat si orez !!!! dar am respectat sa nu mananc dulce si nici paine si mai apoi am respectat strict programul de 8 ore !!!!!!
Eu zic ca e de bine !!!
Zic ca s-a declansat acea rotitza din creier ...pentru vointa !!!!! Tocmai am pregatit md pentru ai mei si nu am poftit la nimic ...mai tarziu cu masa mea !!!!!! La program !!!! Si uite ca nu mi-e foame !
S-au mai dus 400 grame .....
Hai cu Doamne ajuta la mine si la voi dragi slabute !!!!!
Poate reusim sa ajungem la targetul stabilit !!!!!
Pup pe toata lumea !!!!!!

nicolae68daniela 11 ian 2014 10:33:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Bravooo Vio, mult spor pe mai departe!!!>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:50:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO