forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul meu..Lidiuta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6630)

butterfly30 15 dec 2014 09:19:41

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
felicitari, lidiuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anqutz 15 dec 2014 09:39:16

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Wow, Lidi! Felicitari! >:D< Si pt sport si pt cantar!

lidiuta 15 dec 2014 09:51:52

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Va multumesc mult! Ma bucur ca va am alaturi in lungul dar frumosul drum spre o greutate normala.:):)>:D<

lidiuta 16 dec 2014 08:23:25

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Hello!
Aseara n-am mai facut sport dar am mancat ok: piept de pui fript cu salata de sfecla si varza calita cu o bucatica de carne in ea.
Azi
m1 3 felii hipoglucidice, una cu unt si muschi file, alta cu unt si morcov ras, alta cu unt si miere, cafea
m2 mar, portocala
m3 supa cu de toate, inclusiv carne
m4 migdale
m5 piept pui cu salata, iaurt.
Mers pe jos 2 km, seara sper sa nu trag chiulul de la sport.
O zi frumoasa!

lidiuta 17 dec 2014 08:29:16

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Buna dimineata!
Aseara am mancat un pic mai mult, dar conform alimentatiei mele corecte si am facut 45 min sport. Din cauza starii de dinainte de CM am inceput sa poftesc la dulciuri dar m-am suit pe bici si au trecut poftele.
Azi,
m1 3 felii paine hipoglucidica cu unt, telemea, salata verde, 1 lgta miere, cafea
m2 banana
m3 2 mere
m4 branza cu smantana, 2 oua fierte, salata verde
m5 iaurt mic
m6 pastrav cu legume si...mai vad ce pot adauga.
Sper sa fac sport si azi, pauza o sa iau peste vreo zi-doua. Daca apare CM e musai sa stau cumintica cu sportul, altfel am dureri mari.
Tututor, o zi buna!
:):)

lidiuta 18 dec 2014 09:45:04

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Hello! Cum a venit CM, iau o mică pauză de la sport, dar nu și de la dietă.
Azi,
m1 2 felii hipoglucidică cu unt, telemea, salată verde, cafea
m2 măr, pară
m3 varză călită cu copan, un cartof fiert
m4 iaurt, semințe
m5 păstrăv cu hrean și o cană lapte ca să dorm dusă.
:)

anqutz 18 dec 2014 09:59:18

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Neata! Asa-i ca s-a vazut ca ai redus lactatele? :P

lidiuta 18 dec 2014 11:05:55

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Ei, inca mai sunt prezente in meniurile mele, mi-am dat seama in timp ca nu pot dintr-o data sa renunt la lactate, carne, faina alba, dulciuri, fructe seara etc, pasii mei sunt mai mici. Ideea e sa-mi creez obiceiuri alimentare sanatoase, iar procesul asta dureaza.:)

anqutz 18 dec 2014 11:55:54

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Lidiuta, sa nu te superi pe mine, dar un obicei se creaza in 3 sapt, nu e nevoie de mai mult. Daca tai un lucru pt 3 sapt dupa aceea nu mai simti nevoia. De ex, reduci lactatele, iar dupa 3-4 saptamani incepi sa nu mai mananci fructe seara, iar dupa alte 3-4 sapt tai faina alba si tot asa. Intr-un an ti-ai creat intre 13 si 17 obiceiuri sanatoase. Dar daca n-o luam strict matematic, ai totusi 10 obiceiuri bune intr-un an.

lidiuta 18 dec 2014 12:28:55

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Corect, Ancutz! De ce sa ma supar?:)Daca insa nu sunt atenta la abandonarea totala a obiceiului prost, de ex revin la el o zi-doua, atunci imi ia mai mult timp să imi formez un obicei bun si sa il respect 99%.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:59:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO