forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul meu..Lidiuta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6630)

anqutz 22 dec 2014 16:14:25

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Felicitari, ti-ai atins targetul!!! Sa-ti zic cum mancam noi de sarbatori, pana acum mi s-a parut formula cea mai potrivita. Dimineata mancam o felie de cozonac cu o cana de ceai, la pranz mancam o bucatica mica din toba, leber, caltabos si alte preparate din porc, plus sarmale (mama le face mari si eu ma rezum la 2) cu muraturi si o lingura de mamaliga. La cina mancam friptura cu salata. De obicei, mananc mai putin cantitativ pt ca mi se pare mancare grea, iar sabratorile cu indigetii nu mi se par fericite. :P Bucura-te de sarbatori, mananca lent si suficient, fa o garnitura de legume langa toata carnaria aceea si concentreaza-te sa nu te ingrasi in perioada asta a anului. Ai timp sa slabesti dupa sarbatori.

LOREDANA99 22 dec 2014 16:25:57

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Stiu, nici eu nu exagerez, dar mananc cate ceva "bun", mai ales ca nu am timp sa-mi gatesc separat.

lidiuta 23 dec 2014 08:16:23

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Ancutz, multumesc de sfaturi!>:D<Inca ma gandesc cam cat de des vreau sa mananc cozonac, cred ca 2-3 zile cu o felie pe zi ar fi de ajuns...desi tare mi-ar placea sa ma limitez la o felie pe zi, o singura zi.
Deja mirosurile de acasa mi se par prea putin apetisante, am cumparat ieri toba, inclusiv putina toba de pui, si parca nici n-as manca asa ceva...o sa gust, deh...traditiile culinare.
Important e sa pastrez autocontrolul, as fi multumita si m-as bucura sa nu ma ingras in aceasta perioada delicata pt noi, cu alimentatia sanatoasa,
O zi frumoasa!:):)

lidiuta 23 dec 2014 12:33:26

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Meniu azi
m1 3 pesmeti secara rivecote cu branza pilos, iaurt mic, cafea
m2 lamaie cu miere, mar
m3 o bucațica cascaval, supa legume cu o felie muschi de porc la cuptor
m4 mar
m5 proteina cu legume, cateva mandarine.
Ma incearca o raceala, sper sa-mi treaca cu paracetamol si lamaie.
O zi frumoasa va doresc!:):)

lidiuta 24 dec 2014 16:26:17

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Iata-ne in ajun de Craciun. Oricat m-am dat eu viteaza, aseara am gustat din cozonacul aburind, dar dimineata am constatat cu uimire ca al meu cantar arata cu 300 gr mai putin..e efectul sportului si al dietei din ultimile saptamani, clar.
Azi am asa meniul
m1 2 pesmeti secara cu cascaval, rosii cherry, cafea cu lapte
m2 banana, 2 clementine, 1/2 portocala
m3 ciorba cu legume si copanel, 3 sarmale delicioase, putin strugure
m4 o mana nuci, cafea cu putin lapte
m5 friptura cu varza acra, iaurt mic sau putin cas.
Ieri am facut sport, 40 min. Acum trec la aspirat.
Numai bine!

lidiuta 25 dec 2014 08:31:50

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
1 ataşament(e)
Hei....La multi ani si Craciun fericit! Vi-l trimit pe Mosul, cusut de mine si atasat pe o felicitare.:):)Sa fiti sanatoase si voioase si slabute!

lidiuta 26 dec 2014 13:23:51

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Dupa 4 zile de mancat ca de sarbatori, ma bucur ca nu am pus nimic pe mine, azi am indraznit sa ma sui pe cantar. Asta nu inseamna ca de-acum incolo o sa mananc tot ca de sarbatori.:)Mi-au plecat rudele, asa ca acum pot manca putin mai diet si mai ales pot folosi bicicleta.
Va doresc in continuare zile frumoase si linistite!:):)

roxy04 26 dec 2014 13:33:15

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Bine ca macar mai sunt persoane care se pot abtine de sarbatori si nu fac abuzuri alimentare;) Sarbatori fericite si felicitari:-*

lidiuta 26 dec 2014 17:46:57

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Ei, Roxi, incerc si eu sa nu stric munca din ultima luna, cand am fost mult mai atenta cu mancarea.:)
Azi am mancat asa
m1 2 pesmeti integrali rivercote cu cascaval, 1/2 felie muschi de casa, rosii cherry, cafea
m2 o felie cozonac cu un iaurt mic
m3 o feliuta cascaval, una de toba de pui, 1/2 felie babic cu varza murata
m4 o cana ness decof cu lapte praf si indulcitor stevie, o cana apa cu lamaie, un strugure si o mandarina
m5 acum seara-proteina animala cu ceva legume.
Am mers pe jos mai mult de o ora, in parc, superrelaxant! Acum vreau sa mananc de seara si sa trec la sport.
O seara buna va doresc!

butterfly30 27 dec 2014 07:45:43

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
bravo! ar trebui sa fii mandra de tine!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:34:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO