forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Slabire Burtica (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4027)

bibi111 02 iun 2010 17:04:03

Slabire Burtica
 
Bună fetelor!
Sunt relativ noua pe aici, adica pe forum n-am mai intrat :">.
m-am ingrasat in iarna care a trecut si de vreo 2 luni incepuse sa ma obsedeze pt ca mereu am fost slaba.. in fine. am inceput sa imi calculez caloriile si sa mananc mai cu grija si am slabit un pic pt ca incap iar in pantalonii de vara trecuta :D. fac si jogging de vreo 3 saptamani.
dar burtica nu se duce delooooc. stiti vreo metoda eficienta pt burtica? in afara de clasicele abdomene pe care eu le-am facut ff multa vreme dar nu m-au ajutat deloc. am incercat si pillates, la fel.

LicuriciColorat 02 iun 2010 18:02:19

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de bibi111 (Post 207827)
Bună fetelor!
Sunt relativ noua pe aici, adica pe forum n-am mai intrat :">.
m-am ingrasat in iarna care a trecut si de vreo 2 luni incepuse sa ma obsedeze pt ca mereu am fost slaba.. in fine. am inceput sa imi calculez caloriile si sa mananc mai cu grija si am slabit un pic pt ca incap iar in pantalonii de vara trecuta :D. fac si jogging de vreo 3 saptamani.
dar burtica nu se duce delooooc. stiti vreo metoda eficienta pt burtica? in afara de clasicele abdomene pe care eu le-am facut ff multa vreme dar nu m-au ajutat deloc. am incercat si pillates, la fel.


buna si bine ai venit
pt o burtica supla sincer alimentatia conteaza mult,multe fructe si legume,lactate slabe si cereale,fara paine(baloneaza in combinatie cu carnea)
de burtica scapi doar cu cardio nu cu abdomene,abdomenele lasa-le pt formarea muschiului
in principui trebuie cardio.adica sarit coarda(au asa am slabit la burta)+bicicleta sau poti incerca stepper,banda,alergat(ca a venit vara),tae-bo,zumba,oricum activitate de tip cardio
mult succes
ce dieta tii?sport faci?neaparat 3 mese si 2 gustari pe zi si sport vei reusii

anndreea 02 iun 2010 18:04:59

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de bibi111 (Post 207827)
Bună fetelor!
Sunt relativ noua pe aici, adica pe forum n-am mai intrat :">.
m-am ingrasat in iarna care a trecut si de vreo 2 luni incepuse sa ma obsedeze pt ca mereu am fost slaba.. in fine. am inceput sa imi calculez caloriile si sa mananc mai cu grija si am slabit un pic pt ca incap iar in pantalonii de vara trecuta :D. fac si jogging de vreo 3 saptamani.
dar burtica nu se duce delooooc. stiti vreo metoda eficienta pt burtica? in afara de clasicele abdomene pe care eu le-am facut ff multa vreme dar nu m-au ajutat deloc. am incercat si pillates, la fel.

eu stiu ca de la jogging ti se duce burtica..:-?..

bibi111 02 iun 2010 18:25:30

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 207871)
buna si bine ai venit
pt o burtica supla sincer alimentatia conteaza mult,multe fructe si legume,lactate slabe si cereale,fara paine(baloneaza in combinatie cu carnea)
de burtica scapi doar cu cardio nu cu abdomene,abdomenele lasa-le pt formarea muschiului
in principui trebuie cardio.adica sarit coarda(au asa am slabit la burta)+bicicleta sau poti incerca stepper,banda,alergat(ca a venit vara),tae-bo,zumba,oricum activitate de tip cardio
mult succes
ce dieta tii?sport faci?neaparat 3 mese si 2 gustari pe zi si sport vei reusii

mersi :). legume mananc multe oricum, paine mananc dar f putina, ..
de sala n-am bani deci probabil raman la jogging :)).
nu tin o dieta concreta, practic mananc multe legume, cereale, supe, fara dulciuri, am 172 cm si 59 kg ( sau cam 58 acum, n-am cantar ), si incerc sa ma mentin la 1100 kcal pe zi. :D

andra_aly 02 iun 2010 20:45:09

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de bibi111 (Post 207827)
Bună fetelor!
Sunt relativ noua pe aici, adica pe forum n-am mai intrat :">.
m-am ingrasat in iarna care a trecut si de vreo 2 luni incepuse sa ma obsedeze pt ca mereu am fost slaba.. in fine. am inceput sa imi calculez caloriile si sa mananc mai cu grija si am slabit un pic pt ca incap iar in pantalonii de vara trecuta :D. fac si jogging de vreo 3 saptamani.
dar burtica nu se duce delooooc. stiti vreo metoda eficienta pt burtica? in afara de clasicele abdomene pe care eu le-am facut ff multa vreme dar nu m-au ajutat deloc. am incercat si pillates, la fel.

Buna bibi si bine ai venit>:D<
bravo pentru ca te-ai pus pe treaba cu sportul:) poate nu le faci corect abdomenele:-/
iti simti muschii a doa zi incordati? faci febra? in afara de asta, saritul cu coarda ajuta:) stiu pe cineva care a slabit foarte frumos de peste tot. dar ca de toate trebuie sa te tii... ca sa vezi rezultate.
uite aici ceva ce te-ar putea ajuta:http://forum.slabute.ro/sport/scapa-...sport-591.html
sfatul meu este sa ai grija cu papica. sa papi proteine destule, si sa ai grija cu grasimile si carbohidratii:-s inamicii siluetei:P
mult succes>:D<

bibi111 03 iun 2010 18:01:27

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 208060)

Buna bibi si bine ai venit>:D<
bravo pentru ca te-ai pus pe treaba cu sportul:) poate nu le faci corect abdomenele:-/
iti simti muschii a doa zi incordati? faci febra? in afara de asta, saritul cu coarda ajuta:) stiu pe cineva care a slabit foarte frumos de peste tot. dar ca de toate trebuie sa te tii... ca sa vezi rezultate.
uite aici ceva ce te-ar putea ajuta:http://forum.slabute.ro/sport/scapa-...sport-591.html
sfatul meu este sa ai grija cu papica. sa papi proteine destule, si sa ai grija cu grasimile si carbohidratii:-s inamicii siluetei:P
mult succes>:D<

mersi >:D<.
imi simteam muschii incordati, dar pe abdomenul superior, nu cel inferior.. o sa ma apuc de coarda daca tot zice lumea ca functioneaza :D
mersi pt topic, e interesant.
cu papica am grija, mai calc stramb uneori ca sunt pofticioasa dar nu tin o dieta drastica pt k nu am nevoie .. deocamdata :-s :))

andra_aly 03 iun 2010 20:48:21

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de bibi111 (Post 208935)
mersi >:D<.
imi simteam muschii incordati, dar pe abdomenul superior, nu cel inferior.. o sa ma apuc de coarda daca tot zice lumea ca functioneaza :D
mersi pt topic, e interesant.
cu papica am grija, mai calc stramb uneori ca sunt pofticioasa dar nu tin o dieta drastica pt k nu am nevoie .. deocamdata :-s :))

>:D< pai e bine si asa. inseamna ca arde ceva acolo in jurul burticii:( ia incearca coarda si abdomene. sa vezi in o luna ce rezultate o sa ai:)
e, cine nu calca stramb?:P se mai intampla, important e sa ne revenim si sa o luam de la capat;)

anhelyto 04 iun 2010 15:56:30

Re: Slabire Burtica
 
Buna bibi si bine ai venit...
si eu tot cu burtica ma lupt...
sa zic ca de 1 luna am cunoscut slabutele si am dat cativa cm jos....cat sa remarce iubi...si sincera sa fiu nu am facut sport zi de zi..poate daca ma tineam zilnic de sport iesea mai bine...si am mai si calcat stramb....
mult succes!...

bibi111 08 iun 2010 17:26:59

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 209889)
Buna bibi si bine ai venit...
si eu tot cu burtica ma lupt...
sa zic ca de 1 luna am cunoscut slabutele si am dat cativa cm jos....cat sa remarce iubi...si sincera sa fiu nu am facut sport zi de zi..poate daca ma tineam zilnic de sport iesea mai bine...si am mai si calcat stramb....
mult succes!...

mersi :D.
si eu am slabit cateva kilograme, calculand calorii. :)) dar burtica se incapataneaza. >:P
o sa ma apuc de exercitii acum k e vara.. bafta si tie!:D

Slabuta 10 iun 2010 20:30:57

Re: Slabire Burtica
 
Citat:

Anterior postat de bibi111 (Post 207827)
Bună fetelor!
Sunt relativ noua pe aici, adica pe forum n-am mai intrat :">.
m-am ingrasat in iarna care a trecut si de vreo 2 luni incepuse sa ma obsedeze pt ca mereu am fost slaba.. in fine. am inceput sa imi calculez caloriile si sa mananc mai cu grija si am slabit un pic pt ca incap iar in pantalonii de vara trecuta :D. fac si jogging de vreo 3 saptamani.
dar burtica nu se duce delooooc. stiti vreo metoda eficienta pt burtica? in afara de clasicele abdomene pe care eu le-am facut ff multa vreme dar nu m-au ajutat deloc. am incercat si pillates, la fel.

Buna Bibi :)

Ai putea sa ne pui niste meniuri de-ale tale?
Poate ai cam multi carbohidrati in dieta?!

Ai incercat aerobic, tae-bo, zumba?
Astea dau rezultate bune in zona burticii :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:34:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO