forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=431)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11360)

mutulica 03 mai 2012 08:37:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Buna dimineata>:D<>:D<
am intrat sa va salut si ma duc sa invat:)
ieri am reusit sa fac sport si eu, am facut 40 min. de zumba parca si spatele mi-a trecut, asa ca o sa fac si azi dar spre seara;)
am mincat si eu mic dejun, fulgi de ovaz cu lapte, idee nu am ce sa maninc la prinz, trebuie sa gatesc ca nu am nimic in frigider dar nustiu ce:-/#:-s

mutulica 03 mai 2012 08:37:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Diana32 (Post 1028942)
Am reusit si eu dupa ceva vreme sa-mi pun poza cu iubitii mei preferati :D:D:D

si mie imi plac foarte tare:x:x:x

rommyna 03 mai 2012 08:39:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de redeeadoo (Post 1028923)
Ma bucur pentru tine ca ai putut avea parte de ceva special, nu am vazut ca ai scris, scz de aia nu stiam ca te intorci ....sa ai o zi frumoasa si te asteptam printre noi
pup

Si eu sper sa ma tin de treaba cu scrisul pe aici. Am ceva treaba si nu mai pot amana. Am vazut niste centrale nucleare si am intrat in locuri ale cenralei unde nu cred ca mai pot avea ocazia sa intru prea curand. Cu aceasta ocazie am cunoscut oameni care lucreaza in domeniul nuclear din Romania cu care nu am avut contact pana acum, in special tineri. Am inteles mai bine niste lucruri.
Am vizitat Bratislava, am tranzitat Ungaria, am stat in Budapesta, dar nu am avut dispozitia si timpul pentru a o vizita. Am mancat specilitati locale ale tarilor vizitate si m-am bucurat de vremea frumoasa si de peisajul vazut din autocar.:D

Diana32 03 mai 2012 08:39:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1028945)
si mie imi plac foarte tare:x:x:x

Buna dimineata Cristinush !!!
Si mie la nebunie...chiar acum ma uit la prima parte :D Mi-era dor de ei de ceva vreme....

rommyna 03 mai 2012 08:42:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1028933)
bravo...eu la 17.15 merg la dintar, apoi la cosmetica pt pensat si mustache :).....

Daca a venit caldura m-am dus ieri dupa munca la mani si pedi si vroiam si la cosmetica. A zis ca ma baga ca nu stiu ce..intre timp a mai luat pe cineva pana la mine si apoi i-a venit programarea si nu am mai putut face cosmetica. Asa ca un epilat scurt si o axila am executat-o de dimi si o sa ma duc aici la un salon sa iau mustata si un pensat. :D
Grija maxima de mine...e si cochetaria asta o treaba :))

mutulica 03 mai 2012 08:43:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Romina ce a zis cintarul tau???
Marinuta azi nu e ziua ta de cintar?

marinuta 03 mai 2012 08:49:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
neata Cristina... zi de cintar e simbata....diana...cartofi inabusiti cu carne nu pap..[-X[-X...o sa pap altceva....:-*

Diana32 03 mai 2012 08:51:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1028964)
neata Cristina... zi de cintar e simbata....diana...cartofi inabusiti cu carne nu pap..[-X[-X...o sa pap altceva....:-*

Foarte bine !!
Sa stii ca nici eu nu mananc prostii chiar daca nu mai sunt la dieta ....

marinuta 03 mai 2012 08:53:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
bine facem....daca nu suntem la dieta nu inseamna ca sa papa tot ce zboara...o sa vad eu ce pap...sincer nustiu...poate salata de varza cu 1 ou fiert sau vad altceva ce sa pap..:P

Diana32 03 mai 2012 08:55:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1028969)
bine facem....daca nu suntem la dieta nu inseamna ca sa papa tot ce zboara...o sa vad eu ce pap...sincer nustiu...poate salata de varza cu 1 ou fiert sau vad altceva ce sa pap..:P

Eu am facut ciorbita de vacuta..si asta o sa mananc azi....

marinuta 03 mai 2012 08:57:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
eu nustiu....:)):)):)):)):))

rommyna 03 mai 2012 09:04:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1028957)
Romina ce a zis cintarul tau???
Marinuta azi nu e ziua ta de cintar?

Desi am baut cafeaua ca sa fac ochi, nu am mers la baie si nici nu am avut timp sa ma mai cantaresc...Eu dimineata mi-am facut dus, m-am epilat si cremuit....mi-am calcat si nu am apucat sa pap, sa ma cantaresc si nici sa ma machiez. Mi-am dar decat cu creme pe fata si gata! :D
Am senzatia ca s-ar putea sa fi slabit ceva zilele astea..cel putin asa imi spune lumea pe aici. M-am necajit un pic ca o vreme..mai bine de o luna cantarul meu nu a luat-o in jos, dar asteptam.
Trebuie sa ma mobilizez cu sportul...it's a must!:D

bellajane 03 mai 2012 09:14:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1028943)
Buna dimineata>:D<>:D<
am intrat sa va salut si ma duc sa invat:)
ieri am reusit sa fac sport si eu, am facut 40 min. de zumba parca si spatele mi-a trecut, asa ca o sa fac si azi dar spre seara;)
am mincat si eu mic dejun, fulgi de ovaz cu lapte, idee nu am ce sa maninc la prinz, trebuie sa gatesc ca nu am nimic in frigider dar nustiu ce:-/#:-s

neata!>:D<
sa ai spor la invatat..si poate la zumbalici:D
eu am facut o fripturica de pui cu sos si usturoi :D
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1028977)

Desi am baut cafeaua ca sa fac ochi, nu am mers la baie si nici nu am avut timp sa ma mai cantaresc...Eu dimineata mi-am facut dus, m-am epilat si cremuit....mi-am calcat si nu am apucat sa pap, sa ma cantaresc si nici sa ma machiez. Mi-am dar decat cu creme pe fata si gata! :D
Am senzatia ca s-ar putea sa fi slabit ceva zilele astea..cel putin asa imi spune lumea pe aici. M-am necajit un pic ca o vreme..mai bine de o luna cantarul meu nu a luat-o in jos, dar asteptam.
Trebuie sa ma mobilizez cu sportul...it's a must!:D

ce fata harnicuta, asa de dimi...eu abia acum m am apucat de clatite..
este o peiooada de platou...dar o sa si revina organismul si o sa scada din nou... :) imp este sa mergi inainte si sa te apuci de sport, cum zici si tu it's a must, ne modelam mult mai frumos :)

rommyna 03 mai 2012 09:29:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de bellajane (Post 1028986)
[..]
ce fata harnicuta, asa de dimi...eu abia acum m am apucat de clatite..
este o peiooada de platou...dar o sa si revina organismul si o sa scada din nou... :) imp este sa mergi inainte si sa te apuci de sport, cum zici si tu it's a must, ne modelam mult mai frumos :)

E usor de zis..ca de zis tot zic, dar de 2 saptmanai nu am mai facut un exercitiu :D

diagio 03 mai 2012 09:38:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1028955)
Daca a venit caldura m-am dus ieri dupa munca la mani si pedi si vroiam si la cosmetica. A zis ca ma baga ca nu stiu ce..intre timp a mai luat pe cineva pana la mine si apoi i-a venit programarea si nu am mai putut face cosmetica. Asa ca un epilat scurt si o axila am executat-o de dimi si o sa ma duc aici la un salon sa iau mustata si un pensat. :D
Grija maxima de mine...e si cochetaria asta o treaba :))

eu am nevoie de o schimbare...ca de cateva zile sunt cu " susu in jos" , ca sa il citez pe nonutz....
trebuie sa ma mobilizez sa imi fac abon. la aerobic :)....

diagio 03 mai 2012 09:40:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1028977)
Desi am baut cafeaua ca sa fac ochi, nu am mers la baie si nici nu am avut timp sa ma mai cantaresc...Eu dimineata mi-am facut dus, m-am epilat si cremuit....mi-am calcat si nu am apucat sa pap, sa ma cantaresc si nici sa ma machiez. Mi-am dar decat cu creme pe fata si gata! :D
Am senzatia ca s-ar putea sa fi slabit ceva zilele astea..cel putin asa imi spune lumea pe aici. M-am necajit un pic ca o vreme..mai bine de o luna cantarul meu nu a luat-o in jos, dar asteptam.
Trebuie sa ma mobilizez cu sportul...it's a must!:D


ooo, asta cu sportul....m-ai lovit unde ma doare :(

rommyna 03 mai 2012 09:40:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1028999)
eu am nevoie de o schimbare...ca de cateva zile sunt cu " susu in jos" , ca sa il citez pe nonutz....
trebuie sa ma mobilizez sa imi fac abon. la aerobic :)....

Pai...ce mai astepti?!?!:P

diagio 03 mai 2012 09:41:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1029002)
Pai...ce mai astepti?!?!:P


pai ce astept?? sa vina toamna....vorba bancului :((...

Diana32 03 mai 2012 11:09:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Fetelor tocmai mi-am facut test de sarcina si nu sunt insarcinata...deci mai pot slabi 4 kg pana luna viitoare :)))

rommyna 03 mai 2012 11:26:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Diana32 (Post 1029055)
Fetelor tocmai mi-am facut test de sarcina si nu sunt insarcinata...deci mai pot slabi 4 kg pana luna viitoare :)))

Inainte de a te arunca cu capul inainte si a lua o astfel de decizie ma simt nevoita sa-ti spun: testul de sarcina iese pozitiv la 14 zile de la conceptie...Daca ai ramas gravida acum 13 zile testul de azi poate fi negativ :P
Apoi gandeste-te daca corpul tau-slabit dupa regim-poate sa ia o sarcina...Daca vrei bebe las-o mai usor cu slabitul...:P

mutulica 03 mai 2012 12:03:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Diana trebuie sa ai intirziere de ciclu macar vreo citeva zile si apoi sa-ti faci testul, ca altfel nu are cum sa iasa pozitiv, eu zic daca o sa ai retinere atunci sa mai faci unul, principalul e sa fii linistita daca nu acum o sa fie mai tirziu si gata cu dietele, ai nevoie de o alimentatie sanatoasa si echilibrata, cu multe salate, fructe, lactate, sa ai toate necesare in organism cint o sa apara bebe acolo, poti sa iei si niste vitamine, acid folic etc...oricum ai grija de tine>:D<>:D<>:D<

mutulica 03 mai 2012 12:27:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
nu e nimeni pe aici[*transpirat*][*transpirat*][*transpirat*]
fetelor unde sinteti, aveti de lucru???
eu m-am gindit ce o sa gatesc pentru cina, niste varza cu carne de porc, o s-o fac dietetic, fara ulei, fara prajit...sper sa iasa buna, ca nu prea am mai facut asa ceva:)....

diagio 03 mai 2012 12:35:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
daca o bagi si la cuptor, iese dementiala....:). eu asa o fac

mutulica 03 mai 2012 12:37:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1029114)
daca o bagi si la cuptor, iese dementiala....:). eu asa o fac

zi-mi te rog reteta de la inceput pina la sfirsit...si o sa fac si eu asa

diagio 03 mai 2012 12:46:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Eu pun carnitza cu apa si putin ulei la " calit", apoi pun si ceapa....pana se " gateste si ea", apoi adaug varza si o las pana se " inmoaie " putintel...adaug bulionul, mai las nitel sa " fiarba", apoi o bag la cuptor pana scade. ( adaug sare si piper , dupa gust :)

mutulica 03 mai 2012 12:48:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1029130)
Eu pun carnitza cu apa si putin ulei la " calit", apoi pun si ceapa....pana se " gateste si ea", apoi adaug varza si o las pana se " inmoaie " putintel...adaug bulionul, mai las nitel sa " fiarba", apoi o bag la cuptor pana scade. ( adaug sare si piper , dupa gust :)

o sa fac si eu asa, doar ca fara ulei si fara calit, multumesc>:D<

diagio 03 mai 2012 12:51:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
eu pun ffff putin ulei de masline :)....insa, o sa iasa buna fara ulei :)

mutulica 03 mai 2012 12:54:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1029135)
eu pun ffff putin ulei de masline :)....insa, o sa iasa buna fara ulei :)

eu incerc sa maninc cit mai sanatos posibil, sint sigura ca o sa fie gustossss:x:x:x

diagio 03 mai 2012 13:01:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1029141)
eu incerc sa maninc cit mai sanatos posibil, sint sigura ca o sa fie gustossss:x:x:x


na, eu zic ca nitel ulei , nu strica....eu cand gatesc, adaug si f putin ulei :)....

diagio 03 mai 2012 13:06:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
dragele mele, ne auzim mai tarziu.....pup

mutulica 03 mai 2012 13:07:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1029155)
na, eu zic ca nitel ulei , nu strica....eu cand gatesc, adaug si f putin ulei :)....

nu uleiul e problema, da calitul cepii in ulei

mutulica 03 mai 2012 13:08:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 1029166)
dragele mele, ne auzim mai tarziu.....pup

pupici si tie:x:x:x

Kclaudyia 03 mai 2012 13:45:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Ce "face" feteleeeeee??

Rominaaaa bine ai revenit pe meleaguri slabutzesti :D

Fetelor chiar vroiam sa va intreb, ce planuri de vacanta aveti anul asta? Pe unde va duceti? ;;)

Diana32 03 mai 2012 14:00:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1029067)
Inainte de a te arunca cu capul inainte si a lua o astfel de decizie ma simt nevoita sa-ti spun: testul de sarcina iese pozitiv la 14 zile de la conceptie...Daca ai ramas gravida acum 13 zile testul de azi poate fi negativ :P
Apoi gandeste-te daca corpul tau-slabit dupa regim-poate sa ia o sarcina...Daca vrei bebe las-o mai usor cu slabitul...:P

Fara sa vrei m-ai umplut de speranta....
Chiar asta ma gandeam si eu cand am vazut ca e negativ...ca incep sa iau si niste vitamine eventual si mananc normal ca pana acum...

Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1029088)
Diana trebuie sa ai intirziere de ciclu macar vreo citeva zile si apoi sa-ti faci testul, ca altfel nu are cum sa iasa pozitiv, eu zic daca o sa ai retinere atunci sa mai faci unul, principalul e sa fii linistita daca nu acum o sa fie mai tirziu si gata cu dietele, ai nevoie de o alimentatie sanatoasa si echilibrata, cu multe salate, fructe, lactate, sa ai toate necesare in organism cint o sa apara bebe acolo, poti sa iei si niste vitamine, acid folic etc...oricum ai grija de tine>:D<>:D<>:D<

Multumesc din inima pentru sfaturi Cristinush....off..ce m-as face fara voi fetele mele dragi :x:x
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1029101)
nu e nimeni pe aici[*transpirat*][*transpirat*][*transpirat*]
fetelor unde sinteti, aveti de lucru???
eu m-am gindit ce o sa gatesc pentru cina, niste varza cu carne de porc, o s-o fac dietetic, fara ulei, fara prajit...sper sa iasa buna, ca nu prea am mai facut asa ceva:)....

Eu sunt prin zona acum...am fost sa platesc niste facturi...si a venit si iubitul meu acasa sa pape..dar acum sunt singura...

marinuta 03 mai 2012 14:32:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
astazi am facut cartofu unabusiti cu carne de porc...nici un pic de grasime adica slanina ceva de genu... carnita am ignorato si am papat doar cartofii cu salata de varza multaaaaaaaa... e ok asa...?:P sport deseara voi face ca stau cu micuta mea si a lui sora mea.... sora a plecat cu ambulanta la spital...a inceput sa aiba dureri mai serioase...sper ca in urmatoarele 2-3 zile sa vina cu bebeul acasa..:x

redeeadoo 03 mai 2012 14:35:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1029199)
Ce "face" feteleeeeee??

Rominaaaa bine ai revenit pe meleaguri slabutzesti :D

Fetelor chiar vroiam sa va intreb, ce planuri de vacanta aveti anul asta? Pe unde va duceti? ;;)


Buna slabuta noastra frumoasa si sexi ;)

Eu sper sa reusesc sa plec macar o saptamana in ''luna de miere'', ca nu am decat zece zile de concediu disponibile si pentru nunta si pentru vacanta ...si u ...pe unde vrei sa te calatoresti????;;):x

redeeadoo 03 mai 2012 14:37:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1029169)
nu uleiul e problema, da calitul cepii in ulei


Si uleiul e o problema daca este procesat la tempteratura ridicata in mancare sa stii, asa el in stare cruda nu este periculos, dar sub actiunea focului nu prea mai e bun :)

diagio 03 mai 2012 15:05:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1029169)
nu uleiul e problema, da calitul cepii in ulei


pai nu o calesti....ci doar o inabusi ... ca este apa....cu ff putin ulei :)

diagio 03 mai 2012 15:06:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1029199)
Ce "face" feteleeeeee??

Rominaaaa bine ai revenit pe meleaguri slabutzesti :D

Fetelor chiar vroiam sa va intreb, ce planuri de vacanta aveti anul asta? Pe unde va duceti? ;;)


eu vreau sa mergem in zona sighisoarei....:)....

mutulica 03 mai 2012 15:09:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1029199)
Ce "face" feteleeeeee??

Rominaaaa bine ai revenit pe meleaguri slabutzesti :D

Fetelor chiar vroiam sa va intreb, ce planuri de vacanta aveti anul asta? Pe unde va duceti? ;;)

eu am facut sport, 40 min. de tae-bo si am pus sa fac mincare...
nustiu daca plecam in vacanta, ca stam prost cu banii, posibil sa mergem la mare dar nu e sigur....


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:37:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO