forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3734)

bety 21 ian 2011 06:57:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 485066)
fetele eu ma plimb de la o grupa la alta.. dar mai stau pe aici.. ca iar am mancat prostioare.
si kg stau pe loc, ba cateodata iar se mai adauga cateva sute de grame.
am o pofta incredibila de paine, si chestii sarate, care nu imi fac decat o burtaaa ca retin apa..
am sa incerc din rasputeri sa nu mananc sarat. daca tot beau apa sa se si ducaa.
vreau ca pana pe 1 februarie sa mai slabesc macar un kg doua.
si apoi pana pe 14 ca tot e ziua indragostitilor sa im iau si eu ceva hainute noi, sexy.
deci acuma ma duc la sala, si bag niste banda, si eleptica ca m-am enervat.. si asa incepe concursul
poate se intampla cevaa. la cm oricum am mai scazut, se vede si putiin in poze
cred ca daca renuntam complet la cele interzise, slabeam mai mult de 3 kg.. 5 sigur.. eh niciodata nu e prea tarziu...fetelor, voi ce tentatii ati avut si ati gresit? macar sa nu stiu ca am fost singura care is cu capul in nori si cu gura plina,,of of mai mai

stai linistita nu esti singura.............daca te uiti in meniul meu vei vedea ca aseara am avut pofta de .........ciocolata , si am si mancat,destul de multicica.......dar asta e.........
de cand tin acest regim am mai avut scapari,dar am mers inainte.........si mai merg,pana ajung unde mi-am propus,asa ca fii linistita.....

jessik 21 ian 2011 07:12:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
ma bucur ca suneti alaturi de mine.
azi sunt mandra de mine la cap sport, am rezistat 80 de minute...
40 la banda cu pauza si la aparate..evident niste abs
la mancare, nu cred ca am exagerat, doar doua guri de cola vanila nu am baut de ani de zile.a adus cineva din USA. partea buna e ca am hotara ca seara sa pap vegetalee
a si mi-am pus apa in sticla, ca sa beau mai multa.
am terminat-o cu dulcele , ca m-am saturat.. hahaha
spor la slabit fetele..

NorthernStar 21 ian 2011 09:10:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
cred ca nu conteaza ca mai am un jurnal la jurnale de slabit
am trecut si eu pe la voi :) cu o intrebare
care a fost prima dieta care v-a ajutat sa dati cateva kilograme jos ?
eu as vrea sa ajung la 70 luna asta {eu am 73} si as vrea sa dau astea 3 kilograme intr-un mod sanatos dar nu lent {nici rapid // nu vreau efectul yo-yo}

si am uitat :D ma primiti si pe mine ?

Wildhoney 21 ian 2011 09:21:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
eu am scazut azi la 75.7 :D M-am cantarit dimineata cum m-am dat jos din pat :D

iki 21 ian 2011 09:40:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de NorthernStar (Post 485189)
cred ca nu conteaza ca
eu as vrea sa ajung la 70 luna asta {eu am 73} si as vrea sa dau astea 3 kilograme intr-un mod sanatos dar nu lent {nici rapid // nu vreau efectul yo-yo}

si am uitat :D ma primiti si pe mine ?

incearca South Beach, e o dieta simpla si poti manca f sanatos. Problema e ca 2 saptamani nu ai voie fructe, dar poti sa compensezi cu legume:P si apoi 2 saptamani trec repede. Efectul yo-yo e evitat prin faptul ca iti pier poftele de carbohidrati dupa asta 2 saptamani si deci, daca si tu iti doresti vei ramane cu un obicei alimentar mai bun ca inainte.
Orice ai alege eu iti doresc succes !

giorgimoni 21 ian 2011 10:17:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 178353)
Eu am facut un excel, unde puteti nota pe oricine nou care se inscrie :)

Uitati primele slabute inscrise :)
De maine dati startul :)

Daca mai vin slabute noi sa se inscrie, nu e nici o problema le adaugam in excel si luptam impreuna :)

buna sunt si eu noua aicia si as dorii sa slabesc pana la 50 55 kg dar asta in timp.Acum 8 luni aveam 86 de kg acuma am 70 si as dorii sa slabesc pana la o greutate normala....problema e ca am si burtica si solduri si e f greu sa scap de ele cu toate ca fac sport!!! cum pot sa dau jos cat mai repede burtica???va multumesc si va pup:*

NorthernStar 21 ian 2011 10:29:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de iki (Post 485225)
incearca South Beach, e o dieta simpla si poti manca f sanatos. Problema e ca 2 saptamani nu ai voie fructe, dar poti sa compensezi cu legume:P si apoi 2 saptamani trec repede. Efectul yo-yo e evitat prin faptul ca iti pier poftele de carbohidrati dupa asta 2 saptamani si deci, daca si tu iti doresti vei ramane cu un obicei alimentar mai bun ca inainte.
Orice ai alege eu iti doresc succes !

multumesc iki !
si crezi ca as putea sa dau 3 kilograme cu south beach? am vreo sansa intr-o luna de zile?

Tzontz 21 ian 2011 14:37:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Zora (Post 485090)
Buna fetelor,

>:D<

E primul meu post... si ma bucur tare ca v-am gasit si propun sa ramanem impreuna cel putin pana ne mutam la categoria 60-70.

Eu... trec printr-un mic blocaj, in loc sa ma fac mai subtirica, o cam iau inapoi :-s.. lucrul asta m-a si facut sa caut locul asta... sper acum sa ma ajute sa trec peste asta.
Acum 2 ani am reusit sa slabesc 10 kg in 6 luni, si de atunci sa ma mentin, dar anul asta, de sarbatori....of. :)

Asa ca depun juramantul "slabutelor", si anume ca ma voi tine de treaba sa imi ating scopul intermediar, de 68,5 kg, pana in mai, cand plec in concediu. A trebuit sa scriu aici lucrul asta ca sa-mi dau seama cat de mult mi-as dori sa plec in concediu cu 68,5 de kg...
E interesant cum 6 kilograme mici pot sa faca diferenta intre depresie si fericire..

Multe ganduri imi flutura in momentul acum prin minte, ce-o sa fac, ce-o sa dreg, ca sa ating targetul asta, dar poate nu e momentul sa le spun acum pe toate.

In plus, e ora 01.10 am! Iar asta cred ca este prima schimbare pe care am sa o fac ca sa-mi fie mai bine... Nu prea suna weight-related, dar doctorul meu (un tip foarte zen, in care am mare incredere, pt ca m-a ajutat foarte mult pana acum) m-a asigurat ca daca dorm in fiecare zi cate 8 ore pe noapte, organismul meu s-ar putea regla de la sine, incet incet.

Ma gandeam sa fac acest experiment (eu dorm in medie 6,5 ore pe noapte), clar e un lucru benefic din mult mai multe puncte de vedere, din pacate pentru noaptea asta e prea tarziu.. o sa fie cam 5,5 ore.

Dar, de curiozitate, doarme vreuna dintre voi cate 8 ore pe zi, in mod regulat?

Merci mult, fetelor, pentru cine a avut rabdarea sa-mi citeasca tot postul si abia astept sa ne auzim pe-aici.

V-am pupat!
Emilia

Bun venit noilor slabute.
Emilia, dupa parerea mea poti slabi chiar mai mult de 6 kg pana in mai. Important este ca esti motivata. Spune-ne si noua ce regim urmezi, cum stai cu exercitiile fizice sau cu activitatea ta zilnica.
Eu dorm cam 7 ore - 7 ore jumate pe noapte. Sambata si duminica tot atat ca m-am obijnuit sa ma trezesc la 6 dimineata si nu pot dormi mai mult de 6.30. dar imi e deajuns.
>:D<

Tzontz 21 ian 2011 14:49:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de giorgimoni (Post 485302)
buna sunt si eu noua aicia si as dorii sa slabesc pana la 50 55 kg dar asta in timp.Acum 8 luni aveam 86 de kg acuma am 70 si as dorii sa slabesc pana la o greutate normala....problema e ca am si burtica si solduri si e f greu sa scap de ele cu toate ca fac sport!!! cum pot sa dau jos cat mai repede burtica???va multumesc si va pup:*


Draga giorgimoni bine ai venit.
Te rog din tot sufletul daca afli cum se dau jos burta si soldurile spune-mi si mie ca si eu am aceiasi problema. Pentru burta se spune ca saritul corzii este excelent dar pentru solduri habar n-am. oricum eu am atat de putin timp liber ca gimnastica este aproape inexistenta din pacate
>:D<

marushea 21 ian 2011 14:50:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buna slabute!
sper ca azi sa fie un inceput pt a slabi
am un ingeras de bebe de 5 luni, alaptez si inainte sa raman insarcinata am luat in greutate +13kg, in timpul sarcinii am luat foarte putin 8kg, acasa mam intors cu -7kg, si decand alaptez am mai luat cateva +3kg, deci nu e bn, nici pt mine, nici pt corpul meu.Pana acuma mia fost mai greu cu miscarea, pt ca am facut cezariana si mam recuperat greu, sper de acum incolo sa combin fructuos miscarea cu mancarea si sa iasa un corp asa cum lam avut inainte de a ma casatori, deci mai exact am 75kg si 1,63cm si vreau sa ajung la ceea ce am fost, 62-60kg


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:17:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO