forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=448)
-   -   Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9736)

Slabuta 18 iul 2011 04:39:16

Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Subiect de discutie pentru Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Membri:
  • alina2245
  • Stefanie
  • iirriinnuuccaa

Linkuri utile:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...amna-9678.html
Concurs Slabute la Toamna 2011 - Concurs.Slabute.ro
Pagina Grupului Am fost candva XL...
Setare Ticker

Succes!

Stefanie 18 iul 2011 08:58:48

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna dimineata fetelor si mult succes in acest concurs !! >:D<:-*

iirriinnuuccaa 18 iul 2011 10:23:21

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna dimineata!
Cum sunteti?

Ce mancati azi?

La mine e o zi ploioasa, nu cred ca reusesc sa ies pentru sport :(

Stefanie 18 iul 2011 10:30:31

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 726501)
Buna dimineata!
Cum sunteti?

Ce mancati azi?

La mine e o zi ploioasa, nu cred ca reusesc sa ies pentru sport :(

Buna Irinuca !!
M-am trezit binedispusa azi si cu chef de slabit !! ;)) Cred ca am sa bag ceva tae-bo azi ,desi o sa fie mai greu .Mi-am iesit din mana de ceva timp deh :P

Stefanie 18 iul 2011 10:31:12

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Apropo Irinuca fa-ti un ticker cu greutatea actuala si targetul tau (pana in seara asta neaparat ! )

iirriinnuuccaa 18 iul 2011 11:04:41

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 726522)
Apropo Irinuca fa-ti un ticker cu greutatea actuala si targetul tau (pana in seara asta neaparat ! )

Da, da, trebuie sa-l fac :)
trebuie sa pun targetul??? cel de concurs sau cel general ?

1 kg pe saptamana e rational, nu ?


ALINA zicea ca ajunge azi la raport....

Ah, imi pare rau de tipa asta care s-a inscris in locul tau si apoi nu a mai intrat deloc sa verifice daca e ok...Nici nu a intrebat pe nimeni din echipa daca poate sa intre, nici nimic...:(

Stefanie 18 iul 2011 11:07:29

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 726571)
Da, da, trebuie sa-l fac :)
trebuie sa pun targetul??? cel de concurs sau cel general ?

1 kg pe saptamana e rational, nu ?


ALINA zicea ca ajunge azi la raport....

Ah, imi pare rau de tipa asta care s-a inscris in locul tau si apoi nu a mai intrat deloc sa verifice daca e ok...Nici nu a intrebat pe nimeni din echipa daca poate sa intre, nici nimic...:(

Greutatea la care vrei tu sa ajungi .1 kg/saptamana e cel mai sanatos.
Legat de boxoutsider nu e vina nimanui ca ea a aderat la grup fara sa intrebe asa ca nu ai de ce sa iti faci inima rea >:D<

alina2245 18 iul 2011 11:40:44

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
buna coechipierelor...ce faceti?vad ca deja a inceput activitatea aici.ma bucur ;).eu am avut saptamana trecuta o saptamana de rasfat.am fost nasa sambata si nu am mai avut timp de sport si de nimic si am si mancat aiurea.dar de astazi gata.sunt foarte hotarata sa incep lupta cu kg in plus si sa ma reapuc de sport.
cand avem timp am putea sa ne povestim in mare cate ceva despre noi ca sa incep sa ne cunoastem mai bine.ptr ca avem 3 luni in care vom fi impreuna si sa devenim daca nu prietene macar apropiate.
eu am mancat deja o omleta cu sunca si nu stiu inca ce mananc mai tarziu.nu tin o cura anume.incerc sa nu mananc prostii si sa nu depasesc 1200-1300de cal si sa fac sport cat de des posibil.tot asa am tinut si in concursul trecut si am reusit sa slabesc 6kg.am schimbat prefixul de la 8 la 7 si acum sunt foarte hotarata sa il schimb la 6:-/
succes >:D<

iirriinnuuccaa 18 iul 2011 12:04:46

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Alina- eu nu eram activa pe forum la alte concursuri...
Cum a fost?
ai putea sa ne spui ce NU ar trebui sa se regaseasca DELOC in meniuri ca sa fie considerat sanatos?
Ma gandesc ca daca punem cartofi pai, cocacola, pizza, etc, degeaba avem 1100calorii, ca u e sanatos :D

Eu personal, imi fac meniuri de 2000cal, e ok pt greutatea mea, sigur o sa slabesc

Foerte pe scurt despre mine...
Locuiesc in nordul Spaniei, ardeleanca de origine( ne-am hotarat sa ne stabilim aici, ne-am cumparat casa)
2 baieti...si mai vrem o fata peste vre-un an :)
Sunt de meserie asistent social, termin si aici un master in domeniu, cu care sper sa pot lucra fix unde imi doresc
Probleme cu greutatea de copil...Mananc daca sunt anxioasa, cazul tipic...

Sunt foarte hotarata sa duc la capat provocarea asta de 90 de zile, e prima data pe o perioada asa "lunga"

Ma bucur sa facem echipa, sunt sigura ca o sa avem rezultate bune.
DE altfel acesta e farmecul acestui concurs: nimeni nu pierde, toata lumea castiga :)

Va pup, intru mai deseara!

Stefanie 18 iul 2011 13:16:49

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna! Eu sunt Stefana ,incantata de cunostinta !
Am 22 de ani ,sunt studenta la medicina in anul 4 si ma lupt cu kilogramele in plus inca de mica .Pana la varsta de 8 ani am fost un copil subponderal insa am luat in greutate odata cu administrarea unor vitamine ,fapt ce mi-a crescut considerabil pofta de mancare.Anul trecut am reusit sa scap de vreo 14 kg ,dupa ce am ajuns la greutatea de 100 kg (cam mult pentru varsta mea ).Odata cu sesiunea de examene din aceasta vara am reusit sa iau inapoi kilogramele ce imi apartineau :)) ajungand iar la aproape 94 de kg .Lipsa sportului si a unui ritm de viata alert si-au pus amprenta asupra siluetei mele.Acum lupt inca o data si sper sa fie pentru ultima oara si sa nu ma mai las batuta .
Va urez mult succes si sper sa ne motivam una pe alta pe parcursul acestor 12 saptamani >:D<>:D<

Stefanie 18 iul 2011 13:18:46

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de alina2245 (Post 726648)
buna coechipierelor...ce faceti?vad ca deja a inceput activitatea aici.ma bucur ;).eu am avut saptamana trecuta o saptamana de rasfat.am fost nasa sambata si nu am mai avut timp de sport si de nimic si am si mancat aiurea.dar de astazi gata.sunt foarte hotarata sa incep lupta cu kg in plus si sa ma reapuc de sport.
cand avem timp am putea sa ne povestim in mare cate ceva despre noi ca sa incep sa ne cunoastem mai bine.ptr ca avem 3 luni in care vom fi impreuna si sa devenim daca nu prietene macar apropiate.
eu am mancat deja o omleta cu sunca si nu stiu inca ce mananc mai tarziu.nu tin o cura anume.incerc sa nu mananc prostii si sa nu depasesc 1200-1300de cal si sa fac sport cat de des posibil.tot asa am tinut si in concursul trecut si am reusit sa slabesc 6kg.am schimbat prefixul de la 8 la 7 si acum sunt foarte hotarata sa il schimb la 6:-/
succes >:D<

Alina sa iti setezi tickerul la greutatea actuala pana in seara asta .

iirriinnuuccaa 18 iul 2011 16:18:56

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
ufff...medicina zici...e o facultate foarte grea...nu e de mirare daca ai program haotic de mancare...
ai terminat sesiunea ?
eu cand am avut licenta am slabit foarte frumos, fiindca mancam putin (invatam mult ) dar mai ales fiindca alergam in fiecare seara,cate o ora, pe terenul de sport...

eu azi am mancat prostii:D dar nr de calorii e bun, si am fost plecata de acasa, am improvizat ( in timp ce ceilalti mancau tortilla si dulciuri...)

iirriinnuuccaa 18 iul 2011 21:51:56

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
ups...ce s-a ambalat boxoutsider:-s
poate isi face propriul site, cum ziceai, stefana... :D


cum a trecut ziua,fetelor ?
ati completat meniul ?

Stefanie 19 iul 2011 10:18:11

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 727499)
ups...ce s-a ambalat boxoutsider:-s
poate isi face propriul site, cum ziceai, stefana... :D


cum a trecut ziua,fetelor ?
ati completat meniul ?

Buna Irinuca !! Eu nu am mai apucat aseara sa il completez ca am venit acasa la o ora cam tarzie :P(recuperez acum).Se mai racorise si am facut o plimbarica in oras cu al meu mascul .Cu ocazia asta am mai dat jos niste calorii .
Ieri a fost si pentru mine o zi cam critica ,am mai pacatuit putin dar macar totul s-a limitat la o lingura ,2 nu cantitate mai mare de mancare .
Vom vedea astazi ce va fi ,cred ca ma afund in salate :)
Voi ce faceti?Cu sportul cum stati?
Pupicei >:D<:-*

iirriinnuuccaa 19 iul 2011 10:41:20

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Stefana, stii tu...poti sa mananci orice, daca e in cantitate mica :)


Fetelor voi stiti cum se calculeaza orezul sau pastele?
Caloriile date sunt la 100gr produs crud sau fiert???


La mine si azi ploua si e urat...Am prognoza mai buna restul saptamanii...
Eu sport fac doar plimbari pe jos cu caruciorul (pe langa activitati casnice) asa ca depind de vreme...
Ar trebui sa imi iau o bicicleta de camera...

O zi buna si fara tentatii sa avem!

Stefanie 19 iul 2011 11:21:38

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 727981)
Stefana, stii tu...poti sa mananci orice, daca e in cantitate mica :)


Fetelor voi stiti cum se calculeaza orezul sau pastele?
Caloriile date sunt la 100gr produs crud sau fiert???


La mine si azi ploua si e urat...Am prognoza mai buna restul saptamanii...
Eu sport fac doar plimbari pe jos cu caruciorul (pe langa activitati casnice) asa ca depind de vreme...
Ar trebui sa imi iau o bicicleta de camera...

O zi buna si fara tentatii sa avem!

Produs fiert presupun .Dar nu bag mana in foc .
Ce bine ca e racoare la tine:(( Astept o ploicica pe aici dar nimic :( Poate la sfarsitul saptamanii .
O zi frumoasa si voua!! Fara ispite ! ;))
>:D<:-*

iirriinnuuccaa 19 iul 2011 21:51:28

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Aliiiiiiiina, pe unde umbli ?????????????

iirriinnuuccaa 19 iul 2011 22:29:56

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Stefana, stii cumva daca la sport e un timp minim de luat in considerare, pentru a primi punctajul?

am reusit sa ies azi la plimbare, s-a oprit ploaia :)

Stefanie 19 iul 2011 23:19:55

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 728879)
Stefana, stii cumva daca la sport e un timp minim de luat in considerare, pentru a primi punctajul?

am reusit sa ies azi la plimbare, s-a oprit ploaia :)

Buna Irinuca>:D<
Din cate am citit in regulament ,de minim 3 ori/saptamana .
Cum a fost ziua de azi?Ceva abateri? La mine au fost dar micuuuute de tot :-":)) Mi-am bagat nasul in putina inghetata .Trebuie sa mai lucrez la partea cu poftele (trebuie sa vina menstruatia si cu cateva zile inainte sunt in pofte mari :P).
Va urez o zi frumoasa maine si cat mai usoara !
Noapte buna>:D<:-*

Stefanie 19 iul 2011 23:38:41

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Alina ,apropo ...M-am uitat in meniu la tine si am vazut ca nu l-ai completat in aceste 2 zile .Sa nu uiti la sfarsit de saptamana acest aspect pentru a fi toate din grupa aceasta in regula.Mult succes !>:D<

alina2245 19 iul 2011 23:58:39

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
ceau gagici.sa nu va faceti griji daca intarzii cu raspunsurile sau cu meniurile.cu siguranta le voi completa si voi fi serioasa pana la sfarsit.doar ca am fost mai ocupata zilele astea si nu am reusit sa intru pe net...inca nu am reusit nici eu prea bine sa ma mobilizez cu mancarea ptr ca sunt la ciclu dar sper ca de maine sa reusesc sa nu depasesc limitele.e putin mai greu in prima saptamana pana imi intru in ritm.
o sa va mai raspund maine la intrebari ptr ca acum mi e tare somn
una din intrebarile pe care le am retinut a fost cea cu sportul.
Sport (sedinta - minim 30 minute)
Sport 3 sedinte/saptamana (recomandabil) - se acorda 3 puncte
noapte buna
sper ca maine sa fiu mai activa

alina2245 20 iul 2011 11:06:26

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
irinuca si eu zic ca e ok un kg pe saptamana.dar la voi daca nu ati tinut cura in ultimele saptamani e posibil sa slabiti in prima saptamana chiar si 2 3 kg daca respectati regulile(la mine de obicei asa se intampla in prima saptamana)


@Alina- eu nu eram activa pe forum la alte concursuri...
Cum a fost?
ai putea sa ne spui ce NU ar trebui sa se regaseasca DELOC in meniuri ca sa fie considerat sanatos?
Ma gandesc ca daca punem cartofi pai, cocacola, pizza, etc, degeaba avem 1100calorii, ca u e sanatos @
sincer la mine in meniu s au regasit de toate chiar si pizza si cartofi prajiti.intradevar nu sunt sanatoase dar eu am reusit sa slabesc si asa.nu cred ca reuseam sa ma tin pe termen lung daca renuntam dintr o data la toate bunatatile cu care eram obisnuita.nu cred ca se poate zice gata de azi nu mai mananc dulciuri,grasimi si alte rautati dar cred ca incet incet se pot reduce.am mai tinut cure de slabire in care mancam doar ce se cerea in regim si bineinteles ca dupa cateva zile navaleam la mancare ca porcul la valau.
eu in primul rand am incercat sa ma mai civilizez.adica inainte nu aveam mese regulate deloc si acum am incercat sa am 3 mese regulate si sa nu abuzez de mancare cum faceam inainte.si am incercat sa nu depasesc 1200 1300 cal.daca mancam la pranz ceva mai mult si mai nesanatos incercam sa mananc seara doar o salata sau ceva mai usor.si am incercat sa fac cat mai mult sport.la mine a functionat ptr inceput si sunt multumita ptr ca nu mi sa parut greu deloc a fost mai degraba ca un joc in care incercam sa respect cat mai multe reguli ca sa pot castiga.probabil ca la un anumit moment organismul v a intra in repaus si nu voi mai slabi doar cu aceste reguli si atunci voi incerca sa fiu mai stricta.
si ca ex mai precise am incercat daca la sot si la copil ii faceam snitel cu cartofi si salata eu imi faceam doar un gratar si salata.in loc de smantana la ciorba imi puneam iaurt iar la salata de vinete nu puneam maioneza...si in loc de 5 6 7 gomboti sau alte praji am mancat doar una(cum am facut si azi de dimi)ptr ca daca nu ma gandeam doar la ei si pana la urma probabil ca tot cedam.asa ca mi am facut pofta in limitele normalului si acum sunt mai linistita .
sa nu ma intelegeti gresit si sa credeti ca va incurajez sa mancati nesatatos.eu vi am spus doar cum am procedat eu si cum mi s a parut cel mai usor sa tin o cura pe o perioada lunga.dar fiecare organism reactioneaza diferit.
cred ca v am ametit deja..............

alina2245 20 iul 2011 13:43:16

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
gata am ajuns la zi si cu meniurile.am tras cu ochiul si la meniurile voastre.mi se par ok.stefanie mi a placut activitatea ta fizica de o ora ;):D.esti tare...
eu cred ca odata ce organismul e invatat cu 3000de cal de ex si dintr o data ii dai mai putine cu siguranta ve ti slabi...cel putin pana la un anumit moment cand se invata cu mai putin si se smechereste si nu mai vrea sa slabeasca.asa ca daca reusiti sa va tineti de treaba in aceste saptamani si si eu bineinteles sigur la sfarsitul concursului vom fi mai slabute.totul e sa nu cedati si sa va opriti chiar daca intr o zi ,2 ,3 ati cedat conteaza sa va redresati apoi si sa nu va opriti din drum.
eu am inceput sute de cure cred si le tineam cateva zile apoi daca cedam o zi si mancam mai mult intram in depresie si ziceam ca e gata cura mea si acolo ma impotmoleam si ma ingrasam din nou.asa ca la concursul trecut chiar daca am avut zile in care calcam stramb am reusit sa ma redresez la timp sa nu imi dezamagesc echipa si am reusit sa ma tin 2 luni de zile.(cea mai lunga cura a mea posibila)
sa imi spuneti daca va plictisescb-) cu povestirile mele:D

iirriinnuuccaa 20 iul 2011 15:14:22

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 728898)
Buna Irinuca>:D<
Din cate am citit in regulament ,de minim 3 ori/saptamana .
:-*

da, da
acum vad ca imi zice Alina de minim30 min...


ALINA- Cum sa ne plictisesti? De asta avem forumul acesta, ca sa ne sustinem...

Stefanie 20 iul 2011 16:11:01

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de alina2245 (Post 729495)
gata am ajuns la zi si cu meniurile.am tras cu ochiul si la meniurile voastre.mi se par ok.stefanie mi a placut activitatea ta fizica de o ora ;):D.esti tare...
eu cred ca odata ce organismul e invatat cu 3000de cal de ex si dintr o data ii dai mai putine cu siguranta ve ti slabi...cel putin pana la un anumit moment cand se invata cu mai putin si se smechereste si nu mai vrea sa slabeasca.asa ca daca reusiti sa va tineti de treaba in aceste saptamani si si eu bineinteles sigur la sfarsitul concursului vom fi mai slabute.totul e sa nu cedati si sa va opriti chiar daca intr o zi ,2 ,3 ati cedat conteaza sa va redresati apoi si sa nu va opriti din drum.
eu am inceput sute de cure cred si le tineam cateva zile apoi daca cedam o zi si mancam mai mult intram in depresie si ziceam ca e gata cura mea si acolo ma impotmoleam si ma ingrasam din nou.asa ca la concursul trecut chiar daca am avut zile in care calcam stramb am reusit sa ma redresez la timp sa nu imi dezamagesc echipa si am reusit sa ma tin 2 luni de zile.(cea mai lunga cura a mea posibila)
sa imi spuneti daca va plictisescb-) cu povestirile mele:D

:"> E si aia o activitate fizica ! Tot consum calorii :)) :">
Cum spunea si Irinuca:PPlictiseala?No waaaay .De asta suntem o echipa sa ne sfatuim una pe alta si sa fim alaturi una de alta >:D<>:D<:-*:-*

iirriinnuuccaa 21 iul 2011 10:09:52

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
buna dimineata fetelor !

La mine iar ploua :(

abia astept sa treaca frontul acesta atmosferic si sa putem merge la plaja ( eu stau la munte, dar plaja e la 20 km, Oceanul Atlantic)

Stefanie 21 iul 2011 10:29:09

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 730439)
buna dimineata fetelor !

La mine iar ploua :(

abia astept sa treaca frontul acesta atmosferic si sa putem merge la plaja ( eu stau la munte, dar plaja e la 20 km, Oceanul Atlantic)

Neata Irinuca !>:D<
Si la Iasi ploua ...in SFARSIT !! :x
Cand m-am trezit dimineata si am vazut ca ploua cu galeata ce fericita eram :)) Poate sunt mai anormala dar pentru mine zilele innourate si ploioase imi ofera o stare de bine ! Urasc caldura >:P
Voi ce faceti?Cum merge totul?>:D<

alina2245 21 iul 2011 13:31:23

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
salut...si la mine la arad e vreme ploioasa.mie nu imi place ploaia dar dupa atata caldura e bine primita.oauuuu irinuca si muntele si marea aproape de tine???????????te invidiez...:P.
eu stau bine si la capitolul mancare si la sport.
ieri am fost silitoare si am facut si 40min tae bo si am si alergat...
azi sper sa ajung sa alerg macar daca nu va ploua ptr ca e tare innorat.
acum tocmai savurez o cana de ceai verde:-o
voi cum o duceti?va este greu?va puteti tine?

alina2245 21 iul 2011 13:43:25

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
irinuca am vazut ca ai 2 copii superbi...sa iti traiasca!!!tu stefanie?esti casatorita?ai copii?eu am 28 de ani sunt casatorita si am un baietel de 4 ani.lupta cu kg o am de pe la 18 ani.pana atunci m am mentinut cam pe la 58 kg si ma vedeam grasax-(acum ce n as da sa am acele kg???:-/.de atunci m am tot chinui cu cure de slabire cu medicamente de tot felul si am devenit tot mai grasa pana am ajuns la 85 kg.anul trecut am reusit tot cu ajutorul acestiu site sa ajung de la 85 la 77 dar peste iarna iar am urcat pana la 83.acum sper sa ajung minim undeva pe la 72 73 kg iar daca nu sunt prea exigenta as fi super happy sa trec si de 7o si sa schimb prefixul undeva la 67 68.ar fi suuuuuuuupeeeerrrrrrrrr.

Stefanie 21 iul 2011 16:50:23

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de alina2245 (Post 730704)
irinuca am vazut ca ai 2 copii superbi...sa iti traiasca!!!tu stefanie?esti casatorita?ai copii?eu am 28 de ani sunt casatorita si am un baietel de 4 ani.lupta cu kg o am de pe la 18 ani.pana atunci m am mentinut cam pe la 58 kg si ma vedeam grasax-(acum ce n as da sa am acele kg???:-/.de atunci m am tot chinui cu cure de slabire cu medicamente de tot felul si am devenit tot mai grasa pana am ajuns la 85 kg.anul trecut am reusit tot cu ajutorul acestiu site sa ajung de la 85 la 77 dar peste iarna iar am urcat pana la 83.acum sper sa ajung minim undeva pe la 72 73 kg iar daca nu sunt prea exigenta as fi super happy sa trec si de 7o si sa schimb prefixul undeva la 67 68.ar fi suuuuuuuupeeeerrrrrrrrr.

Buna Alina!!
Eu nu sunt casatorita si nu am nici copii (le-am lasat pe mai tarziu planurile astea ).
Momentan facultatea e copilasul si sotul ce imi ocupa tot timpul =))
Asa aveam si eu in liceu 68-70 de kg la 1.74 inaltime :)) Si aveam eu ceva problemute(am avut amenoree aproape 4 luni ) ,am luat niste Ac care mi-au crescut considerabil pofta de mancare si m-am umflat incet dar sigur :P Intr-un fel nu regret pentru ca acum imi vine menstruatia in fiecare 23 a lunii ,ca la ceas dar trebuia eu sa trec si prin asta ,
Insa acum m-am mobilizat si asta zic eu ca e cel mai important :P
O zi frumoasa in continuare fetelor !>:D<:-*

iirriinnuuccaa 21 iul 2011 21:43:09

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
salutare,
ajung si eu sa scriu menuil, am facut si o plimbare lunga azi
cu mancarea e cam tentant, ca am mareu in casa dulciuri si bunatati...
sper ca saptamana aceasta sa fie de acomodare, cu mici scapari, si apoi sa fiu mai stricta.

STEFANIE- imi place foarte mult orasul tau :x am fost de multe ori...mama mea e din suceava..

ALINA- pana slabesti tu cat vrei, numai bine trebuie sa faci bb2 :D

Stefanie 21 iul 2011 21:50:20

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 731270)
salutare,
ajung si eu sa scriu menuil, am facut si o plimbare lunga azi
cu mancarea e cam tentant, ca am mareu in casa dulciuri si bunatati...
sper ca saptamana aceasta sa fie de acomodare, cu mici scapari, si apoi sa fiu mai stricta.

STEFANIE- imi place foarte mult orasul tau :x am fost de multe ori...mama mea e din suceava..

ALINA- pana slabesti tu cat vrei, numai bine trebuie sa faci bb2 :D

Buna Irinuca!>:D<
E frumos el dar eu m-am cam plictisit de el asa putin :)) (sunt nascuta si crescuta in Iasi si am ramas la facultate tot aici-vreau sa-mi iau si eu zborul pe meleaguri straine cum termin ) .
Cred ca pentru toate prima saptamana e de acomodare .Eu cel putin nu mai bag mancarica in gura dupa 7 seara si parca parca incep sa ma mai dezumflu .
Fug si eu sa-mi fac meniul pe azi ! Pupicei >:D<:-*

Stefanie 21 iul 2011 21:52:25

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Btw Irinuca ! Ti-am vazut pozele cu baietii si pe facebook azi si iti spun cu mana pe inima ca ai niste baieti frumosi frumosi ! Cel mare e superb ! Daca o sa fac baiat mai tarziu asa vreau si eu unul ,ca al tau ;))
Sa iti traiasca si sa ai parte numai de bucurii de la ei >:D<

iirriinnuuccaa 21 iul 2011 22:10:02

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 731286)
Btw Irinuca ! Ti-am vazut pozele cu baietii si pe facebook azi si iti spun cu mana pe inima ca ai niste baieti frumosi frumosi ! Cel mare e superb ! Daca o sa fac baiat mai tarziu asa vreau si eu unul ,ca al tau ;))
Sa iti traiasca si sa ai parte numai de bucurii de la ei >:D<


hihi, o sa.ti dau reteta, la timpul respectiv :D

ah, daca locuiesti tot in Iasi, ne vedem anul viitor, cand vin in tara, caci cu siguranta trec prin Moldova...:)


pana se termina concursul, cred ca o sa fac 1000de mesaje pe forum:D


daca scriu aiurea, scuza, mereu scariu cu o mana, fiind cu bb in brate:-s

iirriinnuuccaa 21 iul 2011 22:31:14

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
“Ziua în care vei fi responsabil


şi nu vei mai găsi scuze,

aceea este ziua startului,


care te va purta spre succes.”

alina2245 21 iul 2011 23:56:20

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
inca sunt in dubii daca sa mai fac sau nu copil.mi as mai dorii o fetita dar nu sunt inca sigura daca o mai fac.si ma gandesc ca daca voi ajunge vreodata slaba imi va fi si mai greu sa ma hotarasc sa fac din nou un bebe.
stefanie lasa ca esti tanara inca mai ai timp de bebe.dupa ce te am intrebat de bebe am vazut ca ai doar 22de ani.
si la mine saptamana asta e mai de acomodare dar totusi incerc sa nu abuzez.
noapte buna

alina2245 21 iul 2011 23:57:50

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
am reusit azi sa si alerg ptr ca nu a mai venit ploaia

alina2245 22 iul 2011 00:36:08

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
cum fac sa intru si eu la voi pe facebok?

alina2245 22 iul 2011 00:48:02

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
irinuca am vazut la tine in jurnal ca iti alaptezi bebelul.felicitari>:D<.eu mi am alaptat baietelul pana la 3 ani:">.sa nu radeti:D.daca imi zicea cineva inainte ca o sa imi alaptez copilul pana la 3 ani as fi zis ca e nebun.dar cu toate ca mi a fost foarte greu(fiindca a fost foarte dependent de mine)nu regret deloc.:">

alina2245 22 iul 2011 10:00:39

Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
>:D<buna dimi.va doresc o zi frumoasa si usoara


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:30:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO