forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Concursul meu (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12766)

butterfly30 17 feb 2019 22:15:08

Concursul meu
 
PUNCTAJ:

Kilograme/Centimetri slabite:
Ptr fiecare kg/cm slabit se vor acorda 3 puncte
Ptr fiecare kg/cm in plus se vor acorda – 3 puncte
Ptr mentinerea la aceeasi greutate/cm se vor acorda 0 puncte


*La centimetri se va lua in considerare doar o anumita zona, spre ex, talia SAU coapsele SAU burta, etc.
** Punctajul ptr greutate nu se rotunjeste in cazul sutelor de grame, ci se va face report pe sapt viitoare, astfel: Slabuta X a slabit sapt aceasta 1.2 kg.. se va puncta cu 3 pcte iar restul de 0.2 kg se reporteaza pe sapt viitoare, iar sapt viitoare daca slabuta X va slabit 0.800 kg, se vor lua in calcul si cele -.2 kg de sapt trecute, astfel va mai primi 3 pcte.


MENIURI:
Pentru un meniu conform, in limtele calorice stabilite mai jos se vor acorda 2 puncte.
Pentru un meniu 20% neconform, dar raportat se vor acorda 0 puncte. Asadar, in cazul in care peste 20% din meniu/calorii e format din alimente nesanatoase se vor acorda -2 pcte. ATENTIE!!! Daca ati gustat 10 g de prajitura nu cred ca e cazul sa se considere meniu de 0 puncte.. Corectati-ma daca gresesc


*Se considera meniu neconform orice contine produse junk food, fast food, dulciuri cu zahar, sucuri acidulate si neacidulate din comert. Se accepta 2 lingurite de miere, paine integrala, paste, orez integral, etc.. Dar cred ca deja stiti si voi ce inseamna un meniu sanatos si echilibrat..
Pentru slabutele incepatoare, noi cele cu vechime va vom sta la dispozitie pentru orice intrebare!
** De asemenea aportul de calorii minim este de 1200 de calorii.
*** Se accepta un singur cheat meal pe saptamana.. Meal, nu day, adica o singura masa pe saptamana cand putem manca ce ne pofteste inimioara (fel principal + desert)


SPORT:
Pentru minim 130 de min de sport se vor acorda 5 pcte
Pentru fiecare 30 de min in plus fata de minimul de 130 de min se va acorda 1 punct.
Pentru mai putin de 130 de min de sport se vor acorda -5 puncte

ATENTIE!!!!
Participantele care nu vor da raportul saptamanal la timp sau nu sunt corecte vor fi DESCALIFICATE

Va rog sa citi bine regulamentul inainte de a va decide daca vreti sa participati la concurs si sa va ganditi daca puteti merge pana la capat... !!!!!!! Nu tuturor li se potriveste genul de concurs cu reguli stricte.

Pentru orice nelamurire referitoare la regulament va rog sa intrebati pana la data de incepere a concursului.

Ma bazezx pe corectitudinea si fair-paly-ul fiecaruia, pentru ca la urma urmei toate avem acelasi scop: sa fim sanatoase si slabute!

SUCCES!!!

junk food inseamna JUNK adica tot ce ingrasa, tot ce nu e sanatos, shaorma cu cartofi prajiti si maioneza (este si shaorma dietetica, adica shaorma fara cartofi prajiti si fara sosuri ingrasacioase).
Tot ce e facut in casa, la cuptor, pe grill, fara prajeli, fara sosusi, fara zahar, etc inseamna mancare sanatoasa..

Dulciurile facute in casa cu faina integrala si indulcitor, sunt acceptate..
painea: painea neagra, integrala e permisa. in principiu cred ca ar trebui considerata neconforma orice paine care are ca prim ingredient pe lista faina alba, fie ea de grau sau secara.
Ciocolata permisa: cea cu minim 70% cacao, maxim 40g/zi

Cum la concursurile anterioare mamaliga si pufuletii simpli au fost considerati conformi, propun ca si air-popcornul sa fie admis.

(PS: am dat copy-paste la regulamentul scris de claudia la ultimul concurs.)

butterfly30 17 feb 2019 22:26:29

Re: Concursul meu
 
Maine ma cantaresc, oricum e mult peste 60, vad la gaine. Trist dar adevarat. Deci de maine dau startul unui nou concurs, cu aceleasi reguli ca cele vechi. E in primul rand concursul meu cu mine, daca mai vrea cineva va astept, daca nu, concurez singura. Sper sa castig :)):)):))
10 saptamani o sa dureze povestea asta, sper sa obtin rezultate care sa dureze! Am îmbătrânit. Am obosit. Nu mai pooooooooot!

LOREDANA99 18 feb 2019 06:21:56

Re: Concursul meu
 
Hai ca ma bag si eu, Fluturas! >:D<

nikytour 18 feb 2019 06:59:11

Re: Concursul meu
 
bafta fetelor! va voi urmari si eu>:D<

butterfly30 18 feb 2019 08:12:31

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1443431)
Hai ca ma bag si eu, Fluturas! >:D<

Yeeeeey. Ne ghidam după regulile vechi, Lore. Nu le mai știu bine, dar în principiu sunt simple, mâncăm sănătos și facem sport.

Cantarul de dimineață arata ceva tragic: 61,9 kg :((

butterfly30 18 feb 2019 08:19:38

Re: Concursul meu
 
Eu am pus 10 săptămâni, pana la sfârșitul lunii aprilie, dar fiecare poate sa înceapă și sa termine când vrea, dacă e cineva care ar dori sa mi se alăture dare speriat de perioada. Pt mine.... Corect ar fi sa fac concursul asta măcar de 2 ori pe an câte 10 săptămâni, pe vremuri ma ajuta sa ma mobilizez și obiceiurile bune se păstrau între concursuri..

lidiuta 18 feb 2019 08:28:04

Re: Concursul meu
 
Succes va doresc! :)

butterfly30 18 feb 2019 09:28:19

Re: Concursul meu
 
Una din regulile la care fac exceptii e cea cu 1200 de cal, intre timp postul intermitent a devenit o dieta acceptata ca sanatoasa de lumea medicala si nutritionisti, deci orice varianta va fi considerata ok. Sper ca dupa ce ma acomodez cu dieta sa trec la un 5:2.:D

Q88 18 feb 2019 09:28:32

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1443428)
Maine ma cantaresc, oricum e mult peste 60, vad la gaine. Trist dar adevarat. Deci de maine dau startul unui nou concurs, cu aceleasi reguli ca cele vechi. E in primul rand concursul meu cu mine, daca mai vrea cineva va astept, daca nu, concurez singura. Sper sa castig :)):)):))
10 saptamani o sa dureze povestea asta, sper sa obtin rezultate care sa dureze! Am îmbătrânit. Am obosit. Nu mai pooooooooot!

Fluturașul meu frumos, concursul acesta o să consume ceva din puținul timp pe care îl ai și va presupune destulă muncă din partea ta.

Mă înscriu și eu în acest concurs; regulile sunt destul de clare și simple.

Nu sunt sigură că pot să mă bag și la faza cu număratul de calorii. Oricum eu am nevoie de minim 1500 că la 1200 mă cam întind pe stradă. Plus că la câte tone de mâncare am băgat în mine în ultimii 2 ani, cred că mi s-a mărit stomacul.
O singură dată am reușit să mă limitez la 1200 kcal, dar era după 3 luni de monti și multă disciplină.

Mâncat sănătos și sport, mă bag și eu!

butterfly30 18 feb 2019 09:32:17

Re: Concursul meu
 
Nu calculam, criss, ne uitam din ochi, daca zilnic se mananca f putin nu e ok, atata tot. Ma bucur ca esti cu noi. >:D<

Q88 18 feb 2019 09:33:24

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1443437)
Yeeeeey. Ne ghidam după regulile vechi, Lore. Nu le mai știu bine, dar în principiu sunt simple, mâncăm sănătos și facem sport.

Cantarul de dimineață arata ceva tragic: 61,9 kg :((

Fluturaș, să gândim pozitiv, să facem haz de necaz și să vedem partea plină a paharului!

Cântarul arată ceva tragic pentru tine. Dar ai făcut un om fericit. Prima oară în viața mea când sunt mai slăbuță decat tine. :)):)):)):))
Cântarul meu arăta de dimineață : 60.6 kg.

Știi că tu ești modelul meu de ambiție, perseverență și de luptă cu kg.
Nici acum nu am uitat când erai fotomodel de 53 kg și aveai 2 copii cu tine. Iar eu eram aproape de 67 kg. :((

Așa că moralul sus!
Ai dovedit de nenumărate ori că poți să slăbești atunci când îți propui și vei reuși și de această dată.

adinico 18 feb 2019 09:38:21

Re: Concursul meu
 
Neata Fluturas! am citi regulamentul daca am inteles bine raportarea se face saptamanal ( sa inteleg ca lunea daca tot ai inceput de azi ) insemand cantar. cm pe o zona aleasa si min de sport pe sapt respectiva; vreau sa stiu daca prin sport se intelege si mersul pe jos- eu momentan decat bicicleta eliptica si ex de spate pot face ca sport efectiv si ar mai fi mers pe jos si vreau sa stiu daca la el primesc ceva nu e ca o ora de sport dar cred ca poate fi cuantificat macar la 1/2 din timpul mers cred zic si eu:-/:-/.

apoi
la rina se accepta gramajul de 150 la carbo acum la acest concurs cum facem banuiesc ca daca e conform adica 150 gr dulce +4 0 gr ciococ negara nu primesc penalizare ...decat daca mananc mai mult :D

daca ma incadrez eu m-as baga ma tenteaza ;;) ma tenteaza rau ca vineri aveam 77.5 azi aveam 78 si cu toata motivarea mea weekendul a fost cu plus

o zi faina!>:D<

Q88 18 feb 2019 10:03:04

Re: Concursul meu
 
Eu cred că eliptica se încadrează în sport.
Înr-o ora de eliptică eu consumam în jur de 740 kcal și eram destul de amețită când terminam.
Acum, cred că măcar 30 min de eliptică s-ar încadra.
Ne mai raportăm și la afețiunile fiecăruia.

Cele ca mine, care nu au nicio problemă de sănătate, nu au scuze.

Q88 18 feb 2019 10:05:30

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1443445)
Nu calculam, criss, ne uitam din ochi, daca zilnic se mananca f putin nu e ok, atata tot. Ma bucur ca esti cu noi. >:D<

Oricum și eu voiam să mai micșorez din porții, ca să am și eu o farfurie cât de cât normală, de bun simț. Nu 2 castroane! :D:))

Tocmai eu să lipsesc la o asemenea mobilizare?

Și eu cred că putem să începem de astăzi.
Cântărirea am făcut-o, mai am să ma măsor mâine dimineață și să raportăm luni.
Sau vreți duminică?

butterfly30 18 feb 2019 12:08:57

Re: Concursul meu
 
Azi incepem. Cine vrea poate sa se alature pe parcurs, cine poate incepe azi.

Adinico, alegi kg sau cm, nu trebuie ambele. La cm se vad rezultate mai mari si obtii punctaj mai mare, eu aleg kg pt ca asa ma monitorizez mai complet.

Mersul pe jos nu, gimnastica medicala sau de orice fel da, e o regula dura dar in istoricul acestor concursuri mereu au fist discutii pe aceasta tema si cred ca del mai bine e sa ramana asa. Oricate beneficii pt sanatate are, nu se puncteaza in concurs..
Raportul zilnic la meniu si sport ori aici ori in jurnal ori in meniuri si saptamanal raport cu punctajul complet calculat, eu nu am nervi sa calculez sau macar sa verific meniurile si punctajul, suntem oameni mari.
Cu dulcele-exista oermis un cheatmeal saptamanal. Daca vei avea doua mese de carbo in saptamana respectiva fie alegi un dulce confirm la a foua, adica fara zahar, faina alba, fie ai punctaj 0 pe ziua respectiva. Ciocolata neagra e permisa fara probleme. Daca ai timp vezi ca la subiectul concursuri sunt creo 4-5 poate mai muktecu regulile astea si s-au tot discutat detaliile. Ele sunt sa ne ajute, nu sa ne incurce, eu una fara niste reguli stricte o iau pe aratura!:))

adinico 18 feb 2019 13:09:05

Re: Concursul meu
 
da Fluturas inteleg, regulile sunt reguli, inteleg si treba cu mersul pe jos si nu e rau din treaba asta ar tb sa cres minutele de ex ptr spate si bici si m-ar avantaja, meniurile le voi pune pe site ca e cel mai corect si in rest sper sa fi inteles regulile inclusiv carbo-ul meu sa fie 1/sapt dulce.... ma straduiesc sa fiu cu meniuri conforme.

eu ma alatur, cu kg in raport, ptr ca de masurat nu m-am masurat abea dimineata tarziuu am citit initiativa ta ..

da gata :-* io vin cu voi>:D<
sa ne fie bine zic >:D<

butterfly30 18 feb 2019 13:13:37

Re: Concursul meu
 
Ce bineeeee suntem 4 deja!! Spervsa ne ajute! :-*

butterfly30 18 feb 2019 13:16:53

Re: Concursul meu
 
Am uitat o regula: se permite sa gustam mancare neconforma cand gatim pt familie, atata timp cat gustam, nu mancam. Eu de ex am pus acum un sacher la cuptor si am gustat putin compozitia sa vad daca e suficient de aromata. Din nou, nu e o regula de folisit ca scuza ca sa gustam din orice, e gandita ca sa nundam peste cap mesele familiei.

LOREDANA99 18 feb 2019 16:07:00

Re: Concursul meu
 
O sa trec kg - 67.9 dimineata.
Am inceput prost - voi considera masa de dimineata cheat meal-ul.
Meniu luni: 2 pct
Cafea cu miere
1 felie pizza + corn
Ciorba de perisoare
Salata verde cu ton

Revin cu raportul la sport.

Laura 18 feb 2019 18:59:20

Re: Concursul meu
 
Fluturas cred ca vin și eu în concurs. Asa ma apuc și eu de sport, deocamdată doar mers pe jos am în palmares. Eu țin în continuare keto și am cam 2 mese pe zi, câteodată 3, dar rar, dar am peste 1400 cal zilnic. Eu raportez greutatea de dimineață 65.5 kg.

butterfly30 19 feb 2019 08:20:30

Re: Concursul meu
 
Buna dimineata.
Luni
3 carnati la borcan , o punga legume chinezesti cu sos de soia fara zahar
Compot de mere, migdale multe, banana
Omleta cu cascaval, compot de mere, o conserva peste afumat si 3 felii paine integrala
Vita si rata la grill
Clementine f multe

Toretic tot ce a fost dupa omleta in era in program, sportul era. Dar sotul meu a ajuns acasa devreme si am facut vita si raramedium rare (mancarea lui preferata) si am oapat si eu un pic, si cat am vazut un film el a nancat tort sacher+frisca si tort Esterhazy iar eu...clementine. cum obiectivul meu pe prima saptamana e doar sa ma ton departe de porcarii si sa ma reobisnuiesc cu mancarea sanatoasa, ma declar multumita. azi clar sport si incerc sa ma rezum la 3 mese copioase. :)

Laura 19 feb 2019 10:11:48

Re: Concursul meu
 
Meniu luni 18 feb
O cafea cu ulei de cocos, broccoli cu aripioare la gratar și sos de smântână cu usturoi și a doua masa oua umplute cu ficat de pui și carnat de casa la borcan si castravete verde și un pumn de migdale.
Sport nu.

adinico 19 feb 2019 10:46:38

Re: Concursul meu
 
buna fete!
meniu ok detaliat in meniuri, zi de vitamine, am pascut frumos si bine, exceptie degustarea unei linguri de coliva (de bogdaproste);
sport 30 min ex spate, pe langa returul spre casa de 6 km dar care stiu ca nu se puncteaza e bonus ptr mine:)
spor >:D<

lidiuta 19 feb 2019 10:56:31

Re: Concursul meu
 
Adriana, vezi ca nu putem citi meniurile tale, apare un text care spune ca sunt confidentiale.:)

adinico 19 feb 2019 11:15:41

Re: Concursul meu
 
Fluturas cum imi recomanzi sa fac sa fie ok, ca noroc ca mi-a zis Lidi ca nu se vad meniurile, nu stiu de ce :( ...ce fac le postez asa in jurnal aici
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 13:30
Pomelo, 150g - 57 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 1.5 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Smochine deshidratate, Nutco, 120g - 334 calorii, 4 proteine, 1.1 grasimi, - colesterol, 68.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 13:32
Kiwi, 250g - 153 calorii, 2.8 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 36.8 carbohidrati, 7.5 fibre, 0 sodiu, 22.5 zaharuri
Coliva, reteta traditionala, 50g - 139 calorii, 3.2 proteine, 8.3 grasimi, 0 colesterol, 14.7 carbohidrati, 2.8 fibre, 1.2 sodiu, 3.7 zaharuri

Prânz, ora 15:07
Seminte de floarea soarelui (miez), uscate, 20g - 117 calorii, 4.2 proteine, 10.3 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 1.7 fibre, 1.8 sodiu, 0.5 zaharuri
Salata verde cu rosii si castraveti, 300g - 234 calorii, 2.7 proteine, 21.3 grasimi, - colesterol, 9.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Avocado, 100g - 160 calorii, 2 proteine, 14.7 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 6.7 fibre, 0 sodiu, 0.7 zaharuri

Cina, ora 19:09
Avocado, 100g - 160 calorii, 2 proteine, 14.7 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 6.7 fibre, 0 sodiu, 0.7 zaharuri
Salata verde cu rosii si castraveti, 150g - 117 calorii, 1.4 proteine, 10.7 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Andive, 70g - 16 calorii, 1.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 2.8 fibre, 31.5 sodiu, 0.5 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1487 calorii, (mic)24.7 proteine, (mult)82.6 grasimi, 0 colesterol, 173.5 carbohidrati, 29.7 fibre, 34.5 sodiu, 28.6 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 60min - 177 calorii
Gimnastica, 30min - 166 calorii
Metabolism bazal - 1433 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1776 calorii

butterfly30 19 feb 2019 12:19:12

Re: Concursul meu
 
E ok si asa, cum iti e tie mai comod, chiar nu conteaza! ;)

LOREDANA99 19 feb 2019 17:36:59

Re: Concursul meu
 
Azi meniu de -2 puncte. Fara sport, ca e prima zi de menstra si's varza. Recuperez spre sfarsitul saptamanii. Sper sa revin la low carb de maine, ca asa frumos mi s-a tras burta, desi la cantar mare lucru nu se vede.

niculina04 19 feb 2019 19:46:53

Re: Concursul meu
 
Salutare fetelor>:D<
Ma primiți și pe mine?
Azi de dimi am avut 90,1 kg.

Ne auzim mâine cu meniul de azi sper sa reușesc sa termin ok seara :-s

niculina04 19 feb 2019 21:50:04

Re: Concursul meu
 
Sa nu uit ce am mâncat scriu acum.
Pranz:fasole verde, salata, ciuperci trase la tigaie și 100 g carne.
Gustare 1 cana de lapte cu cacao și miere,un iaurt.

Cina: un bol de supa crema, guacamole pus pe morcov, carne și carnat de la untura încălzite în apa, o felie de wasa, o gura de paine și o linguriță de miere cu nuca.

Nu știu cum aveți voi cârnați aia de la borcan:-/ dacă nu i acceptata carnita mea cu carnatul sa _mi spuneți ;)

niculina04 19 feb 2019 22:09:01

Re: Concursul meu
 
Sport 35 min cardio, 25 min brate și spate cu greutăți.

butterfly30 20 feb 2019 09:03:18

Re: Concursul meu
 
Azi. 62.5. Mai mult decat on prima zi. :(

Md:vita la SC cu varza murata
G: fructe muuuuulte
P: aripioare picante la gratar, varza murata
C: bors de cocoș, smantana, paine integrala, ciocoltata neagra

Sport: 60 min bicicletă

Laura 20 feb 2019 09:33:52

Re: Concursul meu
 
Meniu marți 19 feb
Cafea cu ulei de cocos, broccoli cu aripioare la gratar.
Un pumn de migdale, 3 pătrățele de cioco 80%
Carne de pui trasa la tigaie în untura cu castravete verde.
Sport 0.

Fluturas e dezamăgitor cantarul, dar nu e neapărat sa reflecte realitatea.
Și eu ma așteptăm la rezultate mai frumoase pana acum, dar nu am ce face decât sa continui.
Duminica am un eveniment în familie unde se va servi pizza și prăjituri, și chiar nu știu cum fac, nu vreau deloc sa trișez și sa ma țin în loc o săptămână sau mai mult, și nici nu știu cum sa fac sa nu vadă toți ca eu nu mănânc deloc>:)

ladyamneth 20 feb 2019 10:22:39

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1443510)
Azi. 62.5. Mai mult decat on prima zi. :(

Md:vita la SC cu varza murata
G: fructe muuuuulte
P: aripioare picante la gratar, varza murata
C: bors de cocoș, smantana, paine integrala, ciocoltata neagra

Sport: 60 min bicicletă

nu e posibil sa fie de la varza murata? ai retinut apa?

in alta ordine de idei, mult succes tuturor! >:D<

adinico 20 feb 2019 10:50:26

Re: Concursul meu
 
ce situatie Laura draga ....sa vedem ce zice Fluturas ...poate la situatii de genul acesta se da o derogare ( 1/luna ) ori manaci si minusul din meniu trebuie sa il compensezi si sa cresti numarul de de minute de miscare ca altfel parca te si vad cu niste grisine de morcov dupa tine ;;)>:D<

meniu ieri :
md- smochine
md-pomelo
p-omleta 2 oua+ ardei copt de moa' +1 felie paine graham
c- salata verde+castravete +1 ou fiert +5 curmale deshidratate

sport 0

Zoe 20 feb 2019 11:23:24

Re: Concursul meu
 
subscriu: vezi cu varza aia, că reţii apă
>:D<

butterfly30 20 feb 2019 15:39:04

Re: Concursul meu
 
Si eu zic ca e de la varza, ca am mancat multa. De fapt, vreo doua zile am vomitat continuu si m-am deshidratst, cantarul de luni a venit pe acest fond. Si acum cred ca ca imi revin, mai degraba asta e greutatea reala..

Laura, nu cred ca vb de concurs, ca aici ai cheatmeal. Problema ta banuiesc ca e keto, pt care abia dupa minim 3 saptamani de la instalarea cetozei poti face o incarcare carbo, in momentul asta te trage mult in jis. Sfatul meu e sa faci un platou de praji keto sa-l duci la masa si sa mananci din el. Macar lowcarb daca nu keto..

LOREDANA99 20 feb 2019 16:03:12

Re: Concursul meu
 
Pana acum sunt pe 0, 0 sport, 0 la meniuri, 0 la cantar, ca dimineata aveam tot 67.9 :))

Laura 20 feb 2019 20:41:06

Re: Concursul meu
 
Da, chiar nu as vrea acum sa stric ce am reușit. E o idee buna cu prajitura permisa în keto, cred ca o sa îmi fac o negresa.
Meniu de azi miercuri 20 feb
Cafea cu ulei de cocos, ciorba de pui cu legume și smântână, carnat de casa
Carne de pui la tigaie cu ardei copt și ulei de măsline și o bucata de carnat.
În seara asta o mana de nuci și 2 cuburi de cioco 80%.

niculina04 20 feb 2019 20:47:06

Re: Concursul meu
 
Meniu :
Pranz:un bol de supa crema, Paște integrale cu sos de brânză, salata, juma felie wasa

Gustare 1 linguriță miere cu nuca

Cina :un bol de supa, Paște integrale cu un pic de sos și ton amestecat cu sfecla roșie și lămâie, 2 felii de pâine integrala, salata de sfecla, 4 bucatele de mozarela, 2 linguri ulei de măsline și 1 linguriță de miere cu nuca.

Sport 26 min pilâtes.

LOREDANA99 21 feb 2019 08:00:57

Re: Concursul meu
 
Ieri meniu de 0 puncte. Dar am redus carbohidratii.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:42:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO