forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre Post (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=194)
-   -   Postul de Craciun (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10597)

miranda75 17 nov 2011 23:09:05

Re: Postul de Craciun
 
fetele care tin Post, va astept aici cu noi propuneri de retete de.....Post>:D<>:D<>:D<

Slabuta 17 nov 2011 23:12:42

Re: Postul de Craciun
 
Fetelor va dau un pont. :)
Intrati aici: Căutare alimente - Calculator calorii - Slabute.ro si setati urmatorii parametri:

1. Categorie : Mancaruri
2. Parametri bifat POST

Apasati butonul cautare si va asteapta o oaza de retete de post. :)

ps: mai sunt si alti parametri... asta in cazul in care vreti retete cu mai putini carbo sau mai multi....

miranda75 17 nov 2011 23:16:38

Re: Postul de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 848290)
Fetelor va dau un pont. :)
Intrati aici: Căutare alimente - Calculator calorii - Slabute.ro si setati urmatorii parametri:

1. Categorie : Mancaruri
2. Parametri bifat POST

Apasati butonul cautare si va asteapta o oaza de retete de post. :)

ps: mai sunt si alti parametri... asta in cazul in care vreti retete cu mai putini carbo sau mai multi....

Slabuta, pupici, iti multumesc, ma temeam ca dupa acest post m-as fi ales cu cateva kg in plus.....:):):)

miranda75 17 nov 2011 23:49:48

Re: Postul de Craciun
 
va pupicesc si sa urmam indrumarile Slabutei...mai vb, da?>:D<>:D<>:D<

AnDrAdAxl 18 nov 2011 14:22:15

Re: Postul de Craciun
 
Buna fetele!Am venit sa va dau si eu niste idei pentru ca si eu incerc sa mananc vegan pana la Craciun.:)
Am inceput de luni si am mancat asa:supa crema de linte,salata orientala de post,bors de sfecla,cereale integrale cu lapte de cocos:x,naut crocant si cartofi la cuptor cu salata verde.Deja s-au dus 500 grame si ma simt foarte bine:D!De azi am reinceput sa fac miscare putin si o sa fac pe zi ce trece putin mai mult;)!
Va pup si sa fiti cumintele!

rodica2010 18 nov 2011 14:48:45

Re: Post=dieta?
 
[QUOTE=sonia;847431]Suna foarte bine pasta de linte.... Cum ai facut-o?
Eu ma mai gandeam pe zilele viitoare la: salata de vinete (evenual cu o lingurita de maio vegetala), salate de cruditati cu tofu si masline (as vrea sa incerc sa mananc cat mai multe legume crude, negatite), supe creme - pentru cina, varza cu soia, peste cu legume mexicane (pt cand e voie), falafel cu piure...; pentru micul dejun: smoothies de tot felul (cu banane, fructe de padure, piersici etc + apa sau lapte de soia... ies foooarte bune:)



Maioneza vegetala nu este de post.Uita-te pe eticheta.;):-*Mai bine fa-ti tu acasa.>:D<

Sarita 18 nov 2011 18:07:08

Re: Postul de Craciun
 
Si eu am sa tin post anul acesta dar mi-e cam teama sa nu ma ingras..eu slabesc foarte usor daca mananc proteine de origine animala insa..nu imi plac deloc..asa ca nu are nici un rost sa tin o dieta proteica daca dupa ce o voi termina voi reveni la vechile mele obiceiuri alimentare (muuulte legume,fructe,cereale integrale) si astfel ma voi ingrasa.
Eu nu ma bag la retete ca nu ma prea pricep dar recomand fasolea fiarta (nu iahnia de fasole) deoarece este extrem de delicioasa , sanatoasa (eu o ador :x) si ne ofera proteinele necesare pentru aceasta perioada.
Recomand si oleaginoasele fie ele nuci,alune,seminte deoarece contin si ele ceva proteine si acizi grasi extrem de sanatosi .

justbelieve 18 nov 2011 19:03:41

Re: Postul de Craciun
 
Slabuta,multumim pt pont.

Eu am mancat in seara asta super caloric:">.Dar a fost buun.Niste turtite facute in tigaie,pe care le-am mancat cu zacusca,si altele cu zahar pudra.

miranda75 19 nov 2011 14:13:20

Re: Postul de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 848927)
Buna fetele!Am venit sa va dau si eu niste idei pentru ca si eu incerc sa mananc vegan pana la Craciun.:)
Am inceput de luni si am mancat asa:supa crema de linte,salata orientala de post,bors de sfecla,cereale integrale cu lapte de cocos:x,naut crocant si cartofi la cuptor cu salata verde.Deja s-au dus 500 grame si ma simt foarte bine:D!De azi am reinceput sa fac miscare putin si o sa fac pe zi ce trece putin mai mult;)!
Va pup si sa fiti cumintele!

bun postul tau insotit de dieta
si eu af face o supa crema de legume, dar parac as incerca si de linte, nu am facut niciodata:)

AnDrAdAxl 19 nov 2011 15:58:05

Re: Postul de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 849882)
bun postul tau insotit de dieta
si eu af face o supa crema de legume, dar parac as incerca si de linte, nu am facut niciodata:)

Iti recomand cu caldura orice supa crema;)!
Tu ce ai mai mancat:D?


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:29:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO