forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Hipocalorica (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=343)
-   -   Dieta nutritionist (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3564)

A251 21 apr 2010 16:28:30

Dieta nutritionist
 
2 ataşament(e)
Buna,

Postez si eu o dieta data de nutritionist. Am vazut si rezultatele celui care a tinut-o: 26 kg in 3 luni. Persoana care a tinut-o a respectat strict ce scrie in dieta , nu a facut sport pentru ca job-ul si timpul nu i-au permis .
Dieta mi se pare interesanta dar si costisitoare. Ma gandesc inca daca ma apuc de ea sau nu. Retinerile mele pleaca de la faptul ca nu sunt foarte organizata si pentru acest tip de dieta trebuie sa ai totul cumparat si pregatit cu o zi inainte.
Ea este structurata pe :
Etapa 1 care a tinut doua saptamani (exista in sheet si o lista de cumparaturi/sapt) -un nr. mai mare de calorii
Etapa 2 -reducerea nr. de calorii -care se tine pana la atingerea greutatii dorite
Va anunt daca ma apuc de dieta si va tin la curent cu rezultatele :)

A251 22 apr 2010 09:44:36

Re: Dieta nutritionist
 
M-am hotarat , am inceput dieta de astazi...o sa va tin la curent daca sunteti interesate

Slabuta 22 apr 2010 10:26:16

Re: Dieta nutritionist
 
Mult succes si sa ne tii la curent cu evolutia ta :)

karmara 22 apr 2010 14:26:30

Re: Dieta nutritionist
 
Pare foarte ok dieta. :)
Sa ne spui ce rezultate ai si daca ti se face foame. :)

A251 22 apr 2010 17:03:42

Re: Dieta nutritionist
 
Si mie mi s-a parut in regula mai ales ca este facuta de un nutritionist. Partea chinuitoare este ca meniul trebuie pregatit din timp , si trebuie sa ma car cu mancarea la birou...altfel risc sa ma arunc in vreun covrig

Slabuta 22 apr 2010 17:04:20

Re: Dieta nutritionist
 
Citat:

Anterior postat de jps2007 (Post 161475)
Si mie mi s-a parut in regula mai ales ca este facuta de un nutritionist. Partea chinuitoare este ca meniul trebuie pregatit din timp , si trebuie sa ma car cu mancarea la birou...altfel risc sa ma arunc in vreun covrig

Este creata de un nutritionist din Romania?

A251 23 apr 2010 07:43:29

Re: Dieta nutritionist
 
Da , cu toate ca si pe mine m-au surprins unitatile de masura gen "cana"...este modelul retelor/dietelor din alte tari.
Nu cunosc detalii legate de nutritionist si nici nu-mi permit sa-l intreb pe cel de la care am luat dieta foarte multe detalii .

Slabuta 23 apr 2010 14:18:36

Re: Dieta nutritionist
 
Citat:

Anterior postat de jps2007 (Post 162130)
Da , cu toate ca si pe mine m-au surprins unitatile de masura gen "cana"...este modelul retelor/dietelor din alte tari.
Nu cunosc detalii legate de nutritionist si nici nu-mi permit sa-l intreb pe cel de la care am luat dieta foarte multe detalii .

Mult succes in dieta, chiar sunt curioasa de rezultatele tale :)

kalenda 28 iun 2010 09:19:37

Re: Dieta nutritionist
 
Buna!

Nu ne-ai mai scris ce ai mai facut. Ai reusit sa tii dieta? :-*

adinusmail 26 aug 2010 10:52:46

Re: Dieta nutritionist
 
salut,
de azi o sa ma apuc si eu de aceasta dieta.
e exact ceea ce cautam - o dieta gandita de cineva care stie ce face si nu o slabire brusca in cateva saptamani.
dieta e de fapt un stil de viata - cred ca poti sa o ti asa permanent,nu?
nu te infometezi si nu iti strici sanatatea.
si totul sub 1500 calorii pe zi.
va tin la curent.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:45:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO