forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=360)
-   -   Rina 90"s (etaj VIII) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9687)

eliza david 25 iul 2011 14:44:17

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Fetelor, ce faceti? Vad ca e activitate nu gluma pe aci.
Din pacate eu voi renunta la aceasta dieta. Se pare ca nu e potrivita pt mine. Am aproape 50 de zile si n-am slabit deloc. Adevarul e ca am si trisat, dar macar acolo ceva trebuia sa se vada. Cred ca alimentele din aceasta dieta imi plac prea mult si poate de aceea nu slabesc... nu stiu. Voi ati avut rezultate uimitoare si va felicit inca o data pt asta. In sfarsit, eu ma intorc la South Beach. Cred ca e mai potrivita, poate daca am slabit o data cu ea, voi mai slabi si acum. Oricum sa stiti ca nu plec de tot. Adik tot aci o sa vin sa ma plang :)) Nu scapati de mine asa usor! Pana la urma ideea e aceeasi si nu tre sa tinem aceeasi dieta ca sa mancam corect :D Daca ma auziti ca am infulecat un tort, orice dieta as tine, tot gresit e :)) Va poop fetelor!>:D<

roxxialexx 25 iul 2011 14:54:25

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 735325)
o intrebarea
in ziua de proteine sa mananc pulpe de pui cu pastai?
multumesc

daca sunt pastai mici si verzi da, de orice alt gen, nu

roxxialexx 25 iul 2011 14:55:32

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 735334)
Roxi te rog sa mai explici o data care e faza cu pastaile, care sunt la amidon si care nu, ca si eu sunt in ceata :D>:D<

Pastaile verzi mici, se pot consuma in orice zi, restul doar la amidon

roxxialexx 25 iul 2011 14:56:54

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de norocoasa (Post 735382)
multumesc de incurajari !! de azi sunt iar la proteine, tzin si cu o prietena si ca sa poata incepe si ea...ne-am bagat de azi iar ... am mancat pepene galbe, si un mar, si la pranz salata de rosii cu cateva migdale, ca am uitat cele 2 oua fierte acasa !! ;)
si diseara cred ca bag o pulpitza ceva...

draguta, indiferent daca ai uitat trebuia sa papi o proteina la pranz!!! nu se sare in nici un caz.

roxxialexx 25 iul 2011 14:58:23

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 735470)
Fetelor, ce faceti? Vad ca e activitate nu gluma pe aci.
Din pacate eu voi renunta la aceasta dieta. Se pare ca nu e potrivita pt mine. Am aproape 50 de zile si n-am slabit deloc. Adevarul e ca am si trisat, dar macar acolo ceva trebuia sa se vada. Cred ca alimentele din aceasta dieta imi plac prea mult si poate de aceea nu slabesc... nu stiu. Voi ati avut rezultate uimitoare si va felicit inca o data pt asta. In sfarsit, eu ma intorc la South Beach. Cred ca e mai potrivita, poate daca am slabit o data cu ea, voi mai slabi si acum. Oricum sa stiti ca nu plec de tot. Adik tot aci o sa vin sa ma plang :)) Nu scapati de mine asa usor! Pana la urma ideea e aceeasi si nu tre sa tinem aceeasi dieta ca sa mancam corect :D Daca ma auziti ca am infulecat un tort, orice dieta as tine, tot gresit e :)) Va poop fetelor!>:D<

Nah, mie se pare cam ciudat ca nu ai dat jos nici un gram...dar acuma tu stii mai bine ce si cum ai tinut....
Bafta multa in continuare!
De cand ai inceput South Beach? Ca m--am uitat pe meniu, si nu e Rina-like deloc...te mai miri ca dieta nu a mers?

roxxialexx 25 iul 2011 15:00:16

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 735325)
o intrebarea
in ziua de proteine sa mananc pulpe de pui cu pastai?
multumesc

draguta, tu azi la ce zi esti? vad meniul pe data de 25.07.2011, ce cauta Porumbul fiert traditional la tine in meniu?

calexandra 25 iul 2011 15:01:26

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de roxxialexx (Post 735483)

daca sunt pastai mici si verzi da, de orice alt gen, nu

Multumesc:-*>:D<

roxxialexx 25 iul 2011 15:03:31

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 735497)
Multumesc:-*>:D<

Nu ai pentru ce. Oricum mie mi se pare o controversa foarte ciudata si ca sa nu gresesc eu una consider pastaile de orice fel la amidon....ca sa nu imi bat capul

roxxialexx 25 iul 2011 15:06:11

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 735497)
Multumesc:-*>:D<


Nush daca ai zis ceva pana acum pe site, insa esti sigura ca ai inteles dieta Rina? Vad biscuiti ca gustare 1 si popcorn ca gustare 3 (?????) papati in ziua de amidon....Alta zi de amidon vad ca a porumb fiert gustare 3.....
La proteine vad la pranz cas de oaie papat apoi cu supa limpede de pui....
Micul dejun e cam gresit, doar fresh de portocale/gref...se papa ceva solid la MD ca sa tina de foame si sa digere zaharul din fructe sa ai energie toata ziua

eliza david 25 iul 2011 15:10:53

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de roxxialexx (Post 735493)

Nah, mie se pare cam ciudat ca nu ai dat jos nici un gram...dar acuma tu stii mai bine ce si cum ai tinut....
Bafta multa in continuare!
De cand ai inceput South Beach? Ca m--am uitat pe meniu, si nu e Rina-like deloc...te mai miri ca dieta nu a mers?

Pai in ultimele zile n-am mai facut nimic legat de rina. La meniu ma refer. Tocmai pt ca incepeam bine si terminam foarte prost. Am si zis ca nu am tinut cum trebuia, de aceea zic ca poate nu e potrivita pt mine. Parca eram apucata, mereu imi era o pofta de muream, de altceva decat ce trebuia eu sa mananc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:39:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO