forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Cafeneaua Slabute, Part I (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1442)

DrIulia2010 16 mar 2012 15:33:21

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 983840)
Propun eu:
Este bine sa nu mai mancam carne?:-/De cateva zile am o greata cand ma gandesc la carnea de pui...ma gandeam ca poate fi un semn si sa renunt la ea :(


Daca este bine sau nu sa renunti la carne vei stii, sau mai corect spus organismul tau va stii,va resimti efectele dupa o perioada fara carne.

Proteinele sunt foarte importante ,ba chiar indispensabile organismului nostru,iar carnea si pestele sunt principala sursa de proteina animala,binieinteles exista si cea vegetala dar acestea din urma sunt sarace sau nu au in compozitie aminoacizii esentiali de care avem nevoie.

Ramane la alegerea fiecaruia sa decida daca renunta sau nu la carne.

laurra 16 mar 2012 15:39:07

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 983870)



Daca este bine sau nu sa renunti la carne vei stii, sau mai corect spus organismul tau va stii,va resimti efectele dupa o perioada fara carne.

Proteinele sunt foarte importante ,ba chiar indispensabile organismului nostru,iar carnea si pestele sunt principala sursa de proteina animala,binieinteles exista si cea vegetala dar acestea din urma sunt sarace sau nu au in compozitie aminoacizii esentiali de care avem nevoie.

Ramane la alegerea fiecaruia sa decida daca renunta sau nu la carne.

Iulia am zis sa renunt doar la carnea de pui ,porc...etc dar nu si la peste.
Daca ne gandim bine calugarii din manastiri nu consuma carne ci doar peste....:)

DrIulia2010 16 mar 2012 15:43:07

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 983877)
Iulia am zis sa renunt doar la carnea de pui ,porc...etc dar nu si la peste.
Daca ne gandim bine calugarii din manastiri nu consuma carne ci doar peste....:)

Laura,eu nu incerc sa influentez pe nimeni,prezentam la general.

Nici eu nu mananc carne de pui si de porc de foarte multi ani,prefer carnea de curcan si pestele
.

laurra 16 mar 2012 15:48:34

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 983884)


Laura,eu nu incerc sa influentez pe nimeni,prezentam la general.

Nici eu nu mananc carne de pui si de porc de foarte multi ani,prefer carnea de curcan si pestele
.

Tind sa cred ca atunci cand ai o alimentatie cat de cat sanatoasa de mai mult timp organismul iti arata singur ce e bun si ce e rau pt el;;)

DrIulia2010 16 mar 2012 15:51:23

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 983896)
Tind sa cred ca atunci cand ai o alimentatie cat de cat sanatoasa de mai mult timp organismul iti arata singur ce e bun si ce e rau pt el;;)



Da Laura asa e,tocmai de aceea ti-am spus in mesajul anterior ca raspunsul la intrebarea ta o sa-l primesti de la propriul organism.:)

laurra 16 mar 2012 15:59:16

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 983901)



Da Laura asa e,tocmai de aceea ti-am spus in mesajul anterior ca raspunsul la intrebarea ta o sa-l primesti de la propriul organism.:)

multumesc Iulia pt raspunsuri .Esti o persoana deschisa, a trecut mult pana sa-mi fac curaj sa vorbesc cu tine:">

DrIulia2010 16 mar 2012 16:29:53

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 983909)
multumesc Iulia pt raspunsuri .Esti o persoana deschisa, a trecut mult pana sa-mi fac curaj sa vorbesc cu tine:">


Asa "faima rea"am capatat pe forum de nu aveai curaj?;):)

Oricand ai intrebari,ai nevoie de sfaturi stii unde ma gasesti.

roxy04 08 iun 2012 07:32:17

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
buna fetelor am intrat si eu aici asa matinala sa fiu prima care va ofera o cafeluta un ceai orice doriti...
sa aveti pofta la cafeluta :-*:-*:-*

Slabuta 28 iun 2012 08:17:12

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Neata fetelor :-*

Sa aveti o zi frumoasa si cu mai putin soare :D

Las un citat care mi-a placut foarte mult:

"Izvorul cel mai direct al fericirii este o fire vesela; aceasta calitate isi gaseste numaidecat rasplata in ea insasi." Arthur Schopenhauer

ps: Ati luat micul dejun? :)
Eu tocmai mi-am terminat ceasca cu orz, zahar brut si putin lapte :x


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:43:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO