forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Diana D 24 aug 2013 15:49:50

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1291876)
nah hai ca aseara am ajuns la spital. am avut 7 contractii intr.o ora plus ce dureri de uter pe care nu le.am mai avut. bebe are 1800+- 200grame.;)colul s.a scurtat dar e închis slava dnului.dar de aia trebuie tinute sub control.stau pana luni si s-ar putea ca inca 2-3 zile apoi. sunt linistita,chiar nu sunt stresata, am primit si injectile de maturare a plamanulor lui bebe, contractii sunt dar rare, conditiile din spital is super deci nah. trece cumva


Dorutza o sa fie bine o sa vezi!
Stai cumintica acolo la spital !E bine ca colul este inchis si sigura asa va fi pana la termen.>:D<:-*

Diana D 24 aug 2013 15:51:55

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1291786)
Neata.
Am intrat sa va urez un weekend minunat.

Eu am intray zilnic sa va citesc dar nu am mai apucat sa scriu.Carina a facur duminica rosu inn gat,chiar in ziua in care urma sa ne vedem cu Diana,Carla si taticul lui Carla.:(

Eu am avut o saptamana groaznic de aglomerata si sunt cu oboseala la cote maxime.Iar azi trebuie sa mergem si la o nunta, e o obligatie si nu am stare deloc de mers la nunta.

Revin mai tarziu.

Off Mira si mie mi-a parut f rau ca nu ne-am vazut dar mai venim noi la Brasov :)
Carina sa fie bine >:D<
Pune de un dans la nunta sa te mai destinzi :))

Diana D 24 aug 2013 15:52:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Eu sunt pro epilat inghinal, de a 16 ani ma tot fac si s-a rarit asa mult , ma mai doare dar doar knd sunt fara chef de epilat :)

Antonis 24 aug 2013 16:15:22

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1291926)
Eu sunt pro epilat inghinal, de a 16 ani ma tot fac si s-a rarit asa mult , ma mai doare dar doar knd sunt fara chef de epilat :)

fetele si eu sunt pro epilat inghinal ...nu m-am facut niciodata cu lama...insa ce va intreb eu este: daca voi v-ati epilat cu ceara in timpul sarcinii...eu pana acum da...insa nu stiu ce sa fac de acum incolo...

Diana D 24 aug 2013 16:38:38

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1291935)
fetele si eu sunt pro epilat inghinal ...nu m-am facut niciodata cu lama...insa ce va intreb eu este: daca voi v-ati epilat cu ceara in timpul sarcinii...eu pana acum da...insa nu stiu ce sa fac de acum incolo...

Iubita eu m-am epilat si pe timpul sarcinii, ultima oara inainte cu 2-3 sapt inainte sa
nasc.

MIRUTZA 24 aug 2013 16:51:07

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1291876)
nah hai ca aseara am ajuns la spital. am avut 7 contractii intr.o ora plus ce dureri de uter pe care nu le.am mai avut. bebe are 1800+- 200grame.;)colul s.a scurtat dar e închis slava dnului.dar de aia trebuie tinute sub control.stau pana luni si s-ar putea ca inca 2-3 zile apoi. sunt linistita,chiar nu sunt stresata, am primit si injectile de maturare a plamanulor lui bebe, contractii sunt dar rare, conditiile din spital is super deci nah. trece cumva

Dorutza suntem cu gandul la tineSa fi cuminte ca sa creasca bebe mare

Antonis 24 aug 2013 16:52:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 1291937)
Iubita eu m-am epilat si pe timpul sarcinii, ultima oara inainte cu 2-3 sapt inainte sa
nasc.

ok...mersi frumos...

Dorutza ai grija de voi!

MIRUTZA 24 aug 2013 16:53:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Diana sunt mai bine un picut.O sa incerc sa dansez, poate ies din starea asta.La 7 merg la nunta , la noi ploua torential,tuna,fulgera.

VAmedeea 24 aug 2013 17:21:02

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Dora, o sa fie bine!:-*

Mira, distractie placuta! Cheful vine mancand.... asa ca acolo, la petrecere, cu muzica si atmosfera, vei uita de oboseala si stres. Sanatate multa Carinei!:-*

rainbow 24 aug 2013 17:23:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1291935)
fetele si eu sunt pro epilat inghinal ...nu m-am facut niciodata cu lama...insa ce va intreb eu este: daca voi v-ati epilat cu ceara in timpul sarcinii...eu pana acum da...insa nu stiu ce sa fac de acum incolo...

si eu m-am epilat cu ceara pe tot parcursul sarcinii..si cum am mai zis,de abia astept sa am acceptul dr sa ma pot epila din nou cu ceara,cu lama e groaznic

Dorutza,sanatate multa!>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:23:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO