forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Prapadeala 24 aug 2013 19:31:25

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Doruta, suntem cu gandul la tine! >:D<>:D<

Noi avem gaze si plangem ca ne doare burtica

Ame, patutul e ok pana acum. Sebastian e cuminte, doar ca acum ne doare burtica. Eu ma fac de multi ani cu ceara, dar inghinal nu ma pot obisnui. In rest nu am nicio problema, nici nu simt cand ma face

redeeadoo 24 aug 2013 21:00:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna mamicutelor,

Nu ne-am mai auzit de ceva vreme, am fost la bunica mea la Targu Neamt unde ne-a prins foarte bine, racoare fata de Bucuresti, stat in aer liber, multe, multe flori pe care bebe se pare ca le adora, le-ar lua pe toate in brate, sau mai bine zis le-ar baga in gurita. Adora se intoarca pe burtica si este asa de satisfacut de reusita lui ;), ii place sa gangure, daca ne vede vorbind strange si el gurita, ca si cum ar vrea sa vorbeasca si el, perioada cea mai placuta este dimineata la trezire cand are el chef de vorba si de joaca.
:Dacum am plecat pentru concediul sotului la socri, undeva aproape de Ploiesti, dar tot la curte, in aer liber.
Mi-a fost tare dor de voi mamicutelor, v-am mai citit printre picaturi, dar tot nu prea sunt la zi cu ce s-a mai intamplat, felicitari Mihaela pentru bebelus si Dorutza ai grija de burticuta ta>:D<;), sper sa reusesc sa va recuperez pe parcurs
va pup pe toate si va imbratisez
p.s avem si cateva poze cu bebe actualizate ș):P>:D<

simonet 25 aug 2013 03:07:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dragelor
Mihaela, eu ii dau Infacol pt durerile de burtica, si functioneaza. Tu ii dai ceva?

Prapadeala 25 aug 2013 09:16:09

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1292112)
Buna dragelor
Mihaela, eu ii dau Infacol pt durerile de burtica, si functioneaza. Tu ii dai ceva?

Am inceput cu Bonisan. Azi de dimineata am dormit pe pieptul meu si dupa aia pe al lui tati sa mai prind si eu putin somn

MIRUTZA 25 aug 2013 10:56:44

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata,
A trecut si nunta:D, a fost ok, am dansat vreo 3 melodii;;)
A fost aiurea ca nu cunosteam decat cateva persoane si in rest erau numa lume noua.Am rezistat pana la4:30 si dupa tort am plecat acasa:)

Lumea deja faceau pronosticuri ca nu va dura casnicia si ca ea va fi cocosul in familie:))

Diana D 25 aug 2013 11:59:07

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1292173)
Neata,
A trecut si nunta:D, a fost ok, am dansat vreo 3 melodii;;)
A fost aiurea ca nu cunosteam decat cateva persoane si in rest erau numa lume noua.Am rezistat pana la4:30 si dupa tort am plecat acasa:)

Lumea deja faceau pronosticuri ca nu va dura casnicia si ca ea va fi cocosul in familie:))

Ce tare Mira..:)):)):))
Ma bucur ca ai rezistat eroic!
Eu sunt in a -3-a si ultima zi a perioadei de atac, pana acum am dat 1 kg :) se misca bine chiar sunt incantata.
Iar de maine intru la croaziera, in care voi avea doar 2 zile pe saptamana de PP.

Diana D 25 aug 2013 12:55:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Am inceput sa schimb meniul Carlei acum ca e o domnisoara de 1 an si 1 luna :)
Zilele astea a mancat asa: piure cu unt si lapte cu carnita de vita, mamaliga cu branzica si iaurt .Azi a papat pilaf cu ceapa, morcovi, ciuperci si carnita.
Toate pana acum au avut succes :) E o mancacioasa .Cand am fost la munte cersea tot din farfuriile noastre si o pacaleam cu painica buan de cartofi.

Prapadeala 25 aug 2013 13:28:28

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Diana, ma bucur ca iti merge bine cu dieta. Tu cu cate kg ai ramas dupa nastere? Ca vad ca acum esti foarte bine

Diana D 25 aug 2013 13:46:25

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1292242)
Diana, ma bucur ca iti merge bine cu dieta. Tu cu cate kg ai ramas dupa nastere? Ca vad ca acum esti foarte bine

Iubita sa iti traiasca printu si sa fie sanatos!
Eu in sarcina am luat 30 de kg, dupa 10 zile de la nastere am dat 10-12 kg, apoi am mai dat cateva kg asa incet incet astfel incat la 1 an de la nastere am scapat de 25 de kg dar f greu si cu multe stagnari.
Cand am inceput acum Dukan aveam 55 de kg si vreau sa ajung la 50-49 .

VentoFreddo 25 aug 2013 14:30:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
1 ataşament(e)
Buna,burtici si mamici>:D<
am gasit ceva pe net si m-am gandit sa postez aici la voi,poate va e de folos:)
O zi frumoasa tuturor!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:23:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO