forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

bobopuiu 03 oct 2011 16:13:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 807983)
costa 2 mil 12 sedinte. luni, miercuri, vineri de la 11.00-12.30.
atat, fara alte zile sau intervale orare.
si cand nu e criza conteaza banii;)

Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 808252)
deci m-am masurat!!!:((:((:((:((
sunt imensa: 106-103-120 !!!!!!x-(x-(x-(x-(

:))) te intrec..bust 108 cu tzate, 91 fara:)))-100-123

kika 03 oct 2011 16:21:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
ei, hai sa ne intrecem ...:(
120-110-123..v-am batut pe toate...:(( din pacate :((
las' ca mi-oi reveni eu ...sper...si ne vom reveni cu toate...

nicoleta100 03 oct 2011 16:31:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
eu zic sa incepem un program de miscare,usoara,si sa ne abtinem pe cat posibil de la dulce si vom scadea!!!:)

simonet 03 oct 2011 16:33:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 808221)
simona in ce zona e sala asta? primesc si copii de 3 luni? cate persoane se ocupa de copii?

primesc bebelusi de toate varstele ...
ideea e asa ... primele 20 min facem masaj si gimnastica bebelusilor, fiecare copilului ei ... dupa aceea fiecare aseaza copilul cat mai comod si incepem si faem aerobic ... daca un bebe plange il ia mami in brate, ii da sa pape etc, are grija de el, apoi iar aerobic, aerobicul poate fi facut si cu bebe in brate sau langa noi, spre ex abdomene cu bebe pe burtica, sau ex in picioare cu bebe in brate. apoi iar masaje si timp pt jucat cu bebe.
bebe va sta doar cu tine, in scaunul de masina langa tine sau unde consideri ca e ok pt el
se poate plati fiecare sedinta sparat ...

daca vrei ne intalnim la unirea miercuri si mergem impreuna
daca iti place rezolvam cumva sa iti fie mai usor.

kika 03 oct 2011 16:35:57

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 808299)
eu zic sa incepem un program de miscare,usoara,si sa ne abtinem pe cat posibil de la dulce si vom scadea!!!:)

da, ar fi un inceput bun....eu "omor" cate o ciocolata mare o data, singura! sau 2 amandine mari....sau, sau.....:(

nicoleta100 03 oct 2011 16:40:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de kika (Post 808313)
da, ar fi un inceput bun....eu "omor" cate o ciocolata mare o data, singura! sau 2 amandine mari....sau, sau.....:(

Eu nu prea cumpar dulciuri ,ca tot asa ,devorez tot ,si cand mananc cioco nu pot sa mananc una intreaga pt ca trebuie sa o impart cu sotul si el mare amator de dulce!

bobopuiu 03 oct 2011 16:52:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
daaaaaa cred ca toate avem problema dulcelui..am vz ca toate ce alaptam avem slabiciune la dulce..dar consumand calorii cu alaptatul..organismul cere dulce..si dulcele ne da energie:D
eu cum am renuntat pic la dulce...s a si vazut..dar acum iarasi cu botezu am balotat:)))
maine ma cantaresc sa actualizez tickerul

Fl0r3ntina 03 oct 2011 17:14:16

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 808304)
primesc bebelusi de toate varstele ...
ideea e asa ... primele 20 min facem masaj si gimnastica bebelusilor, fiecare copilului ei ... dupa aceea fiecare aseaza copilul cat mai comod si incepem si faem aerobic ... daca un bebe plange il ia mami in brate, ii da sa pape etc, are grija de el, apoi iar aerobic, aerobicul poate fi facut si cu bebe in brate sau langa noi, spre ex abdomene cu bebe pe burtica, sau ex in picioare cu bebe in brate. apoi iar masaje si timp pt jucat cu bebe.
bebe va sta doar cu tine, in scaunul de masina langa tine sau unde consideri ca e ok pt el
se poate plati fiecare sedinta sparat ...

daca vrei ne intalnim la unirea miercuri si mergem impreuna
daca iti place rezolvam cumva sa iti fie mai usor.

sambata are nasa botezul, si zilele astea tb sa fac curatenie, mancare, vin socrii la noi si o matusa de la alexandria k sa mearga la botez...
dar de sapt viitoare o sa fac tot posibilul sa merg..
au site?

bobopuiu 03 oct 2011 17:53:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 808378)
sambata are nasa botezul, si zilele astea tb sa fac curatenie, mancare, vin socrii la noi si o matusa de la alexandria k sa mearga la botez...
dar de sapt viitoare o sa fac tot posibilul sa merg..
au site?

nu poate sa publice site uri..dati va mes pe privat:)

nicoleta100 03 oct 2011 18:50:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 808344)
daaaaaa cred ca toate avem problema dulcelui..am vz ca toate ce alaptam avem slabiciune la dulce..dar consumand calorii cu alaptatul..organismul cere dulce..si dulcele ne da energie:D
eu cum am renuntat pic la dulce...s a si vazut..dar acum iarasi cu botezu am balotat:)))
maine ma cantaresc sa actualizez tickerul

sunt sigura ca vom slabi!!!:):)
asa cum am reusit dupa sarcina cu Robert ,pot si acum!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:55:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO