forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 04 oct 2011 09:18:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de kika (Post 808924)
ciuperci sote cu piept de pui la teflon :D

si eu am scos un piept de pui ,dar cred ca fac cu orez si legume ca nu am ciuperci!!!:)

nicoleta100 04 oct 2011 09:19:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 808939)
am reusit sa o readuc la viata pe maioneza mea iubita cu un galbenus fiert:d
yuppyyy!

super!!!!!;););)

nicoleta100 04 oct 2011 09:20:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 808948)
alt motiv de bucurie pt mine astazi este ca Raisa face 7 luni:d

Anca, ce mai faci, cum esti! poate te putem ajuta daca treci prin perioada nasoala. sigur a patit-o vre-una din noi!!
Mira tu? cum esti?

o zi buna va doresc, dragele mele!

LA MULTI ANI!!!
SA CRESTI MARE SI SANATOASA!!!
http://felicitari.ele.ro/felicitari/mari/mare3399.jpg

nicoleta100 04 oct 2011 09:23:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 808959)
Neatza mamici...

Azi dimi am dus pruncu la cresa ;;)...doamne ce emotii, dar si el si eu ne-am comportat f bine. Nimeni nu a plins, a fost ok, sa luat cu jucarii si eu am plecat. Pana acuma nu m-au sunat dar am emotii de cate ori suna telefonul :))
Cu unu la cresa ar trebui sa imi fie usor si sa ma apuc si eu de sport, dar nu promit de saptamina asta ca vreau sa imi pun casa cat de cat in ordine cat e el la gradi si sa i organizez dulapul de haine ca aseara parca dadeam cu stingu in dreptul nu stiam ce haine sa i dau.

Vad ca v-ati masurat, va dau si eu masurile mele care sunt mari ptr o pitica ca mine dar asta e , ne mobilizam si slabim.
bust:101 cm
talie:84cm desi e cam inviibila talia, am masurat cel mai ingust loc
burta:102cn
solduri:108 cm


nu gatesc azi, dar am cumparaturi de facut si ma apuc de casa sa o randuiesc :P

La multi ani Raisa sa cresti mare.

pupici :-*

SALUTARE!!!!
ce bine ca nu a plans!!!
stai linistita ,doar primele zile sunt mai grele ,pana se invata ,se acomodeaza ,stie ca mami merge dupa el ...etc!!!
pana la ce ora sta?:-/

nicoles23 04 oct 2011 09:29:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 808970)

SALUTARE!!!!
ce bine ca nu a plans!!!
stai linistita ,doar primele zile sunt mai grele ,pana se invata ,se acomodeaza ,stie ca mami merge dupa el ...etc!!!
pana la ce ora sta?:-/


nico planui sa il las zi intreaga de la inceput...asta dinc e mi-au povestit alte mame. Inte 4-5 normal pot sa merg sa il iau, dar daca e ok, ma duc si la 3 jumate dupa ce se trezeste.
Multe mamici mi-au zis ca i-au dus pe copii jumate de zi, a fost ok si cand sa il lase program lung au avut probleme. Asa mai bine se obijnuieste cu totul din prima.

:-*

nicoleta100 04 oct 2011 09:36:56

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 808984)
nico planui sa il las zi intreaga de la inceput...asta dinc e mi-au povestit alte mame. Inte 4-5 normal pot sa merg sa il iau, dar daca e ok, ma duc si la 3 jumate dupa ce se trezeste.
Multe mamici mi-au zis ca i-au dus pe copii jumate de zi, a fost ok si cand sa il lase program lung au avut probleme. Asa mai bine se obijnuieste cu totul din prima.

:-*

foarte bine faci !!!
lasa sa se obisnuiasca si cu somnul acolo!
iti da voie cu pampers ,nu?:-/

dorutza 04 oct 2011 10:20:20

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
fiu- meu a facut kk singur.. in a 7-a zi. :-o:-o:-o:-ocine ar fi crezut ca mai e posibil. eram pregatita deja cu supozitoru ca l-am vazut ca se chinuie si cand am deschis scutecu avea kk. am inchis napoi si l-am lasat sa faca linistit. primu iesit a fost putin mai tare restul normal.

ieri am fost la ziua verisoarei lui care face 2 ani... am stat de la 5 la 9. a dormit o ora si a papat de 3 ori.. asta ca sa-l tin cuminte. si intr-advar a fost cel mai cuminte...daca se comporta asa si la botez snt cea mai fericita :x

parca e tot ai cuminte.. doarme mai bine noaptea...:x o sa vad peste 3 zile daca de la medicament i se trage sau nu.. eu zic ca i-a trecut icteru. nu se mai vede nimic la ochisori. vom vedea la analize..

am papat rosie umpluta cu branzica cu marar... n-a avut nimic de la ea.. deci o sa pap rosie in continuare dar o sa scot miezu, samburii

nicoleta100 04 oct 2011 10:24:54

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 809044)
fiu- meu a facut kk singur.. in a 7-a zi. :-o:-o:-o:-ocine ar fi crezut ca mai e posibil. eram pregatita deja cu supozitoru ca l-am vazut ca se chinuie si cand am deschis scutecu avea kk. am inchis napoi si l-am lasat sa faca linistit. primu iesit a fost putin mai tare restul normal.

ieri am fost la ziua verisoarei lui care face 2 ani... am stat de la 5 la 9. a dormit o ora si a papat de 3 ori.. asta ca sa-l tin cuminte. si intr-advar a fost cel mai cuminte...daca se comporta asa si la botez snt cea mai fericita :x

parca e tot ai cuminte.. doarme mai bine noaptea...:x o sa vad peste 3 zile daca de la medicament i se trage sau nu.. eu zic ca i-a trecut icteru. nu se mai vede nimic la ochisori. vom vedea la analize..

am papat rosie umpluta cu branzica cu marar... n-a avut nimic de la ea.. deci o sa pap rosie in continuare dar o sa scot miezu, samburii

super!!!ce bine ca s-a eliberat micutul!!!#:-s#:-s#:-s
ce medicament ii dai?:-/

dorutza 04 oct 2011 10:30:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
oare e ok sa pap dovlecel, daca scot samburii?

nicoleta100 04 oct 2011 10:31:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 809056)
oare e ok sa pap dovlecel, daca scot samburii?

eu am mancat dovlacel pane cu tot cu samburi!!!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:11:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO