forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

simonet 08 mar 2012 15:14:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 973007)
Carina a papat azi banane pentru prima data ...i-am dat pireu de mar cu banane si i-a placut:x...a mancat 70 de grame...:)

Si raisa papa f bine banana insa s-a constipat de la ea (cand i-am dat banana simpla). Si mar papa f bine, eu ii faceam 1 mar, jumatate de para, jumatate de banana si e mandarine stoarse si papa tot imediat!

MIRUTZA 08 mar 2012 15:27:54

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 973019)
Oooo, s-a facut mare printesa!!!
Bravo!! Cum e, sta in picioare? Raisa isi dorea f mult sa stea in picioare, e nezdravana de mica:)

In fundulet sta cat de cat...dar cand se intinde dupa o jucarie ...cade:))
Iar in picioare ii place...dar nu o tinem mult in picioare...doar asa un pic..de amuzament:D

MIRUTZA 08 mar 2012 15:30:21

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 973033)
Si raisa papa f bine banana insa s-a constipat de la ea (cand i-am dat banana simpla). Si mar papa f bine, eu ii faceam 1 mar, jumatate de para, jumatate de banana si e mandarine stoarse si papa tot imediat!

Eu inca nu i-am dat mandarine sau portocale...am o retinere:D...un pitic pe creier:))...dar am planuri mari pentru cand face 6 luni...ii introduc cartof, carnita de pui si biscuiti :)...iar azi i-am dat banana;;)

Fl0r3ntina 08 mar 2012 16:34:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 973033)
Si raisa papa f bine banana insa s-a constipat de la ea (cand i-am dat banana simpla). Si mar papa f bine, eu ii faceam 1 mar, jumatate de para, jumatate de banana si e mandarine stoarse si papa tot imediat!

si eu ii fac lui mihaita 1 mar mediu+1 para+5 felii de banana+branza calcica+1 fursec(facut in casa..fara albus) si mananca tot dar in 2 reprize si suc de portocale

MIRUTZA 08 mar 2012 17:05:07

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Si para de unde o iei ? Din supermarket? Sau cauti de la tarani?

MIRUTZA 08 mar 2012 17:08:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Flori tu ai premergator? De la cat timp l-ai pus in el?
Cred ca ii voi lua si eu unul...acuma la 6 luni:D. Am vazut si din acelea mai smechere cu platforma textila...unde se poate odihni si balansa :P

Fl0r3ntina 08 mar 2012 18:26:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 973150)
Si para de unde o iei ? Din supermarket? Sau cauti de la tarani?

socramiu mi le cumpara...din piata.. sunt de import...dar sunt bune
am luat si eu din kaufland dar le-am aruncat...erau lemn

Fl0r3ntina 08 mar 2012 18:31:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 973154)
Flori tu ai premergator? De la cat timp l-ai pus in el?
Cred ca ii voi lua si eu unul...acuma la 6 luni:D. Am vazut si din acelea mai smechere cu platforma textila...unde se poate odihni si balansa :P

da..l-am primit de craciun de la soacramea are si jumper...si scaun de masa...
la inceput il puneam 5 min...acum sta mai mult..ii place sa se plimbe...are activitate...

fetelor cand se pune copilul la olita? trebuie sa ii achizitionez si eu una...

MIRUTZA 08 mar 2012 18:38:56

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 973245)
da..l-am primit de craciun de la soacramea are si jumper...si scaun de masa...
la inceput il puneam 5 min...acum sta mai mult..ii place sa se plimbe...are activitate...

fetelor cand se pune copilul la olita? trebuie sa ii achizitionez si eu una...

Eu i-am luat o super olita de cand eram gravida...e o olita care imita un Wc, are si suport de hartie igienica si buton de tras apa:)).Iar Cipri i-a luat cand aveam 14 saptamani de sarcina...scaun de masa...i-a placut lui ffff mult :x ( cel care apare in poze)

Azi i-am comandat premergator:D Il asteptam sa vina:)

Fl0r3ntina 08 mar 2012 18:43:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 973253)
Eu i-am luat o super olita de cand eram gravida...e o olita care imita un Wc, are si suport de hartie igienica si buton de tras apa:)).Iar Cipri i-a luat cand aveam 14 saptamani de sarcina...scaun de masa...i-a placut lui ffff mult :x ( cel care apare in poze)

Azi i-am comandat premergator:D Il asteptam sa vina:)

cati bani ati dat pe olita?
gaseti o poza pe net asemanatoare? sau fa-i o poza:))
eu am vazut in cora la 50 ron o olita ... avea un cap de cal cu manere...era interesanta


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:58:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO