forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

dorutza 17 mar 2012 17:30:16

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
doamne ce frumos e afra...
noi am stat cam vreo 4 ore afara azi..

dorutza 17 mar 2012 17:38:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
anca
am fiert 200 gr linte cu o ceapa si 2-3 catei usturoi.. dupa ce s-a fiert lintea se stoarce bine in maini..
am calit 2 cepe, 2 ardei rosii/gogosari in putin ulei+ condimente..
si toate la blender

sandural 17 mar 2012 18:00:38

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 983059)
O sa venim la tine in jurnal dar sa mai vi si tu pe aici>:D<

trec,trec:P

aleka008 17 mar 2012 18:17:50

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 985172)


I-AM FACUT CUNOSTIINTA cu biberonul demult.. si atunci trebuia sa-l prostesc ca nu-l vroia... atunci il prosteam ca-i dadeam tzitzi scoteam tzitzi si bagam repede biberonul cu ceai/ apa... ii dadeam mai demult si suc de portocale cu biberonul...tot asa ca il prosteam... numai ca acuma a crescut si nu mai merge cu prostitul :))

Atunci nu stiu ce sa zic, nu ii place, prefera originalul :D

meapasarica 17 mar 2012 18:18:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 985184)
anca
am fiert 200 gr linte cu o ceapa si 2-3 catei usturoi.. dupa ce s-a fiert lintea se stoarce bine in maini..
am calit 2 cepe, 2 ardei rosii/gogosari in putin ulei+ condimente..
si toate la blender

hhmmm, ardei nu mananc, dar poate ca merge si fara:)

sarumana de reteta:-*incerc maine

aleka008 17 mar 2012 18:19:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 985069)
Alekaa, Anca ma numesc :) dar pasarica imi spune al meu, cica ciripesc mereu prin casa :))
am si eu problemele mele personale cu somnul, dintotdeauna le-am avut

sotul are 2 serviciuri, lucreaza la unul si de noapte, deci, cam greu cu ajutatul si pt el

Sorry, nu stiam cum te numesti. :) Atunci e greu si pentru el, credeam ca e trantor :D Si eu am nevoie de somn, dar nu asa de rau, mai duc si nedormita.

simonet 17 mar 2012 21:44:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna dragelor, minunat a fost astazi afara, peste 20 de grade, am stat vre-o 3 ore la aer, apoi am fost la cumparaturi si apoi acasa:)
acum ma ia somnul, ca de la 5 si ceva tot in activitate am fost!
sa aveti o noapte buna si maine sa fie o zi tot asa frumoasa ca astazi:)

sandural 18 mar 2012 09:39:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 984516)
ce fac fetele?
doamne, nu reusesc sa-i dau sa bea cu biberonul nici cum...
nu stiu cum sa mai incerc.... azi am incercat - stand culcat i-am dat o gura de papa(cereale cu lapte) si apoi biberonul in gura (unul cu cereale cu lapte si unul cu apa). si tot asa. pana la urma l-a acceptat pe ala cu apa si a baut unpic da doar 10 ml...

buna doruta,incearca,fata,sa ii pui glicerina pe biberon,e dulce,e posibil sa mearga asa...si ii face si bine la gingii si la limbuta:P

MIRUTZA 18 mar 2012 11:13:25

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata fetele>:D<
La noi ieri au fost 13 grade, mai racoare decat la voi:) dar am stat si noi mlt pe afara, am fost la sora mea acasa la gratar si am stat afara de la 2 la 5:D.Pitica a fost cuminte,cuminte,cuminte:x nici nu ziceai ca am avut copil cu noi, a stat afara, apoi a papat 210 ml, apoi somnic si apoi a fost tare vesela...de vreo 2 Zile e tare binedispusa:D rade mereu,vorbeste mult si zambeste intruna:x

Azi se anunta multi,multi musafiri...speram sa fie fain...imediat vine o fetita cu 2 zile mai micuta decat Carina pe la noi...sper sa nu se lase cu plansete:)), apoi cel mai bun prieten a lui Cipri,apoi tatal meu cu sotia si dupa parintii lui Cipri...cred ca daca ziua era mai lunga, mai incapeau ceva musafiri:P...sper sa fie ok cu atatea vizite.

O duminica placuta!

MIRUTZA 18 mar 2012 21:53:22

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna seara.
Se vede ca avenit vremea buna, ca e slaba activitatea pe aici:-s
La noi azi a fost ok cu atatea persoane straine...cand a venit fetita ne-am plimbat cu carucioarele pe afara si a fost fain si soare:D...apoi am fost noi la tata acasa la gratar si a fost ok ( a fost destul de agitata si miorlaita)...iar acasa cand a venit baiatul a fost in largul ei.Deci per total a fost bine;;)

Sper sa intrati si voi sa mai povestim una alta...chiar daca e vreme frumoasa afara! Sper ca sunteti bine!:)

Noapte buna!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:49:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO