forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

simonet 03 apr 2012 14:06:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Nico, pe mine o febra musculara calumea ma tine si cate o saptamana, daca fac miscare sustinuta cam 3 zile, din propria experienta vorbesc, nu stiu cum e la tine in general.

nicoleta100 03 apr 2012 14:13:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1004929)
Nico, pe mine o febra musculara calumea ma tine si cate o saptamana, daca fac miscare sustinuta cam 3 zile, din propria experienta vorbesc, nu stiu cum e la tine in general.

si mie imi trece in vreo 3 zile daca fac miscare ,dar daca exagerez mai tare voi avea!:((

Fl0r3ntina 03 apr 2012 14:28:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
eu azi am fost la agentie si am despartit contractele..pt ca facusem un contract pt 4 pers...si ne-am achitat biletul..acum am bani daca nu mai sunt nasa=))))))))) poate plec si in Turcia..m-am pus pe strans bani!
Simo unde ai mai fost in afara?
e frumos in strainatate, e frumos sa vezi alte culturi, alte traditii...si de ce nu alte bucatarii...dar cand te intorci in tara primul lucru pe care il ceri e ciorba :))) eu nu as putea sa plec intr-o alta tara...asa cum e Bucurestiul asta poluat si aglomerat..si stai mult in trafic si te musca cateii pe strada...pt mine inseamna "acasa"...si eu imi doresc sa merg in eforie nord nu am mai fost de 5-6 ani..imi este dor pt ca acolo mergeam cu parintii si bunicii in vacanta...

nicoleta100 03 apr 2012 14:45:07

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 1004957)
eu azi am fost la agentie si am despartit contractele..pt ca facusem un contract pt 4 pers...si ne-am achitat biletul..acum am bani daca nu mai sunt nasa=))))))))) poate plec si in Turcia..m-am pus pe strans bani!
Simo unde ai mai fost in afara?
e frumos in strainatate, e frumos sa vezi alte culturi, alte traditii...si de ce nu alte bucatarii...dar cand te intorci in tara primul lucru pe care il ceri e ciorba :))) eu nu as putea sa plec intr-o alta tara...asa cum e Bucurestiul asta poluat si aglomerat..si stai mult in trafic si te musca cateii pe strada...pt mine inseamna "acasa"...si eu imi doresc sa merg in eforie nord nu am mai fost de 5-6 ani..imi este dor pt ca acolo mergeam cu parintii si bunicii in vacanta...

le-ati spus tinerilor?:-/:-/:-/

meapasarica 03 apr 2012 15:07:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1004925)

pup un baietel frumos!:x:x:x:xsi sanatos!:x:x:x:x:x

multumim>:D<

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1004916)
Bravo pentru ca ati iesit bine la control!! felicitari!!! sunteti mari mari, creste Viktor la Fat-Frumos!!

cred ca vacanta in romania va fi una din cele mai frumoase:) asa e cand revii acasa, cred eu.
voi cum v-ati adaptat in noua tara? sunteti plecati de multa vreme? cum si de ce ati parasit ro?
ah, si eu vroiam la un moment dat thailanda, insa cu raisa atata pe avion ar fi o tragedie cred. prietenii care au fost acolo spun ca e ceva divin. noi vom astepta sa mai creasca raisa pentru drumuri cu avionul asa lungi.
pe de alta parte, noi in fiecare an am fost la noi la mare si la munte, chiar daca am mai fost si prin alte parti.

da da, creste, chiar ma gandeam cand eram gravida, da doamne sa nu fie copilul meu ca mine, mic si amarat, sa fe ca Stelian, el e mare ca un munte si se pare, pana acuma ca asa o sa fie;)

am mai fost in vacanta in romania dar de fiecare data am inceput sa nu mai am liniste dupa o saptamana, pentru mine aici e acasa acum, am casa mea, linistea mea (chiar daca uneori e enervant de liniste)...da, e frumos pentru ca vezi oamenii dragi dar mai mult nu ma intereseaza...traficul din ro ma ingrozeste si acuma si mai mult ca plecam cu Viktor la drum:-s

stii cum e Simona;;), eu de mica ziceam la toata lumea ca eu nu o sa locuiesc mult in Romania, nu aveam nici macar 7 ani cand stiam cate ceva engleza si visam sa pot sa plec de acasa...in 2000 am fost plecata pentru cateva luni in Belgia cu intentia de a ma stabili dar nu mi-a placut, eram cu siguranta prea imatura pentru a-mi plcea:P acuma o regret din suflet, apoi am mai stat cativa ani in ro si l-am intalnit pe Stelian (el e in Suedia din anii 90) si atata mi-a trebuit, am lassat serviciu f bine platit unde puteam spune ca facusem cariera si am plecat in necunoscut...nu regret nici plecarea asta, sper ca e definitiva:) mereu ziceam cand eram acasa ca daca o sa am vreodata copii asta o sa fie in Suedia sau Danemarca, au iesit la ceva studiu unele din tarile cu cei mai fericiti copii din lume;)

Thailanda e o destinatie super populara aici, da zborul e foarte lung si de aici, vreo 6 ore dar daca e sa fie noaptea si sa doarma e bine, asa vreau eu sa cred, pana ajungem chiar sa plecam mai esteeeee

Fl0r3ntina 03 apr 2012 15:32:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1004969)
le-ati spus tinerilor?:-/:-/:-/

a vorbit soacramea cu mama miresei si i-a spus"v-ati suparat doar de atat"
pe mine nu m-au sunat...am sunat-o ieri pe ea sa imi dea datele ca sa ii faca factura pt bilete...si nu mi-a zis nimic...doar daca se poate schimba perioada sau daca se poate sa ii anuleze biletele...si cand i-am zis ca nu ...a inceput sa rada...

nicoleta100 03 apr 2012 16:56:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 1005013)
a vorbit soacramea cu mama miresei si i-a spus"v-ati suparat doar de atat"
pe mine nu m-au sunat...am sunat-o ieri pe ea sa imi dea datele ca sa ii faca factura pt bilete...si nu mi-a zis nimic...doar daca se poate schimba perioada sau daca se poate sa ii anuleze biletele...si cand i-am zis ca nu ...a inceput sa rada...

adevarul e ca e cam nasol sa ramai fara nasi asa pe ultima suta ...........:-o:-o:-o

lisha 03 apr 2012 18:10:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna mamicilor!

va stiu fete cu experienta...ia ziceti-mi ce sa fac sa scap de burtica ce o mai am....e mica dar nu imi place....chiar daca am avut kg in plus nu am vaut niciodata burta....acum am 66 de kg....am ce da jos

incerc sa mananc santos...si putin dar burta nu scade cu foame as ase pare.....abdomene nu pot face ca momentan am mari dureri de spate...imi face al meu masaj toata seara dar se pare ca nu merg spre bine tot mai tare ma doare :(
ati avut asa ceva dupa nastere?

jessik 03 apr 2012 18:42:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
pai.. a fost botos pe mine ieri.. dar seara era vesel.. si eu i-am explicat.. asa uitandu-ma in ochii lui mari hahaha.. dc ar vrea el asa ceva.. si mai ales cum trebuie sa imi ceara.. i-am zis ca mai bine se da el.. decat eu.. haha i-am zis ca e ca si cum te speli pe maini..hahaha.. am avut de-a explicatii..psihologice.. i-am zis ca il zic lu masa ca poate ea nu a avut grija de el.. :D dar el nu zicea nimic.
dar niciodata nu imi zice ca as avea dreptate la toate explicatiile.. e mereu cum zice el.. dar nu il mai contrazic..
azi dim..cand avem noi programul de 5 min sa stam impreuna inainte sa se preg de servici..a zis sa il dau cu crema asa duios.. si l-am dat si statea cuminte :)) si era fericit .. evident ca l-am dat asa putin.. sa nu zica ca nu vreau..
si apoi i-am enumerat cate lucruri fac pt el.. ca sa nu zica ca nu am grija de el..
ieri am facut curat, mancare.. spalat.., aspirat.. i-am preg pijamale curate.. cersafuri..azi dim ii miscam mana in timp ce se spala pe dinti ca sa rad de el.. si mormaia..:))
si aseara glumea ca sa il sterg dupa dus hahaha..
nu stiu daca stiti am avzut la tv mai demult.. ca sunt barbati care vor sa fie tratati ca niste bebelusi si i-am zis ca asa vrei sa fii si tu si s-a speriat hahaha

lisha 03 apr 2012 19:11:45

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
jessik...sunteti tari
la noi e invers eu sunt ce care vrea s afie data cu crema toata seara :D defapt asa m-am invatat in fiecare seara masaj...cand eram insarcinata ma gandeam ca dupa ce nasc s-a dus baba cu colaci ca avem bebe si nu mai e timp....deocamdata nu a fost o seara fara masaj :D
sunt cam cocoana recunosc....dar si eu am grija de el....e un om foarte ocupat si incerc sa-l ajut pe cat posibil pot chiar daca asta implica sa fac si lucruri care nu prea le sade bine femeilor

si lui ii place dadacit....stie unde ii sunt doar hainele cu care lucreaza in rest nu se imbraca numai daca ii spun ce si de unde sa i-a, si cand ma gandesc ca eu l-am invatat asa el inainte locuia singur...cum is facea asa le avea...porbabil faptul ca a stat singur la facut sa pretuiasca munca pe care o fac eu...curatenie, mancare, spalat calcat....etc
putinul timp pe care il are liber ma ajuta cu ce trebuie prin casa sau sta cu fetita....niciodata nu a zis nu

cateodata stau si ma gandesc ca nici de cautam altul mai bun nu gaseam....:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:01:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO