forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 17 oct 2011 10:11:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
a adormit Radu ,fug la start walking!!!:D
va pup!!!:x:x:x

nicoles23 17 oct 2011 10:12:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neatza fetele....

noi suntem muciosi, i-am bagat la aspirat pe amindoi copii.
Pe sabi totusi l-am trimis la gradi, e putinr agusit dar nu tuseste, nu febra, i-am bagat aseara nurofen supozitor si speram sa fie bine. Prefer sa il trimita ele acasa daca nu e ok, sincer nici nu stiu care e limita de "boala" la care sa il trimit la gradi sau nu. E clar ca daca era mai rau, tuse sau febra nu il trimiteam...vedem cum va fi azi.
I-am dat si ceva sirop naturist de tuse si vreau sa i iau ceva de imunitate sa io intaresc putin.

La bebe mic, nu pot decat sa il aspir zilnic de 2 ori, dimi si seara are si el ceva muciosri da oricum e prea mic sa i dau ceva. SUpozitoare de paracetamol dar si alea abia de la 3 luni nu?

Simo super dieta, dar eu nu pot sa tin, adica daca am o restrictie tot aia vreau sa maninc. O iau incet, si din ce am in casa, ce imi permit sa iau aleg cel mai sanatos.1kg am dat jos luna asta, mai as avea 1 pana la sf lunii si mi-am facut targetul pe luna asta.
Plus ca eu nu ma impac cu carnea....stiu ca e buna ca trebe si pap dar nu mai mult de 1 data pe saptamina.

Anca, imi pare rau ptr tine si bebeu tau, nu stiu ce sa iti zic ca eu nu am aavut asa probleme....si speram sa nu avem nici acum.

Eu azi vreau sa incerc niste pilates, am luat dcd-uri de la o prietena ca ei nu-i plac ca e prea monoton, si atunci mai schimb start walking cu pilates ca sa nu ma plicti nici eu.

Avem platforma la carut ptr sabi, asa ca azi sunt nerabdatoare sa vad cum va fi cand il iau de la gradi.

va pup
:-*

nicoleta100 17 oct 2011 10:41:55

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
am facut astea:
@Walking - Part 1: Start Quick & Easy - YouTube
@Walking - Part 2: Burn Fat & Back It Down - YouTube

nicoleta100 17 oct 2011 10:46:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819526)
neatza fetele....

noi suntem muciosi, i-am bagat la aspirat pe amindoi copii.
Pe sabi totusi l-am trimis la gradi, e putinr agusit dar nu tuseste, nu febra, i-am bagat aseara nurofen supozitor si speram sa fie bine. Prefer sa il trimita ele acasa daca nu e ok, sincer nici nu stiu care e limita de "boala" la care sa il trimit la gradi sau nu. E clar ca daca era mai rau, tuse sau febra nu il trimiteam...vedem cum va fi azi.
I-am dat si ceva sirop naturist de tuse si vreau sa i iau ceva de imunitate sa io intaresc putin.

La bebe mic, nu pot decat sa il aspir zilnic de 2 ori, dimi si seara are si el ceva muciosri da oricum e prea mic sa i dau ceva. SUpozitoare de paracetamol dar si alea abia de la 3 luni nu?

Simo super dieta, dar eu nu pot sa tin, adica daca am o restrictie tot aia vreau sa maninc. O iau incet, si din ce am in casa, ce imi permit sa iau aleg cel mai sanatos.1kg am dat jos luna asta, mai as avea 1 pana la sf lunii si mi-am facut targetul pe luna asta.
Plus ca eu nu ma impac cu carnea....stiu ca e buna ca trebe si pap dar nu mai mult de 1 data pe saptamina.

Anca, imi pare rau ptr tine si bebeu tau, nu stiu ce sa iti zic ca eu nu am aavut asa probleme....si speram sa nu avem nici acum.

Eu azi vreau sa incerc niste pilates, am luat dcd-uri de la o prietena ca ei nu-i plac ca e prea monoton, si atunci mai schimb start walking cu pilates ca sa nu ma plicti nici eu.

Avem platforma la carut ptr sabi, asa ca azi sunt nerabdatoare sa vad cum va fi cand il iau de la gradi.

va pup
:-*

salutare!!!
imi pare rau ca sunteti mucosi,noi trebuie sa ne cumparam alta 'batistuta sugarului',pe cea veche am bagat-o in sterilizator si s-a topit!!!:-o:-s:((
si Radu are ceva mucusori dar din aia 'de toate zilele':D,nu curg ,nu am probleme deocamdata ,sper sa nu avem !!!:)
am auzit si eu de pilates trebuie sa caut cev ape net ,dar nu ma prae pricep cu descarcatul de pe torrente ,ca pe you tube sunt filmulete de prezentare mai mult!imi chem daca nu cumnatul sa ma ajute dupamasa ,el mi-a luat si alte programe de pe torente!:)

o zi minunata!!!>:D<:x:-*

nicoles23 17 oct 2011 10:57:26

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 819563)


bravo nico :)

si eu am facut un program de 20 min de plilates si niste exercitii pentru brate cu o banda elastica ce am, dinaia ptr sport.

cum ai zis si tu, nu imi permit financiar nu-stiu ce regim, asa ca mizez pe sport zilnic si alegeri cat mai sanatoase culinare.
in week-end am facut ravagi ca am fost la ziua a 2 fetite, una simbata alta duminica deci pizza si tort yummm.
Dar in timpul saptaminii am grija ce fac...totusi nu are sens sa ne sabotam singure munca depusa la sport ;).

pupici :-*

nicoles23 17 oct 2011 10:58:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
si muci lu sabi sunt dinaia zilnici zic eu, ca nu curg decat daca plinge tare....dar aia ne curg si noua :)).
Mai tare ma ingrijoreaza tusea, sigur e un inceput de rosu in gat. Vedem, maine poate mergem la doctor.

iar la bebe la fel, nu i curg dar tot i aspir.

dorutza 17 oct 2011 11:04:27

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
m-am apucat si eu de slabit..
de data asta la modul serios...
primul lucru: daca mananc ciocolata nu o mai mananc pe toata odata....
eu nu prea pot manca asa dupa o lista asa ca o sa incerc sa nu depasesc 2000 de calorii
+15 min sport in fiecare zi; ori bicicleta ori start walking ori altceva.

nicoles23 17 oct 2011 11:16:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 819588)
m-am apucat si eu de slabit..
de data asta la modul serios...
primul lucru: daca mananc ciocolata nu o mai mananc pe toata odata....
eu nu prea pot manca asa dupa o lista asa ca o sa incerc sa nu depasesc 2000 de calorii
+15 min sport in fiecare zi; ori bicicleta ori start walking ori altceva.


bravo dorutza....asa trebuie sa ne motivam una pe alta

si ca sa vezi ca nu esti singura ce papa cioco toata odata, si eu fac la fel :D..dar de regula daca papa, e la mijlocul zilei, in loc de prinz...ca sa vezi cultura :-/.
Si seara maninc ceva foarte usor ca sa compensez caloric.

Acuma de o saptamina nu am mai mancat cioco, bine am mancat altele dar icnerc sa ma las de toate porcariile , adica sa le pap cat mai rar.

:-*

nicoleta100 17 oct 2011 11:21:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819578)
bravo nico :)

si eu am facut un program de 20 min de plilates si niste exercitii pentru brate cu o banda elastica ce am, dinaia ptr sport.

cum ai zis si tu, nu imi permit financiar nu-stiu ce regim, asa ca mizez pe sport zilnic si alegeri cat mai sanatoase culinare.
in week-end am facut ravagi ca am fost la ziua a 2 fetite, una simbata alta duminica deci pizza si tort yummm.
Dar in timpul saptaminii am grija ce fac...totusi nu are sens sa ne sabotam singure munca depusa la sport ;).

pupici :-*

si eu in weekend cam sar calul la mancat prostii!!!:(:(:(
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819581)
si muci lu sabi sunt dinaia zilnici zic eu, ca nu curg decat daca plinge tare....dar aia ne curg si noua :)).
Mai tare ma ingrijoreaza tusea, sigur e un inceput de rosu in gat. Vedem, maine poate mergem la doctor.

iar la bebe la fel, nu i curg dar tot i aspir.

sa mergi la medic neaparat chiar daca e ceva usor sa nu ii dea si la micutu!!!:-s
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 819588)
m-am apucat si eu de slabit..
de data asta la modul serios...
primul lucru: daca mananc ciocolata nu o mai mananc pe toata odata....
eu nu prea pot manca asa dupa o lista asa ca o sa incerc sa nu depasesc 2000 de calorii
+15 min sport in fiecare zi; ori bicicleta ori start walking ori altceva.

felicitari!!!>:D<>:D<>:D<
incet ,incet ne apucam si noi de slabit!!!:D
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819599)
bravo dorutza....asa trebuie sa ne motivam una pe alta

si ca sa vezi ca nu esti singura ce papa cioco toata odata, si eu fac la fel :D..dar de regula daca papa, e la mijlocul zilei, in loc de prinz...ca sa vezi cultura :-/.
Si seara maninc ceva foarte usor ca sa compensez caloric.

Acuma de o saptamina nu am mai mancat cioco, bine am mancat altele dar icnerc sa ma las de toate porcariile , adica sa le pap cat mai rar.

:-*

pe mine ma apuca seara tarziu mancatul!:((:((:((asta e rau la mine!:((:((:((

dorutza 17 oct 2011 11:31:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819599)
bravo dorutza....asa trebuie sa ne motivam una pe alta

si ca sa vezi ca nu esti singura ce papa cioco toata odata, si eu fac la fel :D..dar de regula daca papa, e la mijlocul zilei, in loc de prinz...ca sa vezi cultura :-/.
Si seara maninc ceva foarte usor ca sa compensez caloric.

Acuma de o saptamina nu am mai mancat cioco, bine am mancat altele dar icnerc sa ma las de toate porcariile , adica sa le pap cat mai rar.

:-*

ma bucur ca nu sunt singura care papa o cioco toata odata.. am crezut ca am eu probleme :D eu is inebunita dupa Heidi alba cu alune caramelizate.. cu alte ciochi nu am probleme..
dar de dau de gustul ei nu ma mai pot opri...nnu conteaza ce ora e...:D
ieri chiar m-am certat cu sotul asa unpic ca nu m-a lasat sa o mananc pe toata, numa jumate :D
trebuie da sa ne motivam una pe cealalta..
am doua cunostiinte care au nascut si la botez erau bat, parca mai slabe ca inainte..
ieri am vazut-o pe una dintre ele... sa mor de ciuda nu altceva...
e faza si ca nu prea am cu ce sa ma imbrac, si nici nu stiu cum sa ma imbrac ca sa arat cat de cat ok..
eu cu pizza si cartofi pai, nu-mi fac probleme, am slabit mancand si dinastea.. dar maxim 2 felii de pizza si maxim 200 gr cartofi pai.. ciocolata e problema :((
e greu...
foamea asta.. si pofta de dulce.... x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:37:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO