forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoles23 17 oct 2011 12:17:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Am hranit bebe, mai putin si e gata si papa.

Fac niste paste scurte cu carne tocata la cuptor cu cascaval ras deasupra.

La noi sotul meu e inebunit dupa carne cat mine si sabian la un loc...nici sabi nu se omoara si ma gindesc uneori daca se mosteneste chestia asta.

Azi verific si eu cardul daca mi-au intrat bani, de regula intra in 18 dar vedem. Sunt curioasa si cat iau.
O sa pap si eu si pe la 3 vreau sa iesim la plimbare si la 4 merg la sabi la gradi sa il iau acasa.

nicoleta100 17 oct 2011 12:40:45

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 819620)
ma bucur ca nu sunt singura care papa o cioco toata odata.. am crezut ca am eu probleme :D eu is inebunita dupa Heidi alba cu alune caramelizate.. cu alte ciochi nu am probleme..
dar de dau de gustul ei nu ma mai pot opri...nnu conteaza ce ora e...:D
ieri chiar m-am certat cu sotul asa unpic ca nu m-a lasat sa o mananc pe toata, numa jumate :D
trebuie da sa ne motivam una pe cealalta..
am doua cunostiinte care au nascut si la botez erau bat, parca mai slabe ca inainte..
ieri am vazut-o pe una dintre ele... sa mor de ciuda nu altceva...
e faza si ca nu prea am cu ce sa ma imbrac, si nici nu stiu cum sa ma imbrac ca sa arat cat de cat ok..
eu cu pizza si cartofi pai, nu-mi fac probleme, am slabit mancand si dinastea.. dar maxim 2 felii de pizza si maxim 200 gr cartofi pai.. ciocolata e problema :((
e greu...
foamea asta.. si pofta de dulce.... x-(

foamea ca foamea ,dar pofta de dulce e ......fatala!!!!(in lupta cu kg)>:)>:)>:)>:)>:)

nicoleta100 17 oct 2011 12:42:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 819653)
Am hranit bebe, mai putin si e gata si papa.

Fac niste paste scurte cu carne tocata la cuptor cu cascaval ras deasupra.

La noi sotul meu e inebunit dupa carne cat mine si sabian la un loc...nici sabi nu se omoara si ma gindesc uneori daca se mosteneste chestia asta.

Azi verific si eu cardul daca mi-au intrat bani, de regula intra in 18 dar vedem. Sunt curioasa si cat iau.
O sa pap si eu si pe la 3 vreau sa iesim la plimbare si la 4 merg la sabi la gradi sa il iau acasa.

mie nu mi-au venit!!!inca!!! numai pe luna viitoare ii astept!!! am depus dos arul in 8 august!!!
azi vreau sa fac cererile pt prima de nastere !!!:)maine le duce sotul ,apoi sa vedem daca imi aproba sau nu!:):)

meapasarica 17 oct 2011 15:31:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 819500)
o draga mea ,imi pare tare rau!!!
dar are colici ,sau?:-/ adica pe langa faptul ca nu doarme ,plange sau se agita?:-/
asa era Robert al meu ,se trezea si noaptea din 30 in 30 minute!!!era tot chiauna de cap!!!dar a crescut si incet ,incet am scapat de probleme!:)

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 819478)
buna scumpa mea!!
incearsa sa vezi ce il relaxeaza ... muzica, baita, plimbat in carucior ... ceva trb sa ii placa, sa il relaxeze si sa adoarma ...

vai ce bine e sa dormi#:-s, am dormit si eu cu Viktor vreo 2 ore si ma simt mai bine:), mai devreme cand am iesit sa ma plimb cu el, eram asa chiauna, cum ai zis tu Nicoleta, de imi era frica sa nu dea ceva masina peste mine, pur si simplu simteam ca nu sunt in stare sa reactionez rapid daca e cazul, parca mergeam cu incetinitorul:))

e agitat cateodata, dar il si doare burtica, nu stiu neaparat daca sunt colici ca nu urla de durere dar geme, se screme ca si cand ar face caca:-s si uite asa o tine aproape toata noaptea...ii dau tot felu de picaturi impotriva durerilor de burtica si laptele e d-ala cu bifidus...nu mai stiu nici eu ce si cum sa fac....cert e ca noaptea avem problemele, ziua nu e bai...se trezeste noaptea exact la 2 ore de zici ca ii suna ceasu, si mancare nu ii pot da asa des ca il fac obez, el ar manca oricat de mult si oricand

ma simt asa singura, de parca numai eu am probleme cu copilul, desi stiu ca mai toata lumea le are ...e bine ca mai pot veni aici sa va spun oful, altfel as lua-o razna>:D<

nicoleta100 17 oct 2011 17:25:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 819813)




vai ce bine e sa dormi#:-s, am dormit si eu cu Viktor vreo 2 ore si ma simt mai bine:), mai devreme cand am iesit sa ma plimb cu el, eram asa chiauna, cum ai zis tu Nicoleta, de imi era frica sa nu dea ceva masina peste mine, pur si simplu simteam ca nu sunt in stare sa reactionez rapid daca e cazul, parca mergeam cu incetinitorul:))

e agitat cateodata, dar il si doare burtica, nu stiu neaparat daca sunt colici ca nu urla de durere dar geme, se screme ca si cand ar face caca:-s si uite asa o tine aproape toata noaptea...ii dau tot felu de picaturi impotriva durerilor de burtica si laptele e d-ala cu bifidus...nu mai stiu nici eu ce si cum sa fac....cert e ca noaptea avem problemele, ziua nu e bai...se trezeste noaptea exact la 2 ore de zici ca ii suna ceasu, si mancare nu ii pot da asa des ca il fac obez, el ar manca oricat de mult si oricand

ma simt asa singura, de parca numai eu am probleme cu copilul, desi stiu ca mai toata lumea le are ...e bine ca mai pot veni aici sa va spun oful, altfel as lua-o razna>:D<

stiu cum e ,am trecut si eu cu primul copil prin asta!
sper sa se linisteasca Viktor si sa te lase sa dormi si sa te odihnesti !>:D<>:D<>:D<>:D<

simonet 17 oct 2011 17:56:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Anca, toate am trecut la un moment dat prin ce treci tu acum, e nasol, e ceva groaznic, si cu oboseala ... dar trb sa te tii tare, sa te linistesti de fiecare data cand te enervezi ... fiecare zambet al lui iti va da puterea sa continui:)
>:D<

nicoleta100 17 oct 2011 18:04:43

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
am facut cererile pt prima de nastere!am atasat si certificate de nastere! sa vedem daca v-a fi afirmativ raspunsul !!!
in cazul in care refuza oare ce mai pot face?:-/:-/

simonet 17 oct 2011 18:16:26

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
pai .... poti face plangere la itm sau alte institutii de profil, zic eu ... te poti info pe net, eu nu ma pricep ...
bafta multa!

dorutza 17 oct 2011 19:06:27

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 819813)




vai ce bine e sa dormi#:-s, am dormit si eu cu Viktor vreo 2 ore si ma simt mai bine:), mai devreme cand am iesit sa ma plimb cu el, eram asa chiauna, cum ai zis tu Nicoleta, de imi era frica sa nu dea ceva masina peste mine, pur si simplu simteam ca nu sunt in stare sa reactionez rapid daca e cazul, parca mergeam cu incetinitorul:))

e agitat cateodata, dar il si doare burtica, nu stiu neaparat daca sunt colici ca nu urla de durere dar geme, se screme ca si cand ar face caca:-s si uite asa o tine aproape toata noaptea...ii dau tot felu de picaturi impotriva durerilor de burtica si laptele e d-ala cu bifidus...nu mai stiu nici eu ce si cum sa fac....cert e ca noaptea avem problemele, ziua nu e bai...se trezeste noaptea exact la 2 ore de zici ca ii suna ceasu, si mancare nu ii pot da asa des ca il fac obez, el ar manca oricat de mult si oricand

ma simt asa singura, de parca numai eu am probleme cu copilul, desi stiu ca mai toata lumea le are ...e bine ca mai pot veni aici sa va spun oful, altfel as lua-o razna>:D<

eu aveam problemele astea ziua..
si ii dadeam titi ca asa il calmam si linisteam nu il mai durea nimic. tot asa cum zici tu.. nu plangea.. numa maraia se scremea, si se aduna tot, se intindea..
ii dadeam si la jumate de ora, o ora dupa ce a mancat.. numa sa nu mai maraie
si nu l-am facut obez
dar daca ii dai lapte praf atunci da, nu prea il poti calma..

eu acum incerc sa-i fac program.. si e realizare mare cand ii dau sa pape dupa 2 ore (adica asta e minimul, mai repede nu-i dau) dupa ce a terminat de papat...pana acuma merge totul bine.. fara program.. atata ca sa manance la 2-3 ore..
referitor la noapte al meu abia de 2-3 saptamani doarme pana la 4-5-. dupa aia desi mananca foarte mult la masa asta dupa o ora e treaz. :-o ca ceasu cum zici tu..il mut in pat cu noi.. si o mai lalaim asa titi/somn/titi/somn pana la 10-11. deci de pe la 6-7 mananca cand vrea el numa sa mai dorm 5 min :D

te-am pupat>:D<
si ai rabdare ca incet incet lucrurile revin putin la normal

nicoleta100 17 oct 2011 19:26:52

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 819933)
pai .... poti face plangere la itm sau alte institutii de profil, zic eu ... te poti info pe net, eu nu ma pricep ...
bafta multa!

doamne ajuta! sa fie!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:39:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO