forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 23 oct 2011 22:08:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
au venit cu recensamantul???:-/:-/:-/
la noi da ,azi!:D

dorutza 23 oct 2011 22:24:33

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 825203)
oooo, ce bine ca v-ati relaxat Dora!

m-am masurat asta seara si se pare ca datele de data trecuta pe care le-am dat erau total eronate. m-am gadit ca maine dimi pe stomacul gol sa ma mai masor o data si sa postez datele reale de data asta:)

seara sunt total aiurea si kg si cm
dimineata inainte de mancare atunci e ok

dorutza 23 oct 2011 22:37:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 825209)
au venit cu recensamantul???:-/:-/:-/
la noi da ,azi!:D

la noi ieri

Gea 23 oct 2011 23:54:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 825227)
la noi ieri

Si la noi tot ieri au venit. O domnisoara tare draguta :)

Apropo, asta seara Ana a facut caca la olitza :D:D:D:D Am pus-o pentru prima data asa....sa se obisnuiasca. Si mi-a si facut :-o In scutecel i-ar fi luat 5 minute pana ar fi facut tot. Pe olitza mi-a terminat in 30 secunde:-o:-o:-o Am ramas socati si eu si sotul :))

A, si cu muculetii, fetita mea isi sufla singura nasul :x Il sufla apoi se sterge cu manuta, cu sosetele, cu tricoul sau mana mea, cu ce apuca. Uneori reuseste din prima, alteori isi intinde mucii pe toata fata :)) I-am zis medicului si a ramas uimit:" Sigur nu e ceva accidental?" "Nu. Face asa de fiecare data cand o deranjeaza mucii" ":-o, nu am mai intalnit nici un copil de varsta ei care sa isi sufle singur nasul...." - zice medicul. Ei bine, o mai ajut si cu aspiratorul, ca are prea mult, dar s-ar descurca si singura :P

Noi suntem mai bine, ne insanatosim frumos. Kilogramele mele zboara :x (de ar fi asa usor pana la target :)

Va pup mamici dragi si bondocei scumpi>:D< si ne revedem curand:-*

simonet 24 oct 2011 10:13:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neata dragelor!!

deci masurile mele sunt 90 sani, 75 sub sani, 94 burta, am masurat unde era cea mai mare sunca:D si 102 la fund cu suncile aferente.

Fl0r3ntina 24 oct 2011 11:38:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
pt mine e perfect la ora 10...

si la noi a venit cu recensamantul

vreau sa ii dau lui mihaita apa plata fiarta si racita...cand ii spal pe ochii...sta cu limba afara si vrea sa bea apa, cate grade tb sa aiba apa?am incalzitor de biberoane...

aseara i-am cumparat lui mihaita geaca, fular, manusi, strampi, barbite 3 buc,caciula, o chestie care tine loc de fular cu gat arata ca 2 barbite in fata si in spate total 200 ron

in seara asta o sa montam caruciorul sport...maine o sa iau si caruciorul...
poate uitati de intalnire:))

simonet 24 oct 2011 11:42:58

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
flori, la 10 nu e deschis in unirea la restaurante.

Fl0r3ntina 24 oct 2011 12:07:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
atunci stam la mc'donalds...ca sa slabim:)))
sau ramane la 12?

nicoleta100 24 oct 2011 12:57:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 825242)
Si la noi tot ieri au venit. O domnisoara tare draguta :)

Apropo, asta seara Ana a facut caca la olitza :D:D:D:D Am pus-o pentru prima data asa....sa se obisnuiasca. Si mi-a si facut :-o In scutecel i-ar fi luat 5 minute pana ar fi facut tot. Pe olitza mi-a terminat in 30 secunde:-o:-o:-o Am ramas socati si eu si sotul :))

A, si cu muculetii, fetita mea isi sufla singura nasul :x Il sufla apoi se sterge cu manuta, cu sosetele, cu tricoul sau mana mea, cu ce apuca. Uneori reuseste din prima, alteori isi intinde mucii pe toata fata :)) I-am zis medicului si a ramas uimit:" Sigur nu e ceva accidental?" "Nu. Face asa de fiecare data cand o deranjeaza mucii" ":-o, nu am mai intalnit nici un copil de varsta ei care sa isi sufle singur nasul...." - zice medicul. Ei bine, o mai ajut si cu aspiratorul, ca are prea mult, dar s-ar descurca si singura :P

Noi suntem mai bine, ne insanatosim frumos. Kilogramele mele zboara :x (de ar fi asa usor pana la target :)

Va pup mamici dragi si bondocei scumpi>:D< si ne revedem curand:-*

salutare!!!
felicitari Ana pt faptul ca stai pe olita si pt faptul ca iti sufli nasul!!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 825458)
neata dragelor!!

deci masurile mele sunt 90 sani, 75 sub sani, 94 burta, am masurat unde era cea mai mare sunca:D si 102 la fund cu suncile aferente.

oare voi avea vreodata masurile tale????:-/
nu prea cred!!!:((:((:((
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 825549)
pt mine e perfect la ora 10...

si la noi a venit cu recensamantul

vreau sa ii dau lui mihaita apa plata fiarta si racita...cand ii spal pe ochii...sta cu limba afara si vrea sa bea apa, cate grade tb sa aiba apa?am incalzitor de biberoane...

aseara i-am cumparat lui mihaita geaca, fular, manusi, strampi, barbite 3 buc,caciula, o chestie care tine loc de fular cu gat arata ca 2 barbite in fata si in spate total 200 ron

in seara asta o sa montam caruciorul sport...maine o sa iau si caruciorul...
poate uitati de intalnire:))

pai ii dai fie la temperatura camerei ,fie usor incalzita!!:)
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 825578)
atunci stam la mc'donalds...ca sa slabim:)))
sau ramane la 12?

sa slabiti ,da!!!:)):)):)):)):P

nicoles23 24 oct 2011 14:30:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna fetele...

apar si eu azi pe aici, am citit ce a-ti scris dar nu am apucat sa raspund.

si la noi ieri a venit recenzorul, si sotul ia raspuns la intrebari ca eu am fost cu copii.

super masuratori simo, sper sa ajung si eu la formele mele initiale, de dinainte de a avea copii.
am fost la plimbare cu bebe, putin prin kaufland, si am facut 3 mile....am inceput bine saptamina, speram sa o tin tot asa.

Ma doare gatul si sunt ragusita, sper sa imi treaca, in rest nu am nimic. Maine o sa merg cu baietii la control, sabi a tusit aseara mult si tavi sa vedem daca e ok ptr vaccin.

In rest toate bune, vreme nasoala bine ca nu ploua sa pot macar iesi cu carutul la aer.

pupici
:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:23:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO