forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am intre 110 kg si 120 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=187)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3752)

MissAle 05 iun 2010 13:47:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de maryanne88 (Post 209861)
Bine ai venit green eyes!!! :)
Vadca avem cam aceleasi kilograme.. Eu am inceput de astazi regimul Dunkan si o sa fac sport acasa [pana ajung la 100 kg nu cred ca o sa fac ceva f complex] .
Spor la slabit!! :)
te pup

Maryanne88, imi dai te rog mai multe detalii legate de regimul Dunkan? Poate ca nu mi-ar strica un program strict de masa...:D


Referitor la banchet, a fost sooper, iar baietii au avut gruja sa aleaga un meniu usurel, care sa nu distruga intru totul silueta fetelor.... Mai ales ca am dansat 90% din timp....:x;) Si nu chestii slow pt ca cei 4 baieti ai promotiei plus 3 soti ai unor colege nu au facut fatza...avalansei de 35 de fete + 10 profe:))

maryanne88 05 iun 2010 14:37:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Ale draga uite aici poti gasi informatii despre regimul Dunkan : http://forum.slabute.ro/diete/regimu...ideala-71.html
Poti si sa intri la mine in jurnal pentru ca o sa scriu acolo meniul fiecarei zile , cat sport am facut etc .. :)

Ma bucur mult ca te-ai distrat!!! Si eu am miercuri banchet , sper sa fie bine.. Sunt si cam complexata :)) ..

Te pup si uite un mic cadou [*108*][*1*]

Slabuta 06 iun 2010 00:34:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de greeneyes (Post 208380)
Salut!
Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. >:D<Am 120 kg fix si de astazi m-am hotarat sa iau masuri; tot astazi v-am descoperit si pe voi ...deja ziua de astazi mi se pare mai frumoasa.:)
De vreo saptamana ma informez referitor la diverse diete si pot spune ca sunt incantata de Rina;astfel ca astazi: pepene galben ora 6(ma trezesc foarte devreme); banana+kiwi ora 11; salata+gratar de pui ora14; idem ora 19
Poate imi recomandati ceva miscare pe care as putea sa o fac acasa(in momentul de fata nu cred ca as face fata sa merg la sala)
Succes tuturor!

Buna si bine ai venit printre noi :)

Daca vrei sa urmezi Rina ai putea face cunostinta cu fetele din gasca Rina, care sigur o sa te ajute cu sfaturi legate de acest regim :) http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...highlight=rina

Legat de miscarica studiaza aceasta categorie Sport are foarte multe video-urio, sigur o sa-ti placa ceva :)

Mult succes in ceea ce ti-ai propus >:D< Cat mai putine tentatii iti doresc :)
Citat:

Anterior postat de greeneyes (Post 209888)
fetelor intrebare: ce faceti voi cand trebuie sa gatiti pt familie/prieteni?
eu am un sot gurmand ,care nu cred ca vrea sa intre si el la dieta...:D

Facem fata, doar vrem sa fim slabute :)
Toate avem familii, dar conteaza ce vrei de fapt :)

Intr-adevat este greu sa faci fata, dar daca ai incerca sa faci mancaruri care seamana cu cele facute pentru familie, numai ca mai dietetice, poate ai face fata mai bine :)

Citat:

Anterior postat de greeneyes (Post 209878)
Multumesc pentru primire si pentru sugestiile primite!
Mi-am facut un jurnal si invat sa utilizez optiunile acestui site! e fantastic, nu credeam ca este asa usor sa-ti calculezi caloriile, sa-ti faci un meniu echilibrat si mai ales sa gasesti atata sustinere!
Deja ma bucur sa vad ca nu sunt singura si ca am pe cine sa intreb atunci cand cred ca am nevoie!

M abucur ca iti place calculatorul nostru nutritional :)
Iti doresc sa te ajute in atingerea greutatii dorite :)

greeneyes 06 iun 2010 13:01:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Buna fetelor!

Ieri eu nu am reusit sa ma tin de meniul pe care mi-l alesesem.... toata ziua am fost plecata (cumparaturi+ ceva cautari de materiale ca sunt cu casa in renovare). Dimineata am mancat cereale cu lapte si mai pe la ora 6 o inghetata....iar seara cand am ajuns acasa niste compot... in schimb am stat in picioare si am mers ore bune...
Sper sa invat sa fiu mai organizata in weekend, si sa invat sa-mi pun in geanta cate un mar, sau altceva
La voi cum merge treaba?

greeneyes 06 iun 2010 13:05:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Mulumesc pt sfaturi "slabuto"! In general noi nu avem in frigider carne de porc, nu fac prajeli, nu consum decat foarte putin ulei la prepararea alimentelor, dar din pacate si mie si sotului ne plac dulciurile..:P

greeneyes 06 iun 2010 13:08:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de maryanne88 (Post 210000)
Distractie placuta Ale draga >:D<
Te asteptam cu povestioare de la banchet.

Green eyes stiu cat de greu e sa gatesti pentru altii cat esti tu la dieta. Spre rusinea mea , cand a venit prietenul meu la mine m-am ingrasat 4 kg :"> . El a slabit unul si a mancat mult mai mult :)).. Nah, depinde de organism.
Poti incerca sa faci mancarea cu mai putine calorii. Eu de exemplu nu mai folosesc porc , doar pui si peste. Carnea de pui o degresez intotdeauna..
Nu folosi mult ulei. Incearca sa nu faci prajeli [pentru ca daca te tenteaza ceva sa nu fie gras :D]
Te astept si la Jurnalul meu sa vorbim.
Te pup >:D<

Cu siguranta iti voi vizita ne vom intalni si in jurnalul tau!
Spor mult in ceea ce ti-ai propus!

maryanne88 06 iun 2010 13:10:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
VAAAAA INTELEG!!!!! Sincer!!!
Si mie mi-e enorm de greu sa spun NU unei prajiturici, cioco... Drept urmare ieri am fost deprimata . Corpul cerea, eu m-am incapatanat sa nu ii dau! :D [Bine , probabil m-a suparat si faptul ca nu imi place cum imi sta rochita pt banchet , ca mi-a iesit herpes.. NIMICURI :)))]

Da , ideea cu marul e foarte buna, sa-l ai in geanta. Poti incerca si cate un baton de Cereale Nestle Fitness .

MissAle 07 iun 2010 12:00:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de maryanne88 (Post 210719)
Ale draga uite aici poti gasi informatii despre regimul Dunkan : http://forum.slabute.ro/diete/regimu...ideala-71.html
Poti si sa intri la mine in jurnal pentru ca o sa scriu acolo meniul fiecarei zile , cat sport am facut etc .. :)

Ma bucur mult ca te-ai distrat!!! Si eu am miercuri banchet , sper sa fie bine.. Sunt si cam complexata :)) ..

Te pup si uite un mic cadou [*108*][*1*]

Multumesc scumpo! Nu trebuie sa te simti complexata. Nu ai de ce! Esti alaturi ce colegii tai, o sa rupeti ringul de dans,o sa va distrati si asta e tot ce conteaza...:-*:-*>:D<

Te pup dulce, dulce, si lasa la o parte comlexele!,Esti o fata frumoasa, inalta, nu mica si bondoaca asa cum sunt eu!!!:P

Slabuta 09 iun 2010 16:00:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de greeneyes (Post 211312)
Mulumesc pt sfaturi "slabuto"! In general noi nu avem in frigider carne de porc, nu fac prajeli, nu consum decat foarte putin ulei la prepararea alimentelor, dar din pacate si mie si sotului ne plac dulciurile..:P

:D Dulciurile, zici?! :D
Asta nu-i bine. :)

E posibil sa va rasplatiti doar in weekend cu prajiturele/dulciuri dietetice?:)

greeneyes 10 iun 2010 07:40:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 214521)


:D Dulciurile, zici?! :D
Asta nu-i bine. :)

E posibil sa va rasplatiti doar in weekend cu prajiturele/dulciuri dietetice?:)

Bineinteles ca e posibil!:D:D:D
Momentan el mananca cand vrea, eu mananc cate 2 patratele de ciocolata 85% cacao cam o data la 2-3 zile. Inca nu am ajuns sa imi cumpar, dar ma gandeam sa-mi iau si crom, poate...poate ...nu o sa-mi mai trebuiasca sa vad dulce in fata ochilor;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:01:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO