forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11795)

VentoFreddo 26 aug 2012 22:11:11

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1119027)
Bine ai revenit!
Imi pare rau ca esti racita, cat despre mancare..of..stiu, am sarit si eu azi calul!Las ca de luni cu forte proaspete ne reluam obiceiurile sanatoase!
Cum e acasa, cred ca esti foarte fericita in casa ta noua si frumoasa si alaturi de familia ta!Ma bucur ptr. tine cred ca te simti minunat!
O seara placuta iti doresc,
Ema

>:D<>:D<>:D<
Da:) de maine o luam iar pe calea cea dreapta:P chiar vorbeam cu sotul,ce greu se dobandesc noi deprinderi,cele bune si corecte,si ce usor e sa cadem din nou prada vechilor obiceiuri..asa ca de maine nu vreau sa vad in casa sau frigider ispite:) O chestie funny:am cumparat cate ceva de mancare,nu prea multe ca am tot mancat prin alte parti de cand am venit..si ieri au venit sora si cumnatul in vizita,le-am facut o cafea si ..nu am avut cu ce o indulci:D ei o beau cu zahar,mie nici prin cap nu mi-a trecut sa cumpar..nici paine nu am in casa,nici orez..Am indulcit cu sirop de stevie:))
Hai,impreuna reusim,nu-i asa?:-*

Cristina5991 26 aug 2012 22:19:12

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna! eu sunt Cristina...

Voiam sa iti spun ca sunt de acord cu tine!!! ;););)

Si eu am facut o intelegere cu parintii mei sa nu mai cumpere bunatati ca sa nu existe tentatii.

Una e sa ai o ciocolata sau o inghetata in frigider/congelator si alta e sa fie nevoie sa te schimbi si sa te duci pana la magazin ca sa iti iei...parca nu mai e asa mare pofta :))

poate nu te refereai chiar la asta- la mine pb sunt dulciurile, din acest motiv am facut referire la ele- dar ideea e aceeasi!

jos cu ispitele :)

VentoFreddo 26 aug 2012 22:24:17

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 1119066)
Buna! eu sunt Cristina...

Voiam sa iti spun ca sunt de acord cu tine!!! ;););)

Si eu am facut o intelegere cu parintii mei sa nu mai cumpere bunatati ca sa nu existe tentatii.

Una e sa ai o ciocolata sau o inghetata in frigider/congelator si alta e sa fie nevoie sa te schimbi si sa te duci pana la magazin ca sa iti iei...parca nu mai e asa mare pofta :))

poate nu te refereai chiar la asta- la mine pb sunt dulciurile, din acest motiv am facut referire la ele- dar ideea e aceeasi!

jos cu ispitele :)

Buna,Cristina,bine ai venit in casuta mea>:D<
:)) ba chiar la asta m-am referit..ca daca le am in casa mananc,poate le dau tarcoale o zi-2,dar mai mult nu rezist..am acolo un pitic care nu se lasa pana dau gata tot ce nu e conform:P Cum zici tu,daca mi-e pofta,imi trece pana plec la magazin..mai ales ca stau in camp,si nu am carnet de conducere,e o aventura sa ajung la magazinul cel mai apropiat:)) Plus ca am grija sa am in casa ceva cioco neagra,fructe ,ciugulesc ceva si gata,imi trece pofta,asta m-a invatat experienta:P
Succes si tie cu dieta aleasa!
Noapte buna!>:D<

Cristina5991 26 aug 2012 22:34:32

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Eu am descoperit recent morcovi :x:x:x

stiu ca suna ciudat dar sunt foarte satiosi si mie imi taie pofta de dulce, deci ii recomand cu drag.

multumesc, sper sa imi ating target-ul :-) si mult spor si tie la slabit >:D<

noapte buna si vise placute sa ai :-*

losefat 27 aug 2012 16:37:32

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 1119071)
Eu am descoperit recent morcovi :x:x:x

stiu ca suna ciudat dar sunt foarte satiosi si mie imi taie pofta de dulce, deci ii recomand cu drag.

multumesc, sper sa imi ating target-ul :-) si mult spor si tie la slabit >:D<

noapte buna si vise placute sa ai :-*

Asa este daca nu avem in casa, nu ne ispiteste...insa in cazul meu este imposibil, fetele au mereu rezerve de pufarin, bombonele, biscutei de toate felurile, haribo, cioco...dar ma abtin...nu am ce face!
Morcovi sunt gustosi, ptr. a inlatura pofta de dulce este ff buna esenta de vanilie...cand te incolteste pofta mirosi un flacon cu esenta de vanilie...si la multe fete ajuta!
O zi frumoasa!

VentoFreddo 27 aug 2012 22:46:11

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna seara,jurnale!
Azi am inceput dieta.
md-cafea si un covrig din faina integrala
pranz-legume din gradina proprie trase in tigaie cu putin UME,salata de rosii,ceapa,castraveti(fara ulei),ardei iute,patrunjel.
gustare-o cana de lapte de tara cu cafea decoff
cina-3 feliute de pepene galben(tot din gradina)

Cristina>:D<,asa e,ar trebui sa rontaim morcovi,sunt atat de buni pt multe..piele,ochi,par..eu la Monty nu am voie morcov gatit,doar crud,deaia nu prea aveam in casa,dar acum am..in gradina::::D

Ema draga>:D<eu stiam ca daca mirosi scortisoara:xdar din fericire eu nu am probleme cu foamea,mananc pe saturate:Dasa ca nu miros nimic:P
Ce ati mai facut fetelor?nu pot sa trec azi pe la voi,ma doare tare mijlocul si trag la pat:(
Va pup,succes cu dietele!>:D<>:D<

VentoFreddo 30 aug 2012 21:35:15

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna seara,jurnal..
cam rar intru,sunt ocupata pana peste cap cu aranjarea casei.Maine imi iau inima in dinti si ma cantaresc..:-smi-e teama,vad la haine schimbare..si nu in bine..o zi mananc corect,una bax-(
maine tineti-mi pumnii,fetele care mai imi viziteaza jurnalul..
sa zic si ce am mancat..de obicei dimi mananc lapte cu cereale,o cafea fara cofeina.
la pranz e durere..o dau in bara..vreo 2 zile am mancat fast food:">seara o salata,cica chipurile sa mai remediez..:P
Azi am mancat asa:
md-cereale,cafea decoff s indulcitor(am terminat laptele)
pranz-3 pulpite de pui fripte+salata de rosii si castraveti,in care am pus si ceapa verde si o mana zdravana de patrunjel proaspat,un pahar vin rosu:)
cina-o salata ca la pranz,vreo 70 gr de telemea,in salata am presarat busuioc,oregano si o mana de patrunjel.
Azi mi-am luat un covor f fain pt locul unde se ia masa..,maine imi iau pe cel de lana cisnadie,mare,pt sufragerie..am vrut sa-l iau azi si inchisesera la ora 2:-ox-(ce program de femei gravide..:-/am umblat de mi-au sarit ochii sa gasesc un ceas pe placul meu..mai mare,patrat,cu negru si alb..nu am gasit neam,la marile magazine gaseam doar cate unu-2 expuse..oribile=((
Va pup,va urez o zi frumoasa maine,las o cafeluta pt fetele ce vor intra maine la mine in casuta:-*>:D<
http://t2.ftcdn.net/jpg/00/32/28/23/...Ic3xcfMoby.jpg
Succes la slabit !

coco23 31 aug 2012 06:27:00

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Draga mea, si eu te tot citeam dar nu am avut curajul sa intru pana acum in vorba:P

Foarte frumoase si bune calitativ sunt covoarele de Cisnadie, nu o sa regreti achizitia.

Poate cand/daca ai timp, postezi o foto cu covorasul cumparat.:)

Toate cele bune! Irina

azra 31 aug 2012 07:21:40

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1121924)
Buna seara,jurnal..
cam rar intru,sunt ocupata pana peste cap cu aranjarea casei.Maine imi iau inima in dinti si ma cantaresc..:-smi-e teama,vad la haine schimbare..si nu in bine..o zi mananc corect,una bax-(
maine tineti-mi pumnii,fetele care mai imi viziteaza jurnalul..
sa zic si ce am mancat..de obicei dimi mananc lapte cu cereale,o cafea fara cofeina.
la pranz e durere..o dau in bara..vreo 2 zile am mancat fast food:">seara o salata,cica chipurile sa mai remediez..:P
Azi am mancat asa:
md-cereale,cafea decoff s indulcitor(am terminat laptele)
pranz-3 pulpite de pui fripte+salata de rosii si castraveti,in care am pus si ceapa verde si o mana zdravana de patrunjel proaspat,un pahar vin rosu:)
cina-o salata ca la pranz,vreo 70 gr de telemea,in salata am presarat busuioc,oregano si o mana de patrunjel.
Azi mi-am luat un covor f fain pt locul unde se ia masa..,maine imi iau pe cel de lana cisnadie,mare,pt sufragerie..am vrut sa-l iau azi si inchisesera la ora 2:-ox-(ce program de femei gravide..:-/am umblat de mi-au sarit ochii sa gasesc un ceas pe placul meu..mai mare,patrat,cu negru si alb..nu am gasit neam,la marile magazine gaseam doar cate unu-2 expuse..oribile=((
Va pup,va urez o zi frumoasa maine,las o cafeluta pt fetele ce vor intra maine la mine in casuta:-*>:D<
http://t2.ftcdn.net/jpg/00/32/28/23/...Ic3xcfMoby.jpg
Succes la slabit !

sa porti sanatoasa noile achizitii
si bafta azi la cantar:)

VentoFreddo 31 aug 2012 20:06:57

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna seara,jurnal drag!
Azi nu am avut timp sa ma cantaresc..ziua mea a decurs cam asa:
trezirea la ora 7,pregatit acte,cautat pe net adrese,plecat spre sedinta consiliului judetean unde sa-mi expun problema si sa cer explicatii..nu era consiliera respectiva,am apelat la seful dansei,mi-a dat programare la ora 2..cu alte acte.Intre timp se facuse 11 si ceva..am mancat un covrig ca de la nervi ma durea tare stomacul,am mers la magazin si mi-am cumparat covorul..super,super,f multumita si mandra sunt de el,e de lana 100% de la o fabrica renumita romaneasca.Asta a fost singura consolare pe ziua de azi..Mers acasa cu covorul,cautat celellate acte,odihnit juma de ora ca nu mai puteam de mijloc,mancat in fuga o felie de telemea(mare) cu rosii si castraveti,plecat,intalnit cu d-l secretar de la primarie,stat pe acolo destul de mult,avem o promisiune si o speranta,dar nimic scris..mi-e ca verba volant..oricum,d-l respectiv pleaca in concediu 2 saptamani,sper sa-si mai aminteasca de mine cand se intoarce de prin Caraibe:-sPlecat prin magazine sa-mi caut ceas de perete si tablouri(sunt fixata),mers la nepotel(trec zilnic),stat pana acum,spart seminte si venit acasa..asta a fost ziua mea azi:(
Acu imi fac un ceai de sunatoare si menta,mai pun tara la cale cu sotul si deja mi se inchid ochii..la 10 cred ca-s deja in pat.

Coco,sa scrii cand ai chef in casuta mea,esti binevenita:-*
Multumesc,Gabita,pupicei!!Maine ma cantaresc,am mai mult itmp liber..desi am de pus draperiile(de calcat mai intai)..:-ssi nu am decat 6 geamuri:D
Va pup,dragelor,spor la slabit,ca deaia suntem aici!(sau la mentinere,dupa caz..)>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:51:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO