forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11795)

azra 11 sep 2012 08:02:41

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1127582)

Uite asa te astept>:D<Cred ca o sapt dureaza pana imi vin canapelele,au termen maxim de 21 de zile;;)
:)) acu imi aduc aminte ca am vorbit odata despre dukan,inainte de a pleca din Ita,da zapacita cum ma stii am uitat:">

iti tin pumnii pt cantar!Cam cat ai slabit pe saptamana pana acuma?:D
A,pai daca a renuntat la alimentele alea,a slabit automat..o zi pe saptamana nu conteaza,ba in unele diete e chiar incurajata o zi deasta,de facut " de cap!:P
Cand vine:D..cand vine:D?Baba ei e ok?:-/nu mai stiu nimic de mai bine de o luna..
:)) asa,asa,o tii la usa,zici ca nu o recunosti:))
Pupici,Gabi,te astept maine cu vesti bune!:-*

nu stiu cand vine,nici ea nu stie inca,e putin nesigura,cred ca prin decembrie.si da e ok baba,pana acum..
eu ma cantaresc la 10 zile(5PL/5PP).si in jur de 1.5-2kg slabesc,ieri am avut mai putin cu 1,8kg..
o zi frumoasa draga Emi:-*>:D<>:D<

anaralu29 11 sep 2012 19:01:12

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Heyyy!!Buna Emy..te am cautat pe mesenger...si nu erai...:(
Ce mai faci iubita???:-*
Ti a fost dor de mine??:(Mie da....:((
N ai mai dat nici un semn de viata...
Te pup dulce!!:-*:-*>:D<

anaralu29 11 sep 2012 19:02:23

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
PS..ti am ascultat sfatul ca m am gandit mai bine si acum am un amic...:D
PUP!!:-*
PS2...Tu ce mai faci???:D>:D<

VentoFreddo 11 sep 2012 19:14:47

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna seara,dear diary!
meniul de ieri:
md-cafea cu lapte si cereale de orz
pranz-150 gr de branza 0,2 grasime cu indulcitor si scortisoara(eram atacata in plin de rusi si nu-mi era foame,dar o pofta teribila de ceva dulce)
cina-branza telemea,putin piept de curcan(pastrama),2 rosii si 4 castraveti mici
azi:
md-cafea decoff cu indulcitor,un mar
pranz-fast food:">
cina-salata usoara de legume si telemea
In rest sunt ok,azi am fost la nepotel,aveam de gand sa stau o ora dar am stat pana acuma,asa frumos ne-am jucat..:x

Citat:

Anterior postat de azra (Post 1128272)

nu stiu cand vine,nici ea nu stie inca,e putin nesigura,cred ca prin decembrie.si da e ok baba,pana acum..
eu ma cantaresc la 10 zile(5PL/5PP).si in jur de 1.5-2kg slabesc,ieri am avut mai putin cu 1,8kg..
o zi frumoasa draga Emi:-*>:D<>:D<

Wow...m-am uitat imediat la tikerul tau,pana sa citesc,superr!!felicitari!>:D<>:D<
A,credeam ca vine pe o data precisa..sanatoasa sa fie ca vine ea!Am sunat-o azidimi pe Cati si nu a raspuns:((
Succes,tine-o tot asa,Gabitza!:-*
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1128689)
Heyyy!!Buna Emy..te am cautat pe mesenger...si nu erai...:(
Ce mai faci iubita???:-*
Ti a fost dor de mine??:(Mie da....:((
N ai mai dat nici un semn de viata...
Te pup dulce!!:-*:-*>:D<

nu ammai intrat pe mess de luni de zile:">intru de pe laptopul alui meu,ca e mai rapid,si nu ma lasa sa instalez messul..Mi-a fost dor,te-am cautat in casuta la noi,acolo te lasasem..nu ai mai intrat,nu ai timp sau esti supi:-/Pupicei si o seara frumoasa ca tine:-*
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1128691)
PS..ti am ascultat sfatul ca m am gandit mai bine si acum am un amic...:D
PUP!!:-*
PS2...Tu ce mai faci???:D>:D<

:-oAm ramas in urma cu stirile..si cu d-l Ralu ce s-a intamplat:-/Ai facut f bine daca ai reusit sa-l scoti din apartament;)F bine ca ai un amic,ai nevoie de relatii lejere,fara batai mari de cap,asa..de iesit la o bere sau un suc..o cafea ceva:)si de amice;;)Nu te mai implica si tu sentimental asa repede>:D<
Eu am scris pe aici ce am facut..alergat sa rezolv chestii birocratice,mai aranjez casa cate putin..mai am ogramada,stau cu familia mult:xSunt bine,in concluzie#:-s
>:D<>:D<>:D<:-*

anaralu29 11 sep 2012 19:38:43

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1128698)
Buna seara,dear diary!
meniul de ieri:
md-cafea cu lapte si cereale de orz
pranz-150 gr de branza 0,2 grasime cu indulcitor si scortisoara(eram atacata in plin de rusi si nu-mi era foame,dar o pofta teribila de ceva dulce)
cina-branza telemea,putin piept de curcan(pastrama),2 rosii si 4 castraveti mici
azi:
md-cafea decoff cu indulcitor,un mar
pranz-fast food:">
cina-salata usoara de legume si telemea
In rest sunt ok,azi am fost la nepotel,aveam de gand sa stau o ora dar am stat pana acuma,asa frumos ne-am jucat..:x


Wow...m-am uitat imediat la tikerul tau,pana sa citesc,superr!!felicitari!>:D<>:D<
A,credeam ca vine pe o data precisa..sanatoasa sa fie ca vine ea!Am sunat-o azidimi pe Cati si nu a raspuns:((
Succes,tine-o tot asa,Gabitza!:-*

nu ammai intrat pe mess de luni de zile:">intru de pe laptopul alui meu,ca e mai rapid,si nu ma lasa sa instalez messul..Mi-a fost dor,te-am cautat in casuta la noi,acolo te lasasem..nu ai mai intrat,nu ai timp sau esti supi:-/Pupicei si o seara frumoasa ca tine:-*
Inseamna ca daca asteptam,asteptam mult si bine..:)):)):))
M ai cautat???:Doo000 .. ma bucur si mie imi era dooor...:((:((
N am mai intrat...oricum eu sunt in urma si nici nu mai am asa mult timp,vorba ta...si prefer sa stau mai deoparte macar o perioada..nush nici eu ..lasa ca vorbim noi..:-*:-*:-*
Si tie iti urez o zi superba ca tine asa plina de veselie si bucurie !!!:D:-*:-*:-*
:-oAm ramas in urma cu stirile..si cu d-l Ralu ce s-a intamplat:-/Ai facut f bine daca ai reusit sa-l scoti din apartament;)F bine ca ai un amic,ai nevoie de relatii lejere,fara batai mari de cap,asa..de iesit la o bere sau un suc..o cafea ceva:)si de amice;;)Nu te mai implica si tu sentimental asa repede>:D<
Eu am scris pe aici ce am facut..alergat sa rezolv chestii birocratice,mai aranjez casa cate putin..mai am ogramada,stau cu familia mult:xSunt bine,in concluzie#:-s
>:D<>:D<>:D<:-*

D l Ralu....:)):)):)):)):)),iar ma faci sa rad...:D
Ma cauta si acum dar...prefer sa n o faca...trebuie ,vorba ta sa fac un plan sa scap de el...sa depind fff putin de el..:)
Am si cateva amice...:),as vrea tare mult s o mai vad pe Slabuta macar o data...:((:((..mi e dor si de ea.....:((:((:((
PS...as vrea tare mult sa ma duc la sala...b-)b-)
Despre tine mai stiu cate ceva ca am mai citit dar n am mai scris...ceva cu sotu ca ati venit aici..:D:D:D,si ca va fost fff greu si nu stiu daca ati rezolvat cu actele acelea pentru niste banuti care trebuiau sa vi dea italienii.....
Ma bucur ca esti bine si eu sunt bine ..Slava Domnului!!!:D
PS ..daca nu sunt prea indiscreta..ce zodie esti???:D:D:D:D:D

VentoFreddo 11 sep 2012 20:15:21

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Ralu,ce ma bucur ca esti bine:-*Ce super ca te-ai intalnit cu Slabuta:xasta nu o stiam:)
Nu prea am rezolvat cu banutii aia,adica ne-au dat numa putini,restul sunt niste incurcaturi in actex-(Sanatosi sa fim..belele se rezolva ele cumva:D
:)) crezi in zodii?;;)Sunt scorpion:D

anaralu29 11 sep 2012 20:53:46

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1128737)
Ralu,ce ma bucur ca esti bine:-*Ce super ca te-ai intalnit cu Slabuta:xasta nu o stiam:)
Nu prea am rezolvat cu banutii aia,adica ne-au dat numa putini,restul sunt niste incurcaturi in actex-(Sanatosi sa fim..belele se rezolva ele cumva:D
:)) crezi in zodii?;;)Sunt scorpion:D

Ai dreptate...sanatate sa fie!!!:):x:-*:-*:D>:D<
Pentru belele sunt si rezolvari...asa e..ca la mate..cand e o problema e si o rezolvare..:D
Incerc sa scap de "boala" cu zodiile..eram curioasa de ziua ta de nastere ca n am vazut nicaieri ca scrie.
Pup !!Somn usor!!:-*:-*:-*

Pasy 12 sep 2012 07:40:10

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna dimineata frumoaso >:D<

Ma bucur ca iti merg bine toate :) cat despre fast-food :) am vazut o emisiune cu dr Oz si acolo ne invata ca putem papa bine si relativ sanatos si de la ei, facand alegerile corecte :) adica mai multa salate, doar carnita la gratar si nu mai stiu ce, ca pe mine nu m-a interesat, din fericire am scapat de ei :)
Cat despre mine, sunt bine, multumesc de intrebare:) ma joc cu meniurile raw in ultimul timp :) asa m-am prins eu ca daca mai calc stramb da apoi o iau pe raw totul e ok, deci o tin asa din interes:) si nu neaparat din convingere, desi recunosc ca imi plac mult de tot meniurile raw, da n-as putea sa o tin tot asa:) Acu ma lupt sa scap de inca 1 - 2 kg puse in concediu si apoi o iau iar in jos, ca mai am numa un pic pana la -20 si apoi ma opresc:)
Uiii ce de am palavragit:P


Sa ai o zi minunata iubita >:D<

anaralu29 17 sep 2012 21:37:03

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna Emy...>:D<>:D<:-*>:D<
Ce mai faci???N ai mai aparut deloc pe la tine in jurnal..:-/
Care mai e viata ta??:x>:D<>:D<>:D<:-*
Ai grija de tine!!:-*

VentoFreddo 26 sep 2012 14:09:20

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
wow,ce de timp de cand nu am mai dat pe aici:-o
Sa dau raportul:timp de o luna m-am mentinut bine mersi,pe urma am fost la munte si acolo ..am dat cu batu-n blta:Pmai bine zis in raul Ozana cea frumos curgatoare,ca pe acolo am cutreierat..padure,gratar,rau..bere:Pdulciurele..s i am constatat ca am un plus de 2 kile..nu e un mare bai,dar de azi sunt iar conforma,la dieta mea..
Mi-am procurat si ceai de armurariu pt detox ficatului,uleiuri presate la rece si esentiale-de portocala pt ridicarea moralului si de migdale dulci pt..riduri:P-asta e alta mancare de peste:P
deci,azi raportez un frumos 67 de kile..nu schimb tikerul,peste o sapt de dieta ma cantaresc,poate mai repar ceva,si atunci schimb..deci zi de cantar miercurea viitoareb-)
meniul de azi:
md-ceai de armurariu si macese
dupa 2 ore cioco 70% cu zmeura
pranz-dovlecei caliti cu usturoi,omleta dintr-un ou,telemea de capra(20-30 gr) si mult patrunjel,juma de ardei rosu calit in ulei,un ardei iute,3 rosii mari,juma' de farfurie legume chinezesti(de la sotzu')juma pahar de feteasca neagra
multa apa si inca un ceai intre mese
cina-ciuperci cu parmezan(gratar),salata de varza si castraveti cu otet balsamic
va pup fetele care mai trec pe aici(Passy si Ralu,multumesc de vizita:x)
O zi minunata!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:08:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO