forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=379)
-   -   From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12683)

Narawen 01 nov 2015 19:27:20

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Buna seara!

Intru sa raportez o saptamana de dieta si sport cum se cuvine! Raportez -700g!

Totul merge bine, am aplicat si am castigat o bursa de marketing!

Mă voi strădui să continui cu succes dieta, serviciul și noua activitate!

Narawen 07 nov 2015 09:04:29

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Saptamana aceasta a mers bine.
Nu ma cantaresc decat luni.
Ieri am facut greseala sa consum doar 600 de calorii pana seara la ora 7 (chiar nu am avut timp sa mananc). Dupa aceea acasa am mancat in jur de 1000 de calorii. Nu zahar sau grasimi...ci ovaz cu lapte, o conserva de macrou in sos tomat cu ceapa, 2 felii de wasa cu crema de branza 0.2% si peste afumat.
Nu stiu ce am avut aseara. Mi-era asa de foame ca nu m-am gandit sa ma duc sa imi amagesc foamea cu o salata sau cu fructe.
M-am antrenat dupa, timp de o ora, deci am mai usurat raul.

Narawen 07 nov 2015 11:41:02

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
E din nou weekend... Si sunt trista.

Am reusit sa fac atatea, si totusi, sunt goala si nefericita.

Nu ma pot gandi la nimic ce ar aduce fericire.

Timpul pare o lunga chestie pe care trebuie sa o umplu, de obicei cu obligatii si munca.

Unde esti fericire? Unde esti moment in care astept cu drag urmatoarea clipa?

Michelina 07 nov 2015 11:52:04

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Citat:

Anterior postat de Narawen (Post 1391451)
E din nou weekend... Si sunt trista.

Am reusit sa fac atatea, si totusi, sunt goala si nefericita.

Nu ma pot gandi la nimic ce ar aduce fericire.

Timpul pare o lunga chestie pe care trebuie sa o umplu, de obicei cu obligatii si munca.

Unde esti fericire? Unde esti moment in care astept cu drag urmatoarea clipa?

Oamenii sunt fiinte ciudate. Mereu cautam ceva. Nici noi nu stim ce vrem. In loc sa ne bucuram de clipa pe care o traim alegem momente din viitor pe care le anticipam cu bucurie sau frica.
Timpul din pacate nu e deloc o chestie lunga - timpul e o chestie ireversibila. Clipa de azi - nu se mai intoarce niciodata. Umple clipa de acum cu ceva ce iti produce bucurie.( chiar si munca sau "obligatiile" le poti transforma in bucurii)

Zoe 09 nov 2015 14:44:47

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Citat:

Anterior postat de Narawen (Post 1390281)
Simt ca nu pot, nu merit, nu stiu... sa fiu iubita complet cat sunt grasa... Ma simt urata si murdara si orice realizez e eclipsat de constiinta omniprezenta ca sunt grasa.

Asa ca acesta este jurnalul meu nu doar de slabit, ci si de vindecare. Unde pot a pun tot ceea ce ma roade. Pentru ca chiar daca nu am cui sa spun, macar scriind, ajuta.

ştiu foarte bine prin ce treci. şi eu am făcut un doctorat în 3 ani şi am tras şi trag de mine cât nu merită, pentru alţii şi pentru serviciu (şi nu-i vorba că nu-mi place ceea ce fac, îmi place, deşi sunt multe insatisfacţii pe planurile conexe); dar e foarte important să-ţi faci timp pentru tine - pentru tot ce-ţi place şi tot ce-ţi doreşti mai mult.
şi să-ţi dai timp să slăbeşti, nu se întâmplă într-o zi. într-o săptămână o să începi să vezi rezultate, într-o lună o să vadă şi cei din jur.
până nu te iubeşti tu pe deplin, degeaba te iubesc ceilalţi, pentru că n-o să crezi că eşti iubită cu adevărat. aşa egoist cum sună, tu eşti cea care te poţi iubi cel mai mult. şi dacă te iubeşti, o să te poţi bucura de tot ce trăieşti - mai plinuţă sau mai slăbuţă.

Narawen 27 nov 2015 09:12:49

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Multumesc pentru sustinere!

Sunt mult mai bine. Continui cu internshipul si serviciul in acelasi timp. Nu am atat de mult timp sa maa antrenez cat as vrea, dar sunt atenta la ce mananc. Am slabit 600 de grame de la ultima postare.

Numai bine tuturor!

Narawen 29 dec 2015 10:19:45

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Uitasem ce poate intr-adevar sa faca miscarea. O saptamana la Paris in care am mancat zilnic paine, ciocolata, si diverse dulciuri si in care am mers zilnic pe jos 20000 de pasi mi-au adus -700 de grame. Ura!

lidiuta 29 dec 2015 10:39:23

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Hei!:)M-a impresionat naratiunea vietii tale, m-am regasit pe alocuri. De multe ori in viata mi-am dorit cu patos sa slabesc si credeam ca fericirea atarna de ce arata cantarul. Succesele mele pe plan profesional paleau atunci cand le raportam la felul in care arat. Si astfel imi alimentam fara sa vreau propria nefericire. Acum...chiar regret ca mi-am irosit atata energie interioara netinand seama ca solutia era simpla: dieta si sport. Abaterile nu sunt un capat de tara, trecem peste ele si mereu o luam de la capat.
Abia cand am inceput sa fac pace cu mine am vazut ce simplu era....
Iti doresc sa ajungi acolo unde iti doresti tu, dar pana acolo sa-ti dai seama ca poti fi fericita in orice moment al vietii tale, indiferent de numarul kilogramelor. Bucura-te de ceea ce ai, de ceea ce esti! :)

Narawen 02 ian 2016 12:23:40

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Am reusit primul pas!

Am incaput in rochia mult visata de revelion. M-am simtit ca o printesa! ^^

http://forum.slabute.ro/slabuta/nara...gini-5187.html

rozica1965 02 ian 2016 13:13:49

Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016
 
Ti-am lasat un mesaj in jurnalul meu!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:40:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO