forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5705)

begin 31 iul 2010 21:24:14

Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Buna seara, fetelor!Ajutati-ma si pe mine cu un raspuns, va rog din suflet!Timp de 3 luni m-am infometat (mancam intre 500-1000 de calorii pe zi) paine am mai consumat doar neagra la micul dejun, dulciuri DELOC, alcool deloc, fara prajeli sau grasimi decat din peste si in paralel am facut FOARTE mult sport (6-7 ori pe saptamana cateva ore pe zi:2-4 cate odata chiar 5) am mers la masaj anticelulitic, electro si impachetari cu parafango[inca mai merg] si intr-adevar am slabit foarte mult cam 17 kg[ceea ce stiu ca nu e bine].Acum imi e frica pentru sanatatea mea, chiar nua s vrea sa ma imbolnavesc si vreau sa revin incet incet la numarul normal de calorii de care as avea nevoie (metabolism bazal:1391 cal), dar imi e frica sa nu ma ingras.Mentionez ca nu am de gand sa ma las de sport, insa alimentatia vreau sa fie una corecta.Cam cate calorii ar trebui s aincep sa mananc pe zi ca sa nu ma ingras la loc?Ar trebui sa maresc numarul lor treptat?Ajutati-ma, va rog din suflet!

begin 31 iul 2010 21:26:24

re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Stiu ca am gresit enorm infometandu-ma insa chiar vreau sa revin la normal...

lucia ely 31 iul 2010 22:12:41

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Citat:

Anterior postat de begin (Post 273703)
Stiu ca am gresit enorm infometandu-ma insa chiar vreau sa revin la normal...


buna si bine ai venit printre noi:*:*:*
ar trebui sa ...maresti incet incet numarul kcal ... cu 50 -100 :) pana ajungi la 1200:)... in fiecare o sapt cresti cate putin

cate mese luai pe zi?si luai si gustarile?
daca ai lua si gustari si ai manca 3 mese ai ajunge mult mai usor la numarul de kcal:)
ai putea incerca sa iti faci un meniu de seara calculez kcal ...
muult succes:*:*:*

begin 31 iul 2010 22:20:39

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
luam 3 mese pe zi, fara gustari.De maine am sa imi fac un meniu de 1100-1200 de calorii pe care am sa le impart in 3 mese si 2 gustari, iar treptat am sa cresc numarul.Mersi mult de raspuns si de sustinere!>:D<:*:*:*

lucia ely 31 iul 2010 22:24:16

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Citat:

Anterior postat de begin (Post 273741)
luam 3 mese pe zi, fara gustari.De maine am sa imi fac un meniu de 1100-1200 de calorii pe care am sa le impart in 3 mese si 2 gustari, iar treptat am sa cresc numarul.Mersi mult de raspuns si de sustinere!>:D<:*:*:*


asa sa faci te astep aici sa iti poestezi meniurile de cu o seara inainte:D:) iar ziua sa scrii concret ce ai mancat :) :*:*:* o sa mai trec pe aici;)) ...sa te sustin:*:*>:D< si orice intrebare ai noi te vom ajuta>:D<

begin 31 iul 2010 22:24:41

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
ca sa merg la sigur ma gandeam sa consum in principal alimentele benefice grupei mele sangvine:b3:D

begin 31 iul 2010 22:25:24

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
maine, la sfarsitul zilei am sa postez aici ce am consumat:*

lucia ely 31 iul 2010 22:28:56

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Citat:

Anterior postat de begin (Post 273744)
ca sa merg la sigur ma gandeam sa consum in principal alimentele benefice grupei mele sangvine:b3:D


pai stii care sunt alimentele sanatoase:) ..
alimentele care iti plac:) le combini in asa fel sa fie sanatos
nu proteine cu carbohidrati
nu prajit ...nu ulei de floarea soarelui:) ...
nu prea multe dulciuri asa 1-2 ori pe sapt ceva facut in casa:)
poti sa mananci si ce iti place tie:)

nu scrii cam ce ai vrea sa mananci maine?;;)

begin 31 iul 2010 22:44:30

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
As scrie dar deobicei sunt destul de indecisa:)))promit sa postez maine intreg meniul>:D<:*:*

lucia ely 31 iul 2010 22:52:24

Re: Cum revin la "normal" dupa infometare, fara sa ma ingras?
 
Citat:

Anterior postat de begin (Post 273760)
As scrie dar deobicei sunt destul de indecisa:)))promit sa postez maine intreg meniul>:D<:*:*


ok asa sa faci:*:*:*>:D<
ai cantar de bucatarie?:-"
o seara frumoasa iti doresc::*
pupicei


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:27:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO