Subiect: Sotie vs amanta
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 15:53:09
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Sotie vs amanta

In ultimele zile am tot citit despre acest subicet. Articolele au rasarit ca ciupercile dupa ploaie, doar vine primavara si hormonii zburda liberi. Si am observat un trend general. Sotia este descrisa de toti ca femeia aia in papuci de casa, cu halat, bigudiuri in cap si care miroase a chiftele. Probabil ca doar vecina pensionara se mai incadreaza in aceasta descriere. La polul opus este amanta, descrisa aproape ca o creatura din basm: piele fina, lenjerie de dantela, seducatoare, buna la pat, bate frumos din gene si barbatul se pune la picioarele ei. Oricum, descrisa complet antitetic fata de frigida de nevasta, cu care sta sarmanul barbat pe care ea il consoleaza cu atuurile ei.

Si eram curioasa de parerea unor femei adevarate, inteligente si neveste/iubite. Oare asa e mai fetelor? Si daca asa e, judecand dupa descrietea de mai sus, ce e mai bine sa fii, nevasta sau amanta? Si mai mult decat atat, mai sunt actuale aceste descrieri? Eu cred ca nu si ar fi cazul sa incepem sa schimbam aceste stereotipuri de 2 lei.

Ultima dată editat de anqutz; 20 mar 2011 at 15:57:42.
Răspuns cu citat